Skocz do zawartości
kucyk

Jaką kartę graficzną kupić?

Rekomendowane odpowiedzi

To może inaczej. Zastanawiam się nad już dokładnymi modelami

1. FIC ATI 9500 128MB DDR TV/DVI BOX za 656zł

2. GeForce4 Ti-4600 MSI G4Ti4600-TD 128MB DVI / tv-out bulk za 655 zł

 

Miał ktoś już doczynienia z firmą FIC ? Dobra jest ? Bo w radeonach za bardzo się nie orientuje z firmami. O dopłacie i kupieniu lepszej nie ma mowy :) . Karta będzie musiała mi starczyć gdzieś na rok/półtora. Dzięki z góry za wyczerpujące odpowiedzi :D .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To może inaczej. Zastanawiam się nad już dokładnymi modelami  

1. FIC ATI 9500 128MB DDR TV/DVI BOX za 656zł

2. GeForce4 Ti-4600 MSI G4Ti4600-TD 128MB DVI / tv-out bulk za 655 zł

 

Miał ktoś już doczynienia z firmą FIC ? Dobra jest ? Bo w radeonach za bardzo się nie orientuje z firmami. O dopłacie i kupieniu lepszej nie ma mowy  :) . Karta będzie musiała mi starczyć gdzieś na rok/półtora. Dzięki z góry za wyczerpujące odpowiedzi  :D .

Wyczerpujące...9500 dostaje od 4600 w DX 8.1, natomiast 9500 ma wsparcie dla DX 9.0 -> jeżeli to ma być karta na rok/półtora - to jak dla mnie tylko Radek 9500.

 

Pozdrawiam. :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemanko!!

Mam możliwość kupienia GF FX-5600ULTRA 128DDR VIVO/DVI za jedyne 560zł :) Jest sens kupić tą kartę?? Albo kupić i sprzedać na allegro tylko nie wiem jakiej to jest firmy.

Od Gainwarda i Creative'a różni się bodajże większą o 30 Mhz częstotliwością rdzenia.

A zresztą sami zobaczcie opis.

GRAFIKA PINE XFX GF FX-5600ULTRA 128DDR VIVO/DVI, to zaawansowany akcelerator graficzny, oferujacy ogromna ilosć najnowszych rozwiazań technicznych z dziedziny akceleracji grafiki 3D oraz wiele zaawansowanych funkcji VIVO. Zintegrowany silnik CINE-FX umożliwia niesamowite efekty wizualne, przekraczaj±ce granice wyobraĽni. Zaawansowane funkcje modelowania cieni pozwalaja na uzyskanie złożonych i zaskakuj±cych efektów specjalnych. Zwiększona, dzięki silnikowi CineFX, moc sprzętu, umożliwia szybsz± i bardziej płynn± obsługę najbardziej zaawansowanych gier. Łaczac niesamowity zakres możliwosci przetwarzania grafiki 3D z kolorami o 128-bitowej dokładnosci, układy GPU GeForce FX oferuj± najwyższ± jakosć obrazu przy obsłudze najbardziej wymagajjcych aplikacji. Karta wyposażona jest w funkcje technologii INTELLISAMPLE, która umożliwia uzyskanie niezwykle gładkich kontur obrazu przy niesamowitych szybkosciach wyswietlania grafiki. Dodatkowo TECHNOLOGIA nVIEW MULTI-DISPLAY umożliwia jednoczesn± współpracę z różnego rodzaju monitorami. Sprzęt zgodny jest z AGP X8, co umożliwia bardziej złożone modelowanie 3D i ogółem bardziej skomplikowan± grafikę, wymagan± w najbardziej realistycznych scenach 3D. Szybszy przepływ danych jest jednoznaczny z szybsz± i bardziej płynn± obsług± najbardziej wymagaj±cych aplikacji multimedialnych. Akcelerator FX-5600 ULTRA wspiera także funkcje DIGITAL VIBRANCE CONTROL (DVC), umożliwiaj±ce użytkownikowi cyfrow± regulację kolorów w celu kompensacji poziomu swietlistosci obrazu oraz uzyskanie dokładniejszych i bardziej jaskrawych kolorów w każdej sytuacji. Zgodnosć tego sprzętu z UNIFIED DRIVER ARCHITECTURE (UDA) umożliwia najwyższ± kompatybilnosć ze sterownikami oraz ułatwia dostępnosć sterowników jak i modernizację sprzętu w pececie, ponieważ wszystkie produkty nVidia, które s± zgodne z tym systemem, używaj± tego samego sterownika. Zgodnosć i wsparcie dla Microsoft DirectX9.0 zapewnia najwyższ± wydajnosć i zgodnosć aplikacji i sterowników ze wszystkimi programami DirectX9.0. Zgodnosć i wsparcie dla OpenGL zapewnia najwyższ± wydajnosć i zgodnosć aplikacji i sterowników ze wszystkimi programami OpenGL. Podwójny RAMDAC, taktowany częstotliwosci 400Mhz, umożliwia obsługę QXGA, oferuje ergonomiczne i bardzo wysokie częstotliwosi odsieżania obrazu. Zintegrowana obsługa DVI umożliwia współpracę z cyfrowymi monitorami przy rozdzielczosi do 1600x1200. Zintegrowana obsługa wyjsca TV umożliwia wysyłanie sygnału S-Video do telewizora lub magnetowidu przy rozdzielczosci o 1024x768. Wymagania sprzętowe: Pentium III/4/Celeron, AMD Athlon/Duron lub zgodny; zł±cze AGP 2.0 lub nowsze; minimum 128MB pamięci operacyjnej; napęd CD-ROM; zasilacz o minimalnej mocy 250W. Szczegółowe dane techniczne: procesor graficzny NVIDIA Geforce FX-5600 Ultra; 256-bitowy akcelerator grafiki; 128MB pamięci DDR; częstotliwosc aktowania GPU 325Mhz; 128-bitowy interfejs pamięci DDR; moc przetwarzania do 1.3 miliarda Tekseli/s (Fill Rate); moc wyswietlania do 81 miliona wierzchołków/s; przetwarzanie do 4 pikseli na cykl zegara; jednoczesne przetwarzanie do 16 tekstur/piksel; częstotliwosć taktowania pamięci (Effective Memory Clock) 700Mhz; podwójny RAMDAC 400Mhz; wsparcie dla systemów Microsoft

