Skocz do zawartości
kucyk

Jaką kartę graficzną kupić?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mój zestaw:

INTEL i5-9600K
MSI MPG Z390 GAMING PLUS
Crucial 16GB 3000MHz Ballistix Sport LT RED CL15 (2x8GB)
PNY XLR8 CS3030 500 GB
Seasonic Focus Plus 550W 80 Plus Gold

Rozdzielczość monitora: 1680x1050

Jaką cichą kartę graficzną w okolicach 800 zł kupić do gier typu Sims 4, Cities: Skylines, Football Manager 2019 :) ?

Edytowane przez fusserg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, fusserg napisał:

Witam

Mój zestaw:

INTEL i5-9600K
MSI MPG Z390 GAMING PLUS
Crucial 16GB 3000MHz Ballistix Sport LT RED CL15 (2x8GB)
PNY XLR8 CS3030 500 GB
Seasonic Focus Plus 550W 80 Plus Gold

Rozdzielczość monitora: 1680x1050

Jaką cichą kartę graficzną w okolicach 800 zł kupić do gier typu Sims 4, Cities: Skylines, Football Manager 2019 :) ?

GTX 1650, RX 570, RX 580.

Ten monitor to ile ma cali? Nie szkoda "siedzieć" na takie rozdzielczości przy tym sprzęcie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Warto dopłacać do Gigabyte GeForce RTX 2070 SUPER Gaming OC 8GB czy lepiej zostać przy Sapphire Radeon RX 5700 XT NITRO+ 8GB?

 

Płyta głowna:MSI B450-A PRO MAX 

Procesor:AMD Ryzen 5 3600

Pamięć RAM:Crucial 16GB 3000MHz Ballistix Sport LT Gray CL15 (2x8GB)

Chłodzenie procesora:SilentiumPC Fortis 3 140mm

Dysk twardy: PNY 500GB M.2 PCIe NVMe XLR8 CS3030

Zasilacz:Seasonic FOCUS Plus Gold 550 (SSR-550FX) 80Plus Gold 550W

Obudowa:SilentiumPC Armis AR7
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, trochę ciężki temat, mianowicie gram tylko w Fallouty i ostatnio zakupiłem Fallouta 76. Przy "czwórce" komp jeszcze jakoś śmigał, ale 76 niestety mi bardzo klatkuje, uniemożliwiając grę.

Wiem że mój komp jest bardzo stary ale ostatnio sprawdziłem pod obciążeniem użycie CPU i GPU, no i okazało się że grafa cały czas ciągnie 100% a procek w okolicach 60%.

Jako że grafa leży i kwiczy, chciałbym od niej zacząć wymianę. Wyszło że niby GTX 1060 załatwi sprawę ale niestety cena dla mnie jest zbyt duża.

Co polecicie trochę słabszego od w/w grafy?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Próbuj coś takiego, przynajmniej masz gwarancję 6 miesięcy

https://allegro.pl/oferta/grafika-sapphire-radeon-rx-470-oc-4gb-gddr5-nitro-8051422273

Tu masz wydajniejszy model RX 480 ale z gwarancją 3 miesięczną

https://www.olx.pl/oferta/sapphire-nitro-rx-480-4gb-box-gwarancja-CID99-IDCa9Ys.html#643dd914ad

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Posiadam
i5 4460 na MSI z h81, 8 GB RAMu i ssd goodrama
potrzebna mi jest karta graficzna do grania przy piwie w MK 11 czy SoulCalibury
300-600zł na używkę


Problematyczny może być jedynie Modecom FEEL III 350W gryż ma 6 pinową wtyczkę na grafikę
ale taki zły ten PSU nie jest

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Grimix napisał:

Cześć

Posiadam
i5 4460 na MSI z h81, 8 GB RAMu i ssd goodrama
potrzebna mi jest karta graficzna do grania przy piwie w MK 11 czy SoulCalibury
300-600zł na używkę


Problematyczny może być jedynie Modecom FEEL III 350W gryż ma 6 pinową wtyczkę na grafikę
ale taki zły ten PSU nie jest

600zł spokojnie ci starczy na zakup nowego zasilacza i GPU. Kartę kupujesz RX 470 lub RX 480 np. https://www.olx.pl/oferta/sapphire-nitro-rx-480-4gb-box-gwarancja-CID99-IDCa9Ys.html#643dd914ad

zasilacz

https://www.morele.net/zasilacz-silentiumpc-vero-l2-600w-spc165-977143/

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej, trochę wypadłem z obiegu jeżeli o GPU chodzi, a na zimę chciałbym coś pograć. Obecnie na pokładzie Ryz 2400G, ale chciałbym dołożyć coś pełnowymiarowego. Zasilacz 450W XFX, powinien wystarczyć bez problemu, ale jakiegoś prądożernego potwora tez nie potrzebuję. Gram w FullHD, budżet myślę tak do 500zł, mogą być używki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Karta graficzna 350zł, maksimum 400zł, 4GB GDDR, lepsza niż GTX670, pod FHD - co proponujecie?

Ryzen 5, Corsair 650w.

Edytowane przez Igorius

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej! Wymieniłem pół roku temu komputer, kupiłem wszystko oprócz karty graficznej teraz po plotkach na temat Ampere zastanawiam się nad sensem kupna RTX 2070 Super i czy nie lepiej może kupić używany GTX 1080 Ti (dodam że nigdy nie kupowałem używanych podzespołów). Mój PC aktualnie to:

AMD Ryzen 5 2600 @4Ghz

X470 Aorus Gigabyte 7

4x 8 GB RAM Corsair 3200mhz cl16

Silentium PC Supremo FM2 Gold 750W

Asus GTX 1050 2GB (sic!)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Którą 1660 super będzie najcichsza, dostępna w tej chwili? ;-) nawet 1dB robi różnicę.

Ew. zastanawiam się czy nie dołożyć do RTX 2060, tylko też by się jakaś promka na cichą karte przydała. Może MSI RTX 2060 Gaming Z? Palit Jetstream?

Edytowane przez zejnowski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bezapelacyjnie Gigabyte GTX 1660 GAMING OC z trzema wentylami. sprawiłem sobie taką i tryb półpasywny jest wspaniały. Mało tego - wentylatory się nie kręcą nawet w menu gry przy 45*C! Rewelacyjna wydajność tego chłodzenia może sobie na to pozwolić. W stresie niewiele przekracza 60*C i nadal jej nie słyszę.

Edit: sry, nie doczytałem, że chodzi o wersję super... Ale może super też jest w wersji Windforce 3X.

Edytowane przez SzczYpior_n1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć, 
czy tracę coś kupując kartę PNY GeForce GTX 1660 XLR8 Gaming OC SF 6GB GDDR5 (kod producenta: VCG16606S), od pełnowymiarowej karty GTX 1660?
Tylko ta jest dostępna w sklepie stacjonarnym i zaskoczyła mnie wielkość karty, nie wiedziałem, że takie są.
PS.
Mam i5-6500 i monitor z rozdzielczością 2580x1080

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...