Skocz do zawartości
kucyk

Jaką kartę graficzną kupić?

Rekomendowane odpowiedzi

kupiłem 9600gso 378mb z glaciatorem za 290zl i sam juz nie wiem czy dobrze zrobilem, niby mam to lepsze chlodzenie ale mniej pamięci, ma ktos dostęp do testow 378mb vs 768(na goglach nie moglem znalezc), lub wie jaka mniej wiecej procentowa roznica w wydajnosci?

Edytowane przez krzysi3x

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

problem w tym ze mam 22 panorame..karta jeszcze nie doszla i nie wiem, nie mozna sobie przeskolowac do nizszych rodzielczosci niz 1650x1050, np do 1400x na iles tam, obraz bedzie spłaszczony czy co?

Edytowane przez krzysi3x

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie będzie spłaszczony ale na LCDku obraz najlepszy jest przy natywnej rozdzielczości. A karte możesz zwrócić w ciągu 14 dni bez podania przyczyny i kase Ci oddają. IMHO lepiej weź palita albo jak zależy Ci na lepszym chłodzeniu to Gainwarda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak tylko ja mam max 300zl na karte, jedyne wyjscie to kupic palita 768mb i potem dozbierac na chlodzenie pasywne.

co do zwrotu to pewnie bede stratny za wysylke? jesli tak to srednio to sie oplaca, bo 20zl za kuriera i jeszcze jakbym ja mial odeslac poczta to +10zl

w sumie wzialem za pobraniem, moze po prostu nie odebrac karty?;>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na kupnie w tym sklepie mi nie zalezy no ale nie bede juz motał, jutro przyjedzie to zobacze jak bedzie sobie radzic, w osatecznosci zwroce w ciagu 14dni, nie bede strasznie do tyłu bo teraz palita 768mb mozna juz za 270zl wyrwac

Edytowane przez krzysi3x

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak możesz to dołóż 60zł do radka 4850

Nie no chyba wyraźnie napisałem do 400zł.

Albo nie, dołożę 1000zł i kupie 9800gx2 :damage_wall:

Dziękuje

Edytowane przez Miazga82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no chyba wyraźnie napisałem do 400zł.

Albo nie, dołożę 1000zł i kupie 9800gx2 :damage_wall:

Dziękuje

60zl przy 400 to jest imo mala suma, a wydajnosc jaka zyskasz jest naprawde spora.

Nie rob scen w kulturalnym towarzystwie :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na samym poczatku chcialbym Was pozdrowic poniewaz jest to moj 1 post na tym forum...

 

Nastepnie chcialbym sie dowiedziec ktore karty sa wydajniejsze: "Gigabyte GeForce GTX 260 896MB DDR3 448 bit w SLI"

czy "SAPPHIRE HD4870 512MB DDR5 4870 w CF"

prosil bym takze jezeli mozna procentowa rozniece wydajnosci i i zasugerowac wybor odpowiedniej pozycji...

z gory THX i jeszce raz pozdro ALL... ;)

 

 

 

Na samym poczatku chcialbym Was pozdrowic poniewaz jest to moj 1 post na tym forum...

 

Nastepnie chcialbym sie dowiedziec ktore karty sa wydajniejsze: "Gigabyte GeForce GTX 260 896MB DDR3 448 bit w SLI"

czy "SAPPHIRE HD4870 512MB DDR5 4870 w CF" ?

prosil bym takze jezeli mozna procentowa rozniece wydajnosci i i zasugerowac wybor odpowiedniej pozycji...

z gory THX i jeszce raz pozdro ALL... ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ProRocKw wyższych rozdziałkach Geforce, w niższych AMD. Tak więc sam sobie odpowiesz. Albo poczekaj na 4870 z 1GB.

 

Lukasz0101 szukaj karty z 1GB pamięci. Radek będzie miał za mało pamięci. Albo tak jak wyżej czekaj na karty z 1GB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ProRocKw wyższych rozdziałkach Geforce, w niższych AMD. Tak więc sam sobie odpowiesz. Albo poczekaj na 4870 z 1GB.

 

Lukasz0101 szukaj karty z 1GB pamięci. Radek będzie miał za mało pamięci. Albo tak jak wyżej czekaj na karty z 1GB.

ja noi tak gram na rozdzialce 1280 na 1024 wiec... niestety nie zawysoka... ale zamierzam na zime kupic jakis monitorek ktory by mi dawal 1600 na 1200...

Czy do takiej rozdzielczosci wystarcza mi te radeonki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam takie pytanie. Zdecydowałem się na zakup Palita 9600gso 768. Na allegro najtaniej jest za ~290zł, znalazłem w 2 sklepach troszkę taniej, ale jak dla mnie są to mało znane sklepy. Czy ktoś w nich coś kiedyś kupował i mógłby się wypowiedzieć na temat solidności tych sklepów

