Skocz do zawartości
kucyk

Jaką kartę graficzną kupić?

Rekomendowane odpowiedzi

Na pierwszy ogień to karta , HD8570 to oemowa padaka .

Karta ma być nowa czy może to być używka .

Ile masz kasy na kartę ?

Potem zmiana procka na I5/I7 czy Xeona E3 1220 V1 / V2 ( serwerowy odpowiednik I7 , nieco niżej taktowany i pozbawiony iGPU ) .

Jak chce ci się czekać do 1 m-ca to na ali można wyrwać Xeona za ~32 $ , darmowa przesyłka to 23 do 28 dni trwa , coś szybciej ( ale i tak 7-8 dni minimum ) to różnie - od 20-25$ wzwyż .

Widziałem aukcje gdzie przesyłka 7-15 dni DHL to koszt ~75 $ .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, marand97 napisał:

Podepnę się pod temat kart graficznych. Mam taką stacjonarkę do przerobienia : Intel Core i3-3240 CPU 3.40 GHz, 8 GB RAM, Karta Graficzna AMD Radeon HD 8570. Myślę głównie o nowej karcie, aczkolwiek może i coś jeszcze trzeba zmienić. Strasznie mi muli ten komp podczas gry chociażby w Watchdogsa 2. I zastanawiam się co w nim można by zmienić i za ile minimum, żeby watchdog 2 czy bardziej wymagające tytuły takie jak Wiesiek 3 poszły lepiej , płynniej i bez ścin. Wysłucham każdej podpowiedzi :)

Każda zmiana karty graficznej będzie tutaj na wagę złota. Śmiało można stwierdzić, że aktualnie lepsze wyniki w grach niż twoje gpu wykręcą ci zintegrowane karty graficzne. Nie bawiłbym się w kupno używek bez gwarancji/na krótkiej gwarancji. W twoim wypadku nawet RX 570 4GB byłby "zbawieniem".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tym stwierdzenie że iGPU będzie lepsze to bym był ostrożny , może integry AMD (z Vegą na czele ) będą lepsze ale z Intelowskimi to nie był bym pewny , nawet jak to jest Integra z Broadwella .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, marand97 napisał:

@Michikun znalazłem AMD Radeon RX 570 8GB MSI Armor za 600 zł. Używana jako zamiennik na czas gwarancyjny , więc tyle co nic. Też byłby dobrym wyborem?

Za 649zł masz RXa 580 8GB :)

https://www.intexpc.pl/p/karta-graficzna-xfx-radeon-rx-580-gts-pci-e-8gb-gddr5-256bit-outlet-661286,2192

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak tylko tu już by cię czekała zmiana całego zestawu. I jakby mnie ktoś prywatnie spytał czy wolę

Ryzen 3600 + RX 580 8GB = 1550

czy

Ryzen 2600 (ok. 600zł) + GTX 1660 (ok. 950zł) = 1550 zł

To wybrałbym drugą opcję tym bardziej biorąc pod uwagę potencjał OC karty GTX 1660.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, damiank94 napisał:

Mam i5 4690, 16GB RAM, GTX 1050Ti i Smart SE530w. Jaką kartę kupić orientacyjnie do 1000zł i z 8GB VRAM?

GTX 1660, ewentualnie poluj na promocję bo czasem GTX 1660 Ti są po tysiaka. Te karty mają po 6GB VRAM, ale to w zupełności wystarczy. Jakbyś chciał 8GB to musiałbyś pójść w coś od AMD RX 590 lub Vega 56, do tej drugiej karty musiałbyś niestety dołożyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Uncle_Adam napisał:

Jaka jest różnica jakości grafiki między high/v. high a ultra a jaka jest różnica FPSowa?

Testowanie na ultra to jeden z gorszych pomysłów, choć wiem że ktoś będzie bronił tej metody jako ukazującą "rzeczywiste" różnice między kartami, tak samo jak testowanie procków w 720p.

Wiesz co samo to nie może być za bardzo wyznacznikiem. Dam ci przykład.

