Skocz do zawartości
kucyk

Jaką kartę graficzną kupić?

Rekomendowane odpowiedzi

Chcę kupić kartę w okolicach 1.000 PLN. Karta będzie pracowała z : i5 4590, win 10, 16 gb ram.

 

Zastanawiałem się nad RX 480 Nitro + oraz RX 480 Gigabyte G1 - ze względu na darmową cywilizację 6. 

 

Która z tych kart będzie cichsza ? Testy gdzie RX 480 Nitro + osiągał ponad 50 db mnie przerażają. 

Edytowane przez generalpinochet

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Wypadłem z obiegu jakieś 7 lat temu i zatrzymałem się na erze Core2Duo i gtx280 (na owe czasy sprzęt flagowy).

 

W moim staruszku siedzi :

C2D e8400 3ghz który do dziś stabilnie chodzi na @4.3 ghz.

Asus rampage formula.

Gtx 280

4Gb ramu.

 

Ostatnio chciałem odpalić Dirta rally (myślę, że na min. detalach jeszcze by sie uciągnął na rozdziałce 1680x1050) ale zapomniałem, że zatrzymałem się w erze dx10 a Dirt wymaga dx11.

Teraz mam dylemat, czy opłaca się do tego starca pchać jakąś nowszą grafę w standardzie dx11?

Nie chcę w starą platformę pchać kasy i szukam czegoś o wydajności mojego gtxa lub odrobine lepszej z obsluga dx11.

Rozjaśnicie mi trochę w głowie?

 

Edit: Dobra, trochę poszperałem i kupując np. takiego GTXa 555 (za 180zł widziałem na lolegro) gram w takiego Dirta Rally na moim setupie w ponad czterdziestu klatkach na sekunde. I to na 9 letnim procesorze. To mój najdłużej starzejący się setup. W rozdziałce 1680x1050 śmiało odpalam gta5 i tytuły z 2015 roku na kompie z roku 2008. C2D to chyba najbardziej udany procek Intela.

Edytowane przez Hesuss

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GTX555 to nic innego jak lekko podkręcony GTX560 SE - ta sama ilość SP .

 

Karta średnio sensowna , nie dość że stara ( architektura czy wsparcie w sterownikach ) to nie za szybka .

 

Szukał bym czegoś z serii 6xx / 7xx albo AMD 7xxx np. HD7770/7790 czy nawet HD7850 .

 

Choć HD78xx do C2D E8xxx to już lekki overkill .

 

HD7770 to koszt 200+ zł .

 

Do tego jak masz kasę to zmienił bym procka na jakiegoś Quada np. C2Q 9400 lub lepszego albo jakiegoś Xeona S771 .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Kupiłem cały zestaw komputerowy na morele z tą o to kartą:

Karta graficzna Zotac GeForce GTX 1070 Mini 8GB GDDR5 (256 Bit) HDMI, DVI, 3xDP, BOX (ZT-P10700G-10M).

 

Jest bardzo duża zwłoka z odbiorem sprzetu przez wyzej wymienioną karte. Tu mam pytanko. Czy jest jakis zamiennik np z asusa lub msi który będzie lepszy wydajniejszy niz ta karta od zotaca??? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Kupiłem cały zestaw komputerowy na morele z tą o to kartą:

Karta graficzna Zotac GeForce GTX 1070 Mini 8GB GDDR5 (256 Bit) HDMI, DVI, 3xDP, BOX (ZT-P10700G-10M).

https://www.morele.net/karta-graficzna-zotac-geforce-gtx-1070-mini-8gb-gddr5-256-bit-hdmi-dvi-3xdp-box-zt-p10700g-10m-1041784/

 

Ta?

 

Dostępność: 30 szt. lub więcej

aż tak ściemniają? Z jaką ceną wrzuciłeś ją w koszyk?

 

Co do pytania, możesz brać dowolną 1070. Różnice wydajności będą niezauważalne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

https://www.morele.net/karta-graficzna-zotac-geforce-gtx-1070-mini-8gb-gddr5-256-bit-hdmi-dvi-3xdp-box-zt-p10700g-10m-1041784/

 

Ta?

 

aż tak ściemniają? Z jaką ceną wrzuciłeś ją w koszyk?

 

Co do pytania, możesz brać dowolną 1070. Różnice wydajności będą niezauważalne.

 

Tak ta karta. Nie rozumiem pytania z jaką ceną wrzuciłem ją w koszyk. Chodzi o cenę całego zestawu?? Cały zestaw cos około 4700 zł.

