Skocz do zawartości
kucyk

Jaką kartę graficzną kupić?

Rekomendowane odpowiedzi

Dobrze wiedzieć, na innych forum nie ostrzegli mnie przed tym.

Można się spodziewać jakichś obniżek RX 570 w następnych miesiącach? Wiem, że cena już teraz jest bardzo niska ale może premiera GTX 1650 skłoni ich do obniżki. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK, dzięki za poradę. Rzeczywiście RX 570 wygląda na kuszącą opcję. Pozbieram trochę więcej kasy i będzie w sam raz. Dodatkowo widziałem, że mój procek można podkręcić, może trochę to zmniejszy bootlenecka.

EDIT

Zapomniałem się dopytać, bo ostatnio szukając odpowiedniej karty znalazłem informacje jakoby niektóre nowe karty nie współpracowały ze starymi BIOSami co może się uwidocznić w postaci czarnego ekranu. Mógłby jakiś spec powiedzieć czy to mit czy jest to możliwe?

Edytowane przez Pawcioco

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dnia 7.03.2019 o 22:06, umcacz napisał:

 

Natomiast ani jednej ani drugiej używanej nie kupowałbym bo mogą być z koparek.

 

Przecież 1050ti się kompletnie nie opłacały do koparek. Nikt kto wchodził w taki biznes nie był na tyle głupi, żeby kupować kartę która się nawet nie zwróci przez najbliższe kilka lat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

On 3/3/2019 at 6:28 PM, FxJ said:

A jest jakaś różnica między tym ASUSem a tym MSI?

https://www.morele.net/karta-graficzna-msi-geforce-rtx-2060-gaming-z-6gb-gddr6-192-bit-hdmi-3xdp-box-rtx-2060-gaming-z-4144014/

Opłaca się dołożyć te 100zł czy może dać sobie spokój bo tylko ledów będzie więcej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, kamilkowal napisał:

Panowie jaka karta do 1000 zł do ryzen 5 2600?

 

 

https://proline.pl/asus-geforce-gtx-1060-dual-6gb-gddr5-dual-gtx1060-6g-p946916

Ew.:

https://www.morele.net/karta-graficzna-xfx-radeon-rx-580-gts-xxx-oc-8gb-gddr5-dvi-d-hdmi-3xdp-box-rx-580p8dfd6-1225605/

Tutaj uwaga , ta karta jest dosyć głośna pod obciążeniem , ale można zastosować UV etc., by ją zoptymalizować .

Edytowane przez Phill76

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, kamilkowal napisał:

uv odpada bo to komp dla dzieciaków.. po prostu kupić i zapomnieć ;) 

To tylko obniżanie napięcia co powoduje mniejszy pobór energii a to mniej wydzielania ciepła czyli cichsza (to tak w skrócie)

Robisz to raz i zapisujesz ustawienia/profil ustawień i zostaje nadal wydajnie, chłodniej oraz ciszej

Edytowane przez Dart9

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Potrzebuję kartę do I5-3470, 8gb ddr3 

Zasilacz to niestety Chieftec 400W także nie poszalejemy. Może być używana do max 400zł

Obecnie mam z tym procesorem HD6790 1gb ale słabo bo nie na nowych sterowników i np RE7 nie chodzi.

Co myślicie o RX470 z allegro?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poleci ktoś jakaś dobra wersje rx 580 "opłacalna wersje". Topowe karty 580tki kosztują drożej/tyle co rx 590. Szukam karty z wydajnym/cichym chłodzeniem i nie kosztująca w granicach 590/1660 która ma premierę jutro. Btw wersja 580`tki od XFX w wersji na zegarze 1386 od 1400+ rożni się tylko nimi czy zmienione zostało także chłodzenie? Orientuje się ktoś? (Rożnica w cenie znaczna...)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gram w różne gry ale najwięcej w World Of Tanks i chciałbym podciągnąć detale, widzę że karta graficzna chodzi na 100% a procek tylko na 50%, jest sens ładować coś pokroju GTX1060? Chcę aby procek nie blokował tej karty, czyli max co warto włożyć pod taki procek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam podobnego PC z gtx1070  i daje radę :)  z tym , że gram w szybsze gry. Wg MSI Afrterburner  zwykle jest pól na pół jeśli chodzi o wykorzystywanie cpu/gpu.  ( i5-3470 podciągnięty do 4,0GHz)

Masz zamiar kupić używaną?

