Skocz do zawartości
kucyk

Jaką kartę graficzną kupić?

Rekomendowane odpowiedzi

Przecież wg tego co napisałeś to Gaming X jest tańszy, czy się pomyliłeś? A tak w ogóle to gdzie można dostać obecnie te karty w takiej cenie?

 

 

Pewnie stąd:

https://cenowarka.pl/?cat=gra16_512&asd=on&asuch=rx580

 

Tylko nie ogarnął że te karty są niedostępne. 

 

Edytowane przez Gemtin1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje zamówienie na EVGA GeForce GTX 1080 CLASSIFIED GAMING zostało na razie opóźnione ale boję się że może zostać anulowane - tak to jest z tymi Czechami, trzeba było albo nie dać zamówić albo nie twierdzić przez cały tydzień, że karta będzie na 3 lipca.

 

No nic w każdym razie powoli wychodzi na to, że znowu jestem w kropce a teraz dodatkowo GTX 980 i GTX 980 Ti powoli znikają z allegro. Sam nie wiem co robić. Najlepiej byłoby chyba przeczekać, bo pewnie jak minie boom na kopanie kryptowalut to cena kart poleci na łeb ale kiedy to będzie... Patrzyłem na karty w Norwegii, bo mam tam rodzinę, ceny niby ok ale też terminy dostawy na połowę lipca. Dodatkowo później będzie ciężko z gwarancją, do Czech to mam 5 min.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć, na jaką grafikę powinienem patrzeć mając na uwadze to że posiadam monitor iiyama prolite e2403ws 1920x1200@60Hz. Patrząc na ceny to najkorzystniej wychodzi kupić 1080Ti z rabatem morele. Z zastosowań do których ma to służyć to nieprofesjonalne używanie programów autocad, dialux, matlab, office, chociaż nie ukrywam że chciałbym pograć w xcom2 w zadowalającej płynności której brak na moim laptopie. Całość bym sparował z ryzen 5 1600. Co sądzicie? Czy to będzie przesada? Limit to jakies 7tys złotych na wszystko, ale nie chcę przepłacać jeśli mam tego nie wykorzystywać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak to działa? Kupujesz cały komp i później dostajesz ten voucher na następne zakupy czy to Ci się od razu zastosuje do tego kompa co kupujesz?

 

Edit: Ogólnie patrząc na ceny jakie morele ma na GPU objęte promocją to korzystanie z tej promocji jest nieopłacalne...

 

Może jedynie na GTX 1080 Ti to wychodzi mniej więcej na 3400 zł, więc w miarę rozsądnie.

 

Po uwzględnieniu voucherów ceny kart prezentują się następująco (przybliżona cena przed podwyżkami):

 

GTX 1050 Ti                850 zł (650 zł)

GTX 1060 3 GB         1250 zł (900 zł)

GTX 1060 6 GB         1600 zł (1150 zł)

GTX 1070                  2400 zł (1750 zł)

GTX 1080                  3200 zł (2250 zł)

GTX 1080 Ti              3400 zł (3250 zł)

 

Czyli wszystkie karty są o 30-40% droższe niż były przed podwyżkami oprócz GTX 1080 Ti, który jest droższy o niecałe 5%.

Edytowane przez neoHannibal
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mi się wydaje, że boom na kopanie powoli mija i niedługo będzie wysyp tanich kart. Może nie GTX 1080 Ti, ale ich cena pewnie spadnie jak na rynku będzie sporo słabszych kart. Dodatkowo za oceanem cena GTX 1080 Ti to około 2800 zł, więc jak już całkiem minie moda na kopanie to cena powinna być nawet niższa niż 3300 zł.

Edytowane przez neoHannibal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mi się wydaje, że boom na kopanie powoli mija i niedługo będzie wysyp tanich kart. Może nie GTX 1080 Ti, ale ich cena pewnie spadnie jak na rynku będzie sporo słabszych kart. Dodatkowo za oceanem cena GTX 1080 Ti to około 2800 zł, więc jak już całkiem minie moda na kopanie to cena powinna być nawet niższa niż 3300 zł.

