Skocz do zawartości
kucyk

Jaką kartę graficzną kupić?

Rekomendowane odpowiedzi

 Jak myślicie , warto kupić jedną z poniższych kart w tych cenach? Ceny atrakcyjne. Wiem , że na rynku są wyższe ceny lub brak kart. Kolejność jak poniżej (skłaniałbym się ku XFX rx480). Karty nowe, z pełną gwarancją.

1. XFX RX480 GTR 8GB  Black (RX-480P8DBA6) - 1165 zł

2. ZOTAC GTX1060 AMP 6GB (ZT-P10600B+10M) - 1163 zł

3. MSI RX480 Gaming X 8GB                                 - 1265 zł

4. Sapphire Nitro+ RX 480 8GB  (11260-10-20G)  -    1227 zł

Edytowane przez Dart9

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Karta wydajnościowo na poziomie starego GTX950M , szyna 128-bit i pamięć DDR5 - szkoda że tylko 2 GB VRAM .

 

Jak szukasz lapka do gier to szukaj z GTX1050 / 1050 Ti , Radeon Pro 450 nie dość że jest kartą raczej średnią to w dodatku nie jest przeznaczona do gier - to karta do profesjonalnych zastosowań jak Quadro czy stare Fire GL / Fire Pro . 

 

Btw. Niewłaściwy dział / temat .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zotac 1080 mini został zwrócony. Jednak 1350rpm w idle nie było tym czego szukałem.

Zakupiłem 1080 Gamming + MSI.

Obecnie 1800MHz@0,8v ;) Max w stresie 64c

Wentylatory 1150-1220rpm

Karta dobija w okolice 60% power limitu.

Memki +600Mhz czyli 12,2GHz

 

Nie bawiłem się w max oc na rdzeniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Jaką nową karte graficzną teraz kupić w  przedziale 500-800 zł? Chciałbym żeby była na lata i aktualne tytuły śmigały plus jak coś nowego jeszcze wyjdzie to żeby pociągła nie na mega detalach. 

2. Czy używany MSI GeForce GTX 960 4 GB jest dobrym wyborem jakby co?

 

Procesor Intel Core i5-4460 CPU 3.2 GHz

Ram 8GB Ballistix Sport DDR 3

Płyta MSI H81M-P33

Zasilacz Antec VP 500

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z nowych kart w tym budżecie to albo GTX1050 albo Rx 460 / 560 , GTX1050 2GB cenowo zaczyna się już od nieco ponad 500 zł , Rx 460 2GB można dorwać nawet taniej choć 2GB to mało pamieci jak na obecne czasy , karty wyraźnie przez to tracą , modele z 4GB VRAM są szybsze ale też i droższe ( mała uwaga - nie ma GTX1050 4GB , jest model Ti z 4GB VRAM za 800+ zł ) , RX 460 / 560 z 4GB VRAM to koszt 700+ zł .

 

Co do GTX960 4GB - zależy za ile możesz go dostać , jak za 400 lub mniej zł to go bierz , w grach jest różnie - raz lepszy a raz gorszy niż ww. karty , szczególnie wersje 2GB .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za odzew.

Właśnie tych 1050 jest kilka wersji, nie wiadomo co lepsze dla mnie.

Myśle tylko o 4GB. Co byście wybrali z tych 4GB dostępnych w tym budżecie 500-800zl? Dodam, że jestem raczej skłonny wybrać coś co mi po prostu wystarczy i nie ma co przesadzac, a nie, że dołóż  60zł i za 860zł kup to i to będzie jeszcze lepsza opcja. 

Co do tej 960siątki to ma jeszcze gwarancje ponad półtora roku i poniżej 400 raczej nie będzie - licytacja trwa, i pewnie dojdzie do granic takich, że lepiej cos nowego za 700 kupic

 

Ten Palit co oboje go wymieniliście sie kwalifikuje dla mnie?

Edytowane przez Makchiavelli

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1050Ti Palita jak najbardziej ok , zwłaszcza 2 x fan .

Ew , jeżeli każda zł się liczy to :

http://allegro.pl/zotac-geforce-gtx1050ti-4gb-ddr5-w-magazynie-i6934611804.html

 

5 lat GW producenta po rejestracji na stronie .

https://www.zotac.com/pl/support#warranty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie dzięki Wam za wpisy.

Dla mnie te karty to czarna magia, sprawdzałem Wasze propozycje, wrzucałem w porównywarki, powiedzcie mi co wybrać między 600-700zł, bo np. może to Zotac Mini mi po prostu wystarczy, i nie ma sensu dawać 80zł więcej za Palita 1050, ale dopisek MINI chyba coś znaczy, w sensie wydaje mi się, że to okrojona jakaś karta, a może za niewiele więcej można mięc nie okrojoną - sory za idiotyczne porównanie może ale nie znam się bardzo szczegółowo na kartach. Może akurat ten Zotac by mi wystaczył na kilka lat, ale może zamiast 610zł, za 670-680zł kupi o wiele wiele lepsza karte.

 

Podam jeszcze raz to co teraz mam: 

 

Procesor Intel Core i5-4460 CPU 3.2 GHz

Ram 8GB Ballistix Sport DDR 3

Płyta MSI H81M-P33

Zasilacz Antec VP 500

 

Z racji słabszych kart ostatnio lata nie grałem w tytuły co wyszły jak Colin McRae Dirt, Call of Duty, GTA V, maniakiem nie jestem, ale zimą bym coś odpalił i przypomniał sobie stare czasy z powyższych gier co wymieniłem, no i w tym roku czy za rok-dwa coś wyjdzie to żebym odpalił, a te z przed dwóch lat czy roku to żeby hulały jak ta - lala : )

Edytowane przez Makchiavelli

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To normalna pełna karta 1050Ti , za 605 zł z przesyłką bdb cena :)

 

Właśnie teraz jej brakło na stronie emag :( 18:55

 

Jest to generalnie karta pokroju starszego poprzednika GTX960 , tyle , ze z 4GB pamięci ( były też GTX960 z 4GB ).

