Skocz do zawartości
kucyk

Jaką kartę graficzną kupić?

Rekomendowane odpowiedzi

RX 580 8GB.

A jak poziom wyżej to V64 nitro, teraz już potaniał na 2500zł. 

Swoją drogą to grałem praktycznie od dnia premiery w Forzę Horizon 3 na R9 Fury 4GB na High/Ultra i nigdy, ani razu żadnego komunikatu o braku pamięci ani jednego crasha...

Edytowane przez umcacz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dnia 8.10.2018 o 11:20, umcacz napisał:

RX 580 8GB.

A jak poziom wyżej to V64 nitro, teraz już potaniał na 2500zł. 

Swoją drogą to grałem praktycznie od dnia premiery w Forzę Horizon 3 na R9 Fury 4GB na High/Ultra i nigdy, ani razu żadnego komunikatu o braku pamięci ani jednego crasha...

GTX 770 ma tylko 2GB vRAMu, stąd komunikaty. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie pojawiły się już karty RTX 2070 w popularnych sklepach z elektroniką. Czy taką kartę jak MSI 2070 Aero za 2300zł warto kupić?

https://www.komputronik.pl/product/555886/msi-geforce-rtx-2070-aero-8g.html

Generalnie pc chcę składać na przełomie grudnia/stycznia tylko nie wiem czy czekać czy już kupić by ceny nie podskoczyły?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Zapaleńców ;)

Jako, że mojej R9 270x 4GB drugi raz już nie chce mi się odgrzewać w piekarniku, czas na coś nowego. Dłuuugi czas nie śledziłem rynku kart, ale po szybkim zapoznaniu paru ostatnich stron zmartwiło mnie, że ceny stoją od pół roku w miejscu.

Powiedzmy, że interesowałby mnie przedział 1000 - 1200zł. Po przeczytaniu jakiegoś testu, Radeonka powiedzmy odrzucam ze względu na narzut stera na CPU, bo już leciwy - 3570K @ 4,4GHz. Lepiej, żeby nie liczył zbędnych rzeczy podczas gry. Zostaje GTX 1060 raczej 6GB, bo nie chcę mniej jak w starej, a na parę lat ma to być.

Teraz pytanie bo wybrać? Liczy się cisza, przynajmniej w idle, i gwarancja jak najdłuższa. Fajnie, gdyby nie była też to najdroższa 1060.

BTW. W którym miejscu na Morele piszą ile jest gwarancji na produkt? Bo za chooy nie mogę znaleźć...

PS. Jeśli jest coś lepszego w tej cenie pod 3570K to chętnie się zapoznam ;)

Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Monitor panorama 2560x1080 + tivik 4k hdr

Zdaję sobie sprawę, że w 4k bliżej pewnie będzie do 30 fps niż 60, ale co poradzić.

Zdaję się, że potrzebuję najbardziej wydajnej karty z możliwie najdłuższą gwarancją.

A i kartę muszę zakupić do ok. końca pierwszego tygodnia listopada, więc czekania na taniości czy BF odpada.

Edytowane przez mostostal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Posiadam w komputerze GTX-a 970 którego chcę zamienić na coś lepszego, budżet to ok. 3500-4000. Posiadam dwa monitory FullHD z czego jeden 144Hz. Rozmyślałem nad Asusem GTX 2080Ti zaś kolega namawia mnie na RTX-a 2080. Co brać, może jakąś użwke do 3k i wymienić za rok lub dwa?

 

Zasilacz 600W, procek i7 6700k.

Edytowane przez SzymonBe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Bratu padła karta graficzna Gigabyte Geforce GTX 660Ti. Z racji tego, że nie chce za wiele funduszy przekazać na ten problem bo +/- 500 zł jaki na dzień dzisiejszy będzie najlepszy wybór z używek? 

Reszta sprzętu to:
Procesor - Intel i5 3350p 3,1 GHz
Płyta - MSI Z77A-G43
RAM - Crucial 2x4GB sport 1333MHz DDR3
PSU - XFX TS 550W (P1-550S-XXB9)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Od jakiegoś czasu zastanawiam się nad lekkim upgradem komputera, gdyż nie wszystko chodzi tak jakbym chciał. Na wstępie chce zaznaczyć, że moje wiedza na ten temat jest mocna średnia, żeby nie powiedziec, że żadna :D 

Procesor Intel Core i5-6400
Sapphire AMD Radeon R9 380 NITRO OC 4GB
Pamięć Kingston HyperX FURY 8GB (2x4GB) DDR4 2133MHz CL14
Płyta główna MSI B150M PRO-VDH
Zasilacz Corsair VS Series 550W
Dysk twardy Western Digital Caviar Blue 1TB

To mój sprzęt, pomyslalem o jakieś karcie graficznej, troche poszperałem, natrafiłem na np. Radeon RX 580 ARMOR 8G czy może pójść w Nvidie?  GTX 1060? mniejwiecej planowałem taki budżet. Tylko dochodzi pytanie do tego, czy kupując nową karte będę musiał automatycznie dokupić coś jeszcze czy reszta sprzętu uciągnie tą karte? 

Dzieki za pomoc.

