Skocz do zawartości
kucyk

Jaką kartę graficzną kupić?

Rekomendowane odpowiedzi

@Ochre, te 2600XT to raczej będzie na wyrost do twojego proca ;] Nie masz co tyle kasy dawać. 7300GT powinno ci wystarczyć.

Przynajmniej ja o 2600XT bym myślał dopiero przy X2 3600+ powiedzmy, albo jakimś 1 jajku na 2.5 co najmniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam ten sam problem co koledzy wyzej

Otóż chce kupić graf. do 300-450 zł pod ten sprzęt co mam

z góry mówię że wiem o tym iż te grafiki mogą nie być wykorzystywane w całości, ale mam pytanie czym to będzie skutkować i jak to będzie wygladać podczas grania (w dzisiejsze świezaki) :P

 

I pytanie co kupić

myslę nad:

 

HD2600xt

x1950pro

a z gf coś typu 7600gt

 

kolejne pytanie, jak to jest z dx 10 w nowych grach, czy on juz jest stosowany czy jeszcze daleko do tego :P ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 7600GT i powiem że nie narzekam ;) no ale trzeba już przejść na coś mocniejszego ;)

 

p.s taki Crysis chodzi mi na medium i mam 30 FPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam ten sam problem co koledzy wyzej

Otóż chce kupić graf. do 300-450 zł pod ten sprzęt co mam

z góry mówię że wiem o tym iż te grafiki mogą nie być wykorzystywane w całości, ale mam pytanie czym to będzie skutkować i jak to będzie wygladać podczas grania (w dzisiejsze świezaki) :P

 

I pytanie co kupić

myslę nad:

 

HD2600xt

x1950pro

a z gf coś typu 7600gt

 

kolejne pytanie, jak to jest z dx 10 w nowych grach, czy on juz jest stosowany czy jeszcze daleko do tego :P ?

Dla Ciebie to 6600 dość mocne będzie, max to 7300GT. Procek za słaby i raczej krucho z graniem. By wsadzić coś lepszego to musiałbyś zmienić platforme. A i widzę że masz tylko 512MB RAMu więc pomyśl czy za te 450zł nie przejść na jakieś E2160 i DS3L+1GB RAM i wtedy dokupić do tego grafe...

A DX10 już jest w kilku grach i można w nie pograć np. na 8800 lub HD3850.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tymin, No niestety, musiałbyś nie tylko wymienić grafikę, ale i dodać z 1GB ramu. Mając te twoje 450zł myślał bym o sprzedaniu tego co masz + te 450 i przesiadce na 2160 + P31 + 1GB + 8600.

Nowa platforma, tańsza do rozwijania. Z czasem dokupisz 2GB ramu bo tani jest i będziesz myślał o lepszej grafie. Na 8600 na razie spokojnie sobie byś pograł.

 

No chyba, że mimo wszystko chcesz się bawić w OC tego amd-ka i dokupienie ramu. Bo bez tego nie masz co nawet 7300 kupować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poczekam jeszcze chwilę (może do końca tygodnia), ale na obecną chwilę co lepiej brać:

EVGA 9600GT Superclocked

czy też Gainward 9600GT Golden Sample?

 

Czy te karty mogą być jeszcze dużo tańsze w najbliższym czasie? A może coś innego?

 

Zakładając że interesuje mnie rozdzielczość 1280x1024, stosunkowo cicha praca (nie chcę kupować chłodzenia dodatkowo, bo już bym wolał 8800GT w tej samej cenie sumarycznie) i dobra wydajność w nowszych grach (Vista mnie na razie nie interesuje - choć mam dostęp do oryginału, więc DX9). Wcześniej brałem pod uwagę 8800GS i HD3870 (obie z 384MB), ale 9600GT lepsza od tej pierwszej a druga ma problemy z wygładzaniem (tzn. spadek wydajności). Myślałem też o 8800GT ale nie chcę wydawać ~700zł na kartę w tej chwili (inne obowiązkowe wydatki).

 

Jak już napisałem parę dni temu zmieniam MoBo, RAM na DDR2 i dyski na SATA. Procesor + zasilacz jeszcze chwilę poczekają.

