Skocz do zawartości
kucyk

Jaką kartę graficzną kupić?

Rekomendowane odpowiedzi

Rozumiem że to w miarę sensowna platforma ( S775 / AM2+ lub nowsze ) i na płycie lub w procku nie ma integry ?

 

W takim razie szukaj HD5670 / HD5770

 

Płyta jest stara, Core 2 Duo, zasilacz 350W, ewentualnie kupić inny za groszowe sprawy.

Procesor przy zakupie PC dawno temu to był Core 2 Duo E6300. 

Obecnie jest GeForce 210, pamięć ram w PC ma 2Gb. 

Da się coś w miarę logicznego ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podaj dokładny model procka oraz zasilacza .

 

Pakowanie HD58xx / HD68xx do C2D to średnio sensowny pomysł .

 

Jak wiesz ja wpakowałem GTX 660 kombo  z C2D 6850:P

 

Kolega miał w tym czasie AMD 6850 z prockiem C2D 6750 i chwalił. Wbrew pozorom nie odczuwał bottlenacka, ja owszem.

 

Serie 57xx,67xx też będą diametralną różnicą. Kwestia ceny.

Edytowane przez NostradamuSek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam!

 

Zastanawiam się na wyborem karty graficzne miedzy 1060 6gb a 480 8gb.

 

procesor i5 6600

zasilacz rm 550x

płyta asrock z 170 extreme4

monitor freesync

 

karta ma byc na lata, poniewaz nie jestem wymagajacym uzytkownikiem. dodatkowo posiadam ten monitor z freesync, dlatego sklaniam sie ku 480. jednak mam troche metlik w glowie i za malo wiedzy, zeby wybrac. jak uwazacie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dość mocno , Phenom II X4 925 ostro hamuje słabszego GTX660 a ty chcesz wsadzić GTX670 do E8400 .

 

Generalnie platformy S775 / AM2+ czy wczesne AM3 średnio nadają się do pracy z kartami pokroju HD78xx / GTX660 i lepszymi .

 

Starsze i słabsze karty to różnie - zależnie jaki procek siedzi , co innego E8400 a co innego E6600 czy mój E5200 a jeszcze co innego ostro wykręcony Q9650 / PII X4 965 .

 

 Ps. Pisz po ludzku .

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć, jaką grafikę polecicie do poniższej konfiguracji? Budżet w okolicy 1000zł, używka też wchodzi w grę. Waham się pomiędzy RX 470/480 i GTX 1050ti/1060

 

i5 6600

MSI z170a pc mate

DDR4 8GB

SSD Samsung 850 EVO

XFX TS 550W 120mm 80+ Bronze

Projektor Acer 720p/1080p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem teraz na kupnie karty powiedzcie, te karty nie beda ograniczane przez procka? Pisalem tu jakis czas temu ale teraz tak troche bardziej w sygnaturce nakreslilem sprzet. A to sa te karty co wybieram:

http://www.pcprojekt.pl/karty-graficzne/760-gigabyte-geforce-gtx-1060-windforce-ii-oc-6gb-gddr5-hdmi-192-bit.html

http://www.pcprojekt.pl/karty-graficzne/772-msi-geforce-gtx1060-armor-oc-6gb-gddr5-hdmi-192-bit.html

Karta generalnie ma byc na dluzej, bo nie zmieniam sprzetu co rok. Napewno chcialbym pograc w Gta V w koncu w rozsadnych detalach, ostatniego nfs, forze 3 itp. Nie jakies specjalne nowosci, bardziej to co juz wyszlo zeby nadrobic. Tu raczej lepiej wypada GTX niz jakis radek z tego co wiem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie dawno pytałem co by tu kupic i mowiliscie zeby poczekac na Nowosci RYnkowe to stare potanieja, w zasadzie myslalem tylko o uzywce GTX 960 4G ale co byscie z podobnych kart polecili? Jakie Radeony/ 500-700zl uzywka z 2 letnia gwarancja chcialbym. tylko co oprocz gtx 960 warto szukac?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.Chce zmienić mojego Gtx 660 na coś nowszego.I mam spory dylemat.Budżet to max 1500zł. Mysłałem nad MSI 1060 Gaming X lub MSI Rx 480 .Gram głównie w BF 4 i 1 dlatego myślałem o Rx 480 bo lepiej wspiera DX 12.Dodam też ,że mam i5 4460 i boje się o narzut sterownika na procesor.W tej chwili w BF 1 na niskich mam zużycie procka 80-95%.Oglądając testy w BF1 lepiej chodzi karta od amd,ale znowu 1060 wypada lepiej w połączeniu z moim procesorem.Karta będzie na 2-3 lata i pytanie ,która z tych kart bedzie bardziej przyszłościowa?

Edytowane przez MatheoDK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie dawno pytałem co by tu kupic i mowiliscie zeby poczekac na Nowosci RYnkowe to stare potanieja, w zasadzie myslalem tylko o uzywce GTX 960 4G ale co byscie z podobnych kart polecili? Jakie Radeony/ 500-700zl uzywka z 2 letnia gwarancja chcialbym. tylko co oprocz gtx 960 warto szukac?

A coś takiego? https://www.morele.net/karta-graficzna-palit-geforce-gtx-1050-ti-stormx-4gb-gdddr5-128-bit-hdmi-dp-dvi-box-ne5105t018g1f-975444/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mam pytanie o używaną kartę graficzną low profile do zestawu z Intel Pentium G3420 i 4 GB RAMU do 100 zł. Chciałbym pograć w fifę 15 lub ewentualnie 14. Czy jest szansa wychaczyć coś podobnego?

 

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@bboorreecc

 

Karty LP generalnie nie grzeszą wydajnością - są to z reguły konstrukcje lowend z szyną 64-bit ( czasami trafi się 128-Bit ale z reguły ma sporo gorsze pamięci niż wersja 64-bit co i tak na jedno wychodzi ) .

 

Najmocniejszą kartą LP to była HD7750 od Sapphire , niestety trudno ją dostać .

 

Opcjonalnie HD6670 , również od Sapphire .

 

Pozatym lowendowe <span style='color: red;'>[ciach&#33;]</span>o .

 

Nowsze to tylko GTX750/750Ti , tylko że ich koszt to sporo ponad 100 zł .

 

@Makchiavelli

 

Zwykły StormX wygląda biednie z jednym wentylatorem , podobnie jak inne karty mające jeden wentylator .

 

Z drugiej strony 1050Ti nie ma dużego poboru - mniej więcej bierze tyle samo co sporo słabszy GTX750Ti a wydajność ma sporo wyższą , może jeden wentylator wystarczy .

 

A jak nie to za 799 zł masz MSI GTX1050Ti 4GB Gaming X z 2 wentylatorami .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...