Skocz do zawartości
kucyk

Jaką kartę graficzną kupić?

Rekomendowane odpowiedzi

Tak zacząłem sobie analizować, no i faktycznie 1660 Super wychodzi mega opłacalnie w porównaniu do reszty, biorąc pod uwagę cenę i taką średnią wydajność, ALE... boję się trochę, że różnica względem kosztu włożonego w wymianę będzie troszkę za mała, no i nie chcę znowu wymieniać GPU za rok. 

Coraz mocniej skłaniam się ku RX5700 XT, dla świętego spokoju na dłuższy czas. Pytanie czy procek i zasilacz dadzą radę, no i na którego niereferenta patrzeć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Rearus napisał:

Pytanie czy procek i zasilacz dadzą radę, no i na którego niereferenta patrzeć?

dadzą spokojnie radę. 

Proponuję  Sapphire rx5700xt Pulse . Wystarczająca i cicha. W dobrym stosunku wydajność, kultura pracy/cena    

Edytowane przez Dart9

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ja rozważałem między 5700 xt i 2060 super (obie bieda edyszyn do 1650zł) kupiłem 5700 xt gigabyta z outletu. wszystkie testy pokazują na plus rx 5700 xt w grach, ale.... właśnie 2060 super jest dużo lepszy w sofcie profi. czasem koduje film do h264 i nvenc wymiata. wydajność NV w premiere lub w sony vegas mocno na plus. AMD olało temat wsparcia softu adobe i innych przez GPU. szkoda, że w testach np. purepc nie uwzględnia się zastosowania profesjonalnego - czasem odpala się soft do edycji video. Dziwnym jest dla mnie podejście AMD do tematu, są w MAC-ach a tam króluje raczej zastosowanie profi, szczególnie obróbka VIDEO i taka kicha z wsparciem. Opowieści o konieczności dopracowania sterowników w tym zakresie krążą od czasów vegi i do dziś kiszka. Rx 5700 xt w profi jest tak samo wolny jak VEGA 56/64, które były wolniejsze od  gtx 1060. 

tu jest benchmark do premiere pro https://www.pugetsystems.com/labs/articles/PugetBench-for-Premiere-Pro-1519/ karty AMD dostają w tyłek od lat, a 5700xt nie jest szybsza od poprzednich generacji w profi zastosowaniach, mam wrażenie że będzie gorsza od mojej 1060 6gb. Wybór jest trudny bo 2060 super mimo że deka wolniejsza w rozrywce, to w zastosowaniach profi mocno na plus (kwestie RTX olałem po całości), a AMD nie jest aż tak znacząco lepsza od 2060 super. ja nabyłem rx 5700 xt z ciekawości bo od lat siedzę na NVidia. Moja ostatnia ATI to była 1550 @ 1600 pro i 1950pro którą mam do dzisiaj. 

co do niższej ceny AMD 5700 xt vs 2070 super to mnie nie dziwi, porównywania do 2060 super jest ok, ale ... zobaczymy czy dobrze zrobiłem kupując AMD, nie ukrywam, że jestem już po zakupie i chyba trochę żałuje że wybrałem rx-a a nie rtx-a

ciekawe jeszcze jak rx 5700 xt zachowa się w VR z oculusem, bo tak prawdę mówiąc wyłączenie dla tych kilku fps więcej wybrałem AMD, bo jak bym nie miał okularów VR to wybór padłby na 2060 super. co do cen kart.... to jest jakaś masakra - dowcip. producenci mocno odlecieli. gtx 260 2008r. kupiłem za 550zł, 1060 już za 1200zł 2018r. a teraz średnia półka od 1800zł.... masakra.... jest aż taka inflacja?

kurcze samo zestawianie serii rx z rtx jest błędem, rx to jest gtx, amd nie dało żadnej nowej ciekawej technologii, ficzera itp, nie ukrywam że jestem deka zawiedziony tym faktem. zawsze dawali coś więcej  NV miała DX 9 a ATI 9.1 itd. a tu zero kroku do przodu

Edytowane przez adam1004a
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Jaką kartę najlepiej będzie dorzucić do takiego zestawu? Zależy mi na cichym i komfortowym korzystaniu. Budżet, tak do 1600 zł

  • SilentiumPC Signum SG1X TG RGB
  • AMD Ryzen 5 1600 AF
  • SilentiumPC Fortis 3 140mm
  • Crucial 16GB (2x8GB) 3000MHz CL15 Ballistix Sport LT Red
  • MSI B450 GAMING PLUS MAX
  • SilentiumPC Vero M2 600W 80 Plus Bronze
Edytowane przez pattern96

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, 

Posiadam i6600k @ 4200 , GB Z170, 16Gb Ram monitor 29" - 21:9 Grafa 1050Ti 4GB Zasilacz corsair 550W.

