Skocz do zawartości
kucyk

Jaką kartę graficzną kupić?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

CPU: 4690K @4.3

Potrzebuję porady jak najlepiej rozegrać zakup używanej karty. Obecnie na kartę mam 500-550zł i przez pół roku będę grał w starsze gry które muszę przejść. Wiedzmin 2 i 3, Assasisn 4,5, Crysis 2 i 3, Dragon Age Inkwi, BF 3,4, GTA 5, Fallout 4 i myślę że więcej nie zdążę. I czy lepszym rozwiązaniem będzie zakup teraz grafiki za podaną wyżej kwotę i pożniej po wakacjach zakup lepszej czy teraz odrazu dołożyć i kupić coś za 800? Z góry dzięki.

Z tego co wstępnie znalazłem to:

do 550- GTX 760,270x,280.

do 800-gtx 780,960,280x,380

Edytowane przez djpawelus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak nie będzie modernizacji to nie ma sensu pakować tyle karty w nowe czy nawet używane GPU .

 

Za tyle to lepiej zmienić platformę , PII X4 najlepsze lata ma już za sobą , nawet podkręcony mocno będzie hamował obecne karty .

 

Chyba że modernizacja jest za rogiem a teraz zmieniasz tylko kartę to albo Rx 480 albo GTX 1060 .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

stosuję przed wyborem karty graficznej do mojego PC.

Będzie mi potrzebna głównie do obróbki grafiki związanej z pracą magisterską (OpenCV) no i przy okazji chciałbym też trochę pograć :)

Gry na które mam ochotę to m.in: nowy Tomb Rider, GTA V, czy Wiedźmin.

Posiadam monitor FHD 60Hz. Zastanawiam się nad modelem MSI GTX1060 i tutaj mam własnie dylemat czy brać wersję 3GB ~1100zł, czy dopłacić do 6GB, jednak tutaj różnica jest już spora, około 400zł. Ew. Jakiś używany GTZ970.

Procesor jaki posiadam to i5-4690k.

 

Bardzo proszę o pomoc w wyborze lub podesłanie mi jakiś alternatyw.

Z góry dziękuję.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

stosuję przed wyborem karty graficznej do mojego PC.

Będzie mi potrzebna głównie do obróbki grafiki związanej z pracą magisterską (OpenCV) no i przy okazji chciałbym też trochę pograć :)

Gry na które mam ochotę to m.in: nowy Tomb Rider, GTA V, czy Wiedźmin.

Posiadam monitor FHD 60Hz. Zastanawiam się nad modelem MSI GTX1060 i tutaj mam własnie dylemat czy brać wersję 3GB ~1100zł, czy dopłacić do 6GB, jednak tutaj różnica jest już spora, około 400zł. Ew. Jakiś używany GTZ970.

Procesor jaki posiadam to i5-4690k.

 

Bardzo proszę o pomoc w wyborze lub podesłanie mi jakiś alternatyw.

Z góry dziękuję.

 

Pozdrawiam

 

Pytanie ile przeznaczasz na zakup.

Biorąc pod uwagę co piszesz (czyli okolice 1100zł), od 1060 3gb już lepiej 480 4gb.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ram nie jest przydatny tylko w wyzszej rozdzielczosci, ale czym wyzsze ustawienia graficzne, detale, AA tym wiecej wykorzystuje pamieci. Np taki Battlefield 1 na Ultra na Gtx 1060 6gb i rx 480 8gb ma srednio 10 fps wiecej niz wersje z 3gb i 4gb. Ja bym bral z 6gb albo rx 480 z 8gb. Karta to zakup na lata, a gry wykorzystuja coraz wiecej pamieci.  Ostatnio widzialem niereferenta gtx 1060 6gb w promocji za 1250. Moze poluj na okazje.

