Skocz do zawartości
kucyk

Jaką kartę graficzną kupić?

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałem dokładnie wziąć tą: Asus GeForce GTX 1050 TI 4GB GDDR5 (z polecanych zestawów).  Ona chyba nie ma dodatkowego zasilania?

Pogrywam zazwyczaj w CS:GO, ale jakby wpadła lepsza grafa to może byc spróbował PUBG i Assetto Corsa. Wydaję mi się, że bez sensu wydawać 350zł na 1030GT bo wydajnościowo troche odstaje, a tak to będę miał spokój na jakis czas...

Co myślisz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 MODECOM OBERON 2F czarny
 Seasonic 550W Focus Plus 80 Plus Gold BOX
 ASUS PRIME X470-PRO
 AMD Ryzen 7 2700X

Mam Nvidię 240 GT 1024MB, używam emulatorów do androida i przy 5 uruchomionych mam 90% użycia GPU. Przy 6 emulatorze zaczyna lagować. Chcę kupić kartę któa będzie 2.5-3x "lepsza" żeby uciągnąć docelowo 10-12 emulatorów. 

Na oko większość współczesnych kart spełni moje wymagania, myślę głównie o 1050, tylko którą wziąć? 

 

EDIT: JEdnak przygląam się, żę chyba 1030 będzie sensowniejszym wyborem. Nie planuję używać tej przez długi czas i jak zajdzie potrzeba to na pewno wymienię ją na lepszą. 

Edytowane przez yves

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, czy oplsca sie kupowac teraz karte graficzna czy lepiej poczekac do lipca? Jesli tak to jaka , szukam czegos do 1000zl. , widzialem gigabyte gtx 1060 3gb windforce za 760zl. , czy sie oplaca?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich, 

Mój zestaw:
Procesor: i5 4650k (lekko OC do 3,8GHz),
Pamięci: 8GB RAM DDR3 @ 1866Hz, 
Zasilacz 650W 80+ Bronze
Bohaterka tego posta - karta graficzna: GTX 770

Ponad rok temu wstrzymałem się z wymianą czekając na premierę Vegi. Wyszło jak wyszło, a ja nadal siedzę na 770-ce, która w Battlefieldzie 1 zaczyna niedomagać.

Szukam karty do grania w FullHD w BF1 (później pewnie w BF V, zobaczymy) i do odpalenia Wiedźmina 3 w "pełnej słowiańskiej glorii i chwale" i kilku innych rocznych-dwuletnich gier.

I teraz moje pytanie: Jaką kartę polecacie? Niby ceny trochę się unormowały, ale czy jest sens inwestować w coś mocniejszego niż 1060 6GB albo RX580 8GB? Czy może po wymianie karty to reszta zestawu zacznie robić za wąskie gardło?

A może jednak przemęczyć się do września/października i łudzić się, że jakieś nowe GeForce'y jednak rafią do sklepów na jesień?

Z góry dzięki za pomoc.
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W mojej karcie sypie się wyjście cyfrowe. Zacząłem pracować na analogowym i obawiam się, że za chwilę też się sypnie.

Co kupić do mojej konfiguracji? Nie zamierzam specjalnie modernizować komputera. Może jakaś używka?

Edytowane przez esem
literówki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Dart9 napisał:

Jaki fundusz?  Może HD 7850?

Nie chcę w staruszka inwestować. To tylko domowa stacja robocza. Nie gram.

Czy to: https://proline.pl/asus-geforce-gt-710-1gb-gddr5-gt710-sl-1gd5-brk-p1191120 nie będzie za mocne (niewykorzystane) ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dnia 29.06.2018 o 07:57, Negatywny od 2007 sic! napisał:

Nie chcę w staruszka inwestować. To tylko domowa stacja robocza. Nie gram.

Czy to: https://proline.pl/asus-geforce-gt-710-1gb-gddr5-gt710-sl-1gd5-brk-p1191120 nie będzie za mocne (niewykorzystane) ?

Jak taka ci wystarczy to czasem taka: https://allegro.pl/k-graficzna-nvidia-quadro-nvs300-2-x-dvi-2560x1600-i7153504994.html czy https://allegro.pl/nvidia-quadro-fx580-512mb-2xdisplayport-dvi-gwar-i7387602581.html

Nie wystarczy?

Edytowane przez NostradamuSek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W komputerze z siga zdechł R9 270X.

Nowa grafa nie powinna być słabsza, ale powinna mieć niższy pobór mocy i wyższą kulturę pracy.

Zakup raczej budżetowy.

Pierwszy pomysł to RX 550 2 GB, używkę można dostać za ok 350 zł, drugi to GTX 1050, używka za ok 450.

Opłaca się dopłacić tą stówę?

