Skocz do zawartości
kucyk

Jaką kartę graficzną kupić?

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 7.01.2016 o 01:04, Gemtin1 napisał:

napisałem ja:

"Słuchajcie jest coś teraz godnego uwagi na co można by wymienić /1gb-ddr5?

Mowa o kartach bez dodatkowej wtyczki zasilania oczywiście."

 

Gtx750ti ale interesuj się tylko wersjami z 2gb pamięci.

 Minęły 2 latka i znowu prośba jaką nowszą zastąpić HD7750 / Gtx750Ti. Ta druga nie na długo zagościła u mnie.

Oczywiście dalej mowa o kartach bez dodatkowej wtyczki zasilania.

 

 

 

 

Edytowane przez pierotez

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najwydajniejszymi kartami bez wtyczki były RX480 ale nigdzie już ich nie dostaniesz, nie licząc ofert z cenami z kosmosu którymi zainteresują się jedynie kopacze.

Teraz to możesz kupić dowolnego 1050Ti 4GB ale ich ceny też poszybowały o 200zł do góry

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

7 i 14 stów, no ceny hiendowe :)

Poobserwuję allegro z ofertami 1050Ti może coś się trafi. Do Gtx750Ti nie ma co wracać?

Na hd7750/2Gddr5 raczej nie narzekam ale gry to na niej bardziej w HD niż fHD.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.02.2018 o 19:42, Crescendo1 napisał:

Najwydajniejszymi kartami bez wtyczki były RX480

Możesz dać linka do takich kart? ... bo nie widziałem Radeona RX480, która nie wymagałaby dodatkowej wtyczki. Do tej pory sądziłem, że najszybszą kartą bez wtyczki jest GTX1050Ti 4 GB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1.thumb.JPG.f233584efc0e98be0083d61ad94e11fa.JPG

Grafa chyba pada, najpierw w przeglądarce robiła się taka kaszka jak wyżej, po wyłączeniu akceleracji jest ok. Niestety przy odtwarzaniu wideo jest jak wyżej.

 

Co najtańszego co będzie działać z płytą DFI LP DK P35 i E8400? Nv 1030 styknie, nie będzie problemu ze zgodnością PCIE itd.? Musi być wyjście DVI-D i obsłużyć 2560x1600.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.03.2018 o 15:54, toms83 napisał:

1.thumb.JPG.f233584efc0e98be0083d61ad94e11fa.JPG

Grafa chyba pada, najpierw w przeglądarce robiła się taka kaszka jak wyżej, po wyłączeniu akceleracji jest ok. Niestety przy odtwarzaniu wideo jest jak wyżej.

 

Co najtańszego co będzie działać z płytą DFI LP DK P35 i E8400? Nv 1030 styknie, nie będzie problemu ze zgodnością PCIE itd.? Musi być wyjście DVI-D i obsłużyć 2560x1600.

Próbowałeś wywalić sterowniki za pomocą DDU i instalować na czysto? Nie wiem jak tam u NV obecnie, ale u ATI od 3 najnowszych wydań mam cyrki ze sterownikami. Albo się wiesza, albo undervolt nie działa. Pomijam cyrki z Win10, bo ten to takie szopki odstawia jak jeszcze żaden inny do tej pory i planuję rollback do 7 raczej. Na 10 czuję się jak tester wczesnej wersji alpha.

Edytowane przez Szawel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.02.2018 o 23:09, Kyle napisał:

Możesz dać linka do takich kart? ... bo nie widziałem Radeona RX480, która nie wymagałaby dodatkowej wtyczki. Do tej pory sądziłem, że najszybszą kartą bez wtyczki jest GTX1050Ti 4 GB

Też chętnie zobaczę RX'a 480 bez dodatkowego zasilania, bo nawet RX470 potrzebowała dodatkowej wtyczki min. 6-pin (jeżeli była wersja bez dodatkowego zasilania tej karty, to chętnie zobaczę-bo sobie nie przypominam). Obecnie bez dodatkowego zasilania to j/w GTX 1050Ti.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Szawel napisał:

Próbowałeś wywalić sterowniki za pomocą DDU i instalować na czysto? Nie wiem jak tam u NV obecnie, ale u ATI od 3 najnowszych wydań mam cyrki ze sterownikami. Albo się wiesza, albo undervolt nie działa. Pomijam cyrki z Win10, bo ten to takie szopki odstawia jak jeszcze żaden inny do tej pory i planuję rollback do 7 raczej. Na 10 czuję się jak tester wczesnej wersji alpha.

