Skocz do zawartości
kucyk

Jaką kartę graficzną kupić?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,mam pytanie kupuję kartę graficzną budżet do 1300zl, procesor i5 6402p, zastanawiam się nad palitem 1060 czy msi gaming X 480 lub inne propozycje

 

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnie 20 stron i 500 tematów w tym dziale dotyczy porównania gtx1060 do rx480, nie mówiąc o 1000 takich testów w Internecie.

Mniej czasu zajęłoby Ci sprawdzenie tych testów i opini niż rejestracja na tym forum i napisanie tego posta.

 

Tapatapatap Moto X Style

Edytowane przez GeMtin1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,mam pytanie kupuję kartę graficzną budżet do 1300zl, procesor i5 6402p, zastanawiam się nad palitem 1060 czy msi gaming X 480 lub inne propozycje

 

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

Zależy jeszcze w co grasz i na jakiej rozdzielczości?

 

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeleciałem 20 stron wstecz , i nie zobaczyłem odpowiedzi, gram w Wieśka , kiling flor 2, gta5, rozdzialka 1920x1080

 

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

Z tego co widzialem w testach to GTX 1060 6 GB wypada odczuwalnie lepiej niz RX 480 grajac w GTA V i Wiedzmina. Jednak RX 480 powinien byc karta bardziej przyszlosciowa. Musisz sobie odpowiedziec na pytanie czy chesz wiecej FPS teraz czy lepsze rokowania na przyszlosc. Oczywiscie decyzja pewnie zalezy od tego kiedy planujesz nastepny raz zmieniac GPU.

Edytowane przez neoHannibal
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

RX 480 ma 8 GB VRAM vs 6 GB w 1060. Dodatkowo RX 480 lepiej radzi sobie pod DX12. Oprócz tego czym nowszy test tym lepiej prezentuje się produkt AMD na tle NVidia. Może nich ktoś inny się jeszcze wypowie.

 

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja uważam, że nie ma co wróżyć z fusów i rozważać, która karta się lepiej zestarzeje. 6 GB też powinno spokojnie wystarczyć na tym poziomie. 1060 mniej obciąży procesor w DX11, natomiast AMD obsługuje FreeSync - gdybyś kiedyś zdecydował się na monitor z tą technologią.

 

Tak naprawdę trudno przesądzić, która z tych kart jest w tej chwili lepszym wyborem. Przejrzyj testy na PurePC pod kątem tytułów, w które chcesz grać i zdecyduj sam.

 

Ja wybrałem 1060, ale pod nieco słabszy procesor.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś wie czy niereferencyjne modele RX 480 też pobierają więcej niż 75 W przez szynę PCIe x16 podobnie jak referent w tym teście. Które modele wypadają lepiej w tym względzie?

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk

Edytowane przez neoHannibal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bawie sie w eGPU na moim laptopie Lenovo T430. Szukam karty w cenie ok 700 zl. Musi to byc Nvidia, bo wspiera technologie Optimus, a chce grac na wewnetrznym monitorze laptopa. Do glowy przychodza mi GTX 960 i GTX 970, jednak ceny tych kart uzywanych na Allegro wolaja o pomste do nieba -> GTX 960 4 GB okolo 600 zl, a GTX 970 okolo 800 zl. Nie rozumiem dlaczego w Polsce ceny uzywanych kart graficznych sa takie nieadekwatne. Dodam, ze chce karte z wlasnym zlaczem zasilania, bo nie wiem czy port PCIE w adapterze EXP GDC da sobie rade z 75 W (co o ile sie nie myle jest limitem zlacza PCIE) jakie pobiera np. GTX 1050 Ti, a juz na pewno nie ma mowy o podkrecaniu... Jaka karte byscie mi poradzili?

Edytowane przez neoHannibal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że masz pretensje do całego świata, że Ci kart graficznych nie oddają za darmo?

Co Twoja wypowiedz wnosi do temau? Bo moja wnosi np. to ze kupowanie uzywanych GTX 960 i GTX 970 jest malo oplacalne. Czyli ja trzymam sie tematu watku, a Ty nie... Kazdy rozsadnie myslacy czlowiek musi przyznac, ze cena 600 zl i wiecej za GTX 960 w obliczu ceny 665 zl za GTX 1050 Ti jest nieoplacalna. Tak samo jak 800 zl i wiecej za GTX 970 przy porownaniu z cenami RX 470 i RX 480 a nawet GTX 1060 3 GB. Rozumiem, ze wedlug Ciebie ceny uzywanych GTX 960 i GTX 970 nie sa wygorowane?

