Skocz do zawartości
kucyk

Jaką kartę graficzną kupić?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam 

Moje leciwe gpu gtx 660 już nie domaga w nowszych tytułach dlatego postanowiłem zakupić nową kartę tak do 1000-1100zł.

Generalnie zastanawiałem się nad radeon rx570/580 jednak na tą chwilę mam stary monitor max 1440x900 rozdzielczość, wymianę planuję za ok rok czasu. Czy w takim przypadku lepiej wybrać 4GB wersje czy przyszłościowo 8GB ? Czy może jednak kupić coś tańszego i czekać na obniżki wyżej wymienionych kart. Czytałem że radeony starzeją się wolniej względem nvidii jednak czy 4GB w tej generacji nie będzię za mało i lepiej dołozyć do 8GB czy nie ? Jeszcze posiadam też leciwy procesor i5 2500k jeszcze nie kręcony i czy w tej konfiguracji bd występować bottleneck ? 

Edit: Znalazłem taką promocję : https://www.morele.net/karta-graficzna-msi-radeon-rx-470-gaming-x-8gb-gddr5-256-bit-2xhdmi-2xdp-dvi-box-rx-470-gaming-x-8g-974750/ warto?

Edytowane przez mgry91

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te karty dopiero co wyszły więc trzymają wysokie ceny, z tego co widzę zaczynają się od 1130zł

Tymczasem niewiele różniącą się 480 8GB możesz kupić za 1000zł https://www.morele.net/karta-graficzna-gigabyte-radeon-rx-480-g1-gaming-8gb-gddr5-256-bit-dvi-hdmi-3xdp-box-gv-rx480g1-gaming-8gd-974950/

Różnica po OC obu kart to ~4fps w wiedźminie

Edytowane przez Crescendo1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem używanego RX480 za 1000zł - po 2 tygodniach zareklamowałem i dostałem zwrot kwoty z faktury 1163 zł.

 

Kupiłem i zapłaciłem dzisiaj za 1329zł MSI Gaming X 1060 6GB z Moreli:

 

https://www.morele.net/karta-graficzna-msi-geforce-gtx-1060-gaming-x-6g-6gb-gddr5-192-bit-3xdp-hdmi-dvi-d-box-gtx-1060-gaming-x-6g-774554/

 

Jak dobrze pójdzie, to nieźle przyjanuszę na tym zakupie (reklamacja RX480 nie była planowana, szczęście w nieszczęściu).

 

1329 - 163 (zysk z reklamacji) - 85 (msi cashback) - 70-80zł (sprzedaż kodu z gry) = 1060 6GB Gaming X za ~1000zł :)

 

No nic, czekam na kartę grzecznie, pewnie do poniedziałku. Mam nadzieję, że się załapię na te wszystkie kody i cashbacki   :)

Edytowane przez sthEn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to trudno, pogram w Ghost Recona . 1080zł + darmowa gra to i tak świetna cena :)

 

Mogę zapytać dlaczego? Przypisane są do czegoś, że GeForce Experience rozpoznaje "właściciela"? :)

Edytowane przez sthEn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm ... czy mi się wydaje, czy znowu AMD daje ciała z dystrybucją?

Od wczoraj próbuję znaleźć w sklepach RX470/RX570 4GB i kaplica ... albo ceny z kosmosu (prawie jak za 1060 6GB), albo kompletny brak ...

Macie jakieś info, który sklep będzie miał to to na stanie?

Od moreli dostałem odp, że nie wiedzą o_0 ... gtx 1060 3GB od zarąbania (a takiej nie chcę), a Radeonów praktycznie zero ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to trudno, pogram w Ghost Recona . 1080zł + darmowa gra to i tak świetna cena :)

 

Mogę zapytać dlaczego? Przypisane są do czegoś, że GeForce Experience rozpoznaje "właściciela"? :)

Tak :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to trudno, pogram w Ghost Recona . 1080zł + darmowa gra to i tak świetna cena :)

 

Mogę zapytać dlaczego? Przypisane są do czegoś, że GeForce Experience rozpoznaje "właściciela"? :)

patrzy jaką masz kartę ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to też kolega przesadził. Nie, że nie można już sprzedawać. Po prostu kupujący musi mieć kartę objętą promocją (GeForce GTX 1060, 1070, 1080, 1080Ti) :)  Za 50zł pewnie zejdzie od ręki, bo taniej na żallegro nie widać. Ale i tak muszę poczytać o grze, czy dla singla samego warto sobie nie zostawić tego Ghost Recona (na multi czasu brak i tak).

