Skocz do zawartości
kucyk

Jaką kartę graficzną kupić?

Rekomendowane odpowiedzi

Radzę wstrzymać się. Po 1: jak co roku jest drożej ze względu na okres świąteczny. Po 2: Jeśli wejdą "Volty" to ceny teraźniejszych kart powinny spaść, ale o ile tego nikt nie przewidzi.

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GTX1080

ZA CO qr.a minusy ktoś daje , pozdrawiam 

prosiłbym o sensowne wytłumaczenie , walenie minusów jest najfajniejsze dla niektórych, bez jakichkolwiek przemyśleń/uzasadnień !

Proszę podać lepszą propozycję do 1440p i 75 Hz ... a nie walić minusy , bez zastanowienia

FUCK OFF MinusowcoM !!!

Edytowane przez Phill76

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Koziodox

Witam, zastanawiam się nad upgradem karty graficznej do mojego zestawu. Budżet pozwala na kupno gtx 1080 ale... Moj zestaw to:

 

Intel Core i5 6600k

2x8GB Cors Veng LPX DDR4-3200

 

4G GByte GTX960 WindForce2X OC

Zasilacz CORSAIR CX600W

SSD SAMSUNG 850EVO 500GB

 

Asus Z170 PRO GAMING

Monitor AOC I2369VM

Ogolnie gram we wszystko. W nowe i stare tytuly, single i multiplyery. Zalezy na co przyjdzie ochota. Chcialbym sie cieszyc wysokimi detalami przy plynnej rozgrywce. Ogolnie mozna powiedziec, ze jestem "sobotnim" graczem, bo zdaza mi sie grac nie tylko w niedziele, ale tez nie gram codziennie. Nie planuje zmieniac monitora takze rozdzialka 1920x1080 to max. Chcialbym zeby karta starczyla na dluzej. Wiem, ze przy obecnym rozwoju technologii moze byc z tym problem, ale zalozmy ze beda to min 2lata. Pytanie czy gtx1080 nie bedzie za mocny do tego procesora nawet po OC? Z drugiej strony jezeli mialbym brac 1070 to juz wole doplacic do 1080, bo z tego co sie orientuje chyba niewielka jest roznica w cenie. Nie chce tez zmieniac procka i plyty na obecna najnowsza generacje, ewentualnie przy kupnie 1080 moge wrzucic  i7 6700k. Wymiana platformy wchodzi w gre pewnie tez za min 2 lata. A moze kupic najmocniejsza 1060 lub jakiegoś radka a za reszte np ps4? i dziewczyna sie ucieszy, bo tez czasami lubi pograc :D. Jaki w moim przypadku bedzie najlepszy i opalacalny wybor? Ma byc wydajnie na PC.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta JetStream to jedna z najbardziej udanych  1060tek i w dobrej cenie. Są też MSI Gaming X , Asus Stix ale są droższe i dzięki temu średnio opłacalne. 

Przy konfiguracji jaka podałeś między GTX1080 a GTX1060 różnica będzie spora na korzyść - zobacz na testy/porównania. Ale z drugiej strony jeśli cały PC będzie zmieniany za 2 lata to również nie pakowałbym tam GTX1080 do 1920x1080.

Za dwa lata będą w dobrej cenie "GTX2080" lub nowsza rodzina kart. I może rywalizacja amd z nvidia będzie bardziej zażarta co wyjdzie nam klientom na dobre   :)

Edytowane przez Dart9

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie małe ostrzeżenie.

Kilka tygodni temu dostałem kartę Sapphire Radeon RX 560 Pulse 2GB. Trafiła mi się wersja obcięta do 14CU. Piszę do osób które zastanawiają się nad kupnem karty od Sapphire. Asus np. oznacza te słabsze karty dopiskiem EVO w nazwie.

Wersje normalne z 1024SP oznaczone są numerem produktu na pudełku SKU# 11267-02.

Wersje wykastrowane do 896SP oznaczone są nr SKU# 11267-19. Dodatkowo mają obniżone taktowanie gpu(1226 MHz) i gddr5 (6000 MHz).

W zasadzie niczym innym nie da się ich odróżnić. Sprzedawcy najczęściej nie podają informacji o ilości jednostek SP.

