Skocz do zawartości
kucyk

Jaką kartę graficzną kupić?

Rekomendowane odpowiedzi

Przeglądam te testy  , wypowiedzi i dalej mam dylemat. Na chwilę obecną wydaje się że taki RX480-4GB do FHD jest najbardziej opłacalny w cenie  do 950 zł. Jednak do gier na przyszły rok lepiej by było mieć  wersje  RX480 - 8GB ale w tej cenie ok.1200zł  już można mieć lekko szybszy GTX1060-6GB . Ceny widać zaczęły spadać jednak .Ciekawe kiedy w Polsce będzie tyle kosztować https://cenowarka.pl/msi-radeon-rx-480-gaming-x-8g-v341-003r-a1473074.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na dłuższą metę - Rx 480 8Gb lub GTX1060 6GB .

 

Co do spadku cen - jak nie będzie nagłych obniżej czy zwyżek to ceny powinny teraz stale spadać ( poza okresem komunijnym )  , najtaniej będzie tradycyjnie w okresie wakacji .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panie, 51zł różnicy. MSI to jedna z najlepszych wersji 480. Co tu rozkminiać?

Panie ja wiem, że warto dołożyć, ale pewnie są osoby, które szukają jak najtańszej opcji :) Nie mniej 50 zł taniej to powinna kosztować wersja bez X, a Armor to powinna być różnica 100-150 zł.

 

Z tego co pamiętam GTX 1060 w wersji Armor to to samo co Gaming X tylko z niższymi taktowaniami i głośniejszym chłodzeniem. Ciekawe czy w przypadku RX 480 jest tak samo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

Co jest bardziej opłacalne pod i3 6100 500w psu Antec i 8 gb ram

Sapphire RX 460 2gb za 470 złotych http://www.x-kom.pl/p/345764-karta-graficzna-pci-e-sapphire-radeon-rx460-oc-2gb-gddr5.html

Czy Gigabyte R7 360 OC za 390 złotych? Oba nowe z gwarancją

RX 460, w 360 nie warto się pakować.

Jest jeszcze takie cudo https://www.morele.net/karta-graficzna-sapphire-radeon-rx-460-2gb-gddr5-128-bit-hdmi-dvi-d-dp-box-11257-10-20g-1088166/ ale osobiście nic nie wiem o tym modelu.

Edytowane przez Tyran1918
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukam cichej wersji GTX1050ti. Kupiłem Palita z jednym wentylatorem - niestety słychać wentylator w idle.

Czy MSI OC wersja 2 wiatraki będzie cichsza? Bo widziałem opinie na morele, że wcale nie jest lepiej. Czy jak coś to muszę dołożyć do wersji Gaming X?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam stoję nad dylematem jaką kartę wybrać.

MSI GeForce GTX 1060 GAMING X 6GB

czy

msi geforce ® gtx 1050 ti gaming x 4gb

Drugie pytanie czy zasilacz THERMALTAKE Litepower Black 500W na lini 12 V ma 360W a producent podaje 432W. Czy zasilacz to uciągnie.

Mój sprzęt to:

i5-6600k

msi z170a gaming m3

Dysk ssd 240 gb goodram

Nie

Edytowane przez Madekozak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam stoję nad dylematem jaką kartę wybrać.

MSI GeForce GTX 1060 GAMING X 6GB

czy

msi geforce ® gtx 1050 ti gaming x 4gb

Drugie pytanie czy zasilacz THERMALTAKE Litepower Black 500W na lini 12 V ma 360W a producent podaje 432W. Czy zasilacz to uciągnie.

