Skocz do zawartości
kucyk

Jaką kartę graficzną kupić?

Rekomendowane odpowiedzi

Z jednym wentylatorem pewnie dobre są do małych jednostek, pytanie czy oprócz jednego wentylatora karta nie jest bardziej okrojona. W dobrej cenie jest też z dwoma wentyaltorami Asus, który w tych bardziej popularnych sklepach nie jest już dostępny http://techplanet.pl/produkty/karty-graficzne/asus-geforce-gtx1050ti-expedition-4gb-ddr5128bit-dvihdmidp,70379.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, pomóżcie mi wybrać używaną karciochę do ok 500zł +/- 70zł. Tyle będę miał w skarbonce :P

 

Myślę nad HD7950 / 7970 od AMD lub GTX 670/680/770 nVidii. Przewaga radeonów to 3GB ramu, GTX'y podobno ciut wydajniejsze, wsparcie physx.

 

Gdy jakie mają obsłużyć to Wiedzmin 3 i Battlefield 1 w FHD na średnich-wysokich, a w przyszłości się zobaczy.

 

Config to i5 2500k +8GB CL9 Goodrama. Zasilacz BeQuiet StraghtPower 580W CM. Od dziecka marzyłem o 2 grafikach i gdzieś za rok chciałbym to marzenie zrealizować (mobo obsługuje 2x PCIEx8 CF i SLI) zachowując o ile to możliwe obecny zasilacz :P

Edytowane przez Dawid afg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za 570 zł można dostać R9 280X czyli rebrandowanego HD7970 GE np. PowerColor lub Asus Matrix

 

R9 280X to w sumie najlepsza opcja w tej cenie , sensowna architektura , 3GB VRAM i jako takie wsparcie w sterownikach w przeciwieństwie do GTX 6xx/7xx .

 

Inna kwestia to GTX770 - nic innego jak podkręcony GTX680 .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyznam szczerze, że wypadłem z obiegu, odnośnie kart graficznych. Chcę zmienić moją R9 270 na coś lepszego i zupełnie nie mam pomysłu co kupić. Mogę wydać w sumie do 300 GBP (~1600 zł), chociaż nie ukrywam, że chciałbym mniej. Widzę wszędzie polecaną GTX 1060 od zielonych, czy w swojej cenie jest to absolutny top i nic lepszego nie dostanę? Czy może jakiś tańszy, ciut mniej wydajniejszy produkt od czerwonych R9 480X? Oczywiście będę podkręcać, MSI Afterburner pójdzie w ruch ;)

Edytowane przez oldskul

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam MSI GTX 970,kupioną w kwietniu w której cewki piszczą jak poj..... bardzo głośne są. Oddawałem do morele na gwarancje, ale po powrocie działa jak przed wysyłką. Niby naprawili, ale jak chciałem uzyskać informacje na temat naprawy to odpisali, że nie udzielają takich informacji. Mam wrażenie, że nie naprawiali tego w ogóle. Oddałem teraz jeszcze raz i powołałem się na rękojmię i zażądałem zwrotu gotówki. 

 

Jeśli uda się pozbyć 970 to co byście polecili? Wstrzymać się w ogóle z kupowaniem i jechać na i7-6700K i poczekać na coś sensownego? Obecnie głównie gram w CS:GO i LOL. Czy jednak coś warto kupić?

Co sądzicie? Co byście polecili? Jaka firma i model? Co do kwoty... jeśli można to prosiłbym o propozycje z przedziału cenowego 1060  i 1070 i ich odpowiedników cenowych ATI (jeśli warto).

 

Do MSI trochę się zraziłem (mimo bardzo dobrego/cichego chłodzenia) przez te piszczące cewki. Na mojej 970 baaardzo głośne są . Miałem też przez miesiąc MSI GTX 1070 i też po pewnym czasie używania było słychać cewki (nie tak głośno jak w mojej 970).

Chciałbym też zapytać dodatkowo o karty nadające się do chłodzenia cieczą. Posiadam chłodzenie cieczą na CPU i zastanawiam się nad "zwodowaniem" grafiki, więc poza tym, że musi być dobra :P to żeby po zamontowaniu bloku wodnego na GPU nie będzie utraty gwarancji.

A może warto i da rade wyrwać gdzieś 980Ti?

Może też być z zagranicy, ale chciałbym gwarancje. Nie wiem czy musi wtedy być międzynarodowa, czy u nas są serwisy czy i tak za granice trzeba posyłać.