Edytowane przez west1312

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 Z tych dwóch to brał bym GTX1060 , szczególnie wersję na pamieciach DDR5X czyli pociętego GTX1070 , może uda się odblokować to co zostało zablokowane choć wątpię .

Nic nie trzeba będzie dokupywać , karta normalnie będzie działać .

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dnia 28.10.2018 o 13:00, west1312 napisał:

"...... Radeon RX 580 ARMOR 8G czy może pójść w Nvidie?  GTX 1060? mniejwiecej planowałem taki budżet. Tylko dochodzi pytanie do tego, czy kupując nową karte będę musiał automatycznie dokupić coś jeszcze czy reszta sprzętu uciągnie tą karte? "

Uciągnie.  Nic nie trzeba dokupywać. Proponuję brać RX580. Między gtx1060 w rzeczywistości nie zobaczysz różnicy, a i ceny są wyższe

Edytowane przez Dart9

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dnia 29.10.2018 o 13:02, Dart9 napisał:

Uciągnie.  Nic nie trzeba dokupywać. Proponuję brać RX580. Między gtx1060 w rzeczywistości nie zobaczysz różnicy, a i ceny są wyższe

A co z narzutem stera AMD na procka? Jam mam leciwego 3570K i wolałbym uniknąć jakiegokolwiek narzutu, a też stoję przed takim wyborem.

Dnia 28.10.2018 o 15:21, FxJ napisał:

W co chcesz grać?

https://www.userbenchmark.com - @west1312 daj link do skanu, bo chyba nie masz SSD nawet.

Co to diagnozuje?

Edit:

A widzę, wydajność komponentów.

Edytowane przez SzczYpior_n1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, SzczYpior_n1 napisał:

A co z narzutem stera AMD na procka? Jam mam leciwego 3570K i wolałbym uniknąć jakiegokolwiek narzutu, a też stoję przed takim wyborem.

Bez problemu. Poza tym CPU podkręć :)

z kodem GAMINGWEEK w Morele linkowany powyżej https://www.morele.net/karta-graficzna-msi-radeon-rx-580-armor-8g-oc-8gb-dl-dvi-d-hdmi-2-dp-2-atx-rx-580-armor-8g-oc-1220555/?utm_source=smda_conv&utm_medium=Convertiser&utm_campaign=IN_Convertiser  jedt za 999zł

Edytowane przez Dart9

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej, do i5-4690k jest sens brać 1070 lub 1070ti czy kupić 1060?

Jest teraz w dobrej cenie 1070 chyba bym to wziął jak jest sens pchać tą kartę do tego procka.

Edytowane przez xBum

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, xBum napisał:

Hej, do i5-4690k jest sens brać 1070 lub 1070ti czy kupić 1060?

Jest teraz w dobrej cenie 1070 chyba bym to wziął jak jest sens pchać tą kartę do tego procka.

Jak najbardziej jest sens. Zobacz na testy i filmy  YT

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Dart9 napisał:

Jak najbardziej jest sens. Zobacz na testy i filmy  YT

Właśnie oglądałem gościa co ma praktycznie identyczny zestaw jak ja, filmik co prawda z 2016 roku, ale dużo to nie zmienia. Biorę to 1070 z linka powyżej, dzięki za odpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, Dart9 napisał:

Tak mieszkam w UK, znalazłem nawet lepszą ofertę tutaj https://www.tekshop247.com/product_info.php?products_id=1703654&gclid=EAIaIQobChMIn9iPh4u43gIVT-J3Ch0rRQMjEAkYASABEgK1TvD_BwE
£250 z dostawą, chyba lepiej już być nie może. Jedyny minus taki, że do mojego czarno czerwonego zestawu będzie wyglądać jak pięść do nosa ale co tam :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, FxJ napisał:

Nie koniecznie tą akurat.

Tak, ale tylko ta jest w takiej cenie, inne 1070 są jakieś 100 funtów droższe to nie będę przepłacać. Jeśli byłaby to różnica 20 funtów to byłby sens.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Dart9 napisał:

Ekhm, procek z końcówką K, raczej logika, że już od nowości nie chodzi na stocku ;)

Jak z głośnością tego MSI? Pobór prądu chyba też nie należy do niskich w tych Radkach? Kurczę, więcej przemawia za GTX-em 1060, pobór i temperatury, półpasywne chłodzenie i backplate w Gigabyte. Mniejszy narzut stera na CPU, co wpływa na wyniki wydajności. Poza tym nie jest to taki odgrzewany kotlecik jak RX 580 i trzy Radeony w moim otoczeniu padły w prawie jednym czasie. Minusem jest cena GTX-a, nic nie tanieje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć,
myślałem nad upgradem mojego PC o nową kartę graficzną. Mój zestaw ma już trochę lat. Kofiguracja:
Procesor: Intel Core i5 4570 3.2GHz
Płyta głowna: Gigabyte B85M-D3H rev1.0
Pamięć: Avexir Core 2x4GB DDR3 1600 CL9
Zasilacz: Corsair VS 450W ATX EU version
Grafika: Gigabyte GeForce GTX760OC 2GB

Myślałem nad którymś GTX1060. Proszę o radę ;)
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...