Edytowane przez sthEn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to też kolega przesadził. Nie, że nie można już sprzedawać. Po prostu kupujący musi mieć kartę objętą promocją (GeForce GTX 1060, 1070, 1080, 1080Ti) :)  Za 50zł pewnie zejdzie od ręki, bo taniej na żallegro nie widać. Ale i tak muszę poczytać o grze, czy dla singla samego warto sobie nie zostawić tego Ghost Recona (na multi czasu brak i tak).

Do singa nie warto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich!

Zacznę od mojej obecnej konfiguracji:

  • Zotac GTX 770 AMP!
  • i5 4670k (lekko podkręcony)
  • 8GB RAM 2133Mhz od Patriota
  • Zasilacz 650W Seasonic (już nie pamiętam modelu)
  • Płyta główna Asrock Fatal1ty Z87 Killer

No i teraz do rzeczy: 

Do tej pory ten setup mi wystarczał, z racji tego że najczęściej ogrywałem tytuły dwu-trzy letnie, ale teraz chciałbym wymienić grafikę pod kątem Wiedźmina 3 oraz Battlefielda 1 (ten akurat na moim 770 działa świetnie poza momentami, gdy całkiem się wykrzacza przez niedobór pamięci) i może nadchodzącego Assassin's Creed. Co ważne, gram na telewizorze z ekranem o rozdzielczości FullHD i nie zapowiada się, bym miał zmienić go w najbliższym czasie, więc FHD to rozdzielczość, w której chcę otrzymać najlepszą możliwą płynność rozgrywki przy maksymalnym poziomie detali.

 

Przejrzałem już dziesiątki 'obiektywnych' testów, porównań, słupków, wykresów, tabelek, ale zależy mi jeszcze na subiektywnej opinii 'osoby trzeciej'. 

 

Kupować RX 480/580? (a może jednak GTX 1060) W końcu daje radę każdej grze w FHD.

Kupować GTX 1070? Sporo droższy, ale wydajnościowo daleko w przodzie.

Jeśli tak, to czy dopłacać do jakiegoś UBER GEJMING EDYSZN, czy przyoszczędzić i kupić jeden z tańszych modeli?

Czekać ten miesiąc na Vegę i wtedy decydować?

Finansowo mogę sobie pozwolić na 1070, ale czy do grania w FHD jest sens takiego zakupu?

 

Z góry dzięki za wszystkie odpowiedzi ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym poczekał na Vegę, bo może być ciekawie. Według dzisiejszego artykułu na głównej PurePC trzy modele Vegi będą rywalizować kolejno z GTX 1070, GTX 1080 i GTX 1080Ti więc, może być wojna cenowa, która doprowadzi do spadku cen w tych segmentach tak jak to widzimy obecnie pomiędzy RX x80 a GTX 1060 które są teraz najbardziej opłacalne. Jeśli faktycznie zrobi się wojna cenowa w segmentach powyżej $300 to wtedy można się też spodziewać spadku cen tych kart kosztujących poniżej tych $300. Dodatkowo teraz w Polsce jest okres komunijny, warto poczekać aż się skończy.

A tu ten art z głównej:

https://www.purepc.pl/karty_graficzne/amd_planuje_wydac_przynajmniej_3_wersje_kart_radeon_rx_vega

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.3dmark.com/fs/12554263

 

Zachwycony jestem 1060 Gaming X - pamiątki na 9600 wydają się stabilne, testy poważne jutro dopiero :)

 

Różnica po GTX 660 wyrywa z kapci :) Teraz musi starczyć na następne 3 lata.

 

No i najważniejsze dla mnie:

 

Zrzut_ekranu_2017-05-06_o_19.28.50.png

 

:D

Edytowane przez sthEn
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Da się na AMD (zależy na których), ale przeważnie oznacza to masę problemów. NVIDIA wydaje sterowniki pod macOS, więc tutaj problem z głowy na większości popularnych kart.

