Skocz do zawartości
kucyk

Jaką kartę graficzną kupić?

Rekomendowane odpowiedzi

obecnie zastanawiam się nad dwiema kartami:

 

http://www.komputronik.pl/Karty_graficzne/...pelny,id,46715/

 

http://www.x-kom.pl/index.php?show_prod=23...;_spl=&_ih=

 

Czym one się tak naprawdę różnią? Czy ta pierwsza rzeczywiście posiada wejście video? bo na innych stronach tego nie mogę znaleźć a komputronik jakoś nie chce odpowiedzieć. I czy warto dopłacać do tej pierwszej karty?

Z góry dzięki za pomoc.

Pozdro.

 

wg. wypisanych specyfikacji to 256bit vs 512bit choc to niby ten sam model, a do tego komputronik zawsze mial wysokie ceny.

 

 

ewentualnie nie taniej kupic HD3850 i podkrecic? te same, badz lepsze wyniki, mniejsze zuzycie mocy... nizsza cena...

Edytowane przez -=YoGi=-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HD3850 z tego co widzę jest droższe. A co do tych kart to zastanawia mnie to wejście video. Czy ono w końcu jest czy nie. Z x-koma mi przysłali odp, że nie. A z komputronika cisza.

zawsze mozesz zamowic i sprawdzic :) masz 10dni na odeslanie. A tak wogole skoro pisze VIVO to ma i wejscie i wyjscie. Skoro nie bedzie mial, to spokojnie wracasz towar, bo nie zgodny z opisem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam. mam zamiar kupic w tym miesiacu karte graficzna na ktora chcialbym wydac maksymalnie 600-700z. najbardziej jestem zainteresowany radeonem 3850 , ale poradzcie jakiego producenta wybrac albo jaki model pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam. mam zamiar kupic w tym miesiacu karte graficzna na ktora chcialbym wydac maksymalnie 600-700z. najbardziej jestem zainteresowany radeonem 3850 , ale poradzcie jakiego producenta wybrac albo jaki model pozdro

ASUS wydal obecnie 3850 ze swoim chlodzeniem, ktore sprawdza sie o wiele lepiej niz referencyjne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolejne pytanko co do wyboru karty w laptopie...

Brać kartę ATI Mobility Radeon HD X2300 czy Nvidia GeForce Go8400 128MB VRAM (384 TurboCache) ?

 

Z tego co wyczytałem to zasadnicza różnica jest taka że ten GeForce obsługuje dx10..

A ATI hd x2300 to to samo co 1600 tyle że na innym rdzeniu...

 

Proszę o radę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolejne pytanko co do wyboru karty w laptopie...

Brać kartę ATI Mobility Radeon HD X2300 czy Nvidia GeForce Go8400 128MB VRAM (384 TurboCache) ?

 

Z tego co wyczytałem to zasadnicza różnica jest taka że ten GeForce obsługuje dx10..

A ATI hd x2300 to to samo co 1600 tyle że na innym rdzeniu...

 

Proszę o radę :)

ja bym byl za GF. m.in obsluga dx10, choc pewnie i tak nie da sie pograc komfortowo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam ok. 2000zl. Jaką najwydajniejszą kartę kupić? Na G92 są tylko 8800gt? Te nowe chipy żrą mało watt więc coś nowego by się zdało. SLI CF odpada. Chcę jedną kartę! BARDZO PILNE!

 

hmm a może to:

http://allegro.pl/item295754746_evga_gefor...full_wypas.html

Edytowane przez macin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam ok. 2000zl. Jaką najwydajniejszą kartę kupić? Na G92 są tylko 8800gt? Te nowe chipy żrą mało watt więc coś nowego by się zdało. SLI CF odpada. Chcę jedną kartę! BARDZO PILNE!

 

hmm a może to:

http://allegro.pl/item295754746_evga_gefor...full_wypas.html

evga dobra firma. Jesli juz dziala ci wc to tak, w innym wypadku, kup normalna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie musze kupic karte graficzna w cenie max 120zl. na magistrale PCI-E.

Co w tej cenie brac z allegro. Wazne by karta byla nowa.

I by miala jak najwieksza wydajnosc za te pieniadze.

