Skocz do zawartości
kucyk

Jaką kartę graficzną kupić?

Rekomendowane odpowiedzi

aha w ten sposób ;)

 

niestety chyba to by nie wyszło z tego względu że po pierwsze może to chlodzenie nie pasować (choć nie sprawdzałem tego jeszcze)

a dwa nie mam innego żeby na tą karte założyć a karta wędruje do drugiego kompa.

 

a w ogóle przy takich parametrach mojego kompa jest sens takiej zmiany? procek da rade?

będę próbował go jeszcze podkręcić troche, mam nadzieję że płyta wytrzyma

z tego co pamiętam to mam Gigabyte GA-965P-DS3

a teraz na innym pracuje bo tamten mam w akademiku

Edytowane przez kopyt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam dla was nie lada zagwostke. Otoz mam GTX'a 260 (192sp) i teraz buduje sobie z mojego PC taniego maka i tu mam problem. OSX nie obslguje mojej grafy i o jej supporcie niewiele wiadomo - moze byc wkrotce, a moze go dlugo nie byc... Wiec zmuszony jestem zmienic karte na model o podobnej wydajnosci, ale ze starszej generacji (GF 9xxx i nizsze oraz HD3xxx i nizsze). Mialm juz zmienic karte na 9800GX2, lecz moja zasilka nie pociagnie jej (OCZ StealthXStream 500W), a na zmiane na mocnijesza muwialbym wylozyc nieco mamony... Kto rozwiaze moj problem krolestwo mu :) Nie mam kasy zeby dolozyc (wymienilem mobo), a sprzedac moge tylko owa grafe i zasilacz :)

 

myslalem tez nad zainstaliwaniwm dwoch graf, ale dwoch roznych na PEG nie mozna wybierac podczas startu, a HD2400 na PCI ma problemy z OSX'em. A nawet jakby dziala to musialbym jakos rozwiazac kwestie wczolgiwania sie pod biurko i przepinania kabla od monitora... (jakis przelacznik, KVM moze ?)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pociagnie GX2 ? Bo wg. specyfikacji nVidii potrzeba min. 580W... No i do tego dochodzi pare wentyli, dysk (jeden barracuda 7200.11) oraz E8600@4.3GHz (to mnie martwi najbardziej...)

 

Za switchami tez sie rozgladalem dzisiaj w nocy, ale nie znalazlem z DVI, a D-Sub odpada w przedbiegach. No i do tego za cene tego rozwiazania kupie juz zasilacz...

 

 

Ostatecznie moge spiac dwa zasilacze - OCZ'a i jakiegos starego 145W z kompa z PII zeby zasilal naped optyczny i dysk twardy - tylko jakiego kabla do zmasowania uzyc ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale 3650 raczje nie uswiadcze na DDR3, a to wlasciwie dyskwalifikuje ja. Poczekam jeszcze troche az dolar spadnie bo pamietam przeciez, ze pare miesiecy temu 8600GT bez problemu sie za 150zl kupilo (czasem nawet nowe), a teraz to nie bardzo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pociagnie GX2 ? Bo wg. specyfikacji nVidii potrzeba min. 580W... No i do tego dochodzi pare wentyli, dysk (jeden barracuda 7200.11) oraz E8600@4.3GHz (to mnie martwi najbardziej...)

8800GT potrzebuje 450W a chodzi na MC350W. Firmy wolą zapobiegać niż leczyć. Liczy się amperaż na lini 12V a znając OCZ to przy 500W masz ponad 30A na lini 12V więc bezproblemowo go uciągnie.

 

JaQs do 150zł to szukaj radka X1950PRO i wzwyż.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Radek bedzie lepszy od 8600GT? Chodzi mi o to ktora karta bedzie lepsza bez OC, bo zaloze na to Accelero S2 i chce to zostawic w pasywie, bo raczej standardowe chlodzenia nie beda zbyt ciche, a wentyla na Accelero zalozyc nie bede mogl bo wtedy zajmie to wiecej niz 2 sloty, a wtedy nie bede mogl wlozyc dzwiekowki, a wlasciwie tylko po to zmieniam grafike (bo na 6600GT narazie mi nie jest zle, tylko, ze od Galaxy to niereferent i nie wchodzi zadne cywilizowane chlodzenie).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie ja też, bo zamówiłem tego hd 4830 miał być ten (pn): 11147-00-10R, a przyszedł ten PN 288-20e81-350SA i w sumie to nie wiem czym się różnią, jest to także wersja bulk czyli bez pudełka, tylko nie wiem czy różnić się moga innymi parametrami, czy mają raczej parametry te same, bo jeżeli okaże się że ta PN 288-20e81-350SA jest gorsza a ja zamawiałem pn): 11147-00-10R to mogę domagać się wymiany. Niestety nic na ten temat nie znalazłem!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moj OCZ ma dwue linie po 15A - pierwsza to ta z wtyczkami PCI-E, a druga to +12V dla cepa i reszty (molexy, sata itd.) - podpiac np. do 8-pin linie PCI-E, a do 6-pin prze przejsciowke z molexa ?

