Skocz do zawartości
kucyk

Jaką kartę graficzną kupić?

Rekomendowane odpowiedzi

GTX 1070 będzie hamowany przez CPU , zwłaszcza w produkcjach ( np: Crysis3/ Fallout4/GTA5 ) i  "miejscach procesorowych" -w grach. 

 

 

Włączasz SSAA przy odpowiednio wysokiej rozdzielczości i to GTX 1070 będzie wąskim gardłem dla i5 4590 .

 

Choćby tutaj widać, jak wraz ze wzrostem samej rozdzielczości, to GPU staje się wąskim gardłem (a test jest z GTX 1080):

http://www.tomshardware.com/reviews/multi-core-cpu-scaling-directx-11,4768-6.html

... a chyba nawet SSAA nie włączyli.

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeba jeszcze spytać autora , jaka rozdzielczość monitora ?

 

Co nadal , w/g mnie nie zmienia faktu , że 1070 będzie duszone w niektórych produkcjach itp... 

Dodatkowo B85 - ram max 1600 - dodatkowe wąskie gardło ...

 

 

A włączając SSAA ( i wyżej ) + wszystkie "suwaki na max" to i 8 GB da się "udusić"  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz 2-3 wyjścia .

 

Kręcić procka ile wlezie i wsadzić GTX1060 6GB lub GTX1070

 

Zmienić procka na I7 2600K / I7 3770K i również kręcić ile wlezie , ew. kupić zablokowane modele I7 SB/IB i lekko je podkręcić - na tej platformie była możliwość kręcenia nawet zablokowanych procków - od Celeronów / Pentium począwszy ( choć tutaj OC było na prawdę bardzo symboliczne - ze względu na brak trybu turbo ) .

 

Do tego także ww. karty .

 

Trzecia opcja to całkowita zmiana platformy - I7 / I7K lub Ryzen 6C/8C + odpowiednie płyty i ram DDR4 .

 

Tutaj także ww. karty , można się też szarpnąć na GTX1080 / 1080Ti albo Vegę 56 / 64 .

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie do tego zestawu i Prey'a wystarczy dokupic gtx1050 ti i spokojnie bedzie smigac. Test wydajności na ppc to potwierdza.

Wg. testu:

https://www.purepc.pl/karty_graficzne/test_wydajnosci_prey_pc_wymagania_niskie_ale_grafika_slaba?page=0,8

 

... na GTX 1050Ti w 1920x1080 przy Ultra / AF x16 / SMAA 2TX jest średnio 57,6 fps ... jak włączy SSAA x 4, lub wpadnie na pomysł wymiany monitora na 2560x1440 to będzie mniej. Ja bym wolał GTX 1060 6GB, lub nawet 1070 8GB, skoro pieniądze są. No chyba, że priorytetem jest ultra cisza, to pasywny GTX 1050Ti + wolnoobrotowy wentylator 120mm.

Edytowane przez Kyle
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zotac 1080 mini został zwrócony. Jednak 1350rpm w idle nie było tym czego szukałem.

Zakupiłem 1080 Gamming + MSI.

Obecnie 1800MHz@0,8v ;) Max w stresie 64c

Wentylatory 1150-1220rpm

Karta dobija w okolice 60% power limitu.

Memki +600Mhz czyli 12,2GHz

 

Nie bawiłem się w max oc na rdzeniu.

Jakieś cenne rady ? - tego zotaca mini  idzie wyrwać za 2.1k więc skorzystałem (jedzie do mnie)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pascale mają spory zapas do undervoltingu,aż byłem zdziwiony bo przecież już z fabryki biorą mało pradu.Moja GTX 1080 SJS przy power limicie na 65%, +100MHz na rdzeniu i +880MHz na pamięciach osiąga tę samą wydajność co na fabrycznych ustawieniach a przy tym wentylatory skręcone na możliwe minimum (25% w przypadku mojej karty) i temperatury koło 60 stopni.

Edytowane przez Novice

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się czy jest sens wymieniać r9 390 na GTX 1060 a jeśli tak to na który model?

Głównie zależy mi na ciszy (mój 390 pod obciążeniem do cichych nie należy mimo że miał być w miarę cichy), nie bawię się w OC, wstępnie myślałem o tej. A może jeszcze poczekać?

Edytowane przez Ralfo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Deadalus

Zotaca Mini pozbyłem się szybciej niż wstępnie myślałem.

Podobno można wgrać bios z wyższego modelu i ustawić wentylatory poniżej 37%.

Niestety nie próbowałem tego. Musisz szukać info na necie.

Bo o ile nie przeszkadzał w czasie gry. To w idle jednak męczące było.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się czy jest sens wymieniać r9 390 na GTX 1060 a jeśli tak to na który model?