Powiedzmy, że ty masz monitor 27" full hd natomiast twój kolega ma monitor 27" 1440p. No i sobie grasz na ultra, że niby wielkie "wow" i nabijasz się z kolegi, że on musi balansować suwakami i "schodzić" czasem nawet niżej niż te "wysokie". Pytanie któremu z was faktycznie "lepiej" wygląda gra? Na moje oko twojemu koledze, a nie tobie. I tak samo jest z tymi testami :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam po długiej przerwie :)

Przymierzam się do kupna nowego kompa, na którym zamierzam od czasu do czasu trochę pograc w 1440p.

Myślałem o Radeonie 5700XT albo Geforcie 2070 super. Jeśli chodzi o wydajność to sobie jeszcze poprzeglądam testy, ale bardziej interesuje mniej kompatybilność ze starszymi grami (bo mam trochę zaległości do których chciałbym kiedyś wrócić). Znalazłem parę tematów o problemach Radeonów z grami DX9:

https://old.reddit.com/r/Amd/comments/7ncr3y/regarding_amd_and_the_lack_of_directx_9_support_a/ 

https://old.reddit.com/r/Amd/comments/ajpjva/unplayable_low_fps_on_older_games_with_radeon_gpu/

Orientuje się może ktoś jak wygląda sytuacja teraz, czy Geforcy rzeczywiście są pewniejsze jeśli chodzi o odpalanie starszych tytułów?

Dzięki z góry!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To tylko problem z driverami. Nawet jest napisane których używać: 17.11.4
Dawno temu przy 3850 miałem coś podobnego z OpenGL. Musiałem się cofać ze sterownikami jakiś rok do tyłu.
Ale to jest coś, co zrobią w końcu. Trzeba po prostu wiedzieć których użyć. Mała upierdliwość, z którą niema problemu żyć.

Bardziej jednak warto trzymać się tego, by ogólnie karta Tobie pasowała. Jakby nie było będziesz do niej przytulony przez dłuższy czas.
Wydajność te parę fps, w lewo czy prawo to już mniej ważne. Ważne, aby trzymała +60 i dało się z nią wytrzymać :)

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Quad napisał:

Witam po długiej przerwie :)

Przymierzam się do kupna nowego kompa, na którym zamierzam od czasu do czasu trochę pograc w 1440p.

Myślałem o Radeonie 5700XT albo Geforcie 2070 super. Jeśli chodzi o wydajność to sobie jeszcze poprzeglądam testy, ale bardziej interesuje mniej kompatybilność ze starszymi grami (bo mam trochę zaległości do których chciałbym kiedyś wrócić). Znalazłem parę tematów o problemach Radeonów z grami DX9:

https://old.reddit.com/r/Amd/comments/7ncr3y/regarding_amd_and_the_lack_of_directx_9_support_a/ 

https://old.reddit.com/r/Amd/comments/ajpjva/unplayable_low_fps_on_older_games_with_radeon_gpu/

Orientuje się może ktoś jak wygląda sytuacja teraz, czy Geforcy rzeczywiście są pewniejsze jeśli chodzi o odpalanie starszych tytułów?

Dzięki z góry!

Wydaje mi się, że niepotrzebnie przejmujesz się "na zapas". Tym bardziej, że masz tam mnóstwo pomocnych opisów jak sobie radzić, gdyby faktycznie przydarzyła się taka sytuacja. Taki sprzętowy zgrzyt może się trafić każdemu, myślę że tutaj głównie już chodzić może o gry, które ukazały się na rynku jeszcze przed premierą systemu Windows 10. Czasem pomaga uruchomienie ich w trybie kompatybilności z poprzednimi wersjami systemu, czasem gdy uruchamia się grę w oknie, a czasem trzeba klikać alt+tab bo niektóre gry się minimalizują z automatu albo nic nie wskazuje na to, że są uruchomione, a po prostu trzeba je "wyciągnąć" na pierwszy plan. To się dzieje niezależnie od tego jaką kartę graficzną się posiada.

