Skocz do zawartości
kucyk

Jaką kartę graficzną kupić?

Rekomendowane odpowiedzi

Mój procesor to Ryzen 5 2600X, potrzebuję karty graficznej do grania w FullHD do 800 zł. Wybór padł na XFX Radeon RX 580 GTS XXX OC+, 8GB GDDR5, o taką: https://www.morele.net/karta-graficzna-xfx-radeon-rx-580-gts-xxx-oc-8gb-gddr5-dvi-d-hdmi-3xdp-box-rx-580p8dfd6-1225605/?tech_page=2&reviews_rate=4&reviews_page=2

Czy to będzie dobry wybór w tej cenie? Podkreślam, że karta ma być nowa, nie chce używanych "okazji" z Allegro czy OLX, bo już się kilka razy na nich sparzyłem. Jeszcze dodam, że mój zasilacz to SilentiumPC Vero L2 600W 80 Plus Bronze, więc chyba powinien dać radę. ;)

Brałem też po uwagę te nowe Geforce-y GTX 1650 Super, w testach wypadają całkiem dobrze, mają sporo mniejszy pobór prądu, ale mają tylko 4 GB pamięci, a to już teraz w niektórych grach zaczyna być niewystarczające,  więc chyba raczej odpada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.11.2019 o 22:01, Michikun napisał:

Jak ci nie spieszno z zakupem to poczekaj parę dni do weekendu. Może w piątek trafi się jakaś promocja.

No i miałeś rację. Poczekałem i w ranach black friday właśnie zamówiłem na X-Kom GTX 1660 za 799 zł. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.11.2019 o 22:01, Michikun napisał:

Jak ci nie spieszno z zakupem to poczekaj parę dni do weekendu. Może w piątek trafi się jakaś promocja.

No i miałeś rację. Poczekałem i w ranach black friday właśnie zamówiłem na X-Kom GTX 1660 za 799 zł. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej,

Szukam karty do zestawu i5 6400 ; 8GB Kingston Savage DDR4 2133MHz; MSI B150M Mortar ; SilentiumPC Vero 500W.

Budżet, do 1500zł.

Do gier, fullhd, 60Hz póki co.

Zastanawiam się czy taka 2060 to nie będzie overkill... Może rozsądniejszym wyborem byłaby 1660Ti + dokupić 8gb ramu?

Z góry dzięki za sugestie.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej.

Padła mi karta graficzna MSI GTX 770 2GB DDR5 (256 Bit) i zastanawiam się, czy warto wchodzić w coś lepszego albo sprawić sobie podobną używkę (770 albo 970).

Mój sprzęt to:

  • Płyta główna MSI B85-G43
  • Procesor Intel i5 3.2GHz
  • Pamięć Crucial Ballistix Sport, DDR3, 16 GB,1333MHz
  • Zasilacz XFX TS 550W
  • Chłodzenie CPU SilentiumPC Fortis HE1225
  • Obudowa Zalman Z3

Zastanawiam się nad kartą pokroju GeForce GTX 1660 OC 6G (nową da się kupić poniżej 1000zł) albo wersją Ti bądź Gaming (1200-1450zł). Czy procesor bądź płyta nie będą w jakiś sposób ograniczały takiej karty? Jeżeli warto, to co jest teraz godne polecenia w okolicy 1000zł?

Zaznaczam, że aktualnie nic nie podkręcałem i pewnie też nic nie będę podkręcał po zakupie ;)

Edytowane przez D3jviD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Michikun napisał:

Tylko, że ja dałem mu GTX 1660 Super, a ty mu dałeś GTX 1660 ;)

Skoro jemu dałeś to może i ja się załapie, podać adres do wysyłki?

_nick_@, do tego cpu co on ma nie ma sensu wkładać rx5700. 1660s lub Ti będą ok.  Śledzić pepperka a coś się znajdzie poniżej tysiaka z tych dwóch kart. Ewentualnie poczekać na debiut rx5500xt lub rx5600, choć coś czuje że szału nie będzie.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, D3jviD napisał:

1660 zwykła od wersji Super różni się tylko taktowaniem pamięci?