To stary sprzęt, jeszcze na xp. Stery nie tykane od miesięcy/lat? Fuksem miałem stare 7900 GTX :P po rozbiórce jakiejś padlinki. Włożyłem i śmiga wszystko jak lala. Miejmy nadzieję, że pociągnie jakiś czas, szkoda by mi było wydawać nawet 200 pln na używkę 1030 lub coś innego tego pokroju.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szukam nowej/używanej karty graficznej w okolicach 200-300zł. Odpalę na takiej karcie trylogie Dark Souls?

Intel Core i5-4460 3.20GHz

ASRock H81M

Ram 8GB

Corsair CX Series 430W ATX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam kompa z i5 2400 2x2 gb ramu, grafika GTX 650Ti, no i w wiedzmin 3 i gta 5 niestety nie da się grać. Chciałbym odpalić te gry w 1920x 1080 i w średnich detalach. Czy jak zmienię grafikę na gtx 960  i oczywiście dołożę ramu do 8 gb da się to zrobić?? Jakiś czas temu miałem pożyczoną gtx 970 i 8 gb ramu to te gry śmigały na wysokich.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, krzypaw napisał:

Witam, mam kompa z i5 2400 2x2 gb ramu, grafika GTX 650Ti, no i w wiedzmin 3 i gta 5 niestety nie da się grać. Chciałbym odpalić te gry w 1920x 1080 i w średnich detalach. Czy jak zmienię grafikę na gtx 960  i oczywiście dołożę ramu do 8 gb da się to zrobić?? Jakiś czas temu miałem pożyczoną gtx 970 i 8 gb ramu to te gry śmigały na wysokich.

na gtx 750 ti 8gb ram i słabszym procku niż Twój wiesiek śmiga płynnie na full hd niskie więc na gtx 960 będzie hulać elegancko, myślę że największym problem jest tutaj ram bo wiesiek wymaga minimu 6gb, bo karta do średnich to myślę że nawet gtx 950 starczy spokojnie. pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.04.2018 o 01:00, stekso napisał:

szukam nowej/używanej karty graficznej w okolicach 200-300zł. Odpalę na takiej karcie trylogie Dark Souls?

Intel Core i5-4460 3.20GHz

ASRock H81M

Ram 8GB

Corsair CX Series 430W ATX

gtx 750 ti na olx zmieści się w budżecie i odpalisz całą trylogie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam taki sprzęt:

Płyta główna - ASRock P67 Pro3 (3 PCI, 3 PCI-E x1, 1 PCI-E x16, 4 DDR3 DIMM, Audio, Gigabit LAN)
CPU - QuadCore Intel Core i5-2500K, 3400 MHz (34 x 100)
Pamięć - 2x4 GB DDR3 1333MHz
Karta grafiki - Gigabyte Radeon HD 7870

Gram w PUBG, gram mi działa, ale na niskich detalach i nie za dużo klatek. Myślałem żeby wymienić kartę na gtx 1050ti i ram może na 1666 MHz. Czy karta nie będzie overkillem, którą 1050ti polecacie? Czy jest sens wymieniać ram? Nie chce wymieniać procesora i reszty, na razie myślałem o karcie o może ten ram, jeżeli jest sens. Z góry dziękuję za pomoc. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj najpierw podkręcić procesor chociaż do tych 4.5 GHz - nie napisałeś nic, czy go już podkręciłeś.

edit.

płyta wspiera oc pamięci do 2133 Mhz, spróbuj powalczyć ze swoimi pamiątkami, może da radę je zmusić do szybszej pracy, zawsze to trochę więcej klatek.

