Skocz do zawartości
kucyk

Jaką kartę graficzną kupić?

Rekomendowane odpowiedzi

Właściwie mój stary r 270x też miał 2 GB, z tego co czytałem nie warto brać karty pokroju gtx 960 w wersji 4gb bo w full hd ta karty zwyczajnie nie będzie w stanie tego wykorzystać(niski fps). Czyli uważasz, że lepiej od razu dołożyć do czegoś takiego https://www.morele.net/karta-graficzna-asus-radeon-rx-470-4gb-gddr5-256-bit-2xdvi-hdmi-dp-box-strix-rx470-4g-gaming-1019135/ ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2GB VRAM w obecnych czasach to trochę mało , z GTX960 brał bym wersje 4GB , ew. R9 380 4GB .

 

Albo dołożyć do Rx 470 4GB - nowsza architektura i mniejszy proces technologiczny , co w teorii powinno przełożyć się na mniejszy pobór prądu .

 

Rx 470 zachowuje się różnie w grach - raz ma tylko lekką przewagę nad GTX960 a czasami ma 20-30 fps przewagi , szczególnie jak w grę wchodzi DX12 i/lub nowe API Vulkan .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W końcu zainstalowałem w moim kompie 16 Gb (dzięki reyden) i gra chodzi jak armata ;)

No i niestety jak ktoś kupi grafe GTX 1070 to musi jeszcze liczyć na zmiane RAM-u. Widać wyraźnie w grze Watch Dogs różnice. Teraz gram na 4K (DSR) i też chodzi płynnie. Gra żera 14 Gb w 4K a w 2.5K 8-9 GB (to dlatego przy 8 Gb ramu były problemy). 

 

Wracając do grafy Palit GTX 1070 SJS sprawdziłem podczas grania jakie takty chodzą na razie max wg HWiNFO podaje 2037,9 Mhz a średnio 1980 Mhz. Czy ma sens podkręcanie go? Czy lepiej od razu memki podkręcać? One trzymają cały czas 2003 Mhz memory

 

EDIT 18:00


Powiedzmy, ze jestem w stanie wydac okolo 400zl na te RAMy.

Tylko czy bedzie to w ogole zauwazalne w grach, jesli z 1600 przesiade sie na 2400?

Dzieki

Przed chwilą zainstalowalem zakupioną G.SKILL DDR3 2x8GB 2400MHz CL11 XMP RipjawsX i moim zdaniem to był strzał w "10". Tobie również mogę polecić i w dodatku jest tania. Kupiłem go w Emag-u

http://www.emag.pl/pamiec-g-skill-ddr3-2x8gb-2400mhz-cl11-xmp-ripjawsx-pl-868447-f3-2400c11d-16gxm/pd/DWKGPMBBM/

 

...kurde kupilem go za 354,99 zł a tu nagle poszła 368,30 zł  :zonk: !

http://www.ceneo.pl/24856541

..tu jest dowód.

Edytowane przez Klaus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obecnie RX 480 4 GB za 1010 zł https://www.morele.net/karta-graficzna-sapphire-radeon-rx-480-nitro-4gb-gddr5-256-bit-dvi-d-2xhdmi-2xdp-box-11260-02-20g-1004500/ Szkoda tylko, że głośny i ciepły to model.

Edytowane przez Tyran6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po UV nie jest tak źle pod warunkiem, że trafi się dobrą sztukę. Niektóre potrafią pracować przy domyślnym taktowaniu  na 1020 mV a inne potrzebują np. 1100 mV, loteria.

Edytowane przez jg777xfx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, dwa lata temu złożyłem taki zestaw, niestety karta graficzna została uszkodzona, ale otrzymałem zwrot pieniędzy, szukam więc karty za około 800 zł. Zastanawiam się nad jakimś gtx'em 960. Proszę o jakąś opinie na temat tej karty, ewentualnie jakieś propozycje do czego warto dołożyć by zyskać na wydajności. Czy warto byłoby dołożyć do RX 470?  Z góry Dziękuje za każdą pomoc.

 

Zasilacz Corsair VS 450W

Płyta główna MSI B85M-E45

Procesor Intel Core i5-4440

RAM 8 Gb

Karta graficzna Gigabyte Radeon R9 270XOC 2GB

 

btw. Co sądzicie o kupnie karty graficznej na allegro, porównując ceny z morele jest taniej, ale czy bezpieczniej? np. coś takiego http://allegro.pl/karta-graficzna-msi-gtx-960-gaming-2gb-gddr5-promo-i6391153673.html

 

Kupowanie dzisiaj nowych gtx960 to najgorzej wydane pieniądze na kompa.

Za podobne pieniądze za tydzień maj pojawić się gtx1050ti 4gb.

Możesz też dołożyć do rx470 (tylko nie szrot-asus), bo jest wyraźnie wydajniejszy. 

Edytowane przez MiG29
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Kupowanie dzisiaj nowych gtx960 to najgorzej wydane pieniądze na kompa.

Za podobne pieniądze za tydzień maj pojawić się gtx1050ti 4gb.

Możesz też dołożyć do rx470 (tylko nie szrot-asus), bo jest wyraźnie wydajniejszy. 

 

Właśnie czytałem niedawno, że mają wyjść te karty. Poczekam i zobaczę jak to cenowo będzie wyglądało. Czekałem 2 miesiące, więc te parę tygodni dłużej na integrze nie zrobi mi różnicy. (Tyle czasu trwała moja procedura gwarancyjna w morele/gigabyte)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam tego MSI Gamer X 480 i jest dobrze. W idle pełny pasyw, genialne. Podczas obciążenia trochę głośniej niż się spodziewałem. No ale wiele lat na WC przyzwyczaja do czegoś innego.. Cztery wentylatory na chłodnicy nie robią takiego szumu. Ale mimo wszystko, obiektywnie da się zaakceptować ten hałas.

