Skocz do zawartości
kucyk

Jaką kartę graficzną kupić?

Rekomendowane odpowiedzi

Ja właśnie zamówiłem MSI w apollo.. jeszcze braknie i co bedzie ;)

myślałem o 8800GS, ale rok temu miałem identyczny dylemat.. 8600GT czy 7900GS i postawiłem na nowszą serię. Tym razem też, a MSI wybrałem bo jednak jest trochę opinii o niej że cicha, chłodna i w ogóle niezła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

forest kila zbila weź 3650. ASle koniecznie DDR3.

kim. tylko MSI ma całkiem inne chłodzenie od reszty. Ale raczej nei jest dużo lepsze. Brałbym najtańśzą.

tak patrzę po testach to wydajność tego jest słabiutka,, 2600xt on goni po oc, 8800gs jest nieraz 2x szybszy.. jest aż tak źle ?? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

8800GS to chyba najlepszy wybór, w przedziale cenowym 250-350zł, za 330zł mamy standardowo podkręconą wersje Asusa z wydajnym i cichym chłodzeniem Glaciator, a za 270zł mamy Palita, który również pozwoli na OC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak patrzę po testach to wydajność tego jest słabiutka,, 2600xt on goni po oc, 8800gs jest nieraz 2x szybszy.. jest aż tak źle ?? ;)

HD3650 jest na poziomie 8600GT DDR3. 8800GS to już inna liga i jest o niebo lepszy. Jak możesz to dołóż do takowego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

krótka piłka 8800gs czy hd2900gt? i dla czego, nie wiem co wybrać :D

GeForce. A dla etgo że tańszy i mniej się grzeje. Wydajność podobna choć radek w wysokich rozdzielczościach będzie wydajniejszy z powodu większej pamięci i szerszej szyny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie, mam ogromny dylemat :/ .

Otóż chciałem sobie kupić XFX 8800GT 512MB OC ale jej już nigdzie nie ma :( . Potrzebuję karty graficznej która uciągnie mi Crysisa (już czeka na półce) na full detalach w rozdzielczości 1280x1024. Mam do wydania 700 zł. Co polecacie? Opłaca się dopłacać 100 zł do 9800GTX? Najlepiej by karta miała czarne PCB (ale o kształtach referencyjnego - w wakacje chciałbym tej karcie dokupić blok do chłodzenia cieczą).

Edytowane przez mpConroe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co przeszkadza że bulko skoro gwara 10 lat? Wolisz dopłacać do różnych mniej lub bardziej potrzebnych dupereli?

A to że sklep sprzedaje na allegro to źle? Możesz kupić gdzie indziej i więcej zapłacić...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wolisz dopłacać do różnych mniej lub bardziej potrzebnych dupereli?

Tak.

 

A to że sklep sprzedaje na allegro to źle?

Wolę bezpośrednio w sklepie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niedługo wychodzi GeForce 9800GT czyli następca 8800GT(S) różnica będzie taka, że będzie miał 128 ROP zamiast 112 i troszkę wyższe taktowania. Czy warto czekać na tą kartę dla tych o 16 ROP więcej?

Chodzi o to aby karta była dobra do gier najnowszych oraz trochę do "zabawy" w grafice na ponad rok a rozdziałka u mnie max 1280x1024 bo mam LCD 19"

Edytowane przez Radzyn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niedługo wychodzi GeForce 9800GT czyli następca 8800GT(S) różnica będzie taka, że będzie miał 128 ROP zamiast 112 i troszkę wyższe taktowania. Czy warto czekać na tą kartę dla tych o 16 ROP więcej?

Chodzi o to aby karta była dobra do gier najnowszych oraz trochę do "zabawy" w grafice na ponad rok a rozdziałka u mnie max 1280x1024 bo mam LCD 19"

Lep[iej kup 8800GTS 512 bo wyglda że to znowu będzie przemianowany GTS...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lep[iej kup 8800GTS 512 bo wyglda że to znowu będzie przemianowany GTS...

jak dla mnie powinni byli G92 nazwać 9800GT w momencie przejścia na niższy proces technologiczny, a nie robić bałagan..

 

Niedługo wychodzi GeForce 9800GT czyli następca 8800GT(S) różnica będzie taka, że będzie miał 128 ROP zamiast 112 i troszkę wyższe taktowania. Czy warto czekać na tą kartę dla tych o 16 ROP więcej?

Mała uwaga - 128 stream processors a nie ROP.. karta ze 128 ROP byłaby potworem.. GT200 będzie miał 32

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No więc pytanie również ode mnie :) Sprzedałem mojego GF 7900GS i chciałbym coś lepszego. Fundusze ok. 400-500zł i mam dylemat pomiędzy 9600GT a 8800GT. Warto dopłacić do 8800GT? Chłodzenie nie gra żadnej roli, byle nie było na mocowaniu plomby ani nic z tych rzeczy, gdyż mam bloczek na grafę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No więc pytanie również ode mnie :) Sprzedałem mojego GF 7900GS i chciałbym coś lepszego. Fundusze ok. 400-500zł i mam dylemat pomiędzy 9600GT a 8800GT. Warto dopłacić do 8800GT? Chłodzenie nie gra żadnej roli, byle nie było na mocowaniu plomby ani nic z tych rzeczy, gdyż mam bloczek na grafę :)

 

 

mysle ze warto bo jakby nie patrzec 8800GT ma 112 sp a 9600GT tylko 64sp nawet 8800gts wzgledem 8800gt ma 16 wiecej ijuz roznica jest ,jednak 9600GT to tez dobra grafa i w srednich rozdzielczosciach nie zauwazysz roznicy zawsze mozna jeszcze wykrecic ja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak dla mnie powinni byli G92 nazwać 9800GT w momencie przejścia na niższy proces technologiczny, a nie robić bałagan..

 

Mała uwaga - 128 stream processors a nie ROP.. karta ze 128 ROP byłaby potworem.. GT200 będzie miał 32

Tak tak racja walnąłem babola ;) Oczywiście chodziło o procesory strumieniowe. Raczej wybiorę 8800GTS za miesiąc spadną w dół zapewne. Jak mój x1950PRO która ma półtora roku wyciąga spokojnie najnowsze gry to to 8800GTS będzie spokojnie tyle samo a nawet więcej dźwigać najnowsze tytuły. Tylko muszę zrobić coś z tym swoim procem aby wreszcie podkręcić go z 1,86Ghz bo pewnie będzie ograniczać 8800GTS

Edytowane przez Radzyn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko muszę zrobić coś z tym swoim procem aby wreszcie podkręcić go z 1,86Ghz bo pewnie będzie ograniczać 8800GTS

To konieczność. Sam miałem 8600GT oc jak w sygnaturce i robi mi 9k w 3Dmarku05. I wielkie zdziwienie bo tyle robi na domyślnych taktach. Okazało się że płyta zgubiła ustawienia i proc był na domyślnych. Po OC 4k w góre. Tak więc podkręć już teraz i poczujesz różnice ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...