Edytowane przez metalfan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym jednak brał 8800GS albo 8800GT. 9600 jest jak narazie za droga do możliwości i za niewiele więcej ma się 8800GT a 8800GS z taką samą wydajność ma się za 150zł mniej. I dopuki cena 9600GT nie spadnie o ok 100zł to nie warto jej brać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak naprawdę to te najtańsze wersje 8800GS/GT czy 9600GT trochę kolą mnie w oczy m.in. chłodzeniem (czarny/żółty/niebieski radiator + wiatrak). Praktycznie takie samo mam na swoim 7600GS i co prawda jest ono ciche na tej karcie, ale nie chciałbym żeby karta się bardzo grzała (>60st.) lub wentylator chodził non-stop na 100% Dlatego wolę dołożyć do karty cenę porządnego nowego chłodzenia i od razu kupić kartę lepszego producenta z lepszym chłodzeniem i przy okazji paroma innymi parametrami.

 

Przewaga 9600GT nad 8800GS to cichsze chłodzenie (to referencyjne), lepsza optymalizacja, szersza magistrala i więcej pamięci (względem wersji 384MB, bo taką brałem pod uwagę) - jestem gotów dołożyć z tego powodu te 80zł i kupić kartę, która w testach wypada lepiej niż 8800GS a w niższych rozdzielczościach nawet dogania 8800GT. Pytanie tylko, czy te karty mają prawo potanieć w niekrótkim czasie i czy warto jeszcze czekać?

 

Wiem, że GT i tak jest lepsze, ale to nadal ~700zł - wolałbym tyle nie wydawać. Ewent. która z tych kart:

 

ASUS

Galaxy + kurier 18zł

Gigabyte Dobre to chłodzenie?

 

Ewent. jak ktoś ma namiar na dużo lepsze ceny tych kart, to poproszę - ja już niedługo zwariuję od patrzenia w Allegro, Ceneo i Skąpca... :blink: Gdyby któraś z nich (nowa + faktura VAT) była za 650zł to nawet bym się nie zastanawiał. Nie chcę po prostu referencyjnego chłodzenia na 8800GT.

 

PS. Procesor też chyba zmienię na Dual Core 2180...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki :) Tylko z tego, co czytałem to to chłodzenie też w tych kartach najlepiej rady nie daje i nie jest najcichsze i do tego, wersja z tym chłodzeniem jest ponoć awaryjna. Ta a mojego linku już ponoć pracuje prawidłowo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo ta z Twojego linku ma cooler na ciepłowodach ;] Z założenie powinna sie lepiej spisywać.

Wg. mnie z tych tanich, to najlepiej wypada Palit. Ma chłodzenie pamięci jak i sekcji zasilania. Gigabyte nie ma ani sekcji ani pamięci.

Edytowane przez Szawel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich i pytam:)

Chcę kupić gf8800gt i nie wiem którą:

 

1. GF 8800GT Gigabyte 512MB TV & 2x DVI (PCI-E) Zalman (pamiatki Samsunga) za 699 zl.

 

2. Zotac GF 8800GT AMP! Edition 512MB DDR3 256bit PCI-E TV/2xDVI za 849 zl.

 

Chcę wybrać tylko między tymi dwoma kartami i nie wiem czy jest sens dopłacać 150 zl do zotaca amp? Odczuję większą wydajność w stosunku do gigabyta, grając w rozdielczości 1280x1024?

Karty nie będę podkręcał

 

Dzięki z góry za odp.

Edytowane przez Mitsu_Bishi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.Powiedzcie jaką wybrać grafę do MAX 350 zeta i raczej żeby była nowa z gwarą.

 

Będzie śmigać z:

Mobo-Abit IP35E

Proc-Intel E6550 lub E4500 (zależy od ceny grafy)

Mem-OCZ 2x1gb CL4 Platinum

Dysk-Seagate 250 16mb

no i brakuje grafy.

 

Czy Palit 8600GT Sonin+ będzie dobrym wyborem? 8600GT Sonic+

Zawsze można zmienić za jakiś czas na lepszą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mitsu_Bishi, tak jak napisał dzikidaniel. Żadna z nich nie jest warta tej ceny. Szukaj Palita 88GT. No ale jak już musisz, to nie ma sensu dokładać 150 do zotaca.

ZielonyTBG, The one & only 8600GT Sonic+. AAAAlllleee, warto zwrócić uwagę na Radeon 3650 800/1800. PCI-E 2.0 i DX 10.1.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ewent. jak ktoś ma namiar na dużo lepsze ceny tych kart, to poproszę - ja już niedługo zwariuję od patrzenia w Allegro, Ceneo i Skąpca... blink.gif Gdyby któraś z nich (nowa + faktura VAT) była za 650zł to nawet bym się nie zastanawiał. Nie chcę po prostu referencyjnego chłodzenia na 8800GT.

