Skocz do zawartości
kucyk

Jaką kartę graficzną kupić?

Rekomendowane odpowiedzi

W Komputroniku ponownie jest w miarę tanio MSI GeForce GTX 1060 GAMING X+ 6GB http://bit.ly/2tBPYI1 bo za 1499zł, 50zł więcej jak ja niedawno kupiłem. Samą kartę jak najbardziej polecam, jestem pozytywnie zaskoczony jakością wykonania.

Tak czy inaczej nadal cebula jak za kartę chodzącą kilka miesięcy temu za 1300.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Opłaca się jeszcze brać 960 4gb(3.5gb)? Cz lepiej wtedy dołożyć do 970?

Guano płyta nie odpala z najnowszymi grafikami (seria rx od amd i gtx10x0 od nvidii) więc pozostaje taki wybór.

Dodam że 960 mogę mieć za ~140e, a 970 ~220e

 

Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co bardziej się opłaca -uwarunkowałbym tym- jaka jest reszta podzespołów- do tej karty ?

 

Średnio rzecz biorąc - GTX970 jest o połowę wydajniejszy od 960-ki, ale to on ma 3,5GB szybszej pamięci + 0,5GB wolniejszej.

Edytowane przez Phill76

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zestaw z podpisu.

2700k

16gb @ 1600mhz

Fhd

Na poprzednim mobo korzystałem z rx570 i byłem zadowolony. Niestety umarła a obecna nie trawi więc 570ka poszła na handel.

 

Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak czy inaczej nadal cebula jak za kartę chodzącą kilka miesięcy temu za 1300.

Tak, tylko w porównaniu do niedawnych cen z czerwca i początku lipca tej karty ponad 2400zł to już i tak dobra cena, a nigdy nie wiadomo czy sytuacja się nie powtórzy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niektóre wersje 1060 6GB są po ~1300zł

gigabyte windforce OC 1282zł,   tutaj za 1304zł

Palit 1340zł, tu także

Zotac 1360zł

..nie jest źle. 

A niektóre wersje jednowetylatorowe ("mini") ponizej 1300zł

 

Można znaleźć tez takie rodzynki jak Zotac gtx1070 za 1890zł

 

Ceny i dostępność z chwili pisania posta-wiemy, że potrafią zmieniać się z minuty na minutę

Edytowane przez Dart9

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukam w ekspresowym tempie nowej karty graficznej, ponieważ obecna idzie na RMA, a mam X99 więc nie mam zapasowego GPU w CPU. Pomyślałem o GTX 1080 Ti, tylko którą wersję wybrać?


 


Karta musi mieć 3 porty DisplayPort (więc na starcie odpadają karty MSI). Istnieje prawdopodobieństwo że będzie SLI, ale nie jest to pewne. Karta będzie musiała radzić sobie z rozdzielczością 2560x1440 px lub 7680x1440 px (plus bezel correction). Obie rozdzielczości w 144 Hz.


 


Skrócona specyfikacja komputera:


CPU: Intel Core-i7 5960X @4,2 GHz


PSU: Corsair HX1200i


RAM: 24GB; G.Skill Trident Z F4-3466C16 GTZ; @3200MHz CL16-16-16-36


 


Z góry dziękuję za pomoc.


Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od 2 tygodni jestem posiadaczem 3 Asusów PG278Q, więc 3 porty DP są wymagane. Co to w ogóle za moda na 2 porty DP i 2 HDMI? Czemu nie Palit GameRock z 4 wentylatorami, tylko JetStream?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj z GTX750/750Ti , szczególnie model na GM206 ze wsparciem dla H265 10bit .

 

Ew. najsłabszy Pascal czyli oparty o rdzeń GP108 GT1030 .

 

Na GTX750Ti czasami nawet można było sensownie grać .

Z dostępnością całkowicie pasywnych GTX750/750Ti raczej słabo, a i te co są chłodem nie grzeszą. To nie jest chyba konstrukcja odpowiednia do takich założeń.

GT 1030 wygląda lepiej, ale zakładałem coś raczej tańszego. Choć sprzętowe HEVC dobrze mieć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od 2 tygodni jestem posiadaczem 3 Asusów PG278Q, więc 3 porty DP są wymagane. Co to w ogóle za moda na 2 porty DP i 2 HDMI? Czemu nie Palit GameRock z 4 wentylatorami, tylko JetStream?

 

Jeszcze evga maja 3x dp.