Edytowane przez mrcszyman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.04.2018 o 10:47, Aikam napisał:

Witam. Mam taki sprzęt:

Płyta główna - ASRock P67 Pro3 (3 PCI, 3 PCI-E x1, 1 PCI-E x16, 4 DDR3 DIMM, Audio, Gigabit LAN)
CPU - QuadCore Intel Core i5-2500K, 3400 MHz (34 x 100)
Pamięć - 2x4 GB DDR3 1333MHz
Karta grafiki - Gigabyte Radeon HD 7870

Gram w PUBG, gram mi działa, ale na niskich detalach i nie za dużo klatek. Myślałem żeby wymienić kartę na gtx 1050ti i ram może na 1666 MHz. Czy karta nie będzie overkillem, którą 1050ti polecacie? Czy jest sens wymieniać ram? Nie chce wymieniać procesora i reszty, na razie myślałem o karcie o może ten ram, jeżeli jest sens. Z góry dziękuję za pomoc. 

Spróbuj zrobić tak jak kolega wyżej mówi, ale odpowiadając na twoje pytanie możesz kupić 1050ti spokojnie do tego procesora reszty nie ma sensu wymieniać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry, chciałbym zastąpić swoja kartę na nowszą głównie ze wzgledu na Escape from Tarkov. Kwota jaka chce przeznaczyc to 2000-4000 PLN i chciałbym tu zaznaczyć że nie chodzi mi o wydanie kasy od razu na najdroższą bo "over 9000+" tylko prosiłbym o porade (mówiąc kolokwialnie) z głową. Cena+jakość+moc+fun+etc.=???

To posiadam aktualnie:

Producent karty graficznej - Powered by AMD
Mikroukład graficzny - AMD Radeon R9 200 Series (R 290)
Rozmiar pamięci - 4096 MB
Typ pamięci - GDDR5
Taktowanie pamięci - 1260 MHz
Taktowanie rdzenia - 1000 MHz
Łączna przepustowość pamięci - 322 GByte/s
Szybkość pamięci - 5.04 Gbps

Ps. Bardzo mocno myśle żeby przesiąść się na Nvidie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Elun napisał:

Dzień dobry, chciałbym zastąpić swoja kartę na nowszą głównie ze wzgledu na Escape from Tarkov. Kwota jaka chce przeznaczyc to 2000-4000 PLN i chciałbym tu zaznaczyć że nie chodzi mi o wydanie kasy od razu na najdroższą bo "over 9000+" tylko prosiłbym o porade (mówiąc kolokwialnie) z głową. Cena+jakość+moc+fun+etc.=???

To posiadam aktualnie:

Producent karty graficznej - Powered by AMD
Mikroukład graficzny - AMD Radeon R9 200 Series (R 290)
Rozmiar pamięci - 4096 MB
Typ pamięci - GDDR5
Taktowanie pamięci - 1260 MHz
Taktowanie rdzenia - 1000 MHz
Łączna przepustowość pamięci - 322 GByte/s
Szybkość pamięci - 5.04 Gbps

Ps. Bardzo mocno myśle żeby przesiąść się na Nvidie.

Nie wiemy jaki masz procek... ale jeśli jest to 5-8 generacja z i5 lub wyżej to bym szedł 1080 lub 1080Ti, ale ta ma gorszy stosunek cena/wydajność, jak poniżej 4 generacji to 1070 max. 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, nemoein napisał:

Nie wiemy jaki masz procek... ale jeśli jest to 5-8 generacja z i5 lub wyżej to bym szedł 1080 lub 1080Ti, ale ta ma gorszy stosunek cena/wydajność, jak poniżej 4 generacji to 1070 max. 

Posiadam procesor i7 4790.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, Elun napisał:

Posiadam procesor i7 4790.