Edytowane przez Krydor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ram nie jest przydatny tylko w wyzszej rozdzielczosci, ale czym wyzsze ustawienia graficzne, detale, AA tym wiecej wykorzystuje pamieci. Np taki Battlefield 1 na Ultra na Gtx 1060 6gb i rx 480 8gb ma srednio 10 fps wiecej niz wersje z 3gb i 4gb. Ja bym bral z 6gb albo rx 480 z 8gb. Karta to zakup na lata, a gry wykorzystuja coraz wiecej pamieci.  Ostatnio widzialem niereferenta gtx 1060 6gb w promocji za 1250. Moze poluj na okazje.

Jeśli już mówimy o perspektywie kilku lat, to raczej RX. GCN znacznie wolniej się starzeje. NV ma niestety tendencję do olewania swoich produkcji ;/.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Planuję grafikę ponieważ obecna (hd 7770) w full hd to w zasadzie nie istnieje.

Jako że cała platforma nie jest jakaś wyśmienita, na grafikę planuję przeznaczyć ok. 600zł (możliwe używki)

 

Procek: i5 4460

Ram: 2x4GB 1600 CL9

Zasilacz: Corsair VS 450 - pytanie czy muszę zmieniać zasilacz przy nowej karcie 

Grafika: Radeon HD 7770 (1GB)

 

Gdyby grafika radziła sobie w FULL HD na średnich to byłoby super :)

Gry w jakie planuję grać: CS, H1Z1 (tu to chyba problemu nie będzie miała żadna w tej cenie :D), GTA, Wiedźmin  i może jakieś inne o podobnych wymaganiach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z używek R9 380 ale szukaj tylko wersji 4gb, najlepiej byłoby jednak dołożyć trochę do gtx970, dobra i tańszą alternatywa byłby R9 290 ale nie ręczę za zasilacz.

Taniej pozostaje R9 280, może uda ci się znaleźć jakąś na gwarancji.

 

Z nowych dużego wyboru nie masz - dopłata do gtx1050ti

 

Tapatapatap Moto X Style

Edytowane przez GeMtin1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do ~600zł dorwiesz bez problemu R9 280X lub GTX770 4GB RAM;

Natomiast potem za ~700zł mozna dorwać GTX780, tu sztuka teoretycznie z gwarancją (zakup 06.2014r):
https://www.olx.pl/oferta/gigabyte-gtx-780-windforce-3gb-CID99-IDjtmjj.html#9a18b05873

Ewentualnie była jedna GTX780 za 600zł:

https://www.olx.pl/oferta/msi-geforce-gtx-780-lightning-CID99-IDiJapz.html#9a18b05873

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z używek R9 380 ale szukaj tylko wersji 4gb, najlepiej byłoby jednak dołożyć trochę do gtx970, dobra i tańszą alternatywa byłby R9 290 ale nie ręczę za zasilacz.

Taniej pozostaje R9 280, może uda ci się znaleźć jakąś na gwarancji.

 

Z nowych dużego wyboru nie masz - dopłata do gtx1050ti

 

Tapatapatap Moto X Style

 

 

Do ~600zł dorwiesz bez problemu R9 280X lub GTX770 4GB RAM;

 

Natomiast potem za ~700zł mozna dorwać GTX780, tu sztuka teoretycznie z gwarancją (zakup 06.2014r):

https://www.olx.pl/oferta/gigabyte-gtx-780-windforce-3gb-CID99-IDjtmjj.html#9a18b05873

 

Ewentualnie była jedna GTX780 za 600zł:

https://www.olx.pl/oferta/msi-geforce-gtx-780-lightning-CID99-IDiJapz.html#9a18b05873

 

Gdybym przyjął cenę za GTX 1050 TI jako ostateczną granicę, to jak się wcześniej wymienione karty do tego mają?

Jest możliwość posortowania tych kart w kolejności od najwydajniejszej?  Czy np. różnica między 3GB (gtx 780) a 4GB ram będzie odczuwalna? 