 

Te droższe mają ew. troszkę lepsze i cichsze chłodzenie , mogą być troszeczkę wyżej taktowane - jednak to te same Chipy graficzne .

 

P.S. Te karty maja naprawdę mały pobór mocy , więc nie jest im potrzebne nie wiadomo jakie chłodzenie. Dla maniaków ciszy lepiej kupić wersję z 2 wentylami ... ale nie wiem czy warto...

 

Karta z dodatkowym zasilaniem może się ew. trochę lepiej podkręcić ...

https://www.emag.pl/karta-graficzna-palit-geforcer-gtx-1050-ti-dual-oc-ne5105ts18g1d/pd/DT02Y7BBM/

 

z emag dostawa gratis :)

 

Edytowane przez Phill76

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam chce zmienić moją r9 290 mimo że daje radę na moje potrzeby jeszcze całkiem nieźle powiem odrazy ze nie celuje w granie w 4k i co tam jeszcze jest FHD mnie zadowala Narazie więc w większej rozdzielczości grać nie będę może minimalnie gry oczywiście wszystkie łącznie z tymi najbardziej wymagajacymi i źle zoptynalizowanymi

i5 4690k

16GB ram 1866

Płytą Asus z97k

R9 290

Zasilacz Thermaltake Smart SE 530W (chwilowo bo mój padł)

 

Tutaj pytanie czy całować w gtx1080 (lub 1080ti z myślą o przyszłości bo pewnie nic nie zmieni się e hight endzie jak and nie dogonilo) czy wystarczy mi 1070 do grania w FHD a resztę pieniędzy wydać na dwa lepsze monitory FHD . I od kogo te gtxy brać myślałem nad msi albo zotac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam chce zmienić moją r9 290 mimo że daje radę na moje potrzeby jeszcze całkiem nieźle powiem odrazy ze nie celuje w granie w 4k i co tam jeszcze jest FHD mnie zadowala Narazie więc w większej rozdzielczości grać nie będę może minimalnie gry oczywiście wszystkie łącznie z tymi najbardziej wymagajacymi i źle zoptynalizowanymi

i5 4690k

16GB ram 1866

Płytą Asus z97k

R9 290

Zasilacz Thermaltake Smart SE 530W (chwilowo bo mój padł)

 

Tutaj pytanie czy całować w gtx1080 (lub 1080ti z myślą o przyszłości bo pewnie nic nie zmieni się e hight endzie jak and nie dogonilo) czy wystarczy mi 1070 do grania w FHD a resztę pieniędzy wydać na dwa lepsze monitory FHD . I od kogo te gtxy brać myślałem nad msi albo zotac

Co do GPU to ciężko się wypowiadać o jakiejkolwiek opłacalności przy tych cenach. Chyba, że masz okazję na używkę w dobrej cenie, to im wyżej w zadanym budżecie tym lepiej. Ja bym celował w zwykłe 1080.

Zastanawia mnie natomiast czy nie warto pomyśleć o szybszych pamięciach, ale już nie pamiętam jak na to reagowały Devile. Chyba na PPC jest o tym artykuł.

Edytowane przez Szawel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GTX1070 to dość mocna karta , spokojnie można ją brać a różnicę w cenie dołożyć do czegoś innego .

 

Co do ramu - to Haswell bez problemu działał i zyskiwał przy pracy z ramami 2133 mhz CL9 czy 2400 mhz CL10 , dziś z nowych to ciężko taktowe dostać , jak coś jest w dużych cenach albo 2400 mhz CL11 lub 2133 mhz CL10/CL11 .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupując GTX 1060 masz już o 1/4 więcej klatek ( w porównaniu z R9 290 ) ... Do 1080p - bez super wymogów- więcej nie trzeba ... do high w ok 50 - 70 fps ... i połowę niższy pobór mocy -karty.

Ew: uwzgl. CPU może to być niespełna 20% .

Np:

http://www.esc.pl/product_info.php?manufacturers_id=&products_id=17622

 

Przyzwoita 1070 to ok 1900:

http://www.esc.pl/product_info.php?manufacturers_id=&products_id=63561

 

1080 :

http://www.esc.pl/product_info.php?manufacturers_id=&products_id=72528 ~2300

Edytowane przez Phill76

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej skłaniał bym się ku nowej karcie bo jak ktoś sprzedaje 1080 to mam do tego swoje zdanie (coś musi być z tą kartą nie tak bo raczej na lepszą nie wymienia... oczywiście nie w 100% przypadków ale z jakiegoś powodu ja sprzedaje i raczej nie jest to brak mocy) 1070 już dawno chodziła mi po głowie bo do 1080p spokojnie wystarczy 60kl na wszystkim a co sądzicie o 1070ti pojawił się artykuł może poczekać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sądzę, że lepiej kupić GTX1080 - patrząc na ceny GTX 1070. 1070Ti to już niemal GTX1080, tylko na wolniejszych pamięciach, ale podejrzewam , że cena będzie też zbliżona do cen 1080-tek.

Edytowane przez Phill76

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W/g mnie -do tego procesora i konfiguracji "optymalnie" pasuje GTX1060. 

Np: Gigabyte

GTX 1070 będzie hamowany przez CPU , zwłaszcza w produkcjach ( np: Crysis3/ Fallout4/GTA5 ) i  "miejscach procesorowych" -w grach. 

http://www.tomshardware.co.uk/forum/id-3192807/ultimate-bottlenecking-guide.html

Edytowane przez Phill76

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...