Dla kogoś innego to może być nawet ciche ;)

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://allegro.pl/msi-geforce-gtx-950-gaming-2gb-oc-gw-do-13-11-2018-i6540846523.html#thumb/6 ile warto dać za tą karte? szukam czegoś na lata, okazjonalne granie ale zeby poszlo wszystko co akutalne i ewentualnie co wyjdzie za rok dwa, szukam cos wlasnie gtx 950, 960 z gwarancja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://allegro.pl/msi-geforce-gtx-950-gaming-2gb-oc-gw-do-13-11-2018-i6540846523.html#thumb/6 ile warto dać za tą karte? szukam czegoś na lata, okazjonalne granie ale zeby poszlo wszystko co akutalne i ewentualnie co wyjdzie za rok dwa, szukam cos wlasnie gtx 950, 960 z gwarancja

500-550 zł. Nie dałbym więcej, bo za pasem premiera nowych modeli GTX 1050 Ti oraz GTX 1050. Jak chcesz coś na dłużej to poczekaj na te nowe karty i wówczas będzie wiadomo co i za ile opłaca się kupować. 

Edytowane przez Tyran6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://allegro.pl/msi-geforce-gtx-950-gaming-2gb-oc-gw-do-13-11-2018-i6540846523.html#thumb/6 ile warto dać za tą karte? szukam czegoś na lata, okazjonalne granie ale zeby poszlo wszystko co akutalne i ewentualnie co wyjdzie za rok dwa, szukam cos wlasnie gtx 950, 960 z gwarancja

Chcesz 950 mieć na lata??? Trzeba trochę bardziej realnie mierzyć oczekiwania w stosunku do poniesionych kosztów.

Edytowane przez rafa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie znam się, patrze po aukcjach ,wiem, że top to pewnie 960, 970. Oczywiście to taki TOP przeszły, teraz są nowe karty, generalnie chodzi mi o karty co jako nowe kosztowąły ~1000zł

 

Ja to tak mysle, ze zeby karta dla mnie byla na lata trzeba by dac 900zl, ale wolal bym dac 500-600 za uzywke, zeby miala z rok gwarancji jeszcze.

 

Na lata to różnie można rozumieć, tak, zeby z 4-5 lat wystarczyła, pójdą tytuły z przed 2-3 lat, z tego roku i może z następnych dwóch. Nie gram nie wiadomo ile, nie kupuje karty EXTRA bo wyszła gra, uzbierało mi się COD, Dirt Rally, GTA V w ostatnich latach i bym w nie zagrał, grafika się zmieni i za 5-6 lat znowu trzeba będzie nową bo w ciągu tych lat wyjdą jakieś interesujące mnie tytuły. 

Edytowane przez Makchiavelli

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sensie, że w październiku wchodzą nowości i pewnie masowo gracze będą wyprzedawać stare i zmieniać na te nowe?

Jak ktoś ma GTX 950 lub 960 to nagle jej nie sprzeda ze względu na premierę GTX 1050 Ti i 1050. Po prostu po premierze nowych kart za cenę 950 lub 960 będziesz miał nowszą i wydajniejszą kartę, która zużyje mniej prądu. Dodatkowo nowa karta może dłużej posłużyć, bo producent będzie ją dłużej wspierał. Tym bardziej, że chcesz używać tej karty przez dłuższy okres.

Jeśli nowe karty zawiodą ceną, to najwyżej kupisz 950 lub 960, które mogą trochę potanieć i tak. Ja bym poczekał do końca miesiąca z zakupem.

Edytowane przez Tyran6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym poczekał do końca miesiąca z zakupem.

Pewnie poczekam. 

Wiesz 1000zł w moim przypadku to bez sensu dawać za kartę, tzn. wiadomo fajnie by było mieć, ale nie nastawiam się na mega granie, zagram w to co mam zagrać i nie siedze godzinami przed kompem np. w lecie, w zimie to znowuż książke poczytam, granie z doskoku jest na wieczór.

 

dzięki za rady

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety realia cenowe się trochę zmieniły. Producenci doją kasę, dolar wysoko stoi. nie te czasy, gdy kumplowi składałem kompa i kupiłem mu za 450 zł HD4850 i przez 2 lata "wszystko mu na max chodziło". Teraz trzeba mieć klocek, by o czymś myśleć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety realia cenowe się trochę zmieniły. Producenci doją kasę, dolar wysoko stoi. nie te czasy, gdy kumplowi składałem kompa i kupiłem mu za 450 zł HD4850 i przez 2 lata "wszystko mu na max chodziło". Teraz trzeba mieć klocek, by o czymś myśleć.

 

 

 

Ja właśnie mam taką karte, od 2008 roku, teraz mniej więcej jest 8 lat, ale dałem 600 chyba, z tym ze wtedy to takie kupowanie było bez "sprawdzenia" w internecie cen itp. No i własnie chciałem się wstrzelić w cos podobnego oczym Ty piszesz, kupic, wszystko na niej idzie, i co wyjdzie w ciagu 2óch lat tez pojdzie : )

Edytowane przez Makchiavelli

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam jako iż zepsuła mi się obecna karta w komputerze i sklep odeśle mi pieniądze zastanawiam się nad kupnem nowej. Moje pytanie brzmi jaką kartę graficzną kupić do tego zestawu: https://www.morele.net/inventory/info/MM4m9j/ 

Karta która obecnie tam jest właśnie się zepsuła (2 raz) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...