Skocz do zawartości
kucyk

Jaką kartę graficzną kupić?

Rekomendowane odpowiedzi

Pod koniec miesiąca kupuję w końcu kartę.

 

900zł - RX 470?

1200zł - 1060 6GB?

 

Jest sens w ogóle brać 1060 do reszty sprzętu? Jak trzeba to i procka na i7-2600 wymienię, bo drogo zmiana nie wyjdzie :)

 

Gram w 1920x1080 albo 1680x1050 - zależnie od tego, czy grę odpalam na TV, czy na monitorze.

Edytowane przez sthEn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O, ta cena 1025 zmienia dużo :) Jakoś żyłem w przekonaniu, że RX480 = 1060 cenowo.

 

4 GB raczej na moje zachcianki wystarczy? Obstawiam, że RX480 i tak jest za wolny na 8GB, prędzej co innego ją zblokuje, niż pamięć?

 

Zobaczę, czy uda mi się przezwyciężyć fanboizm NVIDII (będzie ciężko)  :)

Edytowane przez sthEn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fanboizm to robia gimbusy,a nie dorosle osoby.   Kupujesz to co najbardziej oplacalne. Jak doplata niewielka to warto wziac. Poczytaj testy w jakich grach sobie radzi lepiej GTX 1060 a w jakich RX 480 i zdecyduj.  Do tej rodzielczosci starczy spokojnie RX 480 4GB lub mozna sie szarpnąć na GTX 1060 6GB jak masz na to kase. Procek masz jeszcze w miare dobry. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hejka. RX 480 4GB za 1100 zł czy GTX 1060 6GB za 1250 zł? Opłaca się dopłacać te 150 zł za kilka klatek więcej? Z góry dzięki.

1. IMO nie, ale to zależy od gry.

2. Kwestia na ile karta ma wystarczyć i do jakiej rozdzielczości ma być używana.

2a. RX powinien mieć dłuższe wsparcie i starczyć na dłużej. GTX ma tendencję do szybkiego starzenia.

2b. Jednak jeśli za niedługo masz zamiar wymieniać, to obojętnie. Obie są dobre.

3. IMO lepiej dopłacić 99zł do 8GB.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sponsorowane testy na premierę, a rzeczywistość po 2-3 miesiącach często mocno się różnią.

No to tak: Dobra do OC, ale głośniejsza od konkurencji.

IMO lepiej zerknąć na XFX GTR albo MSI gaming X.

Powiedzmy:

1. MSI G X

2. XFX GTR / GTR B

3. Sapphire nitro +

4. reszta czyli Asusy, Gigabyte itd.

 

Oczywiście opinia wysoce subiektywna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Szawel

Karta używana będzie do rozdziałki 1080p, ma wystarczyć jak najdłużej, w domyśle 3-4 lata co najmniej(za kilka lat chcę grać przynajmniej na low-medium, a nawet przy 720p w najnowsze produkcje, wiem, że rozwoju wymagań do gier nie da się przewidzieć).

 

RX będzie miał dłuższe wsparcie, a sterowniki tak dużo dają? Ja czasami je aktualizuję co rok albo pół roku i zawsze mi wszystko fajnie chodziło. Poza tym sprzedawca u którego będę ten sprzęt zamawiał poleca bardziej geforcy bo radeony dużo częściej ludzie zwracają u niego na gwarancję, a geforców prawie w ogóle.

Edytowane przez migus11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Szawel

Karta używana będzie do rozdziałki 1080p, ma wystarczyć jak najdłużej, w domyśle 3-4 lata co najmniej(za kilka lat chcę grać przynajmniej na low-medium, a nawet przy 720p w najnowsze produkcje, wiem, że rozwoju wymagań do gier nie da się przewidzieć).

 

RX będzie miał dłuższe wsparcie, a sterowniki tak dużo dają? Ja czasami je aktualizuję co rok albo pół roku i zawsze mi wszystko fajnie chodziło. Poza tym sprzedawca u którego będę ten sprzęt zamawiał poleca bardziej geforcy bo radeony dużo częściej ludzie zwracają u niego na gwarancję, a geforców prawie w ogóle.

