Skocz do zawartości
kucyk

Jaką kartę graficzną kupić?

Rekomendowane odpowiedzi

Temat wałkowany, ale mam pytanie... planuję wymienić grafę na rx470 4gb, z racji małej obudowy, a konkretnie głębokości wejdzie mi grafa o długości max 24cm i to z wtyczką umieszczoną og góry, a nie z boku... z tego powodu mam ograniczony wybór kart, więc polecana przez wiele osób MSI nie wejdzie mi do budy... nitro weszłoby na styk, ale wtyczka z tyłu więc też odpada... jedyny wybór jaki mi pozostał to Gigabyte, Asus, XFX... przeglądałem trochę w necie ofert i widzę że jest wysyp tych Gigabyte'ów w atrakcyjnych cenach... na alledrogo są nawet oferty kart ze zwrotów przecenione i w granicach 750-800 zł idzie już wyhaczyć kartę to uważam za dobrą cenę... kupował ktoś towar ze zwrotów ze sklepu na literkę "X" ??? 

Jak te Gigabyte'y podatne są undervolting? podkręcać nie planuję jedynie zależy mi na ciszy i aby piekarnika nie było.

Edytowane przez Marcadir

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Warto dołożyć do RX 470 https://www.purepc.pl/karty_graficzne/test_geforce_gtx_1050_ti_alternatywa_dla_geforce_gtx_960 , a nie warto do GTX 1060 3 GB, bo obecnie pasuje kupować karty minimum z 4 GB pamięci, ponieważ z nowymi grami może być w przyszłości problem http://pclab.pl/art72889-3.html

 

Według mnie sytuacja z kartami obecnie ma się tak:

<500 zł RX 460 2 GB,

≈550 zł GTX 1050 2 GB,

≈700 zł GTX 1050 Ti 4 GB,

≈850 zł RX 470 4 GB,

≈1000 zł RX 480 4 GB,

≈1150 zł RX 480 8 GB,

≈1300 zł GTX 1060 6 GB,

≈2000 zł GTX 1070 8 GB,

>2800 zł GTX 1080 8 GB.

Pierwsza część wypowiedzi kłóci się z drugą.. Pomijasz Radeona RX460 4GB i GTX 960 4GB, które da się dostać do 600zł.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już miałem kupić radeona 480 ale naszła mnie wątpliwość - co ze sprzętowym wsparciem PhysX? Pięć lat temu kupowałem GTX'a specjalnie pod to, żeby mieć wodotryski w Alice Madness Returns. Czy obecnie używa się jeszcze tego silnika fizyki? No i co z extra efektami w grach (Alice, Batman itd)? Czy przy radku obliczenia będą przerzucone na procesor, czy po prostu nie będzie dostępu do tych dodatkowych efektów?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwsza część wypowiedzi kłóci się z drugą.. Pomijasz Radeona RX460 4GB i GTX 960 4GB, które da się dostać do 600zł.

Za 500 zł trudno o nową kartę z 4 GB, więc co miałem napisać? Ok, mogłem uściślić, że powyżej 700 zł warto myśleć o kartach z minimum 4 GB pamięci. RX 460 jest za słaby by 4 GB coś mu dały, więc w tym wpadku jego zakup to kompletna klapa. Do tej wydajności i tak trzeba zjeżdżać z detalami, a wówczas 2 GB wystarczy. Gdzie masz nówki sklepowe GTX 960 4 GB za 600 zł?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 RX 460 jest za słaby by 4 GB coś mu dały, więc w tym wpadku jego zakup to kompletna klapa. Do tej wydajności i tak trzeba zjeżdżać z detalami, a wówczas 2 GB wystarczy.

 

Czasem RX460 w wersji 4GB jest wielokrotnie szybsza od wersji 2GB, a ponad 50 FPS jest nadal całkiem grywalne, więc mijasz się z prawdą:

 

Resident Evil 7, 1920x1080, bardzo wysokie detale:

RX460 4GB - 52,4 fps

RX460 2GB - 20,5 fps

http://pclab.pl/zdjecia/artykuly/stilgarus/2017/luty/RE7/1080p_vhigh.png

 

 

Doom, 1920x1080, high, af x8, TSAAx8, Vulcan

RX460 4GB - 54 fps

RX460 2GB - 24 fps

https://www.purepc.pl/karty_graficzne/test_asus_radeon_rx_460_strix_gaming_lepsza_strona_malego_polarisa?page=0,7

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Doomie akurat ta karta i tak dostaje od GTX 960 2 GB, więc gdzie ta przewaga 4 GB?