Według porównywarki na morelach podstawowa ma taktowanie 8002, a Super 14000.

Różnica w cenie ~150zł.

Tu masz na wykresach różnicę wydajności.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakiś czas temu pytałem o monitor do zestawu sprzed 6-7lat (i5, 8gb ram, 7950 vapor-x) i koniec końców kupiłem AOC 24G2U.

Monitor super extra, 144hz. no ale się okazuje, że moja karta graficzna nie obsługuje free synca.

która karte graficzną kupić do wymienionego wyżej zestawu:

RX 470 czy RX 480 ? a może coś innego. budżet to max 500zł.

Gram głównie w CS:GO. w najbliższym czasie nie mam zamiaru wymieniać pozostałych bebechów. jedynie dorzucić razem z karta dysk SSD pod sata.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobra, to celuje w RX480. tera pytanie:

czy wersja Sapphire Radeon RX 480 Nitro+ 8GB za 419zł jest w porządku

Sapphire Radeon RX 480 Nitro+ 8GB

czy lepiej dorzucić do ASUS RADEON RX 480 8GB STRIX OC około 100zł

https://allegro.pl/oferta/asus-radeon-rx-480-8gb-strix-oc-8440032597

 

edit:

widzę, że to raczej pokoparkowy szrot więc chyba jednak uderze w nową RX570:

https://allegro.pl/oferta/msi-radeon-rx-570-armor-4gb-oc-gddr5-8787267409

Edytowane przez bielski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie kupuj na allegro, tam nigdy do końca nie wiesz co kupujesz. Niby nowa a o gwarancji sprzedający nie wspomina. Z reszta ten drugi z twojego linku już ma zawieszone konto :). Dość często na pepperku wrzucają te karty w promocjach w normalnych sklepach i z pewną gwarancją.Także warto śledzić.

Ewentualnie jak możesz dorzucić do rx 580

Edytowane przez B@nita

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jaką kartę polecicie do grania w forze horizon 4. 

Zasilacz Antec vp 500w.

Kości 2x4 goodram play 1600mhz cl9

Płyta h81m-c ostatni bios. 

Procek leci z Azji xeon E3-1231v3. 

Chłodzenie grandis 2.

Aktualna karta hd7850 1gb.

Ssd irdm goodram zamówiony. 

Kości 2x8 zamówię jak procek zamontuję. 

Myślałem nad kartą rx 470.

Jesli ktoś ma jakiś pomysł z dobrą ceną to pisać śmiało. Pozdrawiam 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

 

? Którą z kart polecicie do grania w 1080p 60Hz (nie chcę zmieniać monitora), 2x8GB RAM 3200MHz, i5-8500. Chciałbym mieć maksymalne detale (Metro, GTAV, kiedyś Cyberpunk). A może warto poczekać na 5600 XT lub inne? Rozważam karty (może być używana) MSI:

GTX 1660 Super / 1660 Ti

RTX 2060 Super

(nie jestem pewien czy w przypadku podanej rozdzielczości i odświeżania +2GB dla RTX nie będzie przyszłościowe, a tylko zwiększeniem wydatku)

Edytowane przez superfraktal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej,

zacząłem rozważać zmianę karty graficznej - obecny RX580 (MSI Armor) jak już chcę odpalić coś bardziej wymagającego (co dosyć rzadko się zdarza) w 1440p to jakoś ultra kolorowo nie jest jeżeli chodzi o wydajność, a w dodatku doprowadza mnie do szału hałasem. No właśnie, tylko na co? Przyznam szczerze, że rozważam wszystko od GTX 1660 Super po RX 5700XT, jakiś taki sweet spot dla ceny/wydajność by się przydał. Na ultra detalach jakoś wybitnie mi nie zależy, no ale te 60 FPS w 1440p by człowiek chciał, no i nie chcę kolejnej suszarki, bo już mam taką piękną ciszę, dopóki GPU nie wleci całe na biało.

Reszta rigu:

CPU - R5 2600

RAM - G.Skill Aegis 3000 Mhz

Mobo - B450 A-Pro

PSU - Vero M2 600W

Buda - Meshify C 

Monitor - LG 27GL850-B

Z góry dzięki za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...