Skocz do zawartości
kucyk

Jaką kartę graficzną kupić?

Rekomendowane odpowiedzi

co powiedzie o tym???

 

Pine Geforce4 Ti4200 64MB DDR TV DVI

 

cena 439 zl

 

bardzo malo jest o tej karcie :-( niestety na hynix`ach 4ns ale chyba nie kupie nic innego w tej cene :-((

Te hynixy lataja u mnie na 645 Mhz na standardowym chłodzeniu więc niemarudz , hynixy sa jendymi z lepszych pamięci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co powiedzie o tym???

 

Pine Geforce4 Ti4200 64MB DDR TV DVI

 

cena 439 zl

 

bardzo malo jest o tej karcie :-( niestety na hynix`ach 4ns ale chyba nie kupie nic innego w tej cene :-((

Te hynixy lataja u mnie na 645 Mhz na standardowym chłodzeniu więc niemarudz , hynixy sa jendymi z lepszych pamięci

439zł ?? hm... a gdzie ją można dostać w takiej cenie?

Jeżeli gdzieś już to było napisane to sorry, nie czytałem dokładnie całego tematu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wie moze ktoś gdzie w Poznaniu dostane jakiegokolwiek gf4 ti4200 bylem w : CK znaku, komputroniku, Kombicie, Pulsarze - niegdzie nie mają i nie spodziewaja sie dostaw :( ludzie POMOCY!! a jesli nie gf4 to co kupic w granicy ~550zł do tego co ponizej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Wlasnie przymierzam sie do zakupu nowej karty. Przestudiowałem artykuły dostępne m.in. na benchmarku, twoje pc oraz tym forum i grupach dyskusyjnych, wyłaniając dwóch pretendentów do zakupu :

 

Sapphire Radeon 9600 Pro 128 m Literetail (658 zł)

oraz

Gainward GF 4 PP Ultra/650 8x XP GS (Gf. Ti 4200) (581 zł)

 

No i nasuwa się pytanie co wybrać ? Gdybym miał więcej $ to z miejsca kupiłbym 9500 PRO no ale kasy nie mam a zbyt długo jechałem na voo doo żeby teraz czekać aż sie uzbiera....

Sprzęt ten potrzebny mi głównie do grania, przy czym cenie sobie zarówno szybkość jak i jakość obrazu, nie zależy mi na obsłudze dx 9 ale chciałbym żeby nie było też problemu z nowszymi grami na dx 8.

Karta będzie współpracowała z procesorem Athlon 2500 XP Barton (jeśli ma to jakieś znaczenie)

 

To tyle. Będe wdzięczny za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poczytaj kokosz i sam oceń, czy chcesz grafę na 1,5 roku - 2 lata. Czytałeś testy i wysnuj wnioski.

 

http://forum.purepc.pl/viewtopic.php?t=49540&start=0

Heh, już to czytałem i troche ciężko mi wysnuć wnioski z 8 stron jakiejś dziwnej kłótni :)

Jak na razie przymierzam się bardziej do radka 9600 PRO ale mam jeszcze 2 tygodnie do namysłu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:D 

 

a tu swiezutki link do recki popelnionej przez Krisa z TPC i dotyczacej kart budzetowych (lowendowych czy jak tam je sobie chcecie nazywac)

 

GeForceFX 5200 kontra rywale z przedziału 250-400 zł

 

sam biore sie za czytanie i innym zycze milej lektury :P

Mozecie mi wytlumaczyc dlaczego G3Ti200 ma tam takie niskie taktowanie? Przeciez to jest najlepsza karta wsrod testowanych. Jakie taktowanie oni tam zrobili? Mozecie mi to wytlumaczyc?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poczytaj kokosz i sam oceń, czy chcesz grafę na 1,5 roku - 2 lata. Czytałeś testy i wysnuj wnioski.

 

http://forum.purepc.pl/viewtopic.php?t=49540&start=0

Heh, już to czytałem i troche ciężko mi wysnuć wnioski z 8 stron jakiejś dziwnej kłótni :)

Jak na razie przymierzam się bardziej do radka 9600 PRO ale mam jeszcze 2 tygodnie do namysłu

Jak chcesz kartę na 2 lata - ja innej możliwości nie widzę(niż 9600Pro), chyba że "dasz radę" opchnąć grafikę i będziesz chciał się bawić w takie rzeczy - zakup Ti4200 - spokojnie na niej pograsz, ale bez rzadnych "fajerwerków" (Anizo i AA)

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wg http://www.in4.pl/recenzje.htm?rec_id=172&...ctr_str_numer=3 to

r9800~=r9700pro czy wg was to prawda?

prawie identycznie taktowane są więc chyba tak.........

Tak, to prawda.

