Skocz do zawartości
kucyk

Jaką kartę graficzną kupić?

Rekomendowane odpowiedzi

@alepajonki

Jeśli nie przeszkadzają Tobie k. grafiki używane, to możesz poszukać 980ti za kilkanaście stówek - do rozdz. 1440p/60kl nadal jest spoko, w części najnowszych gier, o ile wystąpią spadki fps, trzeba zejść z ultra o stopień niżej - moim zdaniem, jeśli nie chcesz wydawać 2000-3500zł za nówki 1070-1080ti, to jest to chyba jedyna karta, która spełniałaby Twoje wymagania

980ti po porządnym OC jest wydajniejsza od 1070 po OC - maxwelle zdecydowanie lepiej kręcą się od pascali (zysk %-wy klatek jest wyższy dla starszej generacji). Minusem jest jedynie prądożerność - wypada mieć przynajmniej 550, a najlepiej 650W w zasilaczu dobrej klasy.

Chyba, że wydajność 980ti/1070 jest dla Ciebie niezadowalająca...

Edytowane przez mrcszyman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej, chciałbym kupić GPU do i5-3570K@4,4GHz i XFX 450W (408W na +12V). Mam obawy, że zasilacz nie da rady uciągnąć 1070ti/1080. Jeśli miałbym wybrać 1070tkę, to jaką wersję najlepiej? Jeśli 1070, to myślę o MSI Aero (turbinka), jakimś Zotacu, bądź wyrwaniu jakiejś używki. Czekać jak ceny się ustabilizują po premierze 1070ti? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Padł mi kilka dni temu radeon 7870, którego kupiłem używanego w zeszłym roku. Teraz chciałbym coś nowego na gwarancji o podobnej wydajności (raczej nie mniejszej). Czego szukać? Nie widzę porównań 7870 do nowych kart.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ze stajni AMD będzie to RX 560? Jakoś zawsze wolałem radeony. 

 

Ale tu nie ma co woleć. Bierze się to co najbardziej opłacalne w danej chwili i jest to 1050Ti.  Radeon RX 560 będzie wolniejszy i w niczym nie będzie lepszy. Ani w jakości obrazu czy czym innym.   

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie,

Posiadam już dość leciwy PC bez karty graficznej:

I5 4460- wiem, wiem to już dziadek

Corsair H80i GT

Asus H97 Plus

2x 4gb DDR3 Crucial Balistix Sport 1600 MHz

3x SSD Samsung 850 pro 256 GB RAID 0

1x WD Blue 1tb

Asus xonar dx

Corsair cx 500m

Nzxt h230

Ogólnie dość budżetowy zestaw.

Jednak chciałbym sobie czasem okazyjnie pograć w jakieś konkretne wyścigi samochodowe typu Forza Motorsport 7, Forza Horizon 3 lub NFS Payback.

W związku z tym potrzebuje karty graficznej.

Co byście polecili do tego zestawu?

No chyba że nie warto już w to inwestować?

Myślałem o GTX 1070, 1070ti lub 1080 ewentualnie słabszego 1060 6gb.

Proszę o pomoc.

Pozdrawiam

 

Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do tej konfiguracji pasuje GTX 1060 6GB, w zależności od zasobności portfela np:

http://www.esc.pl/product_info.php?manufacturers_id=&products_id=73164 lub

http://www.esc.pl/product_info.php?manufacturers_id=&products_id=17622

Edytowane przez Phill76

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proc i5- 4690K @4.4 Ghz, plyta MSI Gaming 5 Z97.

 

Jaka karta do wymiany, mam r9 280x, czas na zmiane. Celuje w 1080, tyle czy to nei bedzie przerost formy a jesli tak to dlaczego konkretnie? Tylko nie piszcie ze "proc bedzie waskim gardlem  itd." - jesli tak to w jakim aspekcie?

 

Z gory dziekuje za porade.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie będzie. Ale bardziej opłacalny będzie GTX 1070Ti przy obecnych cenach GTX 1070 i 1080.  Napisz do jakiej rozdzielczości i ile masz kasy. 

 

Tu masz w niezłej cenie:

 

https://www.x-kom.pl/p/390593-karta-graficzna-nvidia-gigabyte-geforce-gtx-1070-ti-gaming-oc-8gb-gddr5.html

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki Devil

 

No wlasnie zdania sa podzielone - czy oplaca sie 1070TI przy praktycznie tej samej cenie bo za 2300 mozesz dostac Plita 1080 JS. A zawsze 1080 to nie wusrubowany 1070...