Edytowane przez neoHannibal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja szukałem Radeona 470 a znalazłem niewiele droższego msi 480 4Gb za 905 zeta, chyba musisz poczekać na nowe karty radeona z serii 500 to może nvidia poleci po cenach . Może i ja poczekam.

Edytowane przez bronkel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja szukałem Radeona 470 a znalazłem niewiele droższego msi 480 4Gb za 905 zeta, chyba musisz poczekać na nowe karty radeona z serii 500 to może nvidia poleci po cenach . Może i ja poczekam.

Wlasnie niestety zdazyli juz podniesc cene tego MSI RX 480 Gaming X 4 GB na 939 zl, chyba ze zdazyles zamowic po lepszej cenie. Ja jednak uwazam ze obecnie Gigabyte Radeon RX 480 G1 Gaming 8GB GDDR5 nie ma sobie rownych w cena/wydajnosc, za 1000 zl po prostu nie da sie kupic niczego lepszego. Co prawda karta sie troche nadmiernie grzeje ale jest cicha co daje potencial do przerobienia krzywej wentylatorow na troche badziej agresywna, zawsze jest tez undervolting.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie niestety zdazyli juz podniesc cene tego MSI RX 480 Gaming X 4 GB na 939 zl, chyba ze zdazyles zamowic po lepszej cenie. Ja jednak uwazam ze obecnie Gigabyte Radeon RX 480 G1 Gaming 8GB GDDR5 nie ma sobie rownych w cena/wydajnosc, za 1000 zl po prostu nie da sie kupic niczego lepszego. Co prawda karta sie troche nadmiernie grzeje ale jest cicha co daje potencial do przerobienia krzywej wentylatorow na troche badziej agresywna, zawsze jest tez undervolting.

A podobno z tymi Radeonami to jest trochę loteria ,każdy  egzemplarz jest innny ,oglądałem test  MSI RX 480 Gaming X 4 GB to wcale nie miała ta karta problemu z temperaturą a 200 zeta za 4gb ramu to za dużo a ja raczej tylko na fhd to wystarczy ,nie mam w planach 4k :bez sensu .Różnica wydajności jest dobiera w 4k .Szkoda kasy.

Gigabyte Radeon RX 480 G1 Gaming 8GB GDDR5 Ta karta jest stosunkowo tania bo za 1030 zeta można znaleźć. Jednak różnica w cenie i w jakości wykonania na korzyść msi z 4 gb ramu.Zwłaszcza że tylko ma to być karta do fhd.Pozdrawiam

Edytowane przez bronkel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakosc wykonania Gigabyte Radeon RX 480 G1 Gaming 8GB GDDR5 jest przyzwoita, jedynie temperatury jakie osiaga karta sa troche wyzsze od niekotych RX 480, ale jest tak po czesci dlatego ze wentylatory maja zanizona krzywa obrotow i karta jest bardzo cicha, wiec mozna te obroty troche zwiekszyc i obnizyc temperatury przy ciagle zadowalajacym poziomie halasu. Dodatkowo jeszcze mozna sprobowac undervoltingu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 4gb ramu to za dużo a ja raczej tylko na fhd to wystarczy

 

Popatrz na wydajność RX480 4GB i RX480 8GB w "fhd":

http://pclab.pl/zdjecia/artykuly/stilgarus/2017/luty/RE7/1080p_vhigh.png

Sprawa jest oczywista: jak gra mieści się w 4GB to 8 GB daje tyle co nic ... ale jak się nie mieści, to obrazek jak wyżej, a takie zjawiska mogą mieć miejsce nawet w 1920x1080.

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może i tak być ,że nowe gry będą wymagały więcej ramu, Może warto pomyśleć bardziej przyszłościowo bo twórcy gier raczej nie będą się ograniczać .Wiadomo dlaczego, abyśmy My musieli kupować nowsze karty jeśli chcemy zagrać w coś nowszego .

 

Znalazłem coś takiego 

Karta graficzna ASUS Radeon™ RX 480 Dual OC, 8GB GDDR5

Nie mogę tylko testu tej karty znaleźć ,cena znośna 1080 zeta ,podwójny bios ,niewiele droższa od  Gigabyte Radeon RX 480 G1 Gaming 8GB 1005 zeta ,może to złoty środek , kurcze ten Gigabyte coraz tańszy .

Edytowane przez bronkel
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak myslicie, warto poczekac do wyjscia rx 500, czy nie ma sensu? Pytam w kontekscie teoretycznych spadkow cen. Mozna juz teraz kupic rx 470 4gb za 800zl, to bardzo dobra cena. Moze spasc jeszcze nizej, czy raczej, na jeszcze wieksze obnizki nie ma co liczyc?

Edytowane przez Krydor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...