Teraz pytanie: na ktorej karcie po max. stabilnym OC uzyskam lepszy wynik (na wc i radiatorkach na pamieciach)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam takie pytanie: z linku podanego w tym temacie wynika ze radeon 9800 to 9700pro z tym ze 9800 ma nizej taktowana pamiec i gorsza przepustowosc. Tylko jesli tak to czemu rad9800 jest wciaz taki drogi, kosztuje okolo 1500zl a przeciez 9700pro juz rok temu kosztowal 1700zl. Pozatym czy mozna gdzies dostac radka 9700 pro? Bo w zadnym sklepie w necie ni moge go znalesc... Tak przy okazji co leprze: Radeon 9800 Pro GigaXcube czy Radeon 9800 Sapphire lub Hercules 3D? Pytam bo nie wiem co to za firma GigaXcube...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam takie pytanie: z linku podanego w tym temacie wynika ze radeon 9800 to 9700pro z tym ze 9800 ma nizej taktowana pamiec i gorsza przepustowosc. Tylko jesli tak to czemu rad9800 jest wciaz taki drogi, kosztuje okolo 1500zl a przeciez 9700pro juz rok temu kosztowal 1700zl. Pozatym czy mozna gdzies dostac radka 9700 pro? Bo w zadnym sklepie w necie ni moge go znalesc... Tak przy okazji co leprze: Radeon 9800 Pro GigaXcube czy Radeon 9800 Sapphire lub Hercules 3D? Pytam bo nie wiem co to za firma GigaXcube...

GigaCube - to "odłam" GigaByte, ale myślę, że Hercules-a będzie lepszy.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz to ze hercules bedzie leprzy to wiem ale ten hercules to 9800 a GigaXcube to 9800pro co stanowi duza roznice w wydajnosci gdyz radek 9800 to troche slabszy, stary 9700pro. Z tad moje pytanie: Co leprze firma czy "leprza karta jako taka". W takim kontekscie uwazasz ze ten hercules bedzie leprzy? Bo ja nie jestem przekonany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz to ze hercules bedzie leprzy to wiem ale ten hercules to 9800 a GigaXcube to 9800pro co stanowi duza roznice w wydajnosci gdyz radek 9800 to troche slabszy, stary 9700pro. Z tad moje pytanie: Co leprze firma czy "leprza karta jako taka". W takim kontekscie uwazasz ze ten hercules bedzie leprzy? Bo ja nie jestem przekonany.

Zobacz sobie to - http://forum.purepc.pl/viewtopic.php?t=495...er=asc&start=30 (szczególnie pierwszy post na tej stronie)

 

I MORSZCZACHA nie narzeka :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam takie pytanie: z linku podanego w tym temacie wynika ze radeon 9800 to 9700pro z tym ze 9800 ma nizej taktowana pamiec i gorsza przepustowosc. Tylko jesli tak to czemu rad9800 jest wciaz taki drogi, kosztuje okolo 1500zl a przeciez 9700pro juz rok temu kosztowal 1700zl. Pozatym czy mozna gdzies dostac radka 9700 pro? Bo w zadnym sklepie w necie ni moge go znalesc... Tak przy okazji co leprze: Radeon 9800 Pro GigaXcube czy Radeon 9800 Sapphire lub Hercules 3D? Pytam bo nie wiem co to za firma GigaXcube...

U mnie , mam do sprzedania XXXXXXXXPLN.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ave!Zastanawiam sie nad zmiana mojego radka 9500 pro na jedna z tych kart:9700(1000zl komputronik) 9700 pro,9800 non pro(1200 zl)Prosze o rade.Oczywiscie dysponuje ograniczonym funduszem i dlatego sie zastanawim.Pozdrowienia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tutaj ciekawy test graf do 1000zł, może komuś pomoze w wyborze karty http://www.infopc.pl/index.php?id=recenzja...dRec=6&strona=9

Nie wiem czy to komus pomogla... Przede wszystkim, nie ma gf3 i gf 4 !!!! A poza tym pamietajcie za ceny sa troche inne ... Moze wiec mala podpowiedz do mojego problemiku Gf3 ti 200 czy cos innego .... (Koszt karty http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=2478 )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tutaj ciekawy test graf do 1000zł, może komuś pomoze w wyborze karty http://www.infopc.pl/index.php?id=recenzja...dRec=6&strona=9

Nie wiem czy to komus pomogla... Przede wszystkim, nie ma gf3 i gf 4 !!!! A poza tym pamietajcie za ceny sa troche inne ... Moze wiec mala podpowiedz do mojego problemiku Gf3 ti 200 czy cos innego .... (Koszt karty http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=2478 )

Niewiem jak ty patrzyłeś ale gef4 tam jest

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...