Przed kopaniem były fajnie niereferenty za 3150zł więc 3300zł to też nie promocja. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie moze mi ktos wytlumaczyc cos sie dzieje na rynku kart graficznych? mowie o nowkach, nie rynku wtornym. Obserwuje pare modeli od 3 tyg i np 1050ti zmienil cene z 600 na 999zł?! wtf?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Był boom (powoli przemija) na kopanie kryptowalut. Najpierw poszły spadły stany magazynowe kart średniej klasy (RX 580, GTX 1060) a później za tym poszły inne klasy GPU, część wykupiona przez górników a część przez graczy, którzy brali co jeszcze dało się dostać w normalnej cenie. No i przy tym wszystkim zadziałało odwieczne prawo wolnego rynku jak podaż maleje a popyt rośnie to ceny lecą w górę.

 

Edit (6 lipca): powoli ceny GTX 1070 i GTX 1080 idą w dół.

Edytowane przez neoHannibal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja mam pytanie z gatunku mniej zamożnych ....

 

do 800pln.... w sumie już miałem kupować 1050ti... ale wpadłem na ten temat: http://forum.purepc.pl/topic/376169-jak%C4%85-wersj%C4%99-gtx-1050-ti-kupi%C4%87/

 

może do najmocniejszego i3 który teraz siedzi u mnie brać gtx780 ? Albo gtx970 jak da radę w budżecie, używki oczywiście ;)

 

Porady ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie forumowiczów mam dylemat nad wyborem grafiki. Mam możliwość kupna za 1360zł RX 580 od szafira w wersji nitro + limited edition 8gb czy też MSI GTX 1060 gaming x+ 6gb z tymi "nowymi" pamięciami 9gbps tez za ponad 1300zł(jak na dzisiejsze czasy kopaczy... Cena wow). Dodatkowo dochodzi MSI GTX 980ti z ponad roczną gwarancją za 1400zł. Moje pytanie brzmi co lepiej kupić ale nie pod kątem wydajności(tutaj gtx 980ti nie ma konkurencji a rx czy gtx 1060 są wydajnosciowo podobne chyba że mowimy o dx12 z async czy vulkanie wtedy lepiej faktycznie ciepłego rx'a) tylko pod względem tego co potem będzie latwiej sprzedać? Ten zakup planuje na max 1,5 roku potem będę planował ogólną wymiane PC. Grafika bedzie pracować z i5 6600k na zasilaczu chifteck 700w.

 

Więc ogólnie nie chodzi tyle co o wydajność bardziej o opłacalność późniejszej sprzedaży :). Za wszystkie sugestię góry dziękuję :).

Edytowane przez FreeQ333

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam pytanko.

Każdy wie jak to jest z cenami kart graficznych, tragedia, nawet na zagranicznych amazonach, ebayach, aliexpresach itp....

 

Zacząłem "googlować" oferty GTX 1060 i 1070 z innych krajów i natknąłem się na ciekawe oferty w tym sklepie (waluta - USD, sklep mi znalazło jak przeszukiwałem węgierskie google - tzn. ustawiona lokalizacja wyszukiwania węgry, firma znajduje się w Philadelphii)

 

http://www.giftworldguide.com/search/?query=gtx+1060

 

Przesyłka do krajów Europejskich wynosi 36 dolców, ale w stosunku do cen w tym sklepie i tak jesteśmy baaardzo do przodu.

 

I pytanie jest takie - kupował już może ktoś z was w tym sklepie? Cykam się trochę sprówbować a ceny nowych GTX 1060 czy 1070 strasznie tam kuszą.

 

Pozdrawiam.

 

EDIT:

 

Ewentualnie, wie ktoś w jakim kraju zamówić jakiegoś GTX 1070 w rozsądnej cenie? Oczywiście nie używany, może być tańszy wariant typu EVGA Windforce czy stockowy GeForce...