Na karte jest 24 M-ce gwarancji.

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co lepsze ?

 

Hercules Radeon 9800 non pro

His Radeon 9800 non pro (ponad 100zl taniej)

 

Hercules to bardzo dobra i znana firma produkujaca karty Ati a dawniej NV. Dla mnie His to taki zwykly no name tyle ze troche lepszy od innych no nameow czyli bierz HERCULESA.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...NathaN... ; grzesiu =>HIS robi bardzo dobre karty tak samo jak saphire. Karty te sa sprzedawane takze jako build by ati, wiec o czyms to swiadczy, ale herc jest lepszy.

 

po pierwsze ma miadziane chlodzenie i rdzenia i pamieci => odpada koszt zakupu radiatorow na ramy.

 

po drugie karta daje sie bez problemu podkrecic do poziomu pro i wyzej.

 

po trzecie przy takiej kwocie 100zl jest to malo.

 

 

Pitbull82 => nie wiem gdzie, ale na 100% jest to droga karta. moze lepiej jest rozejzec sie za radkiem 9700. ostatnio bylo do dostania w komputroniku i siriusie za ok. 1000pln.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...NathaN... ; grzesiu =>HIS robi bardzo dobre karty tak samo jak saphire. Karty te sa sprzedawane takze jako build by ati, wiec o czyms to swiadczy, ale herc jest lepszy.

 

po pierwsze ma miadziane chlodzenie i rdzenia i pamieci => odpada koszt zakupu radiatorow na ramy.

 

po drugie karta daje sie bez problemu podkrecic do poziomu pro i wyzej.

 

po trzecie przy takiej kwocie 100zl jest to malo.

 

 

Pitbull82 => nie wiem gdzie, ale na 100% jest to droga karta. moze lepiej jest rozejzec sie za radkiem 9700. ostatnio bylo do dostania w komputroniku i siriusie za ok. 1000pln....NathaN... ; grzesiu =>HIS robi bardzo dobre karty tak samo jak saphire. Karty te sa sprzedawane takze jako build by ati, wiec o czyms to swiadczy, ale herc jest lepszy.

 

po pierwsze ma miadziane chlodzenie i rdzenia i pamieci => odpada koszt zakupu radiatorow na ramy.

 

po drugie karta daje sie bez problemu podkrecic do poziomu pro i wyzej.

 

po trzecie przy takiej kwocie 100zl jest to malo.

 

 

Pitbull82 => nie wiem gdzie, ale na 100% jest to droga karta. moze lepiej jest rozejzec sie za radkiem 9700. ostatnio bylo do dostania w komputroniku i siriusie za ok. 1000pln.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niemiec, wiem że ten herc napewno sporo kosztuje (bardziej by się r9700 non pro) opłacało brać ale ja nie kupuję póki co karty bo ta co mam mi starcza (gf3 ti200) ale pytałem się z ciekawości bo jeszcze nie widziałem tej karty w Polsce a wiem że 9600xt hercules wydawał i jestem ciekaw ceny bo jak będzie powyżej 1k to będzie lolek ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli mozecie w miare szybko odpowiedziec bede wdzieczna :)...