Widzę że zaczyna się zadyszka. Chcicałbym wymienić grafę na początek. Nie mam jakiś wymagań typu ULTRA HIGH 200FPS. 

Budżet granice ok 1000 zł. 

Przeczytałem i część poleca 1660 lub 2060, tylko nie wiem czy nie jest to przerost nad treścią do tego procka. 

Nie wystarczy jakies R580? za 600 zł ? może R590 za 850 zł? Chyba 1660 za 1000 zł?

Chciałbym zakupić dziś, bo jestem na urlopie i chce się trochę pocieszyć grą.

 

 

Edytowane przez hublus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuje porady

Zastanawiam się nad zmianą karty graficznej, aktualna konfiguracja to :

I5 8400, 16 gb, rx 580. Rozdzielczość full hd.

Wszystko zamknięte w obudowie itx (Fractal 500).

Nie planuje przenosić się na wyższą rozdzielczość niż full hd (a na pewno nie w najbliższym czasie). Opłacalne będzie wymiana na RTX 2060 bądź Rx 5600 ? Czy lepiej szukać GTX 1070 na olx, które kosztuje połowe ceny ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

niestety po latach padła mi karta MSI HD 7870 Twin Frozr III OC

komputer ma już swoje lata 

procesor Xeon X5450 (3.0) i 4 GB ram, ale w zupełności mi wystarczał 

jaką teraz kartę kupić do tego zestawu ( jak gram to gram w starocia typu D3, SC2, OpenTTD ), więc nie wymagam super wydajności, ale ale coś muszę tam wstawić, co polecacie ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szanowni,

nigdy mnie nie zawiedliście, więc i tym razem liczę na pomoc - jakie GPU kupić, żeby poprawić wydajność, a nie zrobić overkilla?

Przeznaczenie to gry (Battlefield, Crossout, Football Manager, Watch Dogs 2) i filmy. Monitor też idzie do wymiany, więc na rozdzielczości na razie się nie skupiam.

Obecnie w budzie mam:
MOBO: MSI Z170A XPOWER GAMING TITANIUM
CPU: i5-6600K
RAM: Corsair 16GB 3200MHz Vengeance LPX Black CL16
GPU: Sapphire Radeon R9 390 8192MB 512bit Tri-X Nitro Lite

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, pytanie: Gigabyte GeForce GTX 1660 Super Gaming OC 6GB czy MSI GeForce GTX 1660 SUPER GAMING X 6GB GDDR6? Ta pierwsza podobno ma odrobinę wyższe taktowanie, ale plastikowy backplate. Ta druga lepsze chłodzenie i coś znalazłem w internecie, problem z piszczącym i cewkami. Ludzie kupują jeszcze Palit 1660 Super GamingPro. Która z tych trzech?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Nemayu

Lightman, RTX2060-RTX2070 Super. Zależy od gry, ustawień graficznych i rozdzielczości. W 4K to nawet i 2080Ti.


Kapciu75, zależy od ceny. Taktowanie każda ma takie same, a zarazem zupełnie inne. Taktowanie zależy od jakości chipu/rdzenia, a nie od modelu/producenta karty(wiadomo, że ustawi w biosie fabrycznie więcej, ale karta i tak może boostować niżej, sam sobie możesz to jednym suwakiem podnieść do poziomu droższego modelu), ale też im lepszy chip tym wyższe temperatury, bo gorzej oddaje ciepło i trzeba zrzucić napięcie i taktowanie albo podkręcić wentylatory.
Na przykładzie Instytutu Danych z [Dupska]: to samo chłodzenie i RPM wentylatora:
średni chip->1,0V-1850MHz-70stopni.
super chip->1,0V-1900MHz-73stopnie,
średni chip->1,1V-1930MHz-75stopni,
super chip->1,1V-2000MHz-77stopni. 
Loteria, fabryczne taktowanie jest podbijane tak czy siak, a jak chcesz więcej to robisz banalne OC.
Jedyne co się liczy to wydajność chłodzenia, a potem power limit i sekcja zasilania, a reszta to loteria.
Jak jest podniesiony power limit to możesz dać wyższe napięcie, czyli wracając do przykładu:
średni chip->1,2V-2000MHz-78 stopni,
super chip->1,2V-2080MHz-80 stopni,
a wyższe napięcie to potencjalnie wyższe OC, ale też większe piszczenie cewek/elektroniki.

