Skocz do zawartości
kucyk

Jaką kartę graficzną kupić?

Rekomendowane odpowiedzi

913 zł na dzień dzisiejszy.

 

https://www.amazon.de/gp/switch-language/product/B01JQA0AEK/?ie=UTF8&language=pl_PL&tag=geizhals04-21

 

Karta super. Stabilne takty i niskie temp nawet po OC nie przekraczające 70C. Jedyny minus to słabo podkręcające się pamięci. 1700 MHz, a powyżej już problemy.

 

Obecnie testuję 1330/1700 i jest ok.

 

Porównanie RX470 OC 1330/1730 vs RX470 Stock 1242/1650 vs RX270X OC 1220/1500

 

http://www.3dmark.com/compare/fs/11426661/fs/11405951/fs/7839825

Edytowane przez radiergummi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U nas za niecałe  950 z wysyłką  znalazłem to już dobra cena ,poszukam jeszcze używki 970 jak bym za 700 z gwarancją trafił to by było ok. Nie pali mi się z wymianą.

Edytowane przez nalewator

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć!

 

Szybkie pytanie - czy w polecanych zestawach niereferent 1070 podawany jest Gainward ze względu na niższą cenę? Różnica wydajnościowa między Gainward'em, a MSI jest po prostu nie warta tych 300zł? 

 

Z góry dzięki za odpowiedź, bo już głupieje. Każdy poleca innego producenta. :) 

 

Pozdrawiam 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Karty mają podobny potencjał, więc polecany jest jak najtańszy sensowny model. Jeśli chcesz MSI (przy późniejszej odsprzedaży na MSI może być więcej chętnych), to możesz wziąć MSI Gaming (bez X). Chłodzenie jest to samo,co w wersji Gaming X, a takty sam sobie podniesiesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja 7870 prawdopodobnie padła, wiec szukam czegos do tego sprzetu:

 

CPU: i5-3570k

MB: MSI z77a-g43

RAM: Crucial ballistix sport  1333 CL9 2x 4gb

PSU: XFX core 550 W (P1-550S-XXB9)
SSD: P
lextor 128GB (PX-128M5S)

w kwotach do 700, 900, 1100 PLN (budzet zmienny ;)).
Co mozecie zaproponowac? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patrz 4 posty wyżej. Poza tym masz RAM do wymiany (na taki 2133+) i procka do kręcenia, chociaż na tej płycie ze względu na słaba sekcję zasilania i ograniczoną regulację napięcia nie poszalejesz.

Edytowane przez radiergummi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli kompletnie nie brac pod uwage RX480 czy GTX1060? Nie rozumiem :) Do 700 wydaje mi sie, ze powinienem celowac w 1050 / Ti, z kolei do 900 wlasnie chyba RX470. Problem z tym, ze budzet jest bardzo plynny, co nie znaczy ze jak zamknie sie w 700PLN bede sklonny czekac by doplacic 400 PLN, stad te trzy przedzialy :)

Wiem, ze 1060 i 1050 powinny byc ciche ale jak to jest z Radkami? W chwili obecnej caly sprzet lezy w Define S, w ktorej jest bardzo cicho i dotychczasowy Asus 7870 Direct CuII byl cichy, czy Radki nie beda jakimis mocnymi wyjcami?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawia mnie kwestia wyboru pomiedzy MSI GTX1060 3GB Gaming X vs. MSI GTX1060 6GB OC, ktora jest tylko paredziesiat PLN drozsza, rozumiem, ze kwestia zarowno wygladu jak i temperatur/glosnosci to (czasem spora) czesc wyboru ale na dluzsza mete, czy 6GB nie bedzie zdecydowanie lepszym wyborem?

Edytowane przez topek@GC.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawia mnie kwestia wyboru pomiedzy MSI GTX1060 3GB Gaming X vs. MSI GTX1060 6GB OC, ktora jest tylko paredziesiat PLN drozsza, rozumiem, ze kwestia zarowno wygladu jak i temperatur/glosnosci to (czasem spora) czesc wyboru ale na dluzsza mete, czy 6GB nie bedzie zdecydowanie lepszym wyborem?

Na "dłuższą metę" lepszy będzie RX ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo wersje 3GB nie schodzą pewnie. Stąd te obniżki. Ogólnie nie jest to najlepsza pora na kupowanie podzespołów. Ceny wysokie. RAM tak podrożał, że aż głowa boli.

