Skocz do zawartości
kucyk

Jaką kartę graficzną kupić?

Rekomendowane odpowiedzi

Napewno 9600 jest podkręconą 8600 (mowa tutaj o GT). Przecież 9600GT ma szyne pamięci 256bit a 8600Gt tylko 128 bit, oczywiście to jeden z przykładów.

 

romisio czemu akurat NV? Dzisiaj w tej cenie najlepszy jest HD4850.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może coś takiego: http://allegro.pl/item405045831_super_8800...r_nights_2.html

Jest tylko jeden problem. Większość tych kart jest na tyle wysoka, że w slot obok nic nie włożę a tam musi siedzieć karta dźwiękowa.

 

W tym wypadku może coś takiego: http://allegro.pl/item408095895_9800gt_gig...cja_okazja.html albo Klik

Tylko nie jestem pewien rozmiaru...

 

A może warto dorzucić 50 zł i kupić: 8800 TOP

Edytowane przez romisio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam :) Chciałbym kupić sobie nową kartę graficzną ponieważ mam zintegrowaną :/

Czy możecie mi podpowiedzieć co kupić ??

Mój budżet: 270zł

Płyta główna: ECS GeForce6100SM-M

Procesor: AMD Sempron, 1800 MHz (9 x 200) 3400+

Oczywiście szukam jak najlepszej karty do gier ;P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Np. Sapphire Radeon HD3650 512MB DDR3 /128bit/ 2xDVI - 220PLN (esc.pl), choc możliwe, że procek będzie ja troche tłumił..

Edytowane przez stivo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

romisio trzeba było brać tak jak mówili HD4850 albo jeśli już koniecznie od NV to 8800GTS 512. 88GT kupuje się do 400zł...

SzczepPL poszukaj 8600GT używki w okolicy 100-120zł bądź nową 3650 z 256MB DDR3 i nic szybszego nie bierz. Póki nie zmienisz proca nic innego nie ma sensu.

stivo spójrz przynajmniej na specyfikacje 96GT i 86GT a potem klep bzdury. 96 ma praktycznie wszystkiego 2 razy więcej (szyna x2, shadery x2, ropy x2, tmu x2) i wydajność też 2 razy większą.

 

EDIT: Orty

stivo dzięki za uświadomienie.

Edytowane przez dzikidaniel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie, co mozecie doradzic do 100zl na pci-e, i 100zl to jest nieprzekraczalna granica, oczywiscie w gre wchodza karty uzywane. wypadlem nieco z obiegu i nie mam pojecia co w tej cenie bedzie najwydajniejsze.

 

moje propozycje:

 

http://allegro.pl/item407038412_his_ati_ra...0_800_dx10.html ; http://allegro.pl/item408545924_ati_radeon...r2_dvi_box.html (czy lepiej w tym wypadku bylo by wziac HISa OEMowego czy moze PowerColor lecz w pelnym boxie ? )

 

http://allegro.pl/item409276434_msi_gf_760...v_pcie_f_v.html

 

http://allegro.pl/item408047135_7600gt_gigabyte.html

 

http://allegro.pl/item402479562_pov_geforc...ut_okazja_.html

 

to chyba w miare wszystkie modele dostepne w tej cenie.. no chyba ze jest cos jeszcze :)

 

czekam na sugestie :)

Edytowane przez gollumek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na dzien dzisiejszy w cenie okolo 700zl kupie cos lepszego/wydajniejszego od 88gts?

 

jesli nie, to ktorego z gtsow wziać, wiem, ze 512/g92, ale chodzi mi o to czy asus/wvga itd

Edytowane przez Bogos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli jednak? Wlasnie mialem edytowac wczesniej post, ale zapomnialem. Wszedzie czytam sporo o tym ati i wyglada na to, ze w wydajnosci nie ma sporej roznicy, a w cenie 300stowki prawie. Nigdzie nie moge sie dokopać jakiegos porownawczego testu, czy cos 88gts vs hd4850, widzial ktos cos takiego?

 

Jesli bym sie zdecydowal na tego ATI, to brac od SAPPHIRE? czy cos innego, jakies roznice? Kreca sie w ogole te atki?, chyba musze sporo poczytac, bo wyglada na ciekawa propozycje, ale nigdy nie mialem ati ;)

Edytowane przez Bogos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo 8800 GT jest wydajniejsze od 9600, zwłaszcza że 9600 jest tylko troszeczkę podkręconym 8600..

wyjdz. 88GT jest ciut lepszy. po oc 96GT jest taki sam a nawet go przegania(vide test na shitlab). nie wierzysz w shitlab to poszukaj sobie innych testow ale plz nie wypisuj bzdur.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wyjdz. 88GT jest ciut lepszy. po oc 96GT jest taki sam a nawet go przegania(vide test na shitlab). nie wierzysz w shitlab to poszukaj sobie innych testow ale plz nie wypisuj bzdur.

Jakich bzdur? Sam napisałeś, że 8800GT jest lepszy, więc o co Ci chodzi?? A to, ze 9600Gt dorównuje lub przegania 8800GT dopiero po OC to już inna sprawa, bo ja tego nie uwzględniam..

 

---EDIT---

Gdzieś taki tekst widzialem dlatego tak napisałem, teraz wiem, ze to był mój błąd.

Edytowane przez stivo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam zamiar w najblizszym czasie wymienic moja k. graficzna. Prosze o pomoc przy wyborze. :)

Cena - do 300zl.

 

Aktualny sprzet:

Intel Dual Core E2140 @ 1,6GHz

AsRock 4CoreDual-SATA2

2x 1GB RAM 667MHz CL5 Kingston

Galaxy GeForce 7300GT (Zalman)

Modecom Feel 400W.

 

Karta moze byc uzywana. Mile widziane chlodzenie pasywne (chociaz niekonieczne).

