Skocz do zawartości
kucyk

Jaką kartę graficzną kupić?

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki za szybką odpowiedź nie myślałem o tej karcie która podałeś a raczej o MSI GeForce GTX1060 GAMING X 6G 6GB GDDR5 192bit ze względu na kulturę pracy. Z drugiej strony ta "biedniejsza" wersja 1060 jest ciut droższa a sporo wydajniejsza.( od 1050 ti)

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Witaj, od wczoraj jestem posiadaczem MSI GeForce GTX1060 GAMING X 6G pracuje on z i5 3470. W CS:GO jest płynnie, naprawdę przyjemnie. Wcześniej korzystałem z HD7770 więc skok jest ogromny. W nowszych produkcjach jest to szczególnie widoczne. W starszej grafice musiałem już zmniejszać rozdzielczość i ograniczać jakość grafiki do minimum (gry pokroju Wiedźmin 3, DOOM, Quake Champions czy nawet Far Cry 4). Z nowym sprzętem nie mam żadnych problemów z płynnością przy ustawieniach maksymalnych/ultra/uber czy jak by one się nie nazywały. Dlatego moim zdaniem warto dołożyć do gaming x. Naprawdę cicha karta, na proline.pl kosztuje 1269zł, ale przy zakupie w maju dostaniesz zwrot 85zł od MSI. Dla mnie to był ostateczny argument przy wyborze karty ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uff, wydaje mi się, że w końcu 3 karta graficzna u mnie zostanie :)

 

RX480 Nitro+ - reklamacja i zwrot pieniędzy

1060 Gaming X - zatrzymujący się wentylator i zwrot 

1060 Gaming X - na razie działa ;)

 

Od lutego staram się kupić kartę... ;)

 

Ogólnie musiałem uderzyć w MSI Gaming, bo jednak kompa trzymam w takim miejscu, że chłodzenie musiało być pierwsza klasa. Poza tym 1269zł z MSI Cashback to i tak mało ;)

Edytowane przez sthEn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znany problem ostatnio w Gaming X (nawet na forum MSI już o tym piszą) - w stresie jeden wentylator nie pracował w ogóle, a drugi wtedy wkręcał się na 100% i już się nie zatrzymywał. Trzeba go szturchnąć palcem albo wyłączyć komputer.

 

Bez przesady, wiem o Zero Frozr do 60 stopni ;)

Edytowane przez sthEn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znany problem ostatnio w Gaming X (nawet na forum MSI już o tym piszą) - w stresie jeden wentylator nie pracował w ogóle, a drugi wtedy wkręcał się na 100% i już się nie zatrzymywał. Trzeba go szturchnąć palcem albo wyłączyć komputer.

 

Aż dziś otworzę obudowę i sprawdzę o_0 ... swoją kupowałem w październiku 2016, zamknąłem w obudowie i potem się już nie interesowałem ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam 

Mam pytanie czy warto jeszcze kupić GTX 980  od MSI . Cena 750 zł , gwarancja ponad rok , karta jak nówka , przetestowana .  Sprzęt do niej to i5 3470 , zasilacz 650 w markowy . Gry w rozdziałce  fullhd ,głównie strategie i BF4 oraz ewentualnie nowego Battlefronta jak wyjdzie . 

Edytowane przez smoczu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aż dziś otworzę obudowę i sprawdzę o_0 ... swoją kupowałem w październiku 2016, zamknąłem w obudowie i potem się już nie interesowałem ...

 

Usłyszałbyś, uwierz :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Usłyszałbyś, uwierz :)

No chyba że tak jak u mnie na RX480 nie startowałyby obydwa wentylatory... No ale zauważyłby pewnie dropy w momencie throttlingu. 

Dlatego na razie pożegnam markę MSI i idę w Palita.

Edytowane przez Aramis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i z Vegą... jak zwykle. Na szczęście odpuściłem sobie AMD i kupiłem Palita 1070 gamerock. Póki co nie żałuję. Bydle wielkie (musiałem poprzepinać dyski na inne gniazda SATA, bo chłodzenie zasłaniało 2 gniazda), ale dzięki temu ciche i chłodne. Nawet wygrzewając w FurMarku po OC nie przekracza 70 stopni (buda SPC Gladius M35, 4 wentylatory na LOW). W grach/benchmarkach karta praktycznie niesłyszalna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobry zakup :) AMD zrobiło spoko karty, ale co z tego jak nie da się ich nadal kupić w uczciwej cenie (o ile w ogóle są) ... teraz są plotki, że pod koniec czerwca ma być lepiej z dostępnością o_0 ... totalna wtopa marketingowo dystrybucyjna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najrozsądniejsza karta graficzna, która pozwoli na płynną rozgrywkę w Path of Exile (3-4 osobowe party, 1080p, CPU i5 2500) to...?

 

Może być używka. Według mojego wstępnego researchu GeForce 1050 za ~500 zł sprawdzi się nieźle. Ale może da się coś ustrzelić jeszcze taniej, co zapewni stabilne FPSy w tej grze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakup używanego 980 i 980Ti to jest jedyna rozsądna opcja na teraz. 980 za 1000-1100zł byłby OK, 980Ti za 1400zł. Zwłaszcza że 980 OC szybszy od 580 OC w większości przypadków a 980Ti OC to już ta sama półka co 1080 (bez paru fps), powinien iść przez 1440p jak piła motorowa przez masło. 

Edytowane przez Novice

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślałem, że 980 Ti to bliżej do 1070 niż 1080?

980Ti jest mniej więcej takiej samej wydajności jak 1070. Chodziło mi o to że jak weźmiesz podkręconą 980Ti/1070 i porównasz do referenta 1080 bez oc to wyjdzie tylko parę klatek wolniejsza.Jak miałem 980Ti 6G 1500MHz i kupiłem 1080 FE to różnica w wiedźminie była około ~5 klatek więcej, przy 60-70 średnio.  

Edytowane przez Novice

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy opłaca się kupić Asus GeForce GTX1060 DUAL 6GB GDDR5 za 1366 zł, to i tak jest ok 200 zł więcej w stosunku do tego co był najtaniej według ceneo?

 

Co lepsze:

 

ASUS DUAL-GTX1070-8G

 

czy

 

MSI GTX 1070 GAMING X 8G

 

Asus jest o ok 80 zł tańszy

Edytowane przez neoHannibal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gaming X. A to co by się komponowało z buildem to najlepiej aorus. Wygląd samej karty jest taki sobie ale podświetlenie LED jest na prawdę niezłe na aorusie i wyglądało by extra za przyciemnionym szkłem. Gaming X i Strix są ładniejsze ale samo podświetlenie to aorus.

Edytowane przez Novice

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście xD @qqrydza, Ty masz model Gaming X tego GTX 1070? Chociaż tak szczerze powiem, że GTX 980 Ti za np. 1400-1500 zł to wcale nie jest chyba zły pomysł. Tylko szkoda, że to jest ponad 200 W w porównaniu do ok 140 W pomiędzy GTX 980 Ti a GTX 1070.

Edytowane przez neoHannibal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...