 

Z tych dwóch to zdecydowanie wersja z 2 wentylatorami ten RX 470

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Vega ma się pojawić dopiero w czerwcu i to też nie jest pewnie. Czy ceny spadną GTX 1070. Pewnie spadną bo wcześniej pojawi się seria GTX 20x0, ale o ile to ciezko powiedzieć.  Taki GTX 980Ti jeszcze trochę trzymał cenę  ok 3000 zł gdy już pojawiły się karty GTX 1070 i okazało się że ma podobną wydajność.. Po krótkim czasie ceny zaczęły spadać  do wartości GTX 1070 i taniej. No i pojawiły się używki. Podobnie może być z GTX 1070, którego bezposrednią konkurencją będzie pewnie GTX 2060. Wtedy jednak bardziej się opłaca kupić coś nowego z serii 20x0 niż  GTX 1070. Poczekaj jeszcze z miesiąc moze ceny nieco spadną. Jednak procesory i karty graficzne trzymają długo cenę i zwykle nie tanieją zwłaszcza od Intela (CPU)  no Nvidii (GPU).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, jestem trochę zdezorientowany. Posiadam taki komputer https://scr.hu/7LVdvK

Chciałbym kupić kartę graficzną GeForce GTX 1080, tylko nie wiem od jakiego producenta. W sklepach podane są taktowania normalne i w trybie boost, natomiast ludzie piszą, że im się te karty kręcą do wyższych wartości. Od czego to jest zależne, od chłodzenia czy też właśnie producenta karty? No i pytanie czy w tym zestawie zasilacz da sobie radę, ponieważ jest to zestaw z polecanych (sprzed kilku miesięcy) ale dodałem do niego np 4 dodatkowe wentylatory?

Edytowane przez Przemas503

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak zerknąłem, że chyba warto kupić 480 gaming X 8GB. Jest promocja za 1199. Ciekawe czy słabo idzie czy magazyn czyszczą. Co prawda dolar nieco spadł w styczniu ale to raczej nie to.

Edytowane przez Szawel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie,

Poszukuje karty graficznej do mojego zestawu:

I5 4460

Asus H97 PLUS

2x 4GB DDR3 1600mhz

3x.Samsung 850 PRO 256 GB Raid0

1x Wd Blue 1tb

Asus Xonar DX

Corsair CX500M

 

Budżet 1000-1200 zł

 

Myślałem nad RX 470 G1 Gaming 4gb ewentualnie dopłacić jeśli warto do RX480 8gb Gaming X

Podobają mi się Strixy od Asusa ale nie mają backplate, co w tej cenie jest trochę lipą.....

Pozostaje jeszcze kwestia kompatybilności mojego zasilacza, czy będę mógł podpiąć jakiegoś RX470-480?

Wymagana dla tych kart jest wtyczka 8pin a mój zasilacz chyba takiej nie posiada.......

 

Proszę o jakieś fachowe porady:)

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co mam wkoncu zrobić?

W sumie to mógłbym może i dołożyć do Rx480 Gaming X 8gb ale w sumie ja jestem naprawdę niedzielnym graczem i myślę że rx470 Gaming X w cenie około 950 zł by mi wystarczył do okazyjnego grania w Wiedźmin 3.

Co tu robić?

A jak wygląda Panowie kwestia mojego low endowego zasilacza?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli określasz się mianem "niedzielnego gracza", to pewnie wystarczy Ci MSI RX 470 Gaming X 4GB (w komputroniku chyba nadal dają do tej karty kod na Hitmana).

Zasilacz sobie poradzi z tą kartą. Z najwyższej półki może on nie jest, ale też nie należy go raczej nazywać low-endowym.

Edytowane przez Bull3tproof

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Okej czyli teraz muszę się ostatecznie zdecydować czy brać RX470 Gaming X 4gb czy RX 480 Gaming X 8gb.....

W sumie dopłatę 265 zł jakoś bym przeżył....

 

Chyba kupno 1060 6gb Gaming X za 1500 zł jest średnim pomysłem?

 

Za dużo dylematów oj za dużo.......:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mo to teraz to dopiero mam dylemat, nie ukrywam że 1060 mnie interesuje, może to nie jest MSI ale może jakoś bym to przeżył......

No to Panowie teraz prosze o porady

GTX 1060 G1 Gaming za 1265 zł

RX 480 Gaming X 8gb- 1200 zł

RX 470 MSI Gaming X 4gb- 935 zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...