Powiedz sprzedawcy żeby wreszcie wyrwał się mentalnie z minionej dekady i patrz na testy oraz własną opinię. Jako siedzący w sprzedaży od 15 lat mogę złośliwie dodać, że moi ludzie też polecają to co słabiej idzie a na magazynie pełno ;)

 

Wysłane z mojego D6603

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i mam, RX480 Nitro+ 8GB za równy 1000zł (miesięczna używka). W tej cenie bym zgrzeszył, jakbym nie kupił. Nawet jako stary i zatwardziały fan zielonych.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niesamowite, pierwszy raz od wielu lat kupiłem kartę nie od NVIDII ze względu na używany jako główny system MacOS. Już ze smutkiem chciałem formatować dysk, ale spróbowałem postawić jednak Sierrę od nowa... taka niespodzianka :)

 

Zrzut_ekranu_2017_02_08_o_22_32_08.png

 

PEŁNIA SZCZĘŚCIA, bo GTX1060 jeszcze chyba nie działa na OS X :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym brał MSI teraz robią całkiem znośne chłodzenia No i warto tez rozważyć GTX 1060 6GB. W niektórych grach wypada lepiej od 480

 

Podstawa to jaka reszta sprzętu? Procesor, płyta i zasilacz?

Edytowane przez Devil
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie też się skłaniam ku MSI (mam obecnie od nich no i jest dużo lepsza dostępność tej karty w polsce), chociaż  XFX kusi (głównie za świetne recenzje i testy).

 

Zieloni odpadają - FreeSync w monitorze ;)

 

Reszta sprzętu to:

AsRock H81M

i5-4460

16gb ram

SSD

 

Obecnie latam na 270X i właściwie do ostatniego tygodnia wszystko w co grałem to odpalała na medium/high bez zająknięcia i często działa lepiej niż droższe nvidie, ale w dostałem ostatnio kilka szybkich strzałów na twarz od nowych gier, które delikatnie podsunęły mi myśl, że to już czas na zmianę ;p 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, ale nie podałeś najważniejszego czyli zasilacza. Marka i model. Mimo to brałbym od MSI. Teraz robią bardzo udane chłodzenia. 

 Ops, uciekło mi:

https://www.morele.net/zasilacz-corsair-vs-series-550w-80plus-120mm-fan-cp-9020097-eu-649048/

Edytowane przez tiomor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Vega pojawi się za pare dobrych miesięcy. AMD na razie skupia się na swoich Ryzenach. Najwyższy model może być określany jako High-end. Czyli odpowiednik Fury bo RX 480 to tak naprawdę mid-end czyli średnia półka skoro wydajność ma na poziomie GTX 1060 a ten tez jest z średniej półki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

RX 480 Gaming X w wersji 8 GB jest teraz w Morele za 1199 zł, więc dopłata do GTX 1060 6 GB w wersji Gaming X jest bezsensowana, bo to aż 300 zł. Tylko uboższe wersje 1060 6 Gb są obecnie opłacalne.

Jest jeszcze Armor https://www.morele.net/karta-graficzna-msi-radeon-rx-480-armor-oc-8gb-gddr5-256-bit-2xhdmi-2xdp-dvi-d-box-v341-019r-1113002/ za 1148,50 zł ale nie wiem czy jest podobnie dobry jak Armor GTX 1060.

Edytowane przez Tyran1918

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

RX 480 Gaming X w wersji 8 GB jest teraz w Morele za 1199 zł, więc dopłata do GTX 1060 6 GB w wersji Gaming X jest bezsensowana, bo to aż 300 zł. Tylko uboższe wersje 1060 6 Gb są obecnie opłacalne.

Jest jeszcze Armor https://www.morele.net/karta-graficzna-msi-radeon-rx-480-armor-oc-8gb-gddr5-256-bit-2xhdmi-2xdp-dvi-d-box-v341-019r-1113002/ za 1148,50 zł ale nie wiem czy jest podobnie dobry jak Armor GTX 1060.

Panie, 51zł różnicy. MSI to jedna z najlepszych wersji 480. Co tu rozkminiać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...