Głównie zależy mi na ciszy (mój 390 pod obciążeniem do cichych nie należy mimo że miał być w miarę cichy), nie bawię się w OC, wstępnie myślałem o tej. A może jeszcze poczekać?

R9 390 zmieniłbym choćby ze wzgl. na pobór mocy ... ( i związane z tym grzanie się...)

Z dobrych kart 1060, masz również :

http://www.esc.pl/product_info.php?manufacturers_id=&products_id=17622

 

Jaka reszta podzespołów/monitor ? 

Edytowane przez Phill76

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

R9 390 zmieniłbym choćby ze wzgl. na pobór mocy ... ( i związane z tym grzanie się...)

Z dobrych kart 1060, masz również :

http://www.esc.pl/product_info.php?manufacturers_id=&products_id=17622

 

Jaka reszta podzespołów/monitor ? 

 

Akurat mój R9 aż tak się nie grzeje (MSI gaming) ale pod obciążeniem cichy nie jest (a ponoć miał być - albo jestem wyczulony albo taki egzemplarz), no a pobór mocy to wiadomo.

Co do reszty i5-6600 (bez K) + standardowa reszta, monitor to zwykły samsung 60Hz 1600x900 ale pewnie będzie zmiana niedługo. Trochę poczytałem na temat 1060 i sporo wzmianek o piszczących cewkach (co doprowadza mnie do szału). :/

Edytowane przez Ralfo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli masz 1600x900 i wersję MSI Gaming tej R9 ki to jednak wstrzymałbym się-raczej-jeżeli akceptujesz jej pobór pod obciążeniem.

W celu poprawy "głośności" ( +poboru energii ) można pokusić się o UV i zmianę- ręczną- balansu wentylatorów. ( MSI R9 390 nie jest głośną kartą , jak widzę jej testy na youtube + ma spore radiatory )

 

Przy posiadanym monitorze oraz modelu MSI Gaming- posiadanej karty- wymiana raczej nie ma sensu.

Edytowane przez Phill76

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 ( MSI R9 390 nie jest głośną kartą , jak widzę jej testy na youtube + ma spore radiatory )

Tak, ja też widziałem te testy, niestety nijak się one mają do mojej karty jak wentylatory wchodzą powyżej 40% (o co w wymagających grach nie trudno, a buda dobrze wentylowana).

 

Ale jeszcze przemyśle tą kwestie, dzięki za rady.

Edytowane przez Ralfo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Złożyłem jakiś czas temu komputer na G4560 ale do tej pory cały czas siedziałem na integrze, chciałbym teraz kupić coś do 1 tys. zł, co byście polecili? Czy w ogóle w tym budżecie są jakieś karty któryc ten procesor nie uciągnie?

Reszta to płyta na H110, zasilacz Vero SPC 500W, 8 GB RAM Corsair

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@culmen

 

Rzeczywiście do tego Mini można wgrać bios od AMP - karta wtedy zyskuje tryb pół-pasywny ..ale jaja :-D

 

Mnie to póki co nie przeszkadza - może przez to,że kartę trzymam w Fractal R3

 

Jak za 2.1k to jestem zadowolony - nawet już zarejestrowałem kartę,żeby mieć te 5 lat gwarancji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przymierzam sie do zakupu grafiki, miedzy gtx1070 a 1080. 1080 jest o wiele mocniejsza tylko pytanie, czy jest sens wsadzac do mojego pcta, czy procesor nie bedzie waskim gardlem?

 

 

Asrock P67PRO3 i7 2600 4.7ghz 2x8gb 2133mhz XFX 550W

Edytowane przez Krydor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4,4 Ghz na 2500K to raczej średnio , szczególnie jak to procek z początku produkcji - ES-y i pierwsze wersje sklepowe robiły po 5+ Ghz , to tego lutowany IHS sporo dawał przy chłodzeniu procka .

 

W kwestii chłodzenia jeden z lepszych procków , dużo lepszy niż kolejne rewizje / generacje .

 

Wydajnościowo też niezły , szczególnie jak by poszedł na ~5 Ghz .

 

Co do karty - spokojnie można brać GTX1060 , przy OC w okolicach 5 Ghz można się pokusić o 1070 .

 

Jaką masz płytę i ram ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4,4 Ghz na 2500K to raczej średnio , szczególnie jak to procek z początku produkcji - ES-y i pierwsze wersje sklepowe robiły po 5+ Ghz , to tego lutowany IHS sporo dawał przy chłodzeniu procka .

 

W kwestii chłodzenia jeden z lepszych procków , dużo lepszy niż kolejne rewizje / generacje .

 

Wydajnościowo też niezły , szczególnie jak by poszedł na ~5 Ghz .

 

Co do karty - spokojnie można brać GTX1060 , przy OC w okolicach 5 Ghz można się pokusić o 1070 .