Czy może jeszcze coś innego w podobnym zakresie cenowym?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dnia 8.06.2018 o 12:48, SmutnaOsa napisał:

Hej,

Czy poszczególne GTXy 1080 różnią się jakoś bardzo między sobą? Mam do dyspozycji około 2550zł na kartę i wstępnie wybrałem taką: Gigabyte GTX 1080 G1 Gaming

To dobry wybór za te pieniądze, czy są lepsze modele warte uwagi?

Kilka dni temu nabyłem GTX 1080 mini Zotac i...? Jestem bardzo zadowolony kartę udało mi się kupic za 2399 a co ważniejsze Firma po rejestracji produktu daje dodatkowe 3 lata ( standartowej ) gwarancji. Ale....jeśli kolega będzie grał tylko w Full HD można pomyśleć o GTX 1070 Zotac min 

https://www.euro.com.pl/karty-graficzne/zotac-geforce-gtx-1070-mini-8gb-gddr5-256bit.bhtml?gclid=Cj0KCQjw-JvaBRDGARIsAFjqkkp8dt3mjkSGr3j_mkMNsNMLiUWzQr9ODgo5etfNzpeZBx12ET3vjTMaAjcLEALw_wcB&gclsrc=aw.ds&dclid=CIOpu-upmtwCFQmAsgodj64Izg

Cena wyjdzie 1889 zł :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najmocniejsza jest GTX1080 Ti .

Po niej to zwykły GTX1080 lub Vega 64 , czasami Vega jest lekko szybsza niż 1080 i nie wiele słabsza ( 2-3 fps ) niż wersja Ti .

Tyle jeżeli chodzi o obecną generację , za kilka tygodni ma się pojawić Touring aka dawne Ampere / Volta - GTX11x0 , w sierpniu ma być GTX1180 a na przełomie września / października słabsze karty .

Może się okazać że GTX 1170 będzie lepszy niż GTX1080Ti .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem gdzie to pisać, więc dołączam się do tematu, bo przymierzam się do wymiany karty na 1060 6GB. Ceny miały spaść w lipcu, a tutaj nie dość że nie spadły to jeszcze jak patrzę na serwisy cenowe w Polsce to podniosły się nieznacznie. Zastanawiam się czy wynika to z tego że sprzedawcy korzystają bo nie ma jeszcze nowych kart i liczą na tych niecierpliwych klientów którzy nie wytrzymają, czy co, bo podobno według artykułu boom koparkowy się powoli kończy, nvidia się przeliczyła i ma magazyny zawalone kartami, cześć osób czeka na nową generacje i nie chce już kupować starej a te starocie mimo tylu czynników sprzyjających obniżce dalej leżą na półkach w cenach startowych, i zastanawiam się ile jeszcze przyjdzie czekać, jak tak dalej pójdzie to faktycznie chyba od razu przerzucę się na nową generacje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie ile możesz czekać i ile możesz wydać na kartę .

GTX1160 pojawi się najwcześniej na przełomie września i października podobnie jak mocniejszy GTX1170 , pod koniec sierpnia ma się pojawić tylko GTX1180 .

Ceny nowych kart mogą być wysokie ( m.in. podatek od nowości + górka wzrostu cen do świąt )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

już czekałem od lutego, ale ciągle mam nadzieje na spadek tych cen, chociaż korci mnie perspektywa płynnej rozgrywki w fullhd, bo teraz mam niby wszystko na fulla w ac, ale nigdy nie jest płynnie, i czasami na krótko, nie zawsze ale czasami mocno skaczą klatki, więc może wytrzymam do września

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako że R9 280 zaczyna umierać (bsod, grey screen, czasem czerwone artefakty w biosie) szukam czegoś w miarę taniego na przeczekanie do nowych gpu, znajdzie się coś używanego za około 100-200zł żeby pograć w Diablo 3 i tego typu "mniej wymagające" gry?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakieś opinie na temat tej karty? Chce Zotaca z względu na 5 letnią gwarancje ale jeśli są z nią jakieś inne problemy (a już wyczytałem że aktualna wersja ma tylko aluminiowy radiator bez miedzianych ciepłowodów bo według Zotaca to nic nie zmienia) to może jednak szukać czegoś innego?

Edytowane przez Ralfo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

34 minutes ago, FxJ said:

Tak 1060-tki nawet 3GB, niebawem będą wyprzedaże też w PL to szukaj dobrej okazji.

https://www.purepc.pl/karty_graficzne/nvidia_czysci_magazyny_zieloni_dorzucaja_ssd_do_swoich_kart

No tak, gdybym mógł czekać to pewnie bym poczekał na nowe karty graficzne, ale niestety karta padła.

Czyli warto dołożyć do tego Zotaca? Bo te 800zł to i tak już ponad budżet trochę.

Edytowane przez Ralfo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4 hours ago, FxJ said:

Dołóż do MSI Gaming X te są bardzo ciche.

Tutaj chodzi raczej o te 5 lat gwarancji, karta nie jest dla mnie a osoba która chce ją kupić chce mieć po prostu święty spokój na parę lat. R9 280 padł po 4 latach więc...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...