Nowej sie nie opłaca. Myślałeś o aktualizacji całego PC?

Zobacz na YT  jak spisuje się GTX1060 w parze z i5-3470

 

Edytowane przez Dart9
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dnia 17.03.2019 o 16:28, novak2 napisał:

Gram w różne gry ale najwięcej w World Of Tanks i chciałbym podciągnąć detale, widzę że karta graficzna chodzi na 100% a procek tylko na 50%, jest sens ładować coś pokroju GTX1060? Chcę aby procek nie blokował tej karty, czyli max co warto włożyć pod taki procek.

Z tego co widzę to najlepiej brać używkę GTX 1060. Jesteś w stanie wyhaczyć fajny model już za około 400-450zł w używce z 3GB. I myślę że spokojnie to wystarczy. Ja na tym gram we wszystkie najnowsze gry włącznie z battlefieldami V czy the division 2 na R5 2600 + 16GB ramu i GTX 1060 3GB i nie ma najmniejszych problemów. Najtańsze 1060 6GB z drugiej ręki to jakieś 600zł, więc sporo więcej a różnicy kolosalnej nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dnia 17.03.2019 o 16:28, novak2 napisał:

Gram w różne gry ale najwięcej w World Of Tanks i chciałbym podciągnąć detale, widzę że karta graficzna chodzi na 100% a procek tylko na 50%, jest sens ładować coś pokroju GTX1060? Chcę aby procek nie blokował tej karty, czyli max co warto włożyć pod taki procek.

Podaj proszę jaki masz zasilacz. Jak chodzi o nowe karty to RX 580 8GB lub GTX 1660. najtańsze znajdziesz odpowiednio za 800zł i 1029zł. Co do używek to poluj na allegro. Moim zdaniem więcej niż GTX 1660Ti, GTX 1070 lub RX 590 nie ma co wkładać do "duetu" z tym prockiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Michikun napisał:

Podaj proszę jaki masz zasilacz. Jak chodzi o nowe karty to RX 580 8GB lub GTX 1660. najtańsze znajdziesz odpowiednio za 800zł i 1029zł. Co do używek to poluj na allegro. Moim zdaniem więcej niż GTX 1660Ti, GTX 1070 lub RX 590 nie ma co wkładać do "duetu" z tym prockiem.

No dokładnie z tym prockiem moja córa ma GTX'a 1080 od Zotac'a. Względem wcześniejszego GTX'a 1060 3GB przyrost jest całkiem spory. Średnio tak z 60 fpsów w wielu grach podskoczyło jej do około 90fpsów. Pozostaje jedynie kwestia finansowa. My za 1080 z olx zapłaciliśmy 1500zł ale obecnie jest jeszcze taniej, więc też warto.

Edytowane przez bahus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie i Panie, 

Proszę doradźcie jaką grafę dokupić do:

i5 8400

8gb ram 

Budżetowo do 850 - 900zł.

 

Edyta:

 

Najlepsze co znalazłem do tej pory:

https://www.morele.net/karta-graficzna-sapphire-nitro-radeon-rx-580-4gb-gddr5-256-bit-dvi-d-2xhdmi-2xdp-11265-07-20g-1227408/

Edytowane przez Deroli
linki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Czas na koniec mojego projektu i potrzebuje waszej pomocy w dobraniu karty do 2500 PLN.

Obecnie posiadam,

CPU: I7-8700K @ 4.8 GHz

RAM: 16GB DDR4-3200

Zasilacz: XFX 600W

Monitor: 165hz (z opcja g-sync na 144hz)

Zastanawiam się nad RTX 2070 tylko nie wiem do końca w która się pakować.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@slavation

Jeśli nie boisz się kart używanych, to może gtx 1080ti używany, np taki za 2200 zł. Są też inne oferty.

Wiadomo, że używana będzie mieć krótszą gwarancję, ale stary 1080ti będzie wydajniejszy o ~20-25%, oczywiście też głód amperów/watów również większy. Jeśli Twój zasilacz nie jest jakiś szczególnie stary/skatowany, to da radę.

Edytowane przez mrcszyman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...