Skocz do zawartości
kucyk

Jaką kartę graficzną kupić?

Rekomendowane odpowiedzi

Skoro grasz okazyjnie, to się powtórzę - weź RX 470. Wygląda na to, że w komputroniku nadal dają kod na Hitmana: http://www.komputronik.pl/product/330162/msi-radeon-rx-470-gaming-x-4gb.html.

Mówicie że nie ma sensu dokładać do czegoś lepszego?

Ogarnie mi to na w miarę przyzwoitym poziomie Wieśka 3 na moim starym CPU?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i5 4460 to wciąż  wydajna jednostka, która starczy spokojnie na 2 lata albo dlużej. Zależy od gry. RX 470 też starczy na dłużej.  Nvidia ma ostatnio tendencję do niewspierania swoich starszych kart i nowe gry mogą działać gorzej od RX 470 na GTX 1060 6G. Jak karta na teraz czyli do roku to wtedy GTX.   A w dalszej perspektywie czyli w grach wychodzących 2 drugiej połowie 2018 roku czy początek 2019 RX 470. RX 480 bym olał. 

Edytowane przez Devil
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz to zrobić za rok spokojnie, ale już na następce Kaby Lake. Lepiej brać najnowszą platformę  zwłaszcza że Intel długo trzyma ceny poprzednich procesorów i różnice w cenie to czasami kilkadziesiat złotych.  Sprzedasz sobie obecną  kupisz nową płytę procesor powiedzmy i5 8500 czy jak to tam nazwą  i 8-16 GB DDR4.  No chyba że AMD coś  namiesza ze swoimi Zenami.  

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, w sumie komputer mi się bardzo dobrze spisuje, potrzebuje tylko GPU:)

Nie mam obecnie żadnego GPU, nie kupowałem mojego obecnego PC pod gry dlatego też taka a nie inna konfiguracja i brak GPU.

 

Czyli nie ma sensu dokładać do RX480 8gb Gaming x lub innego producenta?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, w sumie komputer mi się bardzo dobrze spisuje, potrzebuje tylko GPU:)

Nie mam obecnie żadnego GPU, nie kupowałem mojego obecnego PC pod gry dlatego też taka a nie inna konfiguracja i brak GPU.

 

Czyli nie ma sensu dokładać do RX480 8gb Gaming x lub innego producenta?

Raczej 470. To co zaoszczędzisz na 480 lepiej dodaj do lepszych pamięci, bo z 1600 warto podbić skoro zostajesz na tej platformie.

Wbrew pozorom między 470 a 480 nie ma zbyt wielkiej różnicy.

Poza tym 470 jest dużo lepiej wyceniona.

Edytowane przez Szawel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

XFX produkuje wersje całkowicie pasywne (RX-460P4HFG5).

 

W obudowie mam tylko jeden wentylator praktycznie, mam na procesorze SilentiumPC Fortis 3 HE1425, procesor to Intel i6500, który wlaściwie nigdy nie zwiększa obrotów ponad minimalne, bo te w zupełności wystarczają, temperatura jest w idle ledwo większa od temperatury otoczenia (poniżej 30C). Natomiast zasilacz to EVGA SuperNOVA G2 80 Plus Gold, w którym wentylator się w ogóle nie kręci. 

 

Także jak wrzucę kartę pasywną to będę musiał dołożyć wentylatory w obudowie. Więc myślę, że lepiej jak będzie półpasywna. Większość czasu wentylator się nie włączy w moich zastosowaniach, a w razie potrzeby karta będzie miała jak się schłodzić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie a lepiej dołożyć do gtx 1060 6gb? Czy rx 470 4gb czy rx470 8gb?

Czy iść w rc 480 8gb?

Widzę dylemat nierozstrzygnięty.

 

Idź tropem:

A. ile chcę wydać?

B. co w tej cenie jest najlepszego?

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

8 stycznia 2016 roku pisałem o naprawieniu HD7850 w piekarniku. Obiecałem poinformować jak padnie. Niestety dzisiaj sypnęło artefaktami. Ale ponad rok nie musiałem wydawać kasy na nową,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak było mówione nie raz na dłuższą  metę RX 470 może być 8GB jak dopłata niewielka. Na krótszy dystans z zamiarem wymiany za rok może być GTX 1060 6GB, który przegania nawet RX 480 w niektórych grach. 