Co do samego zakupu to poczekaj na premierę sklepową autorskich wersji RX 5700 XT.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi. Skoro nikt tu nie miał takich problemów, to pewnie problem dziś już jest marginalny. Chociaż jeśli na Radeonie miałbym zmieniać stery za każdym razem, kiedy chcę zagrać w coś starszego, to by przesądziło o wyborze Geforca ;) 

Najchętniej całego kompa bym wziął od czerwonych, więc za radą jeszcze trochę poczekam na non-refy 5700 XT (i tak muszę poczekać na dostępność Ryzenów 3900x bo jeden sklep mi zrobił nadzieję, ale potem szybko sprowadził na ziemię). Jeśli wszystkie autorskie będą kosztować podobnie jak ten Strix z testu na głównej, to pewnie bardziej się opłaca dołożyć do 2070S. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, angry napisał:

@michikun, mógłbyś podpowiedzieć jaką 1660 Ti wybrać? MSI ARMOR? Coś w okolicach 1250 złotych.

Tak, powiem że MSI Armor bardzo okej, ma fajny zegar i dobrą kulturę pracy. Natomiast pytałeś mnie też o płyty i nie wiem czy nie rozsądniej byłoby jakbyś sobie zamówił tutaj:

https://xtreem.pl/plyty/1111-gigabyte-b450-aorus-elite-889523014653.html

+

https://xtreem.pl/grafiki/1059-gigabyte-geforce-gtx-1660ti-oc-6g-gv-n166toc-6gd-4719331304454.html

Kasy zaoszczędzisz przy okazji. Ewentualnie pomyśl jak np. zaoszczędzić na innych komponentach tak, żeby kupić GPU RTX 2060 lub RX 5700.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym zamówić na morelach, żeby mi złożyli. Netpunkt jest w zasięgu, więc jakby co to mogę podjechać i na gwarancję oddać.

+wszystko muszę mieć na legitnych fakturach

https://www.morele.net/inventory/info/0b227965/

Taki mi wyszedł koszyk teraz. A ile kosztuje tani i dobry 2060, tak jak ten Armor?

Edytowane przez angry

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Mordimer napisał:

Chciałbym kupić nowy RTX 2070Super , jeszcze nie wiem dokładnie jaki ale się waham bo nie wiem jak z tymi karcioszkami jest. Nadal mają te problemy z artefaktami? Czy już NV to naprawiła? Wiecie coś na ten temat? 

Problemy z artefaktami to mogą występować jak coś jest spartolone, nie sądzę by był jakiś ogólny problem z wszystkimi RTX 2070 Super. Jak chcesz kupować to bierz Gigabyte za 2400zł albo Palit Jetstream za 2500zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spartolone to prawdopodobnie były pamięci od Microna i jeszcze pół roku temu RTX-y wracały na gwarancje tonami. Chciałbym się dowiedzieć czy już ten problem został rozwiązany? Mam nadzieję że nowe wersje są wolne od tej wady. Korci mnie zakup GB Gaming OC z 4 letnią gwarancją. A pality mają dwa czy trzy lata gwary? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedyne co słyszałem o wersjach kart Super to, że w niektórych modelach piszczą cewki. Raczej na inne rzeczy nikt nie narzeka. Natomiast wiadomo, że na to już się nie ma wpływu. Na twoim miejscu też bym się trochę wstrzymał z zakupem i poczekał na RX 5700 XT w sklepach, różnica w wydajności nie jest jakaś ogromna, a produkty czerwonych powinny być jednak te 300zł tańsze.

Palit z tego co się orientuję ma 3 letnią gwarancję na terenie PL.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Komputera używam do pracy biurowej  i do obróbki zdjęć. Moja obecna konfiguracja to i5-3570k , na płycie Asus P8 Z77-V LX. Nie posiadam karty graficznej, bo do tej pory integra intela wystarczała do jednego monitora 1950x1200.

Chcę rozbudować system do dwóch monitorów 4k@60hz, tylko do zdjęć, żadnych gier. Moje pytanie, to jaką tanią i dobrą kartę graficzną powinienem kupić?

Chciałbym żeby:

- miała minimum 2x display port, bo jak mi się wydaję to jest lepszy sposób komunikacji z monitorami, niż hdmi,

-  monitory działały bezproblemowo przy 60hz,

- nie wysiadła zbyt szybko i nie pobierała zbyt dużo prądu,

Nie pamiętam, jaką mam moc zasilacza, ale był chyba liczony na "standardową" do takiej konfiguracji sprzed prawie 6 lat kartę. Będę wdzięczny za wszelkie sugestie, również cenowe. Pozdrawiam!

