Skocz do zawartości
kucyk

Jaką kartę graficzną kupić?

Rekomendowane odpowiedzi

Skąd takie info?

Odnośnie xfx Gf7600gso 768, to Mam codziennie w rękach kilka takich, do tego news na PPC o nowej wersji z 1,5GB VRAM opartych oczywiście na DDR2.

I racja ze ludzie oceniają grafike po ilości VRAM, ostatnio coraz to więcej graf typu GF8500/9500 z 1GB VRAM.

pzd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do prównania dwa plaity 9800GT

http://www.komputronik.pl/Karty_graficzne/...pelny,id,59069/

413zł

 

Dołączona grafika

 

http://www.komputronik.pl/Karty_graficzne/...pelny,id,64333/

 

461zł

Dołączona grafika

 

Róznica w cenie to 50zł. W czym ten zieony jest taki dobry?

Jedyne co widze to taktowie zegarów czerwonego jest niższe? tylko to?

 

CZy karata czerwona jest wykonana w 55nm?

Jest tez różnica w "zaawansowane technologie", ale strzelam że obie karty maja to samo tylko przy czerwonej komus sie niechiało wypisac wszytkeigo.

Edytowane przez vulture30

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.esc.pl/product_info.php?products_id=13619

Palit GeForce 9800GT Super 512MB DDRIII /256bit/ HDTV 2xDVI

[XNE/9800TXT352]

Cena: 439zł brutto

 

Ten jest zielony ale nie sonic, wiec to juz 3 rodzaj.

*******************

W agito sonic po 560zł

http://www.agito.pl/seria-9/palit-xpertvis...988.334702.html

 

a, nie sonic, anie nie super, ani nie czerwony po 416zł

http://www.agito.pl/seria-9/palit-xpertvis...988.334698.html

 

***********************

w apolo

zielonu palit po 475zł

http://www.apollo.pl/store/show_detail/50802

**************************************

 

Masz jeszcze jakies tansze sklepy niz komputronik?

 

Chciałem tylko spytac czy ktos wie co takiego Palit wymyslił z tym czerwonym 9800gt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na zdjecia nie patrz, Nie ma sensu się im przyglądać bo rzadko mają jakiś zwiazek z prawdziwą kartą.

Znalzłem na Allegro taka czerwoną i pisze ze 55nm, a wyczytałem w necie że 55nm lepiej sie podkrecają(to mnie akurat nie intersuje) i mniej sie grzeją dzięki czemu można by mocniej wyhamować wentylator.

Edytowane przez vulture30

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta lepiej się dowiedzieć, ja osobiście zamawiałem takiego a dostałem takiego na czerwonym PCB jak w tym twoim linku z komputronika (i jest 65nm) ale w sumie co za różnica jak all śmiga ładnie...

 

Co do rodzajów są jeszcze takie pality ;P

Edytowane przez Ralfo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co byście polecili do 950 zl obecnie ? GTX z doplata czy hd4870 (brakuje mi na Gainwarda GS 512, wiec chce cos rownie dobrego). Czy tez moze brac hd 4850 Gainward 1gb GS z DDR3, jaka jest roznica w wydajnosci i docelowo w FPSach.....pomozcie bo w od nwoegotygod

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak swoją drogą, czy jest sens dopłacać te 100zł do 260GTX np od EVGA czy tam Twin Techa czy BFG, tzn ogólnie np. palit z nie referentem hd4870 mnie zniechęcił lekko to tej firmy (na szczęście 9800GT daje rade) a Gainward to poniekąd palit też... o gigabyte też słyszałem średnie opinie... albo taki 260GTX od MSI, w esc 60zł droższy, za co dokładam te 60zł? :P Czy może iść w najtańszego po prostu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bierz najtańszego GTX260 byle wersje 216SP. Dokładanie do marki nie ma sensu bo większość to referenty, które są nadzwyczaj ciche jak na highend. Co innego przy 9800GT których referencyjne wersje miały makabryczne chłodzenie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie.

W tej chwili mam 8800gt od gigabyte'a, którego kupiłem po tym jak poprzedni mi się spalił w nadziei, że jak tamten wróci to będe miał SLI. Dzisiaj dzwonili do mnie z seriwsu i karta wróciła, ale jest to zotac. I teraz zastanawiam się co robić: czy sprzedać tego zotaca i czekać aż może kiedyś pojawi się na allegro gigabyte i wtedy zrobić sli, czy może olać sprawę, sprzedać jedną i drugą, a za tą kasę kupić np. jakiegoś gtx'a 260 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z Zotacem też SLI będzie działać. Ale jeśli masz możliwość by kupić 260GTX 216SP to bym się nad takim rozwiązaniem zastanowił. Powiedz jeszcze w jakich rozdziałkach grasz i ile pamięci mają te Twoje GT?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z Zotacem też SLI będzie działać. Ale jeśli masz możliwość by kupić 260GTX 216SP to bym się nad takim rozwiązaniem zastanowił. Powiedz jeszcze w jakich rozdziałkach grasz i ile pamięci mają te Twoje GT?

Obie 512mb. jeśli chodzi o rozdziałki to niedawno przerzuciłem się na 1680x1050 dlatego zastanawiam się czy nie lepszym rozwiązaniem byłoby coś z większa ilością ramu.

Z zotaciem będzie działać, ale chyba nie w zestawieniu gigabyte + zotac, prawda?

 

EDIT: po szybkim doszkoleniu się nadal nie wiem czy to będzie działać w zestawieniu gigabyte + zotac - ten sam gpu, ale taktowania inne, a więc ? :D

Edytowane przez Julo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi - tyle już się nauczyłem będąc na tym forum ;]

Najpierw wypróbuje sli i zobacze jak działa, a później na spokojnie zastanowie się co dalej. Jeszcze raz dzięki

 

EDIT: a ewentualnie jakiego gtxa 260 polecacie, poza tym że ma być 216 SP ?

Edytowane przez Julo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...