Ja mam od 2 tygodni tak :)

Nie wiem co wybrac ale jest jeszcze 9600gt po 500 zł :) firmy POV w vobisie i tu bym sie zastanawial :) 8800gt hmm no bralbym bo mialem swojego 8800GTS 640 mb ... ale te ceny z kosmosu

Interesuje mnie tylko granie w natywnej rozdzialce (1680x1050) - takze jeszcze poczekam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam chciałem kupic karte do 500 zł padło na GeForce 8600 GTS Galaxy 512MB HDTV & DVI (PCI-E) CoolerMaster czy to bedzie dobry wybór

 

LINK karta nie bedie słuzyć do podkręcania

Edytowane przez Xand

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam chciałem kupic karte do 500 zł padło na GeForce 8600 GTS Galaxy 512MB HDTV & DVI (PCI-E) CoolerMaster czy to bedzie dobry wybór

 

LINK karta nie bedie słuzyć do podkręcania

Czys ty upadl na glowe tego kastrata chcesz kupic ;/

Za 500 zł masz 9600 Gt + 17 zł kurier

Lub 8800 GS za 442 jak poprzednik mowil

8600 GT/S to syf jakich malo .. normalnie porazka - mialem .. przez 2 tygodnie sprawdzilem i podziekowalem teraz poluje na dobra grafe :) i do jednego ati a drugiego NV lub tez Ati D ( zobacze jak sobie poradza z nowymi sterami odnosnie FSAA/aa

Edytowane przez GURU500

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co sądzicie o tej karcie http://www.esc.pl/product_info.php?manufac...ucts_id=10035t/ , czy jest warta swojej ceny i jak sie sprawuje w porównaniu z kartami innych firm? To samo pytanie do tego modelu http://www.esc.pl/product_info.php?cPath=7...roducts_id=6448 . Czy karty Inno3D są kartami z wyższej półki czy tylko kupić ją to stracić pieniądze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

mam na wydanie na kartę ok 250zł. Płytę główną mam taka -> http://www.proline.pl/shop.php?prodid=ASROCK+ALIVENF6P-VST i kartę wybrałem http://www.proline.pl/shop.php?prodid=ASUS+HD3650+256+TOP i teraz pytanie czy jest coś lepszego teraz do 250zł niż ta karta? bo z tego co widziałem to np 8600GT wypadał gorzej niż ten HD3650 ale z taktowaniami 725/1600 a ta ma 800/1800 wiec jeszcze lepsza ale może sie mylę. I 2 pytanie czy ta płyta ogarnie ta kartę graficzna czy muszę mieć nVidia??

 

pzdr ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam w niedługim czasie zamierzam zakupić nową graficzkę, i mam dylemat co mam wybrać z pośród tych wszystkich modeli na rynku. Na kartę zamierzam przeznaczyć 900zł, przeważnie gram w rozdzielczości 1280x1024. Obecnie posiadam kartę Asus GF 7600GT i powoli nie daje ona rady z nowymi gierkami :damage_wall: , jeśli chodzi o mój pozostały sprzęcik to posiadam procka Athlon +3800 X2, 3GB DDR2 533Mhz Geil, zasilacz Chieftec CFT- 500A.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podkręć proca i 8800GTS.

Jeśli chodzi o podkręcanie procesorów itp. to jestem totalnym laikiem :lol2: A co do kwestii grafiki tak właśnie się zastanawiałem na kupnem 8800GTS tylko na rynku jest tyle modeli że można ogłupieć. Na co mam zwracać uwagę przy zakupie tego modelu? Może jakiś konkretny model polecicie, był bym wdzięczny za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o podkręcanie procesorów itp. to jestem totalnym laikiem :lol2: A co do kwestii grafiki tak właśnie się zastanawiałem na kupnem 8800GTS tylko na rynku jest tyle modeli że można ogłupieć. Na co mam zwracać uwagę przy zakupie tego modelu? Może jakiś konkretny model polecicie, był bym wdzięczny za pomoc.

To najwyższy czas sie nauczyć bo proc Ci zmuli nawet 8800GS. Tak więc weź poradnik i do dzieła :)

A grafe to według własnego uznania ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...