Skocz do zawartości
kucyk

Jaką kartę graficzną kupić?

Rekomendowane odpowiedzi

został 1 dzień i do 300zł bym walczył o tą:

http://allegro.pl/item248489328_palit_nvid...b_ddr3_agp.html

 

a ta się zaraz kończy więc na snajpera

http://allegro.pl/item244458986_palit_nvid...b_ddr3_agp.html

 

ta dobra tylko 'doskwiera' jej 128MB

http://allegro.pl/item249754037_galaxy_760...an_box_gwa.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko. Komputer z prockiem dual core 1,8mhz.1 gB ram,złącze pci-e,i karta asus 7600 gs 256MB. Co dołożyć pod gierki? Myślałem o karcie 8600 GTS 256 MB z 128bit gigabite za 579zeta.

Czy warto?? czy gra jest w ogóle warta świeczki na takim kompie??

Będę wdzięczny za pomoc.

OPozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W moim odczuciu 128MB to za mało na grafie - nawet nie biorąc pod uwagę rozdziałek wyżej niż 10x7 z aa i anizo.

 

@grzes22

8600GTSza 579zł się nie kupuje bo nie ma sensu:

Palit 8600GT Sonic+ za 370zł na 1ns pamiątkach bez problemu dokręca się do 86GTS a jednak kosztuje ~200zł mniej...

Aczkolwiek z 76GS nawet na ddr2 przesiadka na 86 jest wg. mnie bez sensu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe dzieki Jax CCC właśnie na tym bazuje

a te "doskwieranie" tak bardzo odczuje??

pzdr

hmmm a nie chciałbyś używanego 7600 gs z krakowa??asusa w pudełeczku.chcę wymienić sobie na lepsiejsze więc chce się pozbyć :)

 

W moim odczuciu 128MB to za mało na grafie - nawet nie biorąc pod uwagę rozdziałek wyżej niż 10x7 z aa i anizo.

 

@grzes22

8600GTSza 579zł się nie kupuje bo nie ma sensu:

Palit 8600GT Sonic+ za 370zł na 1ns pamiątkach bez problemu dokręca się do 86GTS a jednak kosztuje ~200zł mniej...

Aczkolwiek z 76GS nawet na ddr2 przesiadka na 86 jest wg. mnie bez sensu.

a co byś proponował?? bo myślałem o czymś mocniejszym tyle że za 1250 zaproponowali mi już xboxa 360 a jak się ma plazmę w domu to już całkiem fajnie hula:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe dzieki Jax CCC właśnie na tym bazuje

a te "doskwieranie" tak bardzo odczuje??

pzdr

jakie gry, jaka rozdzielczość ?

może ale nie musi.

 

ja bym walczył o w/w Palit.

Obowiązkowe o/c pamięci im!

chłodzenie mają też dobre, krętliwe są, 256MB ddr3 - dobre karty.

 

@grzes22

co to 7600GS Asusa ? jakie ma pamięci? ddr, ddr2, ddr3 ? bo jeżeli ma ddr3 to przesiadka na 8600GT mało opłacalna, nie będzie duzego skoku wydajności.

 

jeżeli zmieniać to 8600GT Palit Sonic i zrobić o/c a za resztę identyczną kostkę RAMu dokupić. GTSa nie warto kupić.

Jaki zasilacz ma komp ?

 

Można też coś z wyższej półki kupić:

wylicytować, bdb kartę i porządnym chłodzeniem. 600zł można za nią dać

http://allegro.pl/item244983293_his_x1950x...gddr3_pcie.html

 

albo nówkę:

http://www.skapiec.pl/site/cat/14/comp/139991

ale tu już chłodzenie nie tak atrakcyjne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy taka karta to dobry zakup?? /stosunek jakość-cena-ograniczony budżet/

 

Palit SONIC 7600GS 256MB DDR3 za 200pln, gwar.do 01.2009

 

nie mogę poczytać, urwanie głowy w pracy! muszę dać odp. do jutra rano.

 

HELP PLZ!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy taka karta to dobry zakup?? /stosunek jakość-cena-ograniczony budżet/

 

Palit SONIC 7600GS 256MB DDR3 za 200pln, gwar.do 01.2009

 

nie mogę poczytać, urwanie głowy w pracy! muszę dać odp. do jutra rano.

 

HELP PLZ!!!

w/g mnie tanio ak Ty nie chcesz to ja biore :) Edytowane przez Heat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

900zł to już 88GTS:

http://allegro.pl/item250140369_palit_8800...a_targowek.html

 

Można powalczyć. (btw. jak nie mylę się to mam deja vu - na pewnym forum ktoś pisał że zmieniał 88GTS na HD2900XT...)

 

Ew nówki 980zł.

A tak to albo polowanie na 7900GTO/7900GTX/X1950XT albo wybranie 8600GT Palita Sonic+ i dokręcenie go do taktów GTS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukaj 7300GT DDR3 , znajdziesz używkę palita albo galaxy

Za 140-160zł nie wiem, czy znajdzie nawet wersję 128MB. Chyba że polował by z pół roku na allegro.

Zresztą w tej cenie 6600GT na GDDR3 (500/1000) to tylko 128MB, ewentualnie zwykłe 6600 na DDR2 z 256MB pamięci.

Edytowane przez Evil One

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

mimo, że już stary jestem to ostatnimi czasy zagościł u mnie stalker na kompie i stare graty nie wyrabiają. Zastanawiałem się czy jakaś grafika tak do 200PLN na AGP wspomogłaby tą gierkę. Od razu powiem, że nie chcę nic w kompie oprócz GPU zmieniać. Coś o X800GTO słyszę, ale przecie za 150PLN wyrwać jej się nie da.