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemanko :)

Czy Nvidia bądź AMD zapowiedziało już jakieś premiery na 2018 rok ? Chodzi mi o przedział do 700 zł. Musze wymienić głośnego GTX 760 2GB (referent) na coś cichego i mniej jedzącego prąd. Gram od niedzieli w BF1 czy R6 siege. Myślałem o Palicie GTX1050ti KalmX - ale sama marka mnie odstrasza, bo palit nadal kojarzy mi się z tekstami "sralit" i logiem żaby XD ale pewnie te czasy już minęły. Na razie będzie karta działać z i5 2500 (bez k) a potem z i7 2700k (siedzę na Sandałach bo przez ceny DDR4 nie jestem w stanie przejść na Ryzena). Fajnie by było gdyby grafa była od AMD, bo mam monitor z FreeSync, ale patrząc, że RX 560 używa się do kopania to przypuszczam, że kupno tej karty po cenie 600 zł mija się z celem. Jakieś porady?

Pozdrawiam

Edytowane przez Sisa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, Sisa napisał:

Siemanko :)

...... kupno tej karty po cenie 600 zł mija się z celem. Jakieś porady?

Pozdrawiam

Teraz to kupno każdej karty mija się z celem. Zwyczajnie jest to nieopłacalne. 

Podobnie jak kelcior ,  tyle, że ja kupiłem zotac gtx1070 za 1740zł (co i tak było nico zawyżoną ceną) w listopadzie 2017. Teraz ta karta nie dość, że z dostępnością kiepsko to kosztuje 2850zł . Podobnie jest innymi kartami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ceny +100 euro na przestrzeni tylko ostatnich 2 tygodni z tego co widzę. Ciekawe jak długo taki stan rzeczy musi trwać aby Nvidia i AMD zdecydowały się zwiększyć produkcję.

Te ceny czynią laptopy do gier opłacalnymi maszynkami do grania :D

Edytowane przez umcacz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.Ostatnio(podejrzewam że po aktualizacjach) znowu spadła mi ilość FPS w CS:GO.Podczas "akcji" na mapce,spada mi nawet do 70FPS,na początku rundy,natomaist oscyluje w granicach 120fps(wcześniej było 160/120).

Dlatego też myślę nad wymianą karty graficznej.Obecnie mam Radeona HD 4870-karta niegdyś dobra,lecz obecnie już leciwa konstrukcja,chyba nawet dla CS.

Dodam ,że gram tylko w CS:GO,oraz sporadycznie w kilka innych,ale już naprawdę starych gier(seria Half-life,Black Mesa-także te gry nie biorę nawet pod uwagę).

Dodam,że reszta mojego sprzętu to:

CPU: Intel i3 3240

8GB RAM DDR3

PSU: Tagan TG500-U33II (500W)

Jaką kartę polecilibyście?

Dzięki za pomoc.

 

 

 

Edytowane przez Fury161

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź.

Szczerze mówiąc ,to właśnie myślałem nad GTX 1050.Karta w okolicach 500zł.Wersja Ti jest o ok.170zł droższa z tego co widzę.Trochę zaskoczony jestem,że ten i3,jakby nie było też już starszej generacji,będzie w stanie wykorzystać wersję Ti.

Faktycznie,też obiło mi się parę lat temu,że source działa lepiej na chipsetach AMD.

P.S. A odpowiednika ze stajni AMD co byś polecił?

 

Edytowane przez Fury161

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm.. moim zdaniem czasy 2 rdzeni w cs:go skoczyły się gdzieś 2 lata temu... W pewnym momencie po prostu pogorszył się komfort gry i spadki fps pojawiają się do poniżej 150 a nawet poniżej 100fps.

4 rdzenie to minimum, pi razy oko jakbym miał polecić to tylko sandy bridge 4-4.5GHz, albo z nowszych generacji jakiś haswell od 3.5GHz w górę to takie moim zdaniem minimum. Albo 3GHz kaby lake.

2 rdzenie nie wydolą.

Grafika to zależy jakie detale ale 1080p low to na pewno wystarczy gtx960/1050/1050Ti, Radeon R9 380/380x/290/rx 470/rx 570 w zasadzie RX560 też powinien styknąć, tylko najlepiej w wersji nieokrojonej 1024 rdzenie. Ze staroci to jeszcze bym dorzucił GTX670/GTX760/R9 280/HD7950

To takie minimum poniżej którego gra będzie irytująca. Source działa dobrze na każdych chipsetach więc tym bym sobie głowy nie zawracał. Grafiki Nvidia i Radeon identyczna wydajność. Na pewno Intel ma więcej fps niż Ryzen w cs:go.

Edytowane przez umcacz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do 550 nowa to obecnie jedynie GTX 1050 , np:

https://proline.pl/msi-geforce-gtx-1050-aero-itx-oc-2gb-gddr5-128bit-pci-e-gtx-1050-aero-itx-2g-ocv1-p1161679

dostępna w kilku oddziałach ...

 

1050 jest szybsze od 750Ti i nowsze ! ew . modele Gigabyte są też dostępne ...

Edytowane przez Phill76
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...