Edit: Na razie nie planuję zakupu dwóch monitorów 4k, tylko jednego, którego będę używał razem z obecnym monitorem 1950x1200. Jeśli taka konfiguracja zadowoli się  tańszą kartą, to też jest to dla mnie jakaś opcja. 

 

Edytowane przez GrzegorzBy
Dodanie dodatkowej treści

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@GrzegorzBy Z nówek dostępnych w sklepach - GTX 1650 lub RX 570

 przykładowe karty:

https://www.morele.net/karta-graficzna-msi-geforce-gtx-1650-gaming-x-4g-4gb-gddr5-gtx-1650-gaming-x-4g-5887878/

https://www.morele.net/karta-graficzna-sapphire-radeon-rx-570-nitro-4gb-gddr5-256-bit-dvi-d-2xhdmi-2xdisplayport-box-11266-14-20g-977193/

GTX 1650 jest mniej prądożerna, ale również mniej wydajna. RX 570 może nawet posłużyć do grania, jakbyś miał chęć jednak jakąś grę odpalić :)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wiesz może, jak z głośnością tych kart? W pracy lubię ciszę :)

Biorąc pod uwagę, że Radeon jest tańszy, to jeśli jest cichy to chyba będzie lepszy. Zwłaszcza, że pewnie programy do obróbki zdjęć zaczną w końcu korzystać i z mocy GPU.

Chociaż z drugiej strony, ciekawy jestem, po ilu godzinach ceny się wyrównają, biorąc pod uwagę różnicę w poborze mocy. W specyfikacji na morele jest tylko rekomendowana moc zasilacza, a czy gdzieś jest jakaś informacja, lub porównanie typowego poboru mocy tych kart?

Przyzwoity monitor i karta, to się już niestety robi wydatek. Dobrze, że nic więcej nie muszę zmieniać :)

Dzięki!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@GrzegorzBy tutaj masz tego GTXa 1650 taniej :) i brałbym tą kartę przez wzgląd na to, że  miała premierę stosunkowo niedawno i producent zapewni wsparcie sterowników jeszcze przez wiele kolejnych lat, a w przypadku RXa  570 od AMD jest to mała niewiadoma, pewnie rok-dwa i przestaną wychodzić nowe sterowniki.

https://www.x-kom.pl/p/492790-karta-graficzna-nvidia-msi-geforce-gtx-1650-gaming-x-4gb-gddr5.html

Karta jest też "mniejsza" fizycznie co pewnie będzie miało znaczenie bo komputery biurowe zwykle nie mają wielkich obudów.

Jakbyś potrzebował pomocy w sprawie wyboru monitora to pisz śmiało.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za link i sugestie o wsparciu. Z obudową nie będzie kłopotu, kupiłem standardową, ale jak się przesiadłem z xp na 7 (po zakończeniu wsparcia) musiałem wyrzucić sprawną kamerkę internetową logitech, bo sterowników do 7 już nie wydali. Trochę mnie to zezłościło, kamerka była tania, podstawowa, ale działała i do skypa była w sam raz.

W monitorach chyba się trochę rozeznałem, bo przeczytałem chyba wszystkie możliwe recenzje, testy i zestawienia monitorów dla fotografów po polsku i po angielsku - trochę tego jest! Nie jestem zawodowcem i nie mam kasy na profeskę w rodzaju Eizo, a i budżet maks 3 tys. i tu akurat się mieszczę z Benq PD3200U. Fabrycznie skalibrowany i zbiera dobre opinie w wielu miejscach. 27 cali raczej nie biorę pod uwagę, bo wolę większy a ppi przy 4k i tak będzie znacznie większe, niż w moim obecnym Benq 241W 1920x1200 z którego jestem/byłem bardzo zadowolony.

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie lepiej rx580? Będzie szybszy

Gigabyte Radeon RX 580 GAMING 4GB https://www.x-kom.pl/p/361348-karta-graficzna-amd-gigabyte-radeon-rx-580-gaming-4gb-gddr5.html za 719 zł

ASRock Radeon RX 580 Phantom Gaming X OC 8GB https://www.x-kom.pl/p/506388-karta-graficzna-amd-asrock-radeon-rx-580-phantom-gaming-x-oc-8gb-gddr5.html za 799 zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...