A jeśli chodzi o ściemnianie, to zamówienie było złożone cos ponad tydzien temu, odbiór osobisty zestawu miał być na dziś po 17 godzinie. Około 16 dostałem smsa że nastąpiła zmiana terminu i odbiór planowany jest na za tydzien :) Dzwoniłem do nich i otrzymalem odpowiedz ze problem jest wylacznie z kartą której nie mogą przerzucić z innych magazynów ?!?! O_O komedia

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Naucz się korzystać z forum i nie wkładaj komuś w usta swoich wypowiedzi.

 

Z ceną chodziło mi o cenę karty w momencie składania zamówienia. Jeśli np. karta była wtedy 100 zł tańsza, sprzedawca może unikać sprzedaży karty w tamtej cenie, jeśli obecnie jest wyraźnie droższa.

 

Ceny ostatnio poszły w górę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam czego wybaczać. W takiej sytuacji wygląda, że to nie problem z dostępnością karty grafiki jest przyczyną opóźnienia. 

 

GTX 1070 jest polecany MSI Gaming, Pality JS, SJS, GR. Asus ma nie zawsze najlepsze opinie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam czego wybaczać. W takiej sytuacji wygląda, że to nie problem z dostępnością karty grafiki jest przyczyną opóźnienia. 

 

GTX 1070 jest polecany MSI Gaming, Pality JS, SJS, GR. Asus ma nie zawsze najlepsze opinie.

 

Bierz palita GR, cicha i chłodna

a ledy da się wyłączyć :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chcę kupić kartę w okolicach 1.000 PLN. Karta będzie pracowała z : i5 4590, win 10, 16 gb ram.

 

Zastanawiałem się nad RX 480 Nitro + oraz RX 480 Gigabyte G1 - ze względu na darmową cywilizację 6. 

 

Która z tych kart będzie cichsza ? Testy gdzie RX 480 Nitro + osiągał ponad 50 db mnie przerażają. 

Obie karty wypadają podobnie - zwłaszcza, jeżeli bierzesz pod uwagę kulturę ich pracy. W zasadzie nitro ma lepiej skonstruowane chłodzenie, ale trzeba się jednak zastanowić nad zmianą pasty termo na gpu, bo ta fabryczna niedomaga. Z kolei chłodzenie gigabyte'a jest prawdopodobnie wadliwie zaprojektowane(widać to na filmikach wrzucanych przez recenzentów i użytkowników na yt), bo ludzie narzekają na jego słabą wydajność (nawet w przypadku, gdy wentylatory maksymalnie się rozkręcą). W obu przypadkach można ugrać coś przez regulację napięć w wattmanie - ich obniżenie powoduje niższe temperatury i stabilniejszego boosta. Moim zdaniem, przy wyborze pomiędzy tymi modelami sugerowałbym się raczej ceną i długością gwarancji. Jeżeli chodzi o chłodzenie, to po obniżeniu napięć obie konstrukcje będą wypadać względnie podobnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie czy RX 470 Gigabyte G1 4GB to dobry wybór? Jest w fajnej cenie na morelach akurat. Czy może warto dołożyć do MSI czy np. Asusa?

Chodzi mi raczej o wydajność i głośność jego chłodzenia na tle konkurentów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obie karty wypadają podobnie - zwłaszcza, jeżeli bierzesz pod uwagę kulturę ich pracy. W zasadzie nitro ma lepiej skonstruowane chłodzenie, ale trzeba się jednak zastanowić nad zmianą pasty termo na gpu, bo ta fabryczna niedomaga. Z kolei chłodzenie gigabyte'a jest prawdopodobnie wadliwie zaprojektowane(widać to na filmikach wrzucanych przez recenzentów i użytkowników na yt), bo ludzie narzekają na jego słabą wydajność (nawet w przypadku, gdy wentylatory maksymalnie się rozkręcą). W obu przypadkach można ugrać coś przez regulację napięć w wattmanie - ich obniżenie powoduje niższe temperatury i stabilniejszego boosta. Moim zdaniem, przy wyborze pomiędzy tymi modelami sugerowałbym się raczej ceną i długością gwarancji. Jeżeli chodzi o chłodzenie, to po obniżeniu napięć obie konstrukcje będą wypadać względnie podobnie.

Bardzo dziękuje za pomoc.W takim razie wezmę gigabyte'a i obniżę napięcia. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, pytanko

Składam nowy zestaw i mam problem z wyborem karty graficznej.

Odnośnie karty graficznej;

 

Opcja nr 1 : XFX RX 480 GTR Black + monitor AMD freesync

 

Opcja nr 2 : Jakaś 1060 6gb + monitor ( bez gsync bo za drogie :P)

 

Co powiecie ?