W Resident Evil akurat 4 GB przydają się ale wówczas lepiej już dodać kolejne 50-60 zł do GTX 1050 Ti, która ma również 4 GB pamięci a do tego jedzie RX 460 na każdym kroku. Podtrzymuję to co wcześniej napisałem. RX 460 tylko w wersji 2 GB i kwocie poniżej 500 zł. Może jak wersja 4 GB zejdzie z ceną do poziomu tańszych GTX 1050 to będzie opłacalna.

Edytowane przez Tyran1918

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Doomie akurat ta karta i tak dostaje od GTX 960 2 GB, więc gdzie ta przewaga 4 GB?

 

Tylko co ma do rzeczy GTX960 skoro mowa była o RX460 4GB i kwestii czy większa pamięć coś daje wzgl. RX460 2 GB?

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko co ma do rzeczy GTX960 skoro mowa była o RX460 4GB i kwestii czy większa pamięć coś daje wzgl. RX460 2 GB?

Tylko wersja 4 GB w teście Dooma ma wyższe taktowanie i dodatkową wtyczkę, dzięki czemu jej wydajność wzrasta przez stabilność w utrzymaniu taktowań. To nie zasługa 4 GB pamięci. W Resident Evil VII 4 GB przydało się, bo taka specyfika tej gry, ale nigdzie indziej 4 GB nie jest bezpośrednią zasługą wzrostu wydajności RX 460.

Patrzyłeś dokładnie na testy Resident Evil VII? Do momentu, gdy gra na wyższych detalach nie zżera pamięci, to zarówno RX 460 w wersji 2 GB jak i 4 GB mają takie same wyniki przy tym samym taktowaniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko wersja 4 GB w teście Dooma ma wyższe taktowanie i dodatkową wtyczkę, dzięki czemu jej wydajność wzrasta przez stabilność w utrzymaniu taktowań.

 

Tak, zapewne od tych większych taktowań wydajność w Doom Vulcan jest ponad 2x wyższa w wersji RX460 4GB wzgl. RX460 2GB (SARKAZM)

 

Patrzyłeś dokładnie na testy Resident Evil VII? Do momentu, gdy gra na wyższych detalach nie zżera pamięci, to zarówno RX 460 w wersji 2 GB jak i 4 GB mają takie same wyniki przy tym samym taktowaniu.

 

Przecież to jest oczywiste, że 4 GB VRAM nic praktycznie nie da wzgl. 2GB jeśli gra potrzebuje nie więcej niż 2GB. ... tak jak i 16 GB VRAM nic by nie dało.

Edytowane przez Kyle
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, zapewne od tych większych taktowań wydajność w Doom Vulcan jest ponad 2x wyższa w wersji RX460 4GB wzgl. RX460 2GB (SARKAZM)

To niby z czego to wynika jeśli inne karty z 2 GB pamięci przeganiają w tej grze RX 460 4 GB?

 

Dotyczy testu RX 460 2 GB

Najprawdopodobniej jest to kwestia sterowników, więc można spodziewać się korekty tych wyników, które miejscami bywają zaskakująco nierówne.

 

https://www.purepc.pl/karty_graficzne/test_amd_radeon_rx_460_premiera_najtanszego_polarisa?page=0,20

Tak, więc przesadziłem z tymi taktowaniami, a różnica w teście większości gier pomiędzy wersją 4 GB a 2 GB wynika z ciut wyższych taktowań tej pierwszej. W teście GTX 1050 obniżono taktowania wersji 4 GB i ma praktycznie takie same wyniki jak wersja 2 GB w teście Asusa z 4 GB https://www.purepc.pl/karty_graficzne/test_geforce_gtx_1050_premiera_najtanszego_pascala_na_rynku

 

No i wychodzi na to, że 4 GB nic nie dają oprócz gry Resident Evil VII. Czy jest sens dopłacać 100 zł do tej karty... Odpowiedź jest prosta. Jak dopłacać to tylko do GTX 1050 Ti, który również ma te 4 GB pamięci i wydajność zawsze większą, a wręcz druzgocącą RX'a.

Edytowane przez Tyran1918
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HD48xx to dziś zabytek , stare i prądożerne karty , brak wsparcia dla DX11+ , ze sterownikami też nie jest najlepiej .

 

Jak chcesz coś od AMD/ATI to szukaj HD7750 lub lepszej .

 

A najlepiej podaj ile masz kasy , jaki procesor oraz zasilacz - marka , model i moc to się coś doradzi .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ze sterownikami jest nie najlepiej to mało powiedziane.

Na win10 poprostu ich nie ma.

 

Są. Miałem tą kartę jeszcze jakiś czas temu i pod Windows 10 64 bit pracowała doskonale w grach 3D (na sterownikach które ściągnął sobie Windows od Microsoft). To że nie ma nowych sterowników na stronie AMD, nie oznacza, że "nie ma sterowników do Win 10".

