Skocz do zawartości
kucyk

Jaką kartę graficzną kupić?

Rekomendowane odpowiedzi

Myślę nad wymianą karty 8600 gt sonic+ na gforce zotac 9800 gt z 512 mb pamięci, cena to 429 na chwilę obecną!

 

http://www.allegro.pl/item541721935_karta_...9800_gt_gw.html

 

Czy opłaca się brać tą kartę za tą cenę? I jak z jej wydajnością? Zasilacz podoła?

I jeszcze dodatkowe pytanie, czy accelero s2 wejdzie na tą kartę bo bym przełożył sobie chłodzenie z palita!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy stawiać na tego zoltaca za 429 zł i do tego kupować jakieś chłodzenie? Posiadam chłodzenie Accelero S2 a z tego co słyszałem to raczej nie podejdzie ono do 9800/8800

Cena 429 zł

http://www.allegro.pl/item541721935_karta_...9800_gt_gw.html

 

 

 

Czy stawiać na tą msi 9800 wersja oc 464 zł i nie bawić się w wymianę chłodzenia?

Cena 464 zł

http://www.allegro.pl/item540206955_msi_51...sja_oc_1ns.html

 

Zasilacz mam nadzieję podoła, patrzyłem ceny 8800 i 9800 i są praktycznie w tej samej cenie więc lepiej chyba <span style='color: red;'>ORT: wziąść</span> 9800 z gwarancją niż 8800 za powiedzmy 380 zł bez gwarancji?? Bardziej się skłaniam na grafikę nvidi, obsługa physX, jaka kartę polecacie do 500 zł max?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli mówisz, że dopłacając niecałe 100 zł, mam kartę która będzie lepsza od 8800/9800 ?

A co z technologią PhysX? Z tego co sie orientuję większość producentów robi gry bardziej pod nvidia.

 

Jak sobie poradzi mój zasilacz z tą kartą i gdzie można ją kupić za te 530 zł bo ceny wszędzie są w granicach 600 a to prawie 200 zł więcej niż nvidia! Czekam na info od Ciebie, a jak tak to jaki sklep polecasz w którym warto kupować!

 

Ok znalazłem u siebie za cene 560 zł

http://sklep.vico.pl/product_info.php/lite...ducts_id/142172

 

Miguel707 opłaca się ??

Edytowane przez Lowermann

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc mam już dosyć gadania o tym całym PhysX. Mogę tu wypisać testy, w których HD4830 jest lepszy, ale myślę, że jeszcze nie muszę chyba tak tego udowadniać.

 

HD4830 IceQ4 masz za 530zł w sklepie ESC.pl, który oczywiście polecam.

 

 

http://www.esc.pl/product_info.php?manufac...oducts_id=16118 - mimo miniaturki zdjęcia jest to IceQ4 - ten sam, co podałeś z vico.

Edytowane przez Miguel707

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spośród kart graficznych do max 450zł( w gralu) Co byscie wybrali:

 

1. MSI GF9600GT 512 -410zł

2. Palit GF9800GT 512 -435zł

3. Sapphire 4830 512 - 459zł

 

Dodam ze Monitor 22'

Proc: e5200

Zasilacz: Początkowo miał byc Penatgram 430W ,ale nie ma na skłądzie i prawdopodbnie niebedzie , wiec inny markowy 400W )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A można wiedziec czym sie kierowałes , przy tym wyborze. Przeważnie tak jest jak droższe to lepsze ale czy w tym przyapdku.

Nie wiem np ile % jest ona wydajniejsza od pozostałych.

W kilku testach ktore przeczytalem , w niektorych grach lepiej wypada 9800.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem ze i7 tez bedzie wymagał podkrecenia do tych 3,3GHz-3,6GHz dla grafiki w stylu GTX280/295.

Jak myslicie nowa rewizja i7 920 poprawi OC tak zeby bezproblemowo dokrecic do tych 3,6 i zeby nic niepokojącego się nie dało zaobserwować (wiem ze oc zalezy od poszczegolnego egzemplarza ale chodzi mi o ogolne szanse na zwiekszenie potencjału OC nowej rewizji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

mam zamiar zmienić kartę graficzną, tylko się zastanawiam czy jest sens

obecnie posiadam gf7900GS asusa ze zmienionym chlodzeniem na zalman VGA VNF100

 

proszę o podpowiedź co wybrać kwota powiedzmy około 500-600zł

 

konfiguracja mojego kompa to c2d e6300@2,45GHz z chlodzeniem Thermaltake BigTyp 120 obecnie z wyłączonym wentylem

2x512 kingston hyperx 800mhz i 2x1gb ocz 800mhz

zasilacz chieftec 500W

Edytowane przez kopyt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko nie próbuj uruchamiać karty z tym chłodzeniem bez dodatkowego wentylatora np. Scythe Slip Stream.

 

Bez wentylatora to chłodzenie radzi sobie z 70W, zaś HD4850, to jakieś 40W więcej.

 

No i oczywiście radiatorki na pamięci i na sekcję zasilania trzeba nałożyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślałem, że chcesz przełożyć swojego Zalmana z 7900GS na HD4850. Wtedy wentylator na chłodzenie Zalmana by był konieczny. To by było lepsze chłodzenie na HD4850, niż to referencyjne. Jeżeli jednak będziesz kupował niereferenta (Asus Glaciator), to chłodzenia nie trzeba zmieniać.

Edytowane przez Miguel707

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...