 

 

Wiem ze suma zwala z nog ale taki mam budzet i przekroczyc go nie moge nawet o 20zl.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Gorgus - trudno byłoby w tej cenie cokolwiek nowego kupić, z używek możnaby się rozejrzeć za 6600 GT, albo kupić jakąś tanią pod PCI i przeczekać do większej ilości kasy

 

--------

 

A teraz mój problem. Potrzebuję kartę graficzną PCI-E do około 300 zł (max do koło 330 zł). Komputer obecnie pracuję na zintegrowanej X1200, a ma być komputerem bardziej do gier. Warunki:

 

- karta ma uciągnąć "Wiedźmina" (wiem ze uciągnie tą grę pewnie nawet 6600 ale wolałbym coś z zapasem i żeby odpalić na high, bo na niższych Witcher gorzej wygląda; 2 GB i porządny zasilacz - są na pokładzie);

 

- karta będzie kupiona kartą ;) - a to niestety wyklucza większość sklepów internetowych i np. Proline (nie mają, przynajmniej w Poznaniu, możliwości zapłaty kartą); Komputronik uszedłby w tłoku (ale mają problemy ze stanami magazynowymi w tym przedziale cenowym);

 

- karta będzie podłączona pod telewizor, dlatego waham się z Palitem i tym tv-out (na SONICa kasy chyba nie starczy); ale chyba nie powinienem się tym przejmować bo telewizor jest podłączany przez D-SUB;

 

-wymiary obudowy sprawdzę jutro, ale w tym media center jest taka puszka, że nie bardzo się ona różni od zwykłej obudowy, więc standardowe karty powinny wejść.

 

-raczej nie bede go podkręcał i wolałbym jakiś cichy wiatraczek (nie musi być ultra-cichy - BOXowy cooler od AMD chodzi dość miarowo i wyznacza granicę decybeli, byle tylko nie wyrobił się po dwóch miesiącach jak moje chłodzenie od Galaxy 7900 GS - czasami robi się głośny nawet w Windowsie);

 

Zastanwiałem się albo nad kupnem Palita 8600 GT, albo równoważnika od innej firmy, ewentualnie 7600 GT. Najgorsza jest ta dostępność, może macie jakiś sklep w Poznaniu którym to będzie i będzie można płacić kartą ?? (patrzyłem w Komputroniku na Palita 8600 GT - jest na wyczerpaniu w centrali, ale zazwyczaj to oznacza, że już nie mają żadnej karty, postaram się coś dostać, ale pewnie się nie uda, więc wolałbym zamiennik).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GF 8600GT w tj cenie bedzie najlepszy ;]

a nie ati 1950pro?? Sam stoję przed wyborem karcioszki do ok 330zł i wyczytałem że ati, na DX10 mi niezalezy? czy może jednak wziąć tego 8600gt sonic+?? ati moge kupić za 295zl bez gwarancji.. Proszę o szybką odpowiedź. Dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

również będę chciał ożywić kompa tego co w sigu i zastanawiam się nad karciochą:

http://www.pcworld.co.uk/martprd/store/pcw...gory_oid=-31465

czy opłaca się to to czy cuś innego

ewentualnie w jakich sklepach w UK szukać prócz aria, overclocers

 

czy to: http://www.pcworld.co.uk/martprd/store/pcw...gory_oid=-31465

 

bo tamtego już nie ma :/

 

http://www.overclockers.co.uk/showproduct....&subcat=403

Edytowane przez Hesos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam pytanie odnośnie upgrade'u karty graficznej.

 

Mój sprzęt to

Płyta gł: Abit IS7-E

Ram Hynix 1024 (4x256)

CeleronD 2.4@2.9 GHz

Gigabyte Radeon 9550, 250/200 MHz, 256mb

Karta DVB Skystar2

Samsung 80GB 8mb 7200 + Samsung 400GB 16mb 7200

Zasilacz 300W

 

Ostatnio nabyłem kamerę nagrywajaca w trybie HD i mam problem z odtwarzaniem filmów. Występuje duże cięcie / rwanie / mrożenie obrazu. Podobnie zresztą jest w trakcie oglądanie kanałów HD z karty DVB.

 

Wydaje mi się, że 1Gb ram i 2.9 procek powinien wystarczyc do obsługi HD – nie jest to dużo ale wystarczająco, dlatego sądzę, że problem leży w słabej karcie grafiki i stąd moje pytanie o polecenie sensownego modelu karty grafiki na którą mógłbym wymienić mojego wysłużonego już Radka.

 

Chodzi mi oczywiście o kartę kompatybilną z moim dotychczasowym zestawem tak bym nie musiał wymieniać większości elementów oraz w rozsądnej cenie - to nie musi (wręcz chyba nie powinien) być najnowszy sprzęt. Najlepiej jednak z hardware'owym wspomaganiem HD.

 

Do wydania około 300-400zł - wiec budżet ograniczony :)

 

Wielkie dzięki.

Pozdrawiam.

gringo

 

ps.

kamera to canon hg10 rozdziałka full hd 1920x1080

Edytowane przez _gringo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to tylko nowe radeony HD np. 2600XT bo na 2900 chyba za mało kaski. co do procka to moze tez nie wystarczyć. same Mhz to nie wszystko. np. twój celek 2.9Ghz po OC zostanie zmieciony przez C2D podkręcone również na 2.9Ghz. Siostra miała tego celerona i on chyba leci na bardzo małej ilości L2 64 albo 128kB. Do HD to przede wszystkim mocny procesor i kupa ramu. grafika ok, ale to nie jest jedyny czynnik. np. nowe radeony odciążają jak ktoś napisał w 100% procesor podczas odtwarzania filmów w HD, choć nie bardzo mogę w to uwierzyć.

