Skocz do zawartości
kucyk

Jaką kartę graficzną kupić?

Rekomendowane odpowiedzi

kupiłem pcprojekcie za 1440 zł 9800PRO ICEQ bo ma radiatorki i lepsze pamieci od tego zwykłego podobno sporo lepiej się kręci okaże sie jutro będę miał u siebie bo kumpel z krakowa mi przywiezie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie... napisałem już ten tekst na forum dot. Kart Graficznych, ale zorientowałem się, że to nie było dla niego odpowiednie miejsce i po nawróceniu piszę tutaj #-].

 

Planuję zakup nowej karty graficznej (mam aktualnie Winfast GeForce 3 TiT 500MhZ). Preferuję głównie karty o chipsetach GeForce, więc wychodzę z zapytaniem:

Którą kartę polecacie ? Aktualnie rozmyślam nad jedną z poniższych:

1.Gainward GeForce FX Ultra/1100 TV DVI (http://sklep.tweak.pl/index2.php?idtresc=produkty/produkty&tresc=z3&laduj=opis&kodprod=GRGWUL1100TD)

2.GeForceFX 5900 Leadtek Winfast A350 TDH128LX VIVO (http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=10582)

 

A może proponujecie jakieś inne rozwiązanie ? Ważny dla mnie dosyć byłby fakt chipsetu (Radeony raczej odpadają...)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Troche poczytalem, kaski sie zebralo i przyszedl czas zmiany starenkiego GF2 na cos szybszego.

Z doswiadczenia wiem ze procek >2GHz spokojnie wyrabia w wyswietlaniu grafiki nawet w nowych grach ale przy kiepskich detalach. :(

Szukam czegos do ~500zl.

W testach widzialem ze Ti4200 radzi sobie calkiem niezle i w wiekszosci testow dosc porzednie odstaje od 9500. :?

No i teraz pytanko czy moze rozejzec sie za jakims dobrym Ti4200 z dobrymi pamieciami albo juz poszukac cos szybszego 4400,4600?

A moze dolozyc pare zloty i kupic sobie 9500?

Odrazu mowie ze nie jestem jakims wymagajacym graczem i raczej nie bede uzywac FSAA,Anizo o duzych wspolczynnikach.

Chodzi mi o to zebym mogl sobie troche pograc w nowsze gierki w dobrymi detalami itd.

Oczywiscie wszystko bedzie podrecone na max z chlodzeniem wodnym a na GPU planuje dodac peltiera. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Troche poczytalem, kaski sie zebralo i przyszedl czas zmiany starenkiego GF2 na cos szybszego.

Z doswiadczenia wiem ze procek >2GHz spokojnie wyrabia w wyswietlaniu grafiki nawet w nowych grach ale przy kiepskich detalach. :(

Szukam czegos do ~500zl.

W testach widzialem ze Ti4200 radzi sobie calkiem niezle i w wiekszosci testow dosc porzednie odstaje od 9500. :?

No i teraz pytanko czy moze rozejzec sie za jakims dobrym Ti4200 z dobrymi pamieciami albo juz poszukac cos szybszego 4400,4600?

A moze dolozyc pare zloty i kupic sobie 9500?

Odrazu mowie ze nie jestem jakims wymagajacym graczem i raczej nie bede uzywac FSAA,Anizo o duzych wspolczynnikach.

Chodzi mi o to zebym mogl sobie troche pograc w nowsze gierki w dobrymi detalami itd.

Oczywiscie wszystko bedzie podrecone na max z chlodzeniem wodnym a na GPU planuje dodac peltiera. ;)

 

Doloz pare zlotych i bierz R9500. Ti 4200 itp. nie ma obslugi DX9, spojrz na wynik 3Dm 03 w porownaniu do 9500! A pozatym jezeli trafisz na dobra wersje to bez zadnych klopotow przerobisz swojego radka na 9500 PRO :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem sobie kupic Radeona 9800 se modowalnego , lecz slyszalem ze pomimo iz zapewniaja , ze bez problemu mozna odblokowac dodatkowe potoki i nie miec artefaktow to i tak sie czasem zdarzaja , a mi sie nie chce z tym srac.

Ostatnio znalazlem artykul , ze zmieniajac bios w GF 5900 XT Asusa ( i nie tylko Asusa) mozna uzyskac GF FX 5950 ultra i to bez zadnych problemow.A cena takiej karty to 990 zl , wiec w miare spoko.

 

Dlatego chcialem sie zapytac co sadzicie na temat tej karty :D

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm tak czytam ten topic i się zastanawiam nad kartą graficzną. Jak wiele osób tu obecnych mam do dyspozycji MAX 1500 zeta na grafe. W rachubę wchodzi His ICEQ, ale jest jedno ale ;). Mamy już 11 kwietni i się zastanawiam jak to będzie z tym PCI EXPRESS?