Edytowane przez squerol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zamówiłem przed chwilą w komputroniku MSI GeForce GTX 1060 GAMING X+ 6GB GDDR5 (taktowanie rdzenia: 1506 MHz (1809 MHz Boost) taktowanie pamięci: 9026 MHz (9126 MHz Boost)) Kod EAN: [4719072518509] za 1453 zł, cena normalna to 1449 zł, te 4zł więcej, bo wziąłem za pobraniem, przesyłka jest gratis! Cena ok według mnie, dawniej najniższa była ~1285 zł (można sprawdzić w aplikacji mobilnej ceneo!) więc jest tylko ~165zł droższa niż wtedy, więc myślę, że można tą cenę przeboleć. Link do tej karty w komputroniku http://bit.ly/2tBPYI1

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zamówiłem przed chwilą w komputroniku MSI GeForce GTX 1060 GAMING X+ 6GB GDDR5 (taktowanie rdzenia: 1506 MHz (1809 MHz Boost) taktowanie pamięci: 9026 MHz (9126 MHz Boost)) Kod EAN: [4719072518509] za 1453 zł, cena normalna to 1449 zł, te 4zł więcej, bo wziąłem za pobraniem, przesyłka jest gratis! Cena ok według mnie, dawniej najniższa była ~1285 zł (można sprawdzić w aplikacji mobilnej ceneo!) więc jest tylko ~165zł droższa niż wtedy, więc myślę, że można tą cenę przeboleć. Link do tej karty w komputroniku http://bit.ly/2tBPYI1

 

O panie, niezłą okazję znalazłeś!

Gaming X 1060 też śledziłem kiedyś, na początku czerwca był za 1300 zł, także cena w stosunku tego co się dzisiaj dzieje naprawdę super.

Dzięki za podzielenie się linkiem, pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O panie, niezłą okazję znalazłeś!

Gaming X 1060 też śledziłem kiedyś, na początku czerwca był za 1300 zł, także cena w stosunku tego co się dzisiaj dzieje naprawdę super.

Dzięki za podzielenie się linkiem, pozdrawiam!

Spoko nie ma za co, sam śledziłem od jakiegoś czasu sytuację, a tu proszę Komputronik cena przystępna, zawsze był drogi, a teraz mile mnie zaskoczył. P.S. na stronie ceneo pokazuje, że jest cena w komputroniku 1519 zł, ale jak wejdzie się już na stronę Komputronika to jest już 1449 zł. P.S. 2 Na Allegro widzę, że są od 1600 zł i to od prywatnych osób. 

Edytowane przez Sam Ficher
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W momencie gdy piszę jego cena wzrosła do 1679zł....

 

Na morelach dalej 1479 zl

https://www.morele.net/karta-graficzna-msi-geforce-gtx-1060-gaming-x-6gb-gddr5-192-bit-dvi-d-3x-dp-hdmi-976986/

Ja wczoraj zamówiłem, lepszej okazji na pewno w najbliższym czasie nie wyczekam.

Edytowane przez squerol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy nie lepiej przy tych cenach 1060 kupić już 1070? Można wyrwać już za ok. 1800zł. Bo sam nie wiem co kupić 300 zł więcej i jest 1070.

Edytowane przez DanPlut

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie ten ostatni Gigabyte Aorus 6G się najbardziej na daną chwilę opłaca, Pality trochę słabe, a Zotaci to jakieś wersje mini.

 

W Morele jest Asus Strix GeForce GTX 1060 6GB za 1499zł czyżby ceny pomału wracały do normalności? https://www.morele.net/karta-graficzna-asus-geforce-gtx-1060-6gb-gddr5-192-bit-1x-dvi-d-2x-hdmi-2x-displayport-strix-gtx1060-6g-gaming-774584/

Edytowane przez Sam Ficher

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Istnieje obecnie jakiś sensowny wybór wśród kart z pasywnym chłodzeniem?

 

Coś co obsłuży graficzny pulpit z efektami na 2 monitorach 1440p, filmy itp.

Mile widziany port DP.

 

Do gier będzie druga karta graficzna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj z GTX750/750Ti , szczególnie model na GM206 ze wsparciem dla H265 10bit .

 

Ew. najsłabszy Pascal czyli oparty o rdzeń GP108 GT1030 .

 

Na GTX750Ti czasami nawet można było sensownie grać .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...