1. Różnica w wydajności i cenie kart jest bardzo wyraźna, więc niezłą zagwozdkę tutaj nam zafundowałeś. ;)

Spośród GTX 1060 sugeruję wybrać jednak jakiś tańszy model, np. https://www.morele.net/karta-graficzna-msi-geforce-gtx-1060-oc-v1-6gb-gddr5-192-bit-2xhdmi-dvi-2xdp-box-gtx-1060-armor-6g-ocv1-1017688/, https://www.morele.net/karta-graficzna-gigabyte-geforce-gtx-1060-windforce-oc-6gb-gddr5-192-bit-2xdvi-d-hdmi-dp-box-gv-n1060wf2oc-6gd-974808/, https://www.morele.net/karta-graficzna-palit-geforce-gtx-1060-jetstream-6gb-gddr5-192-bit-dvi-hdmi-3xdp-box-ne51060015j9j-998793/. Nie myślałeś o RX 480 8GB? Cena MSI Gaming X jest zachęcająca: https://www.morele.net/karta-graficzna-msi-radeon-rx-480-gaming-x-8gb-gddr5-256-bit-2xhdmi-2xdp-dvi-box-974854/.

2. Długo ten zasilacz już u Ciebie służy? Z tego co w internecie poczytałem, to jest to "stary złom" bądź "stary low-end", żadna z wersji jakoś nie napawa optymizmem. ;) Choć mocy powinno starczyć, to ja bym się zastanowił nad jego wymianą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

https://www.morele.net/karta-graficzna-msi-geforce-gtx-1050-ti-gaming-x-4gb-gddr5-128-bit-hdmi-dp-dvi-d-box-975434/ tej karty nie kupuj, bo dokładając 100 zł masz o wiele wydajniejszy model https://www.morele.net/karta-graficzna-msi-radeon-rx-470-gaming-x-4gb-gddr5-256-bit-2x-hdmi-2x-dp-dvi-d-box-v341-002r-993495/ . GTX 1050 Ti warto zakupić w okolicy 700 zł, bo to wydajność starego GTX 960. Nie rozumiem osób, które wydają ponad 800 zł na tę kartę.

 

Jeśli chodzi o GTX 1060 6 GB to obie karty podane przez Ciebie są dobre. RX 480 8 GB za 1200 zł również jest warta rozważenia.

Edytowane przez Tyran1918

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieńdoberek!

 

Co możecie mi polecić do zestawu

MSI Z97-G43

i5 4690k (@4,5GHz)

16gb ram

zasilacz SPC Vero M1 600W

 

Zestaw składany w grudniu 2015 według poradnika PPC, dostosowany wtedy do gtx970. Zakup grafiki odłożony "na zaś" ze względu na ciasny budżet, potem czekałem na premiery pascali i polarisów. 

 

Rozważam dwie kart w okolicy 1200zł:

MSI Armor GTX 1060 6GB

oraz

MSI 480RX Gaming X 8GB?

 

Bo do najtańszych 1070 raczej nie dozbieram - to w końcu co najmniej +500zł...

 

Prawdopodobnie będzie to zakup na dłużej, biorąc pod uwagę że obecnie siedzę jeszcze na leciwym GTX460. Z tego też powodu nie chcę dłużej czekać "do następnej premiery" itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie,

Mam pytanie:

Warto kupić Rx480 Gaming X 8gb nową za 1100 zł?

Moja konfiguracja:

I5 4460

Corsair H80i Gt

Asus H97 Plus

2x 4gb ddr3 Crucial Balistix sport 1600 mhz

3x Samsung ssd 850 Pro 256 GB Raid 0

1x Wd Blue 1tb

Asus Xonar Dx

Corsair CX 500 M

 

Zdaje sobie sprawę z tego że mój komputer to już dziadek, stąd moje wątpliwości.

Mam też wątpliwości co do zasilacza, czy da radę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozważam dwie kart w okolicy 1200zł:

MSI Armor GTX 1060 6GB

oraz

MSI 480RX Gaming X 8GB?

 

Jak na dłużej to RX 480 8GB, jak na krócej do GTX 1060 6 GB. Na starszych grach z reguły lepiej radzi sobie GTX, a na nowszysch to RX zdobywa przewagę.