Mam trochę odłożonego euro z czasów kiedy kosztowało mniej, więc nie byłbym taki stratny  :P

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciężko polecić coś bo praktycznie każda karta piszczy .

 

I nie tylko karta , może faktycznie coś jest i elektronika nie jest aż tak dobrze robiona i dokładnie sprawdzana jak kiedyś .

 

Problem z piszczącymi cewkami można spróbować załatwić sposobem domowym - zalewasz po prostu piszczące elementy klejem typu superglue .

 

A jak chcesz się przesiadać to tylko na GTX1070 , przesiadka na GTX1060 czy Rx 480 da za mały wzrost wydajności w stosunku do tego co wydasz .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W GTX 1070 można trafić na wadliwe pamięci microna. 

 

cyt : "I got unlucky with a GTX 1070 MSI Gaming Z that i aquired recently, memory was from micron and i've allready gotten approved RMA from the store i got it from.

lots of graphical artifacts just running the card as it is, no overclocks. And drastically reduced performance compared to reviews (in games like GTA V), models and textures not loading, hardware acceleration in webms and videos giving off artifiacts, etc etc. "

 

Ale może będziesz miał szczęście ;) oprócz dużej kasy do kupienia wydajnego PC potrzebne jest jeszcze dzisiaj szczęście :D

 

Oczywiście wszystkie testy w necie na portalach robione były na pamięciach samsunga żaden portal nie chce przetestować ponownie wersji z pamięciami microna przypadek ?

Edytowane przez Spider22

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK, czyli jak coś kupować to tylko GTX 1070? Żadna karta ATI? Nie ma teraz cos wychodzić od ATI? Może warto poczekać?

 

A jeśli chodzi o producenta to jaki jest dobry?

MSI ma piszczące cewki i pamięci Microna mogę mieć (to karta od razu do wymiany, wiec to by szlo obejść)  

EVGA ma bardzo dobry serwis podobno i nie tracę chyba gwarancji jeśli chciałbym zwodować grafikę ale w serii 10XX ma chyba problemy bo coś się tam w kartach paliło chyba.

980Ti chyba wydajniejsza od 1070? Nie da rady kupić już? Nie warto w starsza generacje już sie pchać? 

 

A teraz chyba ceny lacą nieźle w górę przez kurs dollara :/ Tak jak pisałem, mam trochę euro odłożone. Nie wyjdzie taniej np z DE kupić? Może jest jakiś sklep co wysyla do PL i jeszcze bedzie miał ciekawe oferty na Black Friday? Jak wtedy z gwarancją? Bezpośrednio do serwisu wtedy wysyłać na własny koszt? W PL są jakieś serwisy?

Edytowane przez Chytruseq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na chwilę obecną karty AMD to poziom wydajności GTX1060 , lepszych na razie nie ma - jak chcesz to czekaj na Vegę z HBM 2 .

 

980Ti czasami potrafi dogonić/przegonić GTX1080 , wszystko zależy od tytułu i ustawień - ma szerszą szynę i więcej jednostek ROP/TMU .

 

Na allegro teraz tego sporo , tak jak innych kart z serii 9xx , dość spora szansa na kartę z gwarą .

 

Choć ma też wady - mniej VRAM , gorsze wsparcie dla DX12 czy olewanie w sterownikach ( jak to NV ma w zwyczaju ) .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na szybko. Do wyboru mam trzy produkty:

inno3D GeForce GTX 1060 Gaming OC 6GB

 http://www.emag.pl/karta-graficzna-inno3d-geforce-gtx-1060-gaming-oc-6gb-gddr5x-1784-8200-n1060-1sdn-n5gnx/pd/DPTSH2BBM/

PALIT GeForce GTX 1060 JetStream 6GB

 http://www.emag.pl/karta-graficzna-palit-geforce-gtx-1060-jetstream-6gb-ne51060015j9j/pd/D51L92BBM/

inno3D GeForce GTX 1060 iChill

http://www.emag.pl/karta-graficzna-inno3d-geforce-gtx-1060-ichill-x3-6gb-gddr5x-c1060-1sdn-n5gnx/pd/D66B02BBM/

 

Co brać? Cena taka sama ~1300zł.

 

A może olać to lepsze chłodzenie i po prostu wziąć najtańszą 

inno3D GTX 1060 Compact 6GB za 1100zł?

http://www.emag.pl/karta-graficzna-inno3d-gtx-1060-compact-6gb-gddr5x-3xdp-hdmi-dvi-n1060-2ddn-n5gn/pd/DY3M02BBM/

Edytowane przez Izwor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tych trzech najrozsądniej wypada wersja inno3D Gaming. Jest jeszcze Gigabyte Windforce, akurat w promocji na morele za 1175 zł.