 

Przeznaczenie to FHD i pozniej 1440, ogranicza mnie troche monitor teraz (FHD 60Hz), w przyszlosci wymiana na 144 HZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

Czyli nie ma sensu kupować nic lepszego na przyszłość?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ice Lake desktop to może być i za rok , więc trudno mi jednoznacznie doradzić jaką kartę najoptymalniej teraz kupić ... ale do obecnego CPU ( 4460 ) w/g mnie 1060 6GB ...

Za rok , i wcześniej zapewne>karty też będą nowsze , czy lepsze i dużo szybsze trudno jednoznacznie odpowiedzieć też , ale sterownikami będą starsze powoli "stosownie" tępione ;p 

sumując : kupując teraz , dajmy na to 1070Ti ( pseudo nowość ) za dosyć dużą kwotę , okazać się może za ~pół roku , że to staroć się robi ;p - więc raczej skłaniałbym się ku 1060 6GB ( nieźle daje rady na teraz ) , a jak zmienić w przyszłości> to mobo/cpu/ram/psu i ew. Gpu jak będzie mało "powera" ...

Edytowane przez Phill76
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej, zastanawiam się nad kupnem karty graficznej, monitor 24 60hz fhd ,procek i5 6402p, 8 GB ramu, chce kupić kartę graficzną myślę nad 1060 3gb, 570 4gb, czy lepiej dopłacić i wziąć 6gb lub na esc.pl widzę 580 8gb za 1260zl

 

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brałbym 1060 6GB lub w/w Radeon 580 8GB ( jeżeli np: Freesync wymagany ), 3GB wersje 1060 na pewno bym odpuścił.

 

XFX RX 580 8GB widzę za 1299 - wydaje się to sensownym wyborem.

 

[ Jedna moja uwaga-karta może nie być zbyt cicha. Można to skorygować trochę poprzez UV ( underwolting - zmniejszenie napięcia rdzenia/pamięci w sterowniku ) i ręczną zmianę krzywej wentylatorów. ]

 

Jeżeli lekki hałas nie wadzi - nie czytaj "uwagi" w nawiasie ;p

 

Z lepszych 1060 6GB  np: MSI Gaming >Gigabyte Aorus> Palit JS ( tu "spoko" cena w miarę w esc.pl - i-na teraz- dostępna ).

Edytowane przez Phill76

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć jakie są Wasze opinie o tej karcie graficznej? 

 

Zotac GeForce GTX 1060 MINI 6GB GDDR5

 

https://www.morele.net/karta-graficzna-zotac-geforce-gtx1060-mini-6gb-gddr5-192-bit-3xdp-hdmi-dvi-box-zt-p10600a-10l-1019133/

 

 

Z góry dziękuję za odpowiedź 

Jeśli nie przeszkadza Ci, że będzie słyszalna bo np. grasz w słuchawkach, to bardzo udana karta jak za te pieniądze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam ją dopiero od niecałego miesiąca gdzieś, więc za dużo nie opowiem. Oczywiste oczywistości typu, że jest mała i trochę szumi pod obciążeniem. Wreszcie nie muszę demontować dysków, żeby GPU zdemontować/zamontować. Wcześniej był Wingforce GTX670 4GB i ledwo się mieściła. :) Jeżeli chodzi o szum, to nie ma aż takiej tragedii, ale karta jest słyszalna szczególnie wieczorem - ja mam zamier ją zwodować, podobnie jak CPU ale nie o tym temat. Z tego co się przyglądałem to radiator chyba tylko z procesorem ma styk, więc pamięci nie są chłodzone. Temperaturki pod obciążeniem dochodzą do 80st. To chyba tyle z moich pierwszych obserwacji. ;)

 

Ogólnie jak na razie wszystko OK - fajna, mała i tania, ale słyszalna  karta.

Edytowane przez goral2099
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest sens teraz kupowac 1080TI? Jaka jest najbardziej polecana karta? MSI, ASUS? Słyszłaem że po nowym roku ma być premiera nowych kart od NVIDI, wiec czy warto się wstrzymać teraz z zakupem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...