Edytowane przez Tyran1918

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak na dłużej to RX 480 8GB, jak na krócej do GTX 1060 6 GB. Na starszych grach z reguły lepiej radzi sobie GTX, a na nowszysch to RX zdobywa przewagę.

Jeszcze doprecyzowanie - nie przewiduję grania w więcej niż 1080p. Co do starszych gier, to i mój obecny gtx460 daje radę, więc zmiana na rx480 powinna być skokiem jakościowym nawet pomimo tego, że 1060 jest lepszy w dx11, prawda?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IMO 480 i GCN wydaje się być lepszym wyborem na dłużej ponieważ:

1. Więcej VRAM,

2. NV niedługo ma wydać refreshe więc seria 1000 z automatu się postarzy,

3. lepsze skalowanie w DX12.

4. GCN z reguły "żyje" dłużej.

 

Sam mam R9 Fury, która kiedyś wypadała słabiej od 970, a teraz dogania 1070. Myślę, że to wystarczająco pokazuje żywotność GCN.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam za może głupie pytanie, ale czy kwestia narzutu w steownikach AMD została jakoś opanowana, czy nadal miejsca "procesorowe" w dx11 są bolączką radeonów? A jeśli narzut nadal jest problemem, to czy i5 4690k@4.5GHz da radę nadgonić braki rx480 w dx11? Bo bardziej skłaniam się do zakupu właśnie radka...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem nadal wystepuje, ale w sumie jaki to bedzie mialo wplyw na gre nikt ci nie powie. Na SP pewnie roznicy nie odczujesz, nie wiem jak w MP. Mam ten sam dylemat, juz dawno kupilbym rx 480.

 

https://www.purepc.pl/karty_graficzne/geforce_gtx_1060_vs_radeon_rx_480_test_kart_graficznych?page=0,18

 

Tu masz test, jest i twoj procesor.

 

Rxy mają ten atut, że są trochę tańsze.

Edytowane przez Krydor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam za może głupie pytanie, ale czy kwestia narzutu w steownikach AMD została jakoś opanowana, czy nadal miejsca "procesorowe" w dx11 są bolączką radeonów? A jeśli narzut nadal jest problemem, to czy i5 4690k@4.5GHz da radę nadgonić braki rx480 w dx11? Bo bardziej skłaniam się do zakupu właśnie radka...

 

 

Problem nadal wystepuje, ale w sumie jaki to bedzie mialo wplyw na gre nikt ci nie powie. Na SP pewnie roznicy nie odczujesz, nie wiem jak w MP. Mam ten sam dylemat, juz dawno kupilbym rx 480.

 

https://www.purepc.pl/karty_graficzne/geforce_gtx_1060_vs_radeon_rx_480_test_kart_graficznych?page=0,18

 

Tu masz test, jest i twoj procesor.

 

Rxy mają ten atut, że są trochę tańsze.

Test był robiony jeszcze na starych sterownikach. Obecnie dość mocno sobie z tym poradzili.

Co prawda nadal wymagają więcej od proca niż NV, ale 4690k ogarnie to lekkim...

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym wymienić mojego leciwego, pasywnego radka HD6770 na coś nowszego. Niby ciągnie Wiedźmina 3, ale np beta For Honor wyrzucała mnie ze względu na niskie FPS. Gram rzadko, więc chcę wydać mało. 

 

Budżet: do 550zł

Rozdzielczość: fullHD (i nie przewiduję przechodzenia na wyższą)

CPU: i3 4130

PSU: Coolermaster 600W

 

Nie jestem fanboyem ani zielonych, ani czerwonych. Podobno AMD dłużej wspiera swoje grafiki (w sumie nic dziwnego jeśli przez parę lat tylko zmienia nazwę GPU i sprzedaje pod inną nazwą). Za to sterowniki nVIdii wydają się mniej problematyczne. Ewentualnym, delikatnym plusem byłby ficzer nVidia Ansel albo coś takiego jak 3DTV Play. Czasem mam do zmontowania jakiś film (prywatnie, amatorsko) i tu nie wiem czy nie lepsza jest nVidia CUDA. Nie wiem jakie ficzery przeważają na korzyść AMD.