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako, że chyba mój wiekowy hd7770 dogorywa, pora rozejrzeć się za nowym gpu. Jestem weekendowym graczem i dotychczasowa karta niemal mi starczała. Z racji, że gram od czasu do czasu, nie mam parcia na 60fps i ultra to nie odczuwam posiadania karty z górnej półki, budżet około 400pln, czyli chyba tylko używki. 7870/7950/7970 wydaje mi się najsensowniejszym wyborem, ewentualnie rx460 2gb. Plusem tej ostatniej będzie gwarancja ale nie mam pojęcia jaki jest stosunek wydajności do poprzednich. Chyba, że ktoś ma inną propozycję. 

Reszta sprzętu to PII x4, 6gb ramu, napędzane nexusem 620W. Wiem, że antyk ale w niedługim czasie (czyt. jak się ryzeny 4/8 i 4/4 pojawią) pójdzie do lamusa więc proszę się nie sugerować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sens ewentualnego zakupu GTX 970 należy - moim zdaniem - skonfrontować z cenami np. MSI RX 470 Gaming X 4GB. Sam zdecyduj, jaka kwota będzie właściwa.

W świetle tego testu to używany GTX 970 musiałby kosztować 600-700 zł żeby być opłacalnym.

 

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich ,podepnę się do tematu bo już czas coś nowego kupić ,

mam zamiar kupić amd RX 470 4 GB ,do full hd wystarczy bo taki monitor ma być ale mam zgryz bo znalazłem trzy fajne karty :

                                                                                         

1Karta graficzna Sapphire Radeon RX 470 OC 4GB        

Karta graficzna HIS Radeon RX 470 iCooler OC 4GB

Karta graficzna MSI Radeon RX 470 Gaming X 4GB

 

Foto
1088165_2_i128.jpg
1062060_2_i128.jpg
993495_10_i128.jpg
Ocena
 
 
 
 
Typ gwarancji

Sprzedawcy

Producenta

Producenta

Okres gwarancji

24 miesiące

24 miesiące

36 miesięcy

Produkt
Producent

Sapphire

HIS

MSI

Kod producenta

11256-10-20g

HS-470R4SCNR

RX 470 GAMING X 4G

Techniczne
 
Taktowanie rdzenia [MHz]

1140

926

1206

Taktowanie rdzenia w trybie boost [MHz]

1236

1226

1254

Taktowanie pamięci [MHz]

7000

7000

6700

Łączenie kart

CrossFire

Tak

CrossFire

Tak

CrossFire

Tak

Rozdzielczość

4096 x 2160

5120 x 2880

4096 x 2160

Chłodzenie

2x wentylator

Wentylator

2x wentylator

Rekomendowana moc zasilacza [W]

---

500

---

Obsługiwane standardy

DirectX 12

OpenGL 4.5

DirectX 12

OpenGL 4.5

DirectX 12

OpenGL 4.5

Potoki renderujące

---

---

---

VertexShader

Wersja 5.0

Wersja 5.0

---

PixelShader

Wersja 5.0

Wersja 5.0

---

Jednostki przetwarzania

Procesory strumieniowe: 2048

---

Procesory strumieniowe: 2048

 
DVI

1x DVI-D

1x DVI

1x DVI-D

HDMI

2x HDMI

1x HDMI

2x HDMI

DisplayPort

2x DisplayPort

3x DisplayPort

2x DisplayPort

 
Złącza zasilania

Brak danych

PCI-E 6-pin

PCI-E 8-pin

 

Ciekawa jest ta his ale nigdzie testu nie mogę znaleźć a msi ma 3 lata gwarancji za to ma 6700 Taktowanie pamięci ale czy to ma znaczenie ??? nie wiem . Możecie pomóc bo ceny są zbliżone zależy w jakim sklepie bo nawet msi znalazłem za 850zł

Edytowane przez bronkel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Karta graficzna GIGABYTE GeForce® GTX 1060 G1 Gaming, 3GB GDDR5

Jeśli Ci chodzi o tą kartę to nie i to z kilku powodów :

cena większa o ponad 200 zł  to dużo

 kiepskie wyniki w DirectX 12 czyli mało przyszłościowa ,dobra na teraz do gier z DirectX 11

monitory z g-sync za drogie czyli znowu cena ,niestety nvidia przesadza z cenami 

Mniej pamięci gddr5

Nie mogę tylko dobrego monitora z free Sync jeszcze znaleźć ale powoli wychodzą z matrycą amva+fajne szkiełka tylko bez Free Sync .

A jeszcze jedno , poczekam na nowe karty AMD z serii 570 i 580 to ceny obecnych pewnie jeszcze spadną .

Edytowane przez Klaus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...