Skocz do zawartości
kucyk

Jaką kartę graficzną kupić?

Rekomendowane odpowiedzi

11 godzin temu, Phill76 napisał:

Akurat ten RX od Gigabyte ma niezłe chłodzenie , miałem go w "łapkach" i w PC u kolegi :)

Testowałem wersję 8 GB.

Dodatkowo ustawiłem mu na rdzeń 1020 [mV] i karta jeszcze zyskała na kulturze pracy. Producent narzuca 1150 [mV]

Jakie temperatury po undervolcie ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tego akurat nie sprawdzałem , ale jest naprawdę cicho ;) RX-y Gigabyte mają balans wentyli tak ustawiony by docelowo osiągać okolice 75 [°C]. Można oczywiście po swojemu zmienić nastawy obrotów chłodzenia i zmniejszyć temperatury.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym zmienić swój grzejnik R9 280 bo jednak te temperatury powalają 80 parę stopni lub jeszcze więcej. Przy tym chłodzenie to suszarka na maxa ;/ Pobór prądu w 570 nie jest aż tak duży a na pewno mniejszy niz w obecnej karcie. Rx 570 kusi tymi dwiema gierkami bo nie ukrywam w Re2 bym pograł a tę drugą najwyżej bym odsprzedał na olx. 

Edytowane przez Mario_86

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej, kupiłem ostatnio https://www.komputronik.pl/product/533389/msi-geforce-rtx-2080-gaming-x-trio-8gb.html. I zastanawiam się nad wymienieniem oczywiście z dopłatą na wersję TI , opłaca się takie coś? Jeżeli tak to która kartę wybrać z Komputronika nie przekraczając 6 tysi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Phill76 napisał:

Wszystko zależy od wymagań , zawsze dodatkowa moc i +3GB pamięci może się przydać do wyższych rozdzielczości ...

Coś w tym też jest a myśląc o to myślę też o grach które się pojawią . Baldura 3 cyberpunk , dragon age 4 itp. jeżeli będą chodziły na full na tej karcie to nie ma po co wydawać 2000 zł ale patrząc na wymagania dmc5 gdzie ma 1060 zalecana to mam objawy o tamte nadchodzące gry, ale przeglądając benchmarka widzę teraz że i tak trochę przepłaciłem na tej 2080 w porównaniu do reszty kart.

Edytowane przez Okami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymiana na Palita za 4950,-  może mieć sens -zwłaszcza do 4K.

Ewentualnie , jeżeli karta się sprawdza pogiercować na niej z jakiś rok/dwa i później wymienić na coś mocniejszego.

Edytowane przez Phill76

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dnia 6.02.2019 o 15:44, Phill76 napisał:

Wymiana na Palita za 4950,-  może mieć sens -zwłaszcza do 4K.

Ewentualnie , jeżeli karta się sprawdza pogiercować na niej z jakiś rok/dwa i później wymienić na coś mocniejszego.

Aż tak bogaty nie jestem żeby co chwile wydawać po 5 tysięcy. Porównując wydajność i ceny doszedłem do wniosku że nawet ta 2080 to był słaby wybór wystarczyła 2070 cena=jakość najbardziej zbalansowana.

Cóż zostanę przy 2080 nvidia i tak wyda jeszcze aktualke poprawiającą wydajność 

Edytowane przez Okami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, Fatal Error napisał:

Panowie, bardzo proszę was o pomoc w doborze karty graficznej do cpu od AMD (R5 1600x). Którą kartę byście wybrali ? Sprawa druga, jak łączyć cpu od amd ?

Za ~700zł , 1700zł czy 2800zł ? Podaj przedział cenowy, zastosowania.

Edytowane przez Dart9

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szybka piłka, GTX1660Ti czy RTX2060?

Gram tylko 1080p, reszta budy to

i5-4670k, 16gb ram, zasiłka bequiet 600w i dwa dyski SSD. Czy może liczyć na konkretny spadek cen 1070 i kupić ją?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, planuję zmienić moją podstarzałą karte graficzną, mam okazje kupic w okazyjnej cenie MSI GTX 1060 Gaming X 6gb. Czy bębedzie ona pasowała do mojego zestawu, czy przydałoby sie coś ewentualnie wymienic razem z nią?

procesor : intel i5-4950
płyta głowna : msi m97m-g43
ram : 4gbx2 Ballistix Sport 1600 mhz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuję porady :) Zamierzam zmodernizować gpu tak żebym mógł zagrać chociaż na średnich ustawieniach w R6S przy stabilnych 60 FPS. Na innych portalach powiedzieli mi że do mojego procka to max GTX 1050 Ti. Zastanawiam się czy jest sens kupowania tej karty, ponieważ przymierzam się do zmiany procka, płyt głównej i RAMów lecz nie wiem dokładnie kiedy to nastąpi. Może to być za rok a  może być dopiero za pół roku(kwestie finansowe). Moje pytanie brzmi Czy jest sens kupowania GTX 1050 Ti jeśli np. za rok zmieniałbym procka? Czy karta wtedy nie będzie już za słaba żeby pograć w nowsze gry na przynajmniej średnich ustawieniach w 1080p? Czy lepiej kupić jakąś starszą, tańszą np. GTX 950 lub GTX 750 Ti?  Oczywiście chcę kupić używaną i budżet to 400-450 zł.

Płyta główna - Gigabyte GA-H55M-USB3

Procesor - Intel Core i5 750

Karta graficzna - AMD HD 5770

Pamięć - KINGSTON DDR3 1333 Mhz CL9 2x4 GB

Zasilacz - BeQuiet Straightpower E7 600 W

Dysk SSD - Samsung 840 EVO 250 GB

Dysk HDD - WD Blue 1 TB

Edytowane przez Pawcioco

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie dużo lepszym wyborem byłoby tu RX570 który jest obecnie w cenie 1050Ti.

https://www.pcgamer.com/rainbow-six-siege-benchmarks/

1080p średnie detale

Natomiast ani jednej ani drugiej używanej nie kupowałbym bo mogą być z koparek.

Procek będzie ograniczał, ale 60fps stabilne powinno być. Po zmianie procka jak widać fps może być prawie 2x większy niż na 1050Ti.

Myślę że warto coś takiego https://www.x-kom.pl/p/361517-karta-graficzna-amd-msi-radeon-rx-570-armor-oc-4gb-gddr5.html 2 gry dostaniesz w gratisie, możesz je opchnąć potem na bazarku :) The Division 2 to klucz uplay i jeszcze nie miało premiery cena ~150zł, pozostałe dwie gierki po ~60-100zł (*chyba* steam)

Edytowane przez umcacz
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też się zastanawiałem nad RX 570, ale że chciałem kupić używaną to właśnie bałem się tych z koparek. Nie słyszałem, żeby GTXa 1050 Ti masowo używali do koparek ale może się mylę. Kolejnym oporem przed RX 570 jest jego cena, nowa kosztuje ok. 650 zł nawet jak sprzedam The Division 2 to nadal przekroczę budżet.  Mam twardy orzech do zgryzienia :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...