Edytowane przez Gemtin1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od 2 tygodni jestem posiadaczem 3 Asusów PG278Q, więc 3 porty DP są wymagane. Co to w ogóle za moda na 2 porty DP i 2 HDMI? Czemu nie Palit GameRock z 4 wentylatorami, tylko JetStream?

po filtracji  gtx1080Ti z 3xDisplayPort   https://www.morele.net/komputery/podzespoly-komputerowe/karty-graficzne-12/,,,,,,,,,,8143O1149462,32021O1109771/1/

Ale zwróć uwagę, że w opisie są 3xDP a na zdjęciach nie wszystkie mają -trzeba sprawdzić na stronach producentów.  np. ten MSI   https://www.morele.net/karta-graficzna-msi-geforce-gtx-1080-ti-sea-hawk-ek-x-11gb-gddr5x-352-bit-dvi-d-hdmi-3xdisplayport-box-gtx-1080-ti-sea-hawk-ek-x-1256987/

Edytowane przez Dart9

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, 

Potrzebuje zakupić grafikę do PC w okolicach 600 pln. Całkowicie wypadłem z tematu i nie wiem za czym się rozglądać. Do tej pory miałem GTX770 2GB i  karta wystarczała na moje potrzeby i chciał bym coś o takiej samej lub lepszej wydajności jeśli się da. Bardziej skłaniał bym się ku nowym kartom ale jak by się trafiła używka z długą gwarancją to też wchodzi w grę ;)

 

Mój zestaw to: i5 4670K, Ram 8GB, SSD, zasilacz 550W SPC

Edytowane przez Bizonkrk17
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kartom nie kartą !!!!

 

za 600zł nowa karta....jedynie GTX 1050. Za 700zł masz 1050Ti ale ja uważam że kupno używanego GTX 780 jest dużo lepszą opcją do desktopowego komputera. Szczególnie że 1050Ti będzie wolniejszy od GTX 770.

Edytowane przez Novice
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gtx 960 ? wydajnościowo chyba porównywalna z 770 więc na pewno szybsza od 1050. To by nie była zła opcja jak chcesz kartę o tej samej wydajności, 960 bierze jakieś ~50W mniej prądu więc odbije się to na lepszej kulturze pracy.

Edytowane przez Novice
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za pomoc, i zaczynam się rozglądać, jak coś kupię to dam znać ;) raz jeszcze dziękuje 

 

https://www.olx.pl/oferta/gigabyte-geforce-gtx-970-windforce-4gb-CID99-IDnHsrc.html#85dc45db24

 

To Twoje pieniądze. Na co zdecydujesz się to już Twój wybór. Opcji ci podano trochę.

 
Niestety ale gość nie wysyła towaru, jedynie odbiór osobisty więc nie opłaca mi się po nią jechać do Wisły  
Edytowane przez Bizonkrk17

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Dziękuję za pomoc, i zaczynam się rozglądać, jak coś kupię to dam znać ;) raz jeszcze dziękuje 

 

 
Niestety ale gość nie wysyła towaru, jedynie odbiór osobisty więc nie opłaca mi się po nią jechać do Wisły  

 

 

To tylko przykład, że można wyhaczyć w dobrej cenie. Ja osobiście nie pchałbym się już w serię 7xx, raczej patrz na 9xx i 10xx.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z serii 7xx  też bym raczej nic nie brał. Wątpliwe wsparcie sterowników i nie wiadomo jak z wydajnością będzie w nowszych grach.  Zdecydowanie szukałbym używki 970'tki w tej kwocie.  1050Ti z kolei jest nieopłacalna.  Procesor masz całkiem ciekawy, więc tu warto pomyśleć nawet nad okładaniem na coś mocniejszego. Niestety mamy takie czasy, zę ceny nowych kart są nieco wyższe. Napisałem nieco bo się  troszkę uspokoiło w stosunku do tego co było w czerwcu czy jeszcze ze 2 tygodnie temu.    

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie patrzyłem na sklepy i najtańszego pełnowymiarowego GTX1060 można kupić za nieco ponad 1100 PLN i nie wiem czy faktycznie nie dołożyć i kupić tej kraty. Bodajże od GB 1060 z  6 GB pamięcią można dostać za 1260 pln, nówkę sztukę w sklepie, dokładnie tego https://www.ceneo.pl/46620574. Tyle tylko czy brać najsłabszego GTX1060 w tej cenie czy może lepiej szukać GTX 980/980TI ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...