 

Jaką masz płytę i ram ?

asrock p67 pro3 ramow nie podam bo teraz nie jestem obok budynku ale nie jakieś specjalne 8gb

 

 

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niezła płyta z dobrą sekcją zasilania , jak procek jest z dobrej partii to powinien pójść sporo wyżej .

Dobrze to słyszeć. Z prockiem nie szedłem wyżej z racji temperatur ( były już 80C w stresie). Pewnie to wina chłodzenia bo kiedyś mi spadło i się HP rozszczelnily :)

Jaka rewizja tego procka jest ok?

 

 

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez wargavoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu raczej ciezko coś trafić. Poluj na jakieś selekty z Allegro. Ew poszukaj na róznych forach ofert z selektami. Te najlepsze.

 

To jest rewizja jednego z naszych uzytkowników co ma nadal i5 2500K i jego procek do dzis kręci się na 5.0 GHZ :

L041C124

Edytowane przez Devil
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4,4 Ghz na 2500K to raczej średnio , szczególnie jak to procek z początku produkcji - ES-y i pierwsze wersje sklepowe robiły po 5+ Ghz , to tego lutowany IHS sporo dawał przy chłodzeniu procka .

 

W kwestii chłodzenia jeden z lepszych procków , dużo lepszy niż kolejne rewizje / generacje .

 

Wydajnościowo też niezły , szczególnie jak by poszedł na ~5 Ghz .

 

Co do karty - spokojnie można brać GTX1060 , przy OC w okolicach 5 Ghz można się pokusić o 1070 .

 

Jaką masz płytę i ram ?

 

Dziękuje Wam za cenne odpowiedzi - dobrze jest trafić na ekspertów w dziedzinie :) Ja nietety od kilku ładnych lat nie siedze w sprzetach komputerowych i czuje sie... nieswojo :-).

 

Powiedzcie jeszcze odnośnie tego GTX1060 - Kupować 3 GB ramu czy 6GB. Poza tym rozpiętość cenowa tych samych modeli też jest  spora - czym się sugerować ?

 

Zastanawiam się w ogóle czy nie wydam pieniedzy w błoto - obecnie mam monitor FHD i raczej nie zanosi sie abym wskakiwał z wiekszymi rozdzielczościami?

Może po prostu starczy mi GTX1050 ? np.

https://www.morele.net/karta-graficzna-gigabyte-geforce-gtx1050-oc-2gb-gddr5-128-bit-hdmi-dvi-d-dp-box-gv-n1050oc-2gd-975580/

 

 

Dodatkowo chce kupic na tą i5 lepsze chłodzenie i pewnie zrobie drugie podejście z O/C

 

Co sądzicie o:

https://www.morele.net/chlodzenie-cpu-be-quiet-pure-rock-bk009-667931/

https://www.morele.net/chlodzenie-cpu-be-quiet-dark-rock-3-bk018-625559/

 

Czy rzeczywiście warto dopłacać do droższego modelu?

 

Jeszcze raz Wam dziekuje za pomoc!

Edytowane przez wargavoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gtx 1060 6GB.  Myślę, że z  przedziału cenowego 1100-1250zł każda jest ok (mają dobre recenzje).

Są lepsze, takie jak MSI Gaming X czy Asus Stix , ale koszt także odpowiednio większy

Cooler cpu, przykłady:

Thermalright macho rev 2  właściwie legenda, wyrobił sobie znakomitą renomę   223zł

Macho rev A  tą legendę zaczął tworzyć ten model    204zł

SPC Grandis 2 xe 1436 cichy i walczy równo z klasowymi coolerami,  nawet z TR "Macho" czy Noctua  - 200zł test 1  test 2(niemiecki)

BeQuiet shadow rock slim  180zł

Cryonig H5 universal z innej stajni, dobre i ładne  190zł

Na podstawie twoich przykładów- duża rozpiętość cenowa.  Można tańsze, ale mogą być nieco głośniejsze jeśli uda się podnieść wydoko taktowania procesora. Nie podałeś szerokości obudowy, a co za tym idzie jakie zmieści się chłodzenie. Jak będziesz przeglądać coolery zwróć uwagę na to czy nie będą kolidowały z kościami RAM. Niektóre je omijają, a niektóre zasłaniają jeden slot

Edytowane przez Dart9

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cześć a jaka kartę graficzną byście polecili żeby wyświetlała obraz w 4k na tv. chodzi mi o pasywna 100 procent czyli 0 db I żeby naprzyklad w tym 4k pociągnela starego wowa cata woltk bo gram na lapku na nvidia Quadro 6600 I daje rade 50fps HD.

 

no a chciałbym pograć na tv bo lepiej z kanapy na Bluetooth myszka i klawa. będzie podpięcie hdmi najlepiej nvidia. podstawą będzie core 2 duo w przyszłości i3

 

Sent from my Redmi 3 using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...