 

dzięki za podpowiedzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

mimo, że już stary jestem to ostatnimi czasy zagościł u mnie stalker na kompie i stare graty nie wyrabiają. Zastanawiałem się czy jakaś grafika tak do 200PLN na AGP wspomogłaby tą gierkę. Od razu powiem, że nie chcę nic w kompie oprócz GPU zmieniać. Coś o X800GTO słyszę, ale przecie za 150PLN wyrwać jej się nie da.

 

dzięki za podpowiedzi

Nowsze gry do płynnego grania wymagają 1.5GB a najlepiej 2GB pamięci. To podstawa, a w STALKERZe niestety konieczność, chyba że ustawisz wszystko na LOW ze "statycznym" renderingiem. Co do karty (konfig na socket A) - to może X800GTO (ale taki, który moduje się na 16pot.) ewentualnie np ten: X800XL AGP 16pot.

 

Do 200zł ciężko o grafikę do Stalkera, tak aby było widać więcej szczegółów i gra była przyjemnością. Ta karta z siga R9800PRO w sumie nie jest tragiczna, i może lepiej dozbierać nawet do socket 754/939 (proc/płyta - grosze na allegro) ale już z PCI-E i kartę na takie złącze kupić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za 140-160zł nie wiem, czy znajdzie nawet wersję 128MB. Chyba że polował by z pół roku na allegro.

Zresztą w tej cenie 6600GT na GDDR3 (500/1000) to tylko 128MB, ewentualnie zwykłe 6600 na DDR2 z 256MB pamięci.

Tak ? Ostatnio widziałem za 180 zł Galaxy z Zalmanem Kup Teraz i nikt się nie rwał, a Palita 7300GT DDR3 256MB kolega z innego forum wylicytował za 153 zł. Więc nie mów, że się nie da :rolleyes:

 

Witam,

mimo, że już stary jestem to ostatnimi czasy zagościł u mnie stalker na kompie i stare graty nie wyrabiają. Zastanawiałem się czy jakaś grafika tak do 200PLN na AGP wspomogłaby tą gierkę. Od razu powiem, że nie chcę nic w kompie oprócz GPU zmieniać. Coś o X800GTO słyszę, ale przecie za 150PLN wyrwać jej się nie da.

 

dzięki za podpowiedzi

Szukaj X800GTO ewentualnie 6600GT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki za szybkie odpowiedzi.

 

optymizmem to wieje na kilometr od Was!:)

 

Ja wielkich wymagań graficznych to nie mam. AAx16 i inne bajery to nie dla mnie. Ja ciągle się zachwycam grafiką z starcrafta czy fallouta, więc nie potrzebuję doszukiwać sie bumpmapingu w jakiś marmurowych budynkach. Chodzi o to, żeby w rozdziałce 1024 jakoś to chodziło. Na obecnym sprzęcie chodzi w miarę, tylko mam takie przycinki co jakiś czas. Nie jak sie coś dzieje tylko tak z duupy. Czy to za mało ramu? Tweaki już zastosowałem:)

@Evil One

mówiłem, że nie chcę zmieniać sprzętu. a tą grafę obserwuje:)

@beka

nie lubię GF

@YogiCK

za droga

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki za szybkie odpowiedzi.

 

optymizmem to wieje na kilometr od Was!:)

 

Ja wielkich wymagań graficznych to nie mam. AAx16 i inne bajery to nie dla mnie. Ja ciągle się zachwycam grafiką z starcrafta czy fallouta, więc nie potrzebuję doszukiwać sie bumpmapingu w jakiś marmurowych budynkach. Chodzi o to, żeby w rozdziałce 1024 jakoś to chodziło. Na obecnym sprzęcie chodzi w miarę, tylko mam takie przycinki co jakiś czas. Nie jak sie coś dzieje tylko tak z duupy. Czy to za mało ramu? Tweaki już zastosowałem:)

@Evil One

mówiłem, że nie chcę zmieniać sprzętu. a tą grafę obserwuje:)

@beka

nie lubię GF

@YogiCK

za droga

Z Twojego siga nie wynika ile tak naprawdę tego ramu posiadasz. 1GB? STALKER nie jest za bardzo dopracowaną grą. Jak nie wiadomo skąd są ścinki w grze, kiedy nic się nie dzieje, to za mała ilość pamięci na karcie, przekręcona grafa/proc, za słaby zasilator, albo w pozostałych 90% przypadków za mało ramków do gry. Stawiam na to ostatnie. Edytowane przez Evil One

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z Twojego siga nie wynika ile tak naprawdę tego ramu posiadasz. 1GB? STALKER nie jest za bardzo dopracowaną grą. Jak nie wiadomo skąd są ścinki w grze, kiedy nic się nie dzieje, to za mała ilość pamięci na karcie, przekręcona grafa/proc, za słaby zasilator, albo w pozostałych 90% przypadków za mało ramków do gry. Stawiam na to ostatnie.

nie ma w sigu ramów bo są 2 różne kostki, a ja lubię oszczędność formy. Tak 1gb. Myśle że oprócz mało ramu i na GPU to jeszcze słaba wentylacja budy. Ciepło tam ogromnie. W każdym bądz razie gram na tym co ustawia sama gra i jest nie najgorzej:). Czyli 1024 i stat cienie i ogólnie średnio.

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tych trzech kart wszystkie posiadają 128-bitową szynę pamięci. nie daj się nabrać. Najlepszym wyjściem będzie 7600GS na GDDR3 Sonic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam nadzieje, że mi pomożecie wybrać kartę za mniej więcej 550 zł bo w moim 6600gt wczoraj wysadziło 2 kondensatory xD i za długo nie podziała. Zastanawiałem się nad 8600ge a 7900gs . Wolałbym żeby karta była lepsza w nowszych grach a nie w starszych tak jak radek x1950pro .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...