 

Twoja płyta obsługuje w ogóle PCI-E? Jeśli nie to na AGP nie polecam wymieniać grafy. Lepiej już poskładać na nowy komp, a starego rozebrać i sprzedać na części.

 

Co do 2600XT to za 400zł spokojnie kupisz. Już nawet za 300zł kupisz w najlepszych sklepach w necie.

Edytowane przez moradin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Twoja płyta obsługuje w ogóle PCI-E? Jeśli nie to na AGP nie polecam wymieniać grafy.

Tak - jest 5 złączekPCI.

 

Więc HD2600?

Niewiele droższy jest X1950 - tylko nie wiem czy on wspomaga sprzętowo HD...

 

Co do procka:

C2d to spory wydatek no i tylko (aż?) 1.6 GHz. Może jakiś inny - np P4?

Albo może Kupić grafę i zobaczyć jaka będzie reakcja..

 

Co wy byście zrobili?

 

pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak - jest 5 złączekPCI.

 

Więc HD2600?

Niewiele droższy jest X1950 - tylko nie wiem czy on wspomaga sprzętowo HD...

 

Co do procka:

C2d to spory wydatek no i tylko (aż?) 1.6 GHz. Może jakiś inny - np P4?

Albo może Kupić grafę i zobaczyć jaka będzie reakcja..

 

Co wy byście zrobili?

 

pozdrawiam.

O, stary jest gorzej niż myślałem. Ty albo prowokujesz albo serio nie masz pojęcia...

 

PCI to nie to samo co PCI-E. C2D biorąc pod uwagę Pentium C2D to 200zł za "aż" 1.6Ghz. Do OC ok. Jeśli nie chcesz OC to bierz AMD. 4200+ chyba 220zł albo 4400+ 250-260zł zależy od sklepu. Zegary to chyba 2.2Ghz i 2.3Ghz.

 

P4 już nie kupisz, chyba ze na allegro, ale jak powiedziałem lepiej już zbierać pieniążki na nowy sprzęcik.

 

Jeśli biega o wspomaganie HD to tylko radek. Jeśli dużo grasz i zależy ci na max fps z karty to 8600GT.

 

ps. OC to taki zwrot Overlocking czyli podkręcanie, ulepszanie. np. procesora. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PCI to nie to samo co PCI-E.

C2D biorąc pod uwagę Pentium C2D to 200zł za "aż" 1.6Ghz. Do OC ok. Jeśli nie chcesz OC to bierz AMD. 4200+ chyba 220zł albo 4400+ 250-260zł zależy od sklepu. Zegary to chyba 2.2Ghz i 2.3Ghz.

 

Jeśli biega o wspomaganie HD to tylko radek. Jeśli dużo grasz i zależy ci na max fps z karty to 8600GT.

 

ps. OC to taki zwrot Overlocking czyli podkręcanie, ulepszanie. np. procesora. ;)

No to sobie wyjaśniliśmy, ze jestem lajkonikiem :]

 

Nie gram - chodzi mi tylko o filmy HD (z kamery i karty dvb)

 

Więc:

1. Budowanie kompa od nowa czy

2. Sapphire Radeon HD2600 PRO 512Mb?

 

Jeśli 1 to jaki by mógł być optymalny w miarę tani zestaw płyta+proc+grafika (ale plyta z pamięcią ddr bo dokupić ram to już będzie za dużo)

 

 

ps. OC - to akurat wiem :P ;]

ps2. nie prowokuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

kumepl chce kupic grafe pod agp do 300 złoty netto i grafa musi byc z komputronika. osobiscie gdybym mial to siano szukalbym gdzie indziej, no ale coz ^^. radek 1650 , 7600 ... ?

z gory dzieki,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej, mam pytanie chce wymienic karte graficzną (obecnie mam Radeon 9200 se) Ale zabardzo się na tym nie znam i prosił bym o pomoc.

Mój sprzęt to:

Płyta gł. ABIT-NF7

Ram 1Gb

Procesor: AMD Athlon XP 2000+

Zasilacz: Feel 300ATX

 

Cena tak do 400zł

Z góry dziękuje!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lepiej odkładaj kasę na nowszy sprzęt dalej. Bo sama karta graficzna nie umożliwi ci gry w nowsze gierki. A jak na siłe, to szukaj GeForca 7600GS/GT lub Radeona X1950 Pro.

 

BTW zmień tego Feela na coś normalnego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...