Chce kupic nowa karte graficzna tylko nie wiem do konca co wybrac. Mianowicie ti 4200 czy moze dolozyc 100zl i kupic ati 9500 64mb dajace sie przerobic na 9500pro. Bardzo prosze o szybka odpowiedz.:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze ja tez chce kupic nowa grafe :(. Mialem upatrzonego ti 4200 ale zostal ostatni w hurtowni sprzedany (msi box kreci sie u kumpla idealnie bo mi go podkupil ;D ). terz kminie co brac czy ti 4200 czy radka 9500 modowalnego na 9500 pro. Zaznacze wczesniej mialem 8500pro. O ile w testach typu 2001 wypadal spoko o tyle w grach w porownaniu do ti 4200 jednak juz dostawal po du... . Koledzy i kolezanki poradzcie co wybrac. W sumie za ti przemawia niska cena - ponizej 400zl a za jakies 3-4 miechy chyba ceny 9700 pospadaja...(w stanach juz mozna kupic po okolo 800zl)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, czy ten temat był poruszany, ja jakoś nie moge znaleźć. A może to głupie pytanie, bo różnice cenowe pomiędzy Radkiem 9500 a 9800 są prawie trzykrotne.

 

No cóż jednak różnice wydajności też są spore.

 

A więc od początku. Z tego co zauważyłęm, to obecnie są trzy karty graficzne, które są wyjątkowo opłacalne do kupienia. Są to (akurat wszystkie karty Herculesa):

1) Radeon 9500 modowalny na 9500pro -> 580zł w PCProjekt (nie znam firmy), oraz 585zł w ESC (karta Herculesa)

2) Radeon 9800SE All in Wonder modowalny na wersję pro -> 1420 w PCProjekt (i tam jest najtaniej)

3) Radeon 9800 (nonpro) - podkręcalny do 9800pro, a nawet XT -> ok 1500zł

 

A więc - róznica pomiędzy radkiem 9500 a 9800 jest ogromna - ale czy wydajnościowo też to tak wyglada, czy może tu różnica nei jest tak wielka,żeby opłacało się kupować droższa grafę?

 

Następna sprawa - dwa ostatnie Radki - oba modowalne/podkręcalne na wersję pro, ale ten pierwszy do tego ma kartę TV. Z wydajności, to z przeczytanych testów wynika, że SE@pro nie ustępuje wydajnościowo orynalnej wersji pro. Ale z drugiej strony druga karta nie musi być modowalna, aby uzyskać radka 9800pro. Co lepsze? Trudno powiedzieć.

 

I właśnie - za jakiś tydzień kupuję kartę graficzną - stąd mój dylemat. W sumie to karta TV w grafie by się przydała, ale mogę bez tego żyć...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co powiedzie o tym???

 

Pine Geforce4 Ti4200 64MB DDR TV DVI

 

cena 439 zl

 

bardzo malo jest o tej karcie :-( niestety na hynix`ach 4ns ale chyba nie kupie nic innego w tej cene :-((

na hynixach to źle czy żle ze tak malo o tej karcie jets?? zobacz ile moje hynixy na standard chlodznieu lataja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam do dyspozycji 300zł i zastanawima sie co kupić za cud techniki bo moja riva już nie daje rady :] o to co znalazlem co sądzicie o tych kartkach ? http://www.allegro.pl/show_item.php?item=21263084

lub http://www.allegro.pl/show_item.php?item=20959578 a może http://www.allegro.pl/show_item.php?item=21092212 albo dożudzcie cos od siebie :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam  mam do dyspozycji  300zł i zastanawima sie co kupić za cud  techniki bo moja riva już nie daje rady :]   o to co znalazlem  co sądzicie o tych kartkach  ?  http://www.allegro.pl/show_item.php?item=21263084  

lub http://www.allegro.pl/show_item.php?item=20959578 a może http://www.allegro.pl/show_item.php?item=21092212  albo dożudzcie cos od siebie  :]

 

same lole wybrałeś, polecam w tym przedziale cenowym np cos takiego - http://www.allegro.pl/show_item.php?item=20988464

lub szybciej to

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=21234928

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiesz zabardzo sie na tym nie  znam  hmm te kartki napewno znacznie  przekrocza moje finanse :]  to jeszcze nei koniec licytacji ale czy dobre są  GF4Mx440 ??

Ja ci podałem linka do gef 4 TI !

GEF4MX 440 to jak gef2TI czyli obecnie zrednio a na dodatek brak dx 8

zaraz poszukam cos tanszego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm a może  to ??http://www.allegro.pl/show_item.php?item=21227339

jak masz kase to bierz TI 500 ale ten ti 200 bez problemu chodzi jako ti500 wystrczy tylko zegary zwikesyzc i juz bez problemu bedzie latał 240/520

 

tylko taki myk jest ze na zukcji z ti200 pozosytal jescze 1 dzien i cena niewiele skocvzy a na tej ti500 jescze 6dni takze cena skoczy min o jakies 50zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...