 

Inna sprawa, że GPU to tylko promil tego, co musi być kompatybilne :)

 

https://www.tonymacx86.com/

 

Polecam lekturę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o tematykę Hackintosha to chyba poleciłbym jednak http://hamac.pl/ ... Tony i jego MultiBeast to taka "kradziejka" i zlepek hacków :)

Da się postawić osx "natywnie" używając Clovera ... ja tak swego czasu miałem i jedyne co było potrzebne to FakeSMC - nawet update systemu szedł "po bożemu"

Ale chyba taki OT trochę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ech, i znowu tutaj. 

 

Kupiony w lutym MSI RX480 Gaming X zdechł (wentylatory nie startowały w stresie), reklamacja, zwrot kasy.

 

Dla przypomnienia konfig:

i5 4690K @ 4,5Ghz

16gb ram

SPC Vero 600W

monitor 1080@60, opcjonalna wymiana na 1080@144 lub 1440@144 za jakiś czas

 

Muszę kupić coś nowego. Budżet urósł do około 1800zł. Według planów zakup karty na kilka lat. 

 

Zastanawiam się czy:

1) brać kolejnego RX480/580 a resztę kasy odłożyć na monitor (zakup na lata więc 1060 raczej odpada), ale to chyba z 1440p nie da rady?

2) czekać™ na Vegę która niby ma być prezentowana za 2 tygodnie, ale dostępna będzie... kiedyś

3) darować sobie czerwonych i brać 1070 z marszu - z moim prockiem powinien spokojnie hulać

4) czekać™ na Vegę (lub Pascal refresh) i kupić 1070 kiedy ceny spadną - o ile spadną...

5) dozbierać do 1080... to chyba trochę overkill.

 

 

Osobiście skłaniam się do brania 1070 teraz, bo po pierwsze obecnie siedzę na integrze, a po drugie obawiam się że po premierze Vegi i tak dostępność będzie żadna (gdybym chciał kupić), a wątpię żeby ceny gtx'ów znacząco spadły. A jeśli premiera Vegi okaże się takim zawodem jak premiera RX'ów to może nawet dojść do zwyżki cen mocniejszych gtx'ów...

 

Na koniec mały offtop

Kocham kupować sobie nowe zabawki... ale nienawidzę wybierać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, proszę o podpowiedź jaką optymalną kartę warto kupić do i3 4130 ( miałem msi r9 270 który mi padł). Zastosowanie to gry pokroju cs go , starcraft 2 - rozdzielczość fhd. Nie gram w najnowsze gry wiec nie widzę powodów na zmianę platformy na nowszą. Rozważam zakup jakiegoś gfx 1050 ti lub gfx 1060 chociaż wydaje mi się ze ten gfx 1050ti w zupełności wystarczy do gry w tytuły które wymieniłem. Ciekaw jestem jak wypadłby 1060 z tym prockiem który posiadam. Na YouTube widziałem jakiś filmik 4150 z 1060 gfx i widać było ze grafika spoko robiła swoje mimo tego wiekowego procka. Może ktoś się wypowie co w tej sytuacji warto kupić do mojego obecnego procka.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Edytowane przez Wojciech Wypych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1050ti wystarczy ale jeśli budżet cię nie ogranicza to warto dopłacić 250zł ponieważ 1060 jest bardziej opłacalny jeśli chodzi o wydajność/cena http://www.oleole.pl/karty-graficzne/msi-geforce-gtx-1060-3gt-oc-3gb-ddr5-192bit.bhtml?from=ceneo&p=886.00&cr=0&t=20170523-0915

Możesz też mieć za 820zł jak wpiszesz w kod rabatowy VISA i zapłacisz Visą http://www.euro.com.pl/karty-graficzne/msi-geforce-gtx-1060-armor-3g-ocv1-3gb-ddr5-192bit.bhtml

Edytowane przez Crescendo1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1050ti wystarczy ale jeśli budżet cię nie ogranicza to warto dopłacić 250zł ponieważ 1060 jest bardziej opłacalny jeśli chodzi o wydajność/cena http://www.oleole.pl/karty-graficzne/msi-geforce-gtx-1060-3gt-oc-3gb-ddr5-192bit.bhtml?from=ceneo&p=886.00&cr=0&t=20170523-0915

Dzięki za szybką odpowiedź nie myślałem o tej karcie która podałeś a raczej o MSI GeForce GTX1060 GAMING X 6G 6GB GDDR5 192bit ze względu na kulturę pracy. Z drugiej strony ta "biedniejsza" wersja 1060 jest ciut droższa a sporo wydajniejsza.( od 1050 ti)

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Edytowane przez Wojciech Wypych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...