 

edit: Procek i5 6500

Edytowane przez xynothir

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym postawił na XFX RX 480.

 

Test pewnie czytał: https://www.purepc.pl/karty_graficzne/xfx_radeon_rx_480_gtr_black_edition_test_karty_graficznej

 

Pytanie jeszcze do jakiego procka rozważasz te karty... I5 6500... to OK.

Edytowane przez NostradamuSek
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co powiecie na R9 Fury przy nowych sterownikach za 1500? Właśnie zerknąłem na test z moreli i kosi 1060. HBM swoje robią.

 

Wysłane z mojego D6603

Edytowane przez Szawel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie,

 

Mój radeon hd 7790 się posypa, łapie freeze nawet podczas idle i szukam czegoś na wymianę w cenie do 650 zł. Co byście polecili z używek ale na gwarancji jeszcze?

 

Gram głównie Wiedźmin, GTA V.

 

Aktualnie mam I5 6600k.

 

Z góry dzięki za podpowiedź

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GTX 950 do 450,00

GTX 960 2GB do 550,00

GTX 960 4GB do 600,00

Niestety wersje GTX 960 4GB chodzą aktualnie po 640-650, nie wiem czy nie opłaca się bardziej dopłacić do nowego GTX 1050TI (link)? Czy lepiej brać coś z dwoma wiatrakami? Gierki odpalam tylko na weekendy na parę godzin i nie potrzebuję full detali do zabawy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli nie grasz "ciągle" nie musisz przywiązywać wagi do ilości wentylatorów. Wg mnie opłaca się dopłacić (zakładając, że nie wchodzi w rachubę dociągnięcie z budżetem w strefę GTX 1060 lub RX 470 i tylko wtedy), tym bardziej że powinno dać się znaleźć karty nowe z 2 lub 3-letnią gwarą poniżej 700.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aktualnie kompa mam pod tv, zamiast inwestować w grafę za 1000 zł wolę dołożyć te 300 zł do monitorado monitora. Ale jednak wolę brać sprzęt nowy niż używany, w szczególności jak taka mała różnica między używanym GTX960 2GB a nowym GTX1050Ti 4GB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siema, małe pytanko odnosnie karty. Aktualnie mam fx6300, gtx650, ddr3 8gb, ssd128gb, zasilacz 650W cheifteca

 

Jako ze czeka mnie modernizacja kompa chce zaczac od grafy bo ją, jak rowniez ssd, hdd i zasilacza przełoże do nowego.

Aktualnie gram w wot, csgo, h1z1, hots, d3 i inne srednio wymagajace gierki. 

Chciałbym miec płynność w tych grach przy 1080 i high, ultra mnie nie interesuja w sumie.

 

No i teraz 2 pytania. Czy do plynnego grania w HD potrzebuje 4gb vramu i jezeli tak to czy mam szukac gtx960 4gb, gtx970 czy moze brac 1050Ti? Dodam ze potrzebuje 2 monitorów, bardzo mozliwe ze bede chciał podpiąc nad ekranami TV działający jako dodatkowy monitor lecz bardziej do ogladania filmow niz działania na nim wiec dobrze jezeli karta miałaby 3 wyjscia np 2xDVI i hdmi (to chyba juz standard?)

 

Teraz pożyczyłem od brata gtx950 strix 2gb i jest duuuuuzo przyjemniej niz na starym 650 ale nie wiem jakiego skoku wydajnosciowego mam sie spodziewać przy np 960 a jaki przy 970, po 2 chce zeby karta wystarczyła mi na kolejne kilka lat z nowym zestawem i czy jest sens brac cos wiecej niz 950 2gb za 500zł.

 

Używki jak najbardziej wchodzą w grę a widziałem ze 970 mocno spadły i gdzies czytalem ze sa dobrym rozwiazaniem. 

Z góry dzieki za odpowiedź :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do twojego pytania o 950 vs 960 vs 970, tutaj na tle 1050

 

perfrel_1920_1080.png

gtx 960 4gb uplasowałby sie miedzy swoim 2gb odpowiednikiem a RXem czy RXem i 1050Ti?

 

Dzieki za ta grafike, troche mi rozjasniles, ale czy jest szansa zeby ktos podsumował co W TYM MOMENCIE wychodzi najlepiej w stosunku cena uzywek/wydajnosc?

 

Czy jest sens czekać jeszcze az 9xx spadna w cenie czy nie ma na co liczyc juz raczej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...