 

Druga sprawa - jaka orientacyjnie max karte moglbym tu wlozyc, zeby procek wyrabial? :P

Edit: Moze byc Radeon, Moze byc GeForce :P

Edytowane przez Sobol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Mam dylemat co do wyboru karty graficzny do komputera o specyfikacji następującej:

 

intel core 2 duo e8400

4gb pamięci

płyta p5q deluxe

 

karta ma udźwignąć rozdzielczość 1680x1050, na monitorze 22" panoramicznym

 

Zastanawiam się pomiędzy gtx 260, a gtx 280. Troche mnie odstrasza cena 280 ;]

 

A może coś z radeonów? Czy XF było by dobrym wyborem ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Mam dylemat co do wyboru karty graficzny do komputera o specyfikacji następującej:

 

intel core 2 duo e8400

4gb pamięci

płyta p5q deluxe

 

karta ma udźwignąć rozdzielczość 1680x1050, na monitorze 22" panoramicznym

 

Zastanawiam się pomiędzy gtx 260, a gtx 280. Troche mnie odstrasza cena 280 ;]

 

A może coś z radeonów? Czy XF było by dobrym wyborem ?

tylko HD4870

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam zamiar w najblizszym czasie wymienic moja k. graficzna. Prosze o pomoc przy wyborze. :)

Cena - do 300zl.

 

Aktualny sprzet:

Intel Dual Core E2140 @ 1,6GHz

AsRock 4CoreDual-SATA2

2x 1GB RAM 667MHz CL5 Kingston

Galaxy GeForce 7300GT (Zalman)

Modecom Feel 400W.

 

Karta moze byc uzywana. Mile widziane chlodzenie pasywne (chociaz niekonieczne).

 

Druga sprawa - jaka orientacyjnie max karte moglbym tu wlozyc, zeby procek wyrabial? :P

Edit: Moze byc Radeon, Moze byc GeForce :P

GeForce 8800GS/9600GSO/9600GT, HD3850 512MB / HD3870

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chłopacy czy oplaca mi sie zamienic moją 8600gt na ddr2 i doplacic okolo 160zl do gf 7900gtx ?

oraz moze to nie tu to pytanie ale zapytam (najwyzej skasuje tego posta)ten koles tez chce sie zamienic na plyte msi k9 fsb 800,ddr400,cos tam z socket A i sempronem 1.3ghz zegar a ja mam mu dac plyte fsb 800, ddr40 bezmarkowa,s478 i celeron D 2.66 ghz czy mi sie to opyla ?za ktore podzespoły moge wiecej wyrwac chajsu podczas sprzedazy?

 

 

 

 

--------------------

c2d,2x1GB,P-35,GF 256mb,550W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jaan no dzięki bo myslałem ze bedzie taki gtx sporo wydajniejszy od zwykłego 7900gs ,ale 160 doplaty to sporo więc wole ,ożenic swoja 8600 i dopłacic do czegos ,np 8800gts 512 lub 4850,aaaaaa procek silny musi byc?

Edytowane przez prototype

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jaan no dzięki bo myslałem ze bedzie taki gtx sporo wydajniejszy od zwykłego 7900gs ,ale 160 doplaty to sporo więc wole ,ożenic swoja 8600 i dopłacic do czegos ,np 8800gts 512 lub 4850,aaaaaa procek silny musi byc?

No raczej :wink:

Bylo juz wczesniej, proponuje zobaczyc strone 128 post 3817.

Jest tam ladna tabelka, a na przyszlosc poszukaj troche :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Długo mnie tu nie było ostatnio... ;)

Sobol jak używka to szukaj 8800GT 512, a jak się nie uda to nowe 9600GSO 768MB są już poniżej 300zł.

powi jak masz P5Q to zrób CF w zależnośki od kasy z 4850 (ok 800-900zł) albo 4870(ok 1400zł).

prototype za ok 100zł sprzedaż 8600GT, od 240zł są już 8800GS które warto już kupić. A proc na poziomie 3GHz styknie (oczywiście jakiś X2 czy C2D/PDC). Co do tych części to i te i te są mało cenne ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaką kartę pod AGP (cokolwiek lepszego od mojego wypasionego radka9200se 64mb ;P), w granicach 50-60zł (używka na allegro) możecie polecić do mojego "sprzętu"?

Mój zabytek:

Asus A7V8X-X

Athlon XP 2000+

1GB Elixir PC3200 CL3

Delta DPS300 [coś takiego:) ]W tej zasiłce nie ma chyba linii 12V, więc w grę wchodzą raczej starsze karty pokroju radeona 9800, gf6600gt... mam rację?

Edytowane przez Qaroll

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każdy zasilacz ma linię 12V ;)

Jeżeli chodzi Tobie o Kup Teraz, to nVidii nic lepszego niż GF FX 5500, a ATI to W TEJ chwili tylko 9800 SE.

Lepiej na aukcjach próbuj jakiegoś GF 6xxx/7xxx albo Radka Xxxx albo X1xxx.

Miłego polowania na allegro życzę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Długo mnie tu nie było ostatnio... ;)

Sobol jak używka to szukaj 8800GT 512, a jak się nie uda to nowe 9600GSO 768MB są już poniżej 300zł.

powi jak masz P5Q to zrób CF w zależnośki od kasy z 4850 (ok 800-900zł) albo 4870(ok 1400zł).

prototype za ok 100zł sprzedaż 8600GT, od 240zł są już 8800GS które warto już kupić. A proc na poziomie 3GHz styknie (oczywiście jakiś X2 czy C2D/PDC). Co do tych części to i te i te są mało cenne ;)

CF na P45 czyli 2x PCEx8 troche niedobry pomysł... Edytowane przez meilbox

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...