1070 - 1070 Ti - model dowolny, za około 2000-2400 już coś kupisz, moim zdaniem 1080 i 1080 Ti to trochę zbyt dużo dla tego procka (tym bardziej że bez OC), ale jeśli je kupisz to też się nic nie stanie :P Tyle że przepłacisz :P
Jak wspomniałem wyżej różnice pomiędzy konkretnymi modelami nie są duże, zarówno w osiągach jak i kulturze pracy, ale zazwyczaj MSI Gaming jest pod tym względem na szczycie więc jeśli chcesz dopłacić 200-300 zł to tej samej karty co najtańsze modele to możesz tak zrobić :)
zatem to: https://www.morele.net/karta-graficzna-msi-geforce-gtx-1070-ti-gaming-8gb-gddr5-256-bit-dvi-d-hdmi-3xdp-box-978834/
lub to:  https://www.morele.net/karta-graficzna-zotac-geforce-gtx-1070-ti-amp-edition-8gb-gddr5-256-bit-dvi-d-hdmi-3xdp-box-zt-p10710c-10p-1612213/

ps. nie bierz turbiny bo wyje :P

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Chcialbym prosic o rade wzgledem zakupu nowej karty, glownie na potrzeby gier (np. z biezaca konfiguracja nie moge zwiekszyc jakosci tekstur na Witcher 3 bo za bardzo spada FPS.).

Moja konfiguracja:

MSI GeForce GTX 970 Gaming 100ME 4GB GDDR5(256bit) HDMI, DVI, DP (GTX 970 Gaming 100ME),

Intel Core i5-4690K, 3.5GHz, 6MB, BOX (BX80646I54690K),

ASRock Z97 PRO4 Z97 LGA1150 (Z97 PRO4),

RAM: 2 x 8GB,

Chłodzenie: CPU be quiet! Dark Rock 3 (BK018),

Monitor 1920x1080 60Hz,

Dysk SSD, Windows 7.

 

Zastanawiam sie czy jest sens kupowac GTX1080, czy moze reszta sprzetu zbyt jest zacofana w stosunku do niej, aby to mialo sens? Ewentualnie co jeszcze nalezalo by zmienic, aby umozliwic skorzystac z jak najlepszej karty graficznej?

 

Oprocz tego, zastanawia mnie sprawa systemu - o ile dobrze rozumiem, to majac Windows 7 (nie chce Windows 10) Directx 12 jest dla mnie niedostepny. Czy posiadanie DX11 jest jakims problemem dla nowych kart graficznych?

 

Podejrzewam, ze moge potrzebowac lepszego zasilania?

 

Z gory dziekuje za wszelkie konstruktywne uwagi.

Edytowane przez mortuus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.04.2018 o 16:16, krzypaw napisał:

Witam, mam kompa z i5 2400 2x2 gb ramu, grafika GTX 650Ti, no i w wiedzmin 3 i gta 5 niestety nie da się grać. Chciałbym odpalić te gry w 1920x 1080 i w średnich detalach. Czy jak zmienię grafikę na gtx 960  i oczywiście dołożę ramu do 8 gb da się to zrobić?? Jakiś czas temu miałem pożyczoną gtx 970 i 8 gb ramu to te gry śmigały na wysokich.

Jako posiadacz 2500K/8GB 1600MHz/gtx960 4GB mogę powiedzieć że wiedźmin 3 działa na wysokich całkiem sprawnie, GTA nie pamiętam na jakich ustawieniach, ale wygląda całkiem OK. Polecam wpisać na yt nazwę gry i karty graficznej (np. 960 4gb witcher 3). Tylko nie kupuj wersji 2GB bo to nie ma żadnego sensu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

mój GTX 260 stwierdził, że juz nie chce działać więc muszę wrzucic nową kartę do zestawu:

Intel Core i5-4440 || Gigabyte GA-B85M-D3H Intel B85 LGA 1150 mATX || Kingston HyperX 2x4GB 1600MHz DDR3

Zasilacz to:  OCZ modxstream pro 500w

Kwota to do 800zł? myślałem, że nawet jak najmniej ale wydaję mi się, że do tego zestawu najlepiej wyjdzie 1050 GTX TI. Jakieś inne sugestie?

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...