 

I jak procek przy AMD, nie jest on najszybszy a ponoć przy karcie od czerwonych procek momentami jest bardziej obciążony 

Edytowane przez Sims

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tzw. narzut na procesor tutaj gra mniejszą rolę, masz pełne i5 4y rdzenie więc będzie ok;

Wydajność:

perfrel_1920_1080.png

 

Wydajność:
R9 280X / GTX 770 -> R9 380 -> GTX1050Ti -> GTX780

450-500zł -> 550-600zł -> 600-650zł -> 650-700zł odpowiednio 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...

 

Wydajność:

R9 280X / GTX 770 -> R9 380 -> GTX1050Ti -> GTX780

 

450-500zł -> 550-600zł -> 600-650zł -> 650-700zł odpowiednio 

 

Mimo wieku i "tylko" 3GB ram 780 dalej najszybszy? :) Problem w tym że on chyba już trochę prądu bierze i na pewno bym musiał zasilacz wymienić. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tyle, że czasem za 780 wołają tyle co za 970.

Do 700zł spoko za 780, ale jak wołają więcej, to nie ma sensu i lepiej dołożyć do 970.

Kolejna sprawa to jak piszesz apetyt 780 na prund, a gnojek lubi zjeść sporo W. 970 je jakieś 40% mniej.

No i kolejna to wsparcie sterowników o którym NV strasznie szybko zapomina.

Edytowane przez Szawel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Max zużycie ~250W (780) względem ~210W (970), w grach odpowiednio ~160W / ~150W;
Sterowniki fakt, nowsze nie usprawnią starych grafik;

Krótko: Jeśli kupisz GTX780 sprawnego za 600-620zł z wysyłką to będzie ok.
Jeśli nie to brać GTX1050Ti bo masz nowszą, chłodniejszą, 1.5x energo-oszczedniejszą grafikę z gwarancją;

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich chciałbym wybrać najlepszą kartę graficzną dla siebie zarówno pod starsze gry jak i nowe. Budżet jaki mam to około 1350zł. Więc skazany jestem na walkę RX480 vs GTX 1060. Widziałem masę testów i jak na razie kompletnie nie potrafię wybrać. Jeśli chodzi o RX480 na oku mam XFX GTR Black a z drugiej strony GTX 1060 G1 Gaming od Gigabyte. No i wszędzie dostaję odpowiedź na wszelakich pomocach technicznych że zdecydowanie RX480, bo teraz mimo że słabiej niż 1060 to bardziej przyszłościowa itd. Natomiast gdy pytałem ludzi bardziej ogarniętych to mówili że do mojego procesora lepiej 1060... No i jestem w kropce. Obecna konfiguracja: 
i5 4460 
Asrock H81M

1x8GB 1600Mhz DDR3(prosze spokojnie w planach druga kosc)
Gigabyte HD 7790 1GB (do wymiany)

Corsair VS 450W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4460 da sobie radę z obydwoma.

Pytanie jaka rozdzielczość Cię interesuje.

Jeśli nie będziesz nic wymieniał w dalszej perspektywie brałbym 480.

 

P.S. Warto brać pod uwagę czy karta do DX11 czy 12 oraz pod jaki monitor.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Full HD, jeszcze monitora nie mam ale bedzie niedlugo.
Na razie na pewno nie bede wymienial proca + mobo, co najwyzej doloze ramu jak stanieje. 
No DX11 na pewno jakis Skyrim SE, Wiesiek 3, no i to co tam wyjdzie na DX12, na pewno CIV VI no ale w przyszlosci wiecej na pewno. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Max zużycie ~250W (780) względem ~210W (970), w grach odpowiednio ~160W / ~150W;

Sterowniki fakt, nowsze nie usprawnią starych grafik;

 

Krótko: Jeśli kupisz GTX780 sprawnego za 600-620zł z wysyłką to będzie ok.

Jeśli nie to brać GTX1050Ti bo masz nowszą, chłodniejszą, 1.5x energo-oszczedniejszą grafikę z gwarancją;

 

Dzisiaj przypadkiem trafiłem na jakiś temat, w którym pisali o jakimś kodzie na hitmana do rx470 (przez co można było odliczyć od ceny) i chyba coś o jakimś cashbacku..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...