Wg mnie najlepiej wziąć jakąś tanią wersję, która ma średniawe chłodzenie z radiatorem na pamięciach i sekcji zasilania. 300zł czy ile tam w kieszeni, skręcasz wentylatory do akceptowalnego maximum (ustawiasz krzywą, by wzrastało stopniowo) i robisz UV i minimalne OC rdzenia tak, by było max 80 stopni i OC pamięci na ile pozwala. Wydajność zależnie od szczęścia i wybranej karty. Tracisz góra 5% wydajności względem wyżyłowanych kart super hiper pro, a karta jest cichsza i na ogół w cenie modelu niżej w wersji hiper super gaming pro, czyli +20% wydajności.

Edytowane przez Nemayu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolega nie dość że chce otrzymać tytuł górnika roku to jeszcze chyba się zatrzymał w czasie .

GTX580 to zabytek , gorący i prądożerny na tle dzisiejszych kart , za 650 zł to można dostać obecnie znacznie wydajniejsze i lepsze karty np. Rx 570

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cześć Pany po ekstremalnie długiej przerwie,
chciałbym zmienić GPU na coś lepszego (gram raczej tylko w 1080p ale na monitor 4K też się czaję) w moim dość leciwym komputerze - 3570K@stock, 12GB RAM, 7870, Antec EA550G. Rozważam używkę 1080 TI  (oraz w późniejszym czasie zmianę na 3770/E3-1230V2). Nie zależy mi na RT, gry raczej pokroju Dayz, State of Decay 2, no i czekam na Dying Light 2. Czemu 1080TI? Spadły ceny, mocy bardzo duzo, "na jakiś czas" do grania starczy. Ma to sens?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Panowie chce trochę zmodernizować kompa, na kartę mam do wydania max 500 na fakturę Vat.

procek to i5 2500k

16 gb ramu

karta obecnie to hd6850

Co polecacie?

Edytowane przez HIROSH

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Szukam cały dzień już optymalnej karty do swojego i5 3470, 8gb ram, zasilacz LCpower 500w(350W-12V).

Ciężko ogarnąć tą numerologię tych kart i cena/jakość, wolałbym kupić nową kartę(miec gwarancję) i tak do RX zniechęciła mnie ich pobór prądu, musiałbym własciwie wymieniać zasilacz - koszty.

Więc skupiłem się na GTXach 1660 z 8gb za 900zł gdzieś widziałem ale to chyba overkill do tego procesora, dlatego teraz oglądam karty 1650 super cena jakaś niezbyt zadowalająca zadowalająca bo od prawie 800zł jednak z racji 100W w TDP, brzmi że jest ona cicha i na pewno nie będę potrzebował wymieniać psu. Co o tym sądzicie?

To ma być zakup na lata, gry w jakie gram to przede wszystkim wot, turówki, strategie, czasem jakieś rpg typu wiedźmin skyrim. Monitor jeszcze nie kupiony docelowy ale będzie FHD, więcej niż 60Hz uważam za raczej stratę pieniędzy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam i5 2500k, 16 gb ramu

500 zł za nowa ew za 300 za używkę, a tak naprawdę czym mniej tym lepiej.

W sklepie z używanymi częściami gościu ma kilka 660 z gwarancja pół roczna.
 

raczej nie myślę o karcie na przyszłość, a o karcie która umożliwi mi pogranie w starsze tytułu gdzie mój radek 6850 1gb nie daje radę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do 300 zł to szukał bym GTX950 , nowsza i mniej prądożerna niż 660 , do tego nieco szybsza ( przynajmniej wg.user benchmark ) .

Z nowych kart nie ma nic sensownego w tej cenie , dopiero za ~700 zł  jest RX 570 , ew. za ~600 zł w outlecie na morele .

 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie,

jaką kartę graficzną kupić do 1080p 60FPS do procka i5-6600K 4.5GHz. Interesują mnie gry z serii Total War, Division 2, Warzone w ustawieniach Ultra. Kwota nie ma znaczenia, ale zależy mi na dobrym stosunku cena/wydajność.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...