 

http://www.kirk.pl/pricelist/item.aspx?PID=C9400078

 

http://www.landcom.pl/index.php?main_page=...oducts_id=11960

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Właśnie przed dwoma godzinami zdechła mi karta graficzna :wisielec: ,służyła mi wiernie od półtora roku :D (sorzęt tak jak w stopce).Przejrzajem temat o kartach graficznych (co kupić; grafy na sierpień) i słusznym wyjściem wydaje się zakup kart ati z serii 48xx.Na karte moge przeznaczyć max 800 PLN.Moje pierwsze pytanie do forumowiczów jest następujące: czy kupić 4850 za około 500 PLN i za zaoszczędzone pieniążki dokipić chodzenie do tej że grafy czy zdecydować się na 4870 z większym chłodzeniem i szybszymi pamięciami.Drugie pytanko tyczy się 4850 to czy wybrać wersje 512 Mb ramu (cena około 500 PLN) czy zaszeleć i kupić wersje 1 Gb ramu (odkładając zakup chłodzenia do czsu zgromadzenia odpowiedniej kwoty).Jeżeli popełniłem jakąś gafe to z góry przeprzszam :oops: a w temat wdrąże się dziś popołudniu :damage_wall:

 

Poydrawiam

Edytowane przez Satanijime

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ,ja mam takie pytanie : uwazacie ze na ten komputer oplaca sie kupowac karte geforca 8600gts 256mb ddr 3(180zl)

czy ten komp nie podola?

 

Płyta główna Gigabyte GA-k8VT890-9 (3 PCI)....

Procek : AMD ATHLON 64 3000+ 1800mhz 64bit

Ram 1024 DDR

Obecna karta graficzna geforce 6600 gt 128 mb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak to jest z tym radkiem 4850? Czy jest to na chwile obecna high-end, czy tez jest polecana ze wzgledu na stosunek cena / jakosc? Wypadlem troche z obiegu, ale kilka lat temu kupujac radeona 9800 pro za ~600 zl byla to juz wowczas karta nizszej generacji, a gorna polka zaczynala sie od 1000-1200zl.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na chwile obecna High-end czy tam stosunek cena/jakosc/wydajnosc jest HD4870.

Z teoretycznie mocniejszych kart jest tylko NV gtx280 ale cena tego sprzetu jest odrzucajaca a az takiego skoku wydajnosci nie ma. Poczytaj o tym na forum badz na innych stronach gdzie juz to rozstrzasano.

Jesli zalezy ci na fajnym sprzecie to najlepszym wyborem bedzie HD4870 x2, a jesli nie to ewentualnie HD4850 x2 na crossa :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Satanijime poczytaj testy, zobacz w co grasz i w jakich rozdziałkach (jak powyżej 1280x1024 to koniecznie karta z 1 GB). Oczywiście na chwile obecną warto brać 4870 bo wydajność gdzieś pomiędzy GTX260 a GTX280.

zagroo myśl już powoli o nowych bebechach. Obecnie w połowie jak nie większości nowy gier dwujajowce dodają kopa w porównaniu do jednordzeniówek, poza tym z 1GB pamięci wiele nie zdziałasz. Pomijam już fakt że 8600GTS jest kompletnie nieopłacalną kartą.

Phantom_ HighEnd w tej chwili to 3870X2, 9800GX2, GTX260/GTX280 i HD4870. Z tego kompletu najwyższą wydajność mają GX2 i 280. Ale najbardziej opłacalny jest radek 4870. Jeszcze pomyśl o CF bo za ok 1000zł dostaniesz 2x4850 a to już konkretna moc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zagroo, obecnie lepiej zmienić kompa.

Ale jeśli nie, to OC proca na jakieś 2.4GHz + dodatkowy 1GB ram i będzie si do 8600.

dla 1950Pro, A64 (x1) 3800+ 2.4ghz to stanowczo za mało- wiem bo coś takiego obecnie mam w deskopie, z 8600 będzie podobnie.

myślę że dopiero 3Ghz jednordzeniowca byłyby idealne

 

Phantom_ HighEnd w tej chwili to 3870X2, 9800GX2, GTX260/GTX280 i HD4870. Z tego kompletu najwyższą wydajność mają GX2 i 280.

gdzie takie pier.doły wyczytałeś ? bo z tego kompletu najlepiej prezentuje się HD4870

kolejna sprawa że beznadziejnie to zestawiłeś, bo 3870X2 tu nie powinno w ogóle być, a między 9800 a 260 -> 4850, z tym że 4850 co najmniej na równi z 260

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gdzie takie pier.doły wyczytałeś ? bo z tego kompletu najlepiej prezentuje się HD4870

kolejna sprawa że beznadziejnie to zestawiłeś, bo 3870X2 tu nie powinno w ogóle być, a między 9800 a 260 -> 4850, z tym że 4850 co najmniej na równi z 260

Poczytaj sobie testy. Pokaż mi gdzie wyczytałeś że jest inaczej...

I od kiedy 4850 jest na poziomie 260GTXa?? Co najwyżej może być szybszy od 8800GTS 512. Do 260 mu sporo brakuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

A co w okolicach 500 złociszy można dorzucić do zestawu:

1. Płyta Asus P5N-E SLI

2. Intel Core2Duo 6600 (2,4 GHz)

3. 4GB RAM (Geil)

4. Obudowa Arctic Cooling Silentium T1 ECO 80 (550W)

 

 

Optuję raczej za nVidią więc proszę o propozycje ograniczone do kart na ich profesorach ;).

Z góry dziękuję,

Pzdr.

Edytowane przez romisio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...