Chcę zmienić praktycznie cały sprzęt (prócz obudowy, monitora, hdd i nagrywarki, czyli zmieniam MSI KT4V, 512 Infineon cl2, Geinward GF4200 64DDR(3,3ns), AMD2200+,

Q-Tec 400W Dual Fan) i teraz męczy mnie pytanie. Czy warto zmieniać, czy lepiej poczekać ?? Czytałem troszku już o PCI EXPRESS, ale chce się dowiedzieć czegoś od was, waszą opinie czy warto czy nie warto, bo raczej nastawiam się tak aby DOOM 3 brykał mi na full detalach, przy max anizo, i antianalizing A do tego komp do OC;) Dlatego jak wiecie cos na temat tych ?nowych standardów? to proszę piszcie!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm...wedlug mnie, nie masz na co czekac. Co prawda juz pewnie za rok PCI EXPRESS bedzie standardem, jednak wogole nie potrzebnym - wydasz tylko wiecej kasy. Polecam przeczytac http://www.tomshardware.pl/graphic/20040310/index.html i wszystko bedzie jasne.

 

ps. to jest juz taki sprzet ktory uciagnie Dooma3 przy max detalach i wszystkim "na full" ??? O_o

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chciałbym sie dowiedzieć co sądzicie o radku 9600 128mb/128bit firmy sappire . mam zamiar sie na nią przeżucić niedługo , ale boje sie aby nie wyżucić kasy w błoto :roll:

 

 

 

pozdro 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jest jakas alternatywa dla fx 5200 ultimate prolinka (czyli do 350 zl) i czy sie wogule oplaca z gf 4mx440 sie przerzucic na to

9200 128 bit, 128 MB. Jeżeli masz okazję jeszcze gdzieś dostać Ti4200 (coś ok 350zł) to bierz :wink:

Napisz resztę sprzętu.

 

chciałbym sie dowiedzieć co sądzicie o radku 9600 128mb/128bit firmy sappire . mam zamiar sie na nią przeżucić niedługo , ale boje sie aby nie wyżucić kasy w błoto :roll: 

 

pozdro 8)

Raczej słabo 9600, choć jak sam miałem to udało mi się @ do 3200pkt w 2003 :wink: Postaraj się wstrzymać jeszcze trochę przed zakupem (ok miesiąca) zobaczymy jak ceny się zmienią po wejściu nowych układów na rynek. Lepiej dozbierać kasę i kupić (np. na Allegro) 9600 Pro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam duron 1,6@@@@@ (166 x 12) (256ddr synchro puszczone) na k7s8x i colin 4 mi zwalnia trohe na tym 4mx hoc nie krojony (270/405 tez prolinka)

 

jakbym mial dosjcie do Ti to bym sie nie pytal tylko bral i jeszcze jedno pytanie ile(czy) lepszy od gf 3 ti 200 creativa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szybkie pytanie oplaca sie gf titanium 4200 64MB ddr (xfx box) za 380zl?

Oplaca ale zalezy jakiej firmy.

Jezeli to MSI, Leadtek, Gainward to brac i sie nie zastanawiac.

Jezeli jakis noname to tez dobra cena ale lepiej poszukac czegos firmowego bo przy odsprzedazy mniej straci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Kiedyś przejąłem się rolą :mrgreen: i napisałem z głowy takie "krótkie" info, na co należałoby zwrócić uwagę wybierając grafę. Może się komuś przyda. Zapodaję linka do mojego postu na forum:

 

http://forum.purepc.pl/viewtopic.php?p=803201#803201

 

 

Pozdro

Lopez

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Nieznam sie zbyt dobrze na kompach dlatego mam do was pytanie.

Czy RADEON 9600 Pro Z GigaCube za 630 zł to dobry zakup :?:

Zaznaczam, że jest to cena w sklepie a nie na allegro.

Z góry dzięki za odpowiedź

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Nieznam sie zbyt dobrze na kompach dlatego mam do was pytanie.

Czy RADEON 9600 Pro Z GigaCube za 630 zł to dobry zakup :?:  

Zaznaczam, że jest to cena w sklepie a nie na allegro.

Z góry dzięki za odpowiedź

Napsz jakie są taktowania dla rdzenia i pamięci. Jeżeli 400/600 to się opłaca w przeciwnym wypadku lepiej kupić nowego Power Colora za 580zł o taktowaniach 400/400 (prawdopodobnie takie jak w tym GigaCube który chcesz kupić).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aaa...mam beznadziejna karte graf i chcialbym wymienic ja na cos dobrego...mam do dyspozycji ok 800zl....co najlepsze w takiej cenie?

Podaj config bo czasem sie nie oplaca wywalic 800 zł tylko na karte bo i tak reszta kompa jest lipna...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...