 

Poczytaj Nasz test:

 

https://www.purepc.pl/karty_graficzne/geforce_gtx_1060_vs_radeon_rx_480_test_kart_graficznych

 

 

p.s podziwiam was ludzie, że się bawicie w jakieś piekarniki.  No ale jak to działa to nie oceniam. Sam bym tego nie zrobił tylko do kosza, ale wiadomo nie każdy pracuje i stać go akurat na nową kartę. To takie tylko moje przemyślenia nic więcej ;)

Edytowane przez Devil
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę dylemat nierozstrzygnięty.

 

Idź tropem:

A. ile chcę wydać?

B. co w tej cenie jest najlepszego?

A. 1000 PLN, jednak jeśli warto to można dorzucić 200zł.

B. Chyba Rx 480 Gaming X 8gb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A. 1000 PLN, jednak jeśli warto to można dorzucić 200zł.

B. Chyba Rx 480 Gaming X 8gb

Sam sobie odpowiedziałeś.

Nikt za Ciebie raczej nie kupi.

 

Czy warto?

Nie wiem.

Masz tyle - bierz. Nie masz - bierz najlepszą do 1k.

 

P.S. Mam ją w kompie żony i nie narzeka. Nie jest to może Fury, ale to też nie ta cena.

Edytowane przez Szawel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam stary komputer w domu słuzy on głównie do grania młodszemu bratu w starsze mniej wymagajace gry i ogladanie filmów 
Zasilacz Be quiet p4 400W
płyta asus p5k vm
procesor intel e8400 podkrecony do 3.5
z chłodzeniem arctic cooler 
ram 4 gb
Brakuje tylko karty graficznej komputer jedzie na zintegrowanej i chciałbym cos nowego do 400 zł mógłby ktoś doradzic mi którąś z kart?

 

https://www.morele.net/karta-graficzna-asus-radeon-r7-250-1gb-gddr5-128bit-dvi-hdmi-dp-box-r7250-1gd5-v2-987873/

 

https://www.morele.net/karta-graficzna-gigabyte-geforce-gt-740-oc-1gb-gddr5-128-bit-vga-2x-dvi-hdmi-gv-n740d5oc-1gi-652538/

 

https://www.morele.net/karta-graficzna-msi-geforce-gt-730-4gb-ddr3-128-bit-dvi-hdmi-d-sub-v809-1684r-835033/

 

sam znalazłem takie , lecz pytam o porade 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uważam,że nie warto pchać do tego PC nową kartę kilka generacji wstecz. Szukaj używek, do 400zł można dostać odpowiednią ww PC, np HD 7850 lub jej pokroju

Edytowane przez Dart9

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wyżej .

 

Do tego sprzętu nie ma sensu brać nowych kart , tym bardziej że średniej półki jak R7 250 czy GT730/740 .

 

Używane HD77xx/HD78xx lub ich rebrandy ( od R7 250X wzwyż ) będą sporo lepszą opcją .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam stary komputer w domu słuzy on głównie do grania młodszemu bratu w starsze mniej wymagajace gry i ogladanie filmów 

Zasilacz Be quiet p4 400W

płyta asus p5k vm

procesor intel e8400 podkrecony do 3.5

z chłodzeniem arctic cooler 

ram 4 gb

Brakuje tylko karty graficznej komputer jedzie na zintegrowanej i chciałbym cos nowego do 400 zł mógłby ktoś doradzic mi którąś z kart?

 

U mnie z takim samym procesorem śmigał HD7850 2GB. Wiedźmin 3 śmigał w 1680x1050 po obniżeniu kilku ustawień bez zacięć.

Jak wyżej. Nie pchaj nowej karty w ten zestaw.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czesc.
Warto brąć to kartę http://www.komputronik.pl/product/363867/wyprzedaz-gigabyte-radeon-r7-360-2gb-oc.html w tej cenie czy lepiej dopłacic do RX 460 lub  GTX 1050. Karta niby po naprawie ale gwarancja 36mc. Dodam, ze idze do małej obudowy Gladius s10. Procek to i3-6100 8gb ram i zasilacz 500W Antec. Gram niewiele, głównie CS:GO Palladins i z kumplami Left 4 dead 2 a z bardziej wymagających Project CARS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poprzeglądaj, czy satysfakcjonują cię jej osiągi, bo cena dobra, ale.. to konkurent GTX 750 Ti, a więc średnio, jak na dziś.

 

Projekt Cars Pooglądaj też na youtubie, bo tak jak pisze możesz być rozczarowany wydajnością, acz do starszych, czy mniej wymagających gier powinna wystarczyć.

Edytowane przez NostradamuSek
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...