Nie mam oporów przed kupnem grafiki używanej.

Ważna jest za to cicha praca, więc najlepiej coś pasywnego albo półpasywnego.

 

Rozważane GPU:

-Geforce GTX 960

-Radeon RX460

-Radeon R9 380

 

W testach wychodzą naprawdę różnie, zależy od serwisu. Co polecacie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym wymienić mojego leciwego, pasywnego radka HD6770 na coś nowszego. Niby ciągnie Wiedźmina 3, ale np beta For Honor wyrzucała mnie ze względu na niskie FPS. Gram rzadko, więc chcę wydać mało. 

 

Budżet: do 550zł

Rozdzielczość: fullHD (i nie przewiduję przechodzenia na wyższą)

CPU: i3 4130

PSU: Coolermaster 600W

 

Nie jestem fanboyem ani zielonych, ani czerwonych. Podobno AMD dłużej wspiera swoje grafiki (w sumie nic dziwnego jeśli przez parę lat tylko zmienia nazwę GPU i sprzedaje pod inną nazwą). Za to sterowniki nVIdii wydają się mniej problematyczne. Ewentualnym, delikatnym plusem byłby ficzer nVidia Ansel albo coś takiego jak 3DTV Play. Czasem mam do zmontowania jakiś film (prywatnie, amatorsko) i tu nie wiem czy nie lepsza jest nVidia CUDA. Nie wiem jakie ficzery przeważają na korzyść AMD.

Nie mam oporów przed kupnem grafiki używanej.

Ważna jest za to cicha praca, więc najlepiej coś pasywnego albo półpasywnego.

 

Rozważane GPU:

-Geforce GTX 960

-Radeon RX460

-Radeon R9 380

 

W testach wychodzą naprawdę różnie, zależy od serwisu. Co polecacie?

Patrząc na Twoje wybory i wymagania najlepiej tu pasuje 1050Ti, ale przekracza budżet o 150zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patrząc na Twoje wybory i wymagania najlepiej tu pasuje 1050Ti, ale przekracza budżet o 150zł.

Brałbym ją zwłaszcza w ostatniej w pełni pasywnej odsłonie od Palita. Z tym że w tej karcie jeszcze się płaci podatek od nowości. Dopiero za rok zejdzie do rozsądnego pułapu. Jasne, że jak dopłacę, to będę miał coś lepszego. Po to ustaliłem sztywny budżet na mizerne 550zł, bo i tak niezbyt często będę korzystał z poprawionych możliwości mojego blaszaka. Więc generalnie sensowny wybór jest chyba tylko pomiędzy trójką podanych wyżej.

Jest jeszcze GTX 770, ale ta już ma kosmiczne TDP i 1050 (bez Ti), ale ta zaś jest słabsza od 960.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podałem coś, co może iść w pasywce i przewyższa źle wycenione 960.

Możesz jeszcze patrzeć na 460, ale IMO przy tak małym dystansie ceny do 1050Ti to kiepski pomysł.

Co do 380, to chyba TDP Cię nie urządza. Ponad 2x więcej od 460.

Edytowane przez Szawel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są wersje półpasywne R9 380 od Gigabyte i MSI. Obawiam się tylko wzmożonego hałasu jak już trzeba będzie schłodzić to GPU na pełnych obrotach. Dlatego RX460 i używane GTX960 wydają się najsensowniejsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy miał ktoś do czynienia z Radeon RX470 Gigabyte G1:

http://allegro.pl/radeon-rx-470-g1-4gb-gddr5-256bit-hdmi-3dp-atx-i6717914203.html

Jak się spisuje ten tryb półpasywny?

Szukam czegoś do G4560 - na początku wziąłem GTX1050ti od palita ale był za głośny. Szukam karty w której wiatraki wyłączają się w trybie idle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...