 

Jako alternatywę można wrzucić MSI Armor. Choć tutaj należy przestrzec, że dużo kart MSI ma problem z piszczącymi cewkami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś przyjechał kurier z iChill Inno3D, była promocja to skorzystałem ;)
Karta zrobiła na mnie wielkie wrażenie - jest wielka (zmieściła się na styk), metalowe wykończenie, cichutka - w wielu grach nawet wentylatory się nie kręcą.

Leciwy HD5850 przeszedł na emeryturę, pora pograć na ultra w fullHD :)

Dodatkowo kody na programy do benchmarków i porządna podkładka pod myszkę gratis ;)

Pogram w coś bardziej wymagającego i dam znać jak się spisuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Palit to półpasywka, większość czasu nawet wiatraki nie  startują, nawet jak gram i zaczną się obracać to jest to prawie nie słyszalne.

Przy testowym katowaniu miała 63 stopnie maks jak narazie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Posiadam Phenoma II x955 kręconego na 3,9GHz
8gb ramu
dysk SSD
kartę Radek 6850

Chwilowo nie chcę zmieniać całości, z tego co się orientowałem to z tych kart nieco bardziej budżetowych opłaca się brać GF 1050, bądż GF 1050ti.
Bardziej bym się skłaniał do wersji Ti ze względu na 4gb ramu, oraz, że jest nieco szybsza. Chyba, że to przerost formy nad treścią i max co warto włożyć do mojego zestawu to zwykła 1050. 

Co o tym myślicie?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam core i5 750 (kręcony do 3.9 GHz).

Śmiga, że aż miło z GTX 1060 6GB, zmieniłem wysłużonego HD5850.

Jak na razie Wiesiek 3 na 40-50 FPSach działa, Crysis 3 30-40 FPS (ustawienia max, włączone wszelkie dodatkowe efekty) procek w zużyciu na 60-80% max, są zapewne gry bardziej obciążające procesor (muszę sprawdzić GTA V) ale pewnie i tak wszystko będzie grywalne.

Ostatnie kilka lat to zmniejszanie technologi produkcji CPU, a wcale wydajność za tym nie idzie (a przy GPU jak najbardziej). Chyba, że interesują ciebie numerki w benchmarkach, które nie bardzo wpływają na odbiór w grze ;)

Brałbym najlepszą kartę w budżecie i cieszył się dobrą rozgrywką. W razie co zmienisz sobie mobo/cpu/ram za rok jak wyjdzie coś ciekawego.

Edytowane przez Izwor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej,

 

Piszę tego posta z prośba o pomoc dot. wymiany karty graficznej.

Jaką byście polecali do ok. 1000zł przy tych parametrach kompa?

Procesor: Intel i7 -3770 3.40 GHz

RAM: 16GB DDR3 798MHz

System operacyjny: Windows 7 Home Premium x64

Płyta główna: Gigabyte H61M-S1

Zasilacz: HuntKey MASTER 80 HK701-11PEP 700WAT http://www.benchmark.pl/mini-recenzje/HuntKey_MASTER_80_HK701-11PEP_700WAT-2260.html

Dysk: Western Digital Caviar Green, 3.5'', 1TB, SATA/600, 64MB cache (WD10EZRX) https://www.morele.net/dysk-western-digital-caviar-green-3-5-1tb-sata-600-64mb-cache-wd10ezrx-451290/

Obecna karta graficzna: 2047MB NVIDIA GeForce GTX 670 (MSI): http://www.nvidia.pl/object/geforce-gtx-670-pl.html#pdpContent=0

 

 

Będę bardzo wdzięczny za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rozważ dołożenie do 1060 6GB, też mam 670gtx i przesiadka na kartę z 3gb to dla mnie przynajmniej za duży wydatek względem potencjalnego skoku, kupowanie karty poniżej 4gb za taką kasę to przerost formy nad treścią

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam procesor AMD x4-880K i muszę kupić jakieś GPU do 800 zł zastanawiam się czy ten procek da rade w połączeniu z 1050Ti, i czy mocno będzie ograniczał, mam 16GB (4x4) DDR 3 2400Mhz cl 11 hyper x Savage,SSD Goodram 120GB cx 300,płyte gigabyte GA-F2A88XM-D3HP i Windows 10 Home 64 bity.

Edytowane przez New Horizon
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...