 

Swoja droga kiedys na Codegenie 300W mialem A2000+@2600+ i 5900XT - czasami stery trabily ze brakuje papu, ale dzialali jeszcze 2 lata (pozniej sprzedalem i ponoc dalej dziala :D)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmienilem monitorek na taki z rodzialka 1920x1200 i musze wymienic swojego radka X1950XT ;)

 

Tak rozgladam sie za czyms wokolicach 800-900 zl i wypatrzylem radki 4870 512MB i cos takiego troche egzotycznego 9800 GX2 - co sie bardziej oplaca?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za 890zł masz wersje 1GB. Można pomyśleć jeszcze na GTX260 216SP albo używkami GTX280.

GX2 to jakby niepatrzeć grzałka. Wydajność troche wyższa od radka i GTX260 ale tylko gdy SLI działa ok. I proc musi być o ok 400MHz szybszy niż w przypadku pozostałych kart.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie stoje przed wyborem kupna karty 9800gtx+, zastanawiam się nad tymi dwoma karty w cenie ok 650zł :

1. palit 9800gtx+ z referencyjnym chłodzeniem 738/1100 alegro(zasilanie 2x 6pin)

2. point of wiev 9800gtx+ z hetpipe coler master 738/1100. jest na str. icomp.pl (zasilanie 1x 6pin)

Które chłodzenie na tych kartach jest wydajniejsze?

Czy jest ono głośne ?

Czy karta z jednym zasilaniem 6 pin jest mniej wydajna, także w oc?

Czy w referencyjnym chłodzeniu są rurki hetpipe, ściągał ktoś ten plastik?

Właściciele tych kart może coś doradzą?

post-167698-1234477609_thumb.jpg

post-167698-1234477826_thumb.jpg

Edytowane przez superduty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukam karty dla mało wymagającego użytkownika (czyli mnie ;) ). Sprzęt jak w podpisie, czyli nic nadzwyczajnego. Na obecnej karcie nawet w Half-Life 2 nie da się przyzwoicie pograć.

Wymagania

cena: 200-300 zł

stan: nowa, używki nie wchodzą w gre

chłodzenie: aktywne, ciche (albo chociaż z możliwością regulacji obrotów)

złącze: AGP

 

Myślałem początkowo o HD 3650, niestety pod AGP są chyba jedynie dostepne wersje na DDR2 - a to chyba nie najlepiej? HD 3450 z kolei to cienizna. Może coś od Nvidii?

Edytowane przez czokapik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czokapik na grafe AGP nie warto wykładać 300zł. Zresztą ten A64 chociaż kręcony? Jak chcesz pograć to pomyśl nad zmianą platformy.

 

superduty chłodniejsza raczej będzie z CM. Seryjne chłodzenie też jest wydajne ale w 3D jest już słyszalne.

6pin widocznie starcza. OC będzie podobne.

Tak referentu są na heatpipe'ach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czokapik na grafe AGP nie warto wykładać 300zł. Zresztą ten A64 chociaż kręcony? Jak chcesz pograć to pomyśl nad zmianą platformy.

Pograć chcę, ale nie koniecznie w najnowsze tytuły ;)

Np. HF2, FEAR czy podobne gry. Na obecnej karcie gram na rodziałce 800x600 na średnich detalach a i tak nie chodzi płynnie.

Wiem, że karty na pci-e są tańsze, ale gdybym miał przejść na nową platformę to musiałbym jeszcze kupić mobo, proca i ramy i wyszłoby mnie to ~1000 zł. Poza tym wiele rzeczy stoi pod znakiem zapytania i wolę poczekać z wymianą całego sprzętu. Dlatego póki co potrzebuję tylko mocniejszą kartę :)

Edytowane przez czokapik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Którą kartę bardziej opłaca się kupić i czy uciągnie ją zasilacz:

 

Gigabyte Geforce 9800gt 512mb Zalman Oc czy Gainward 4850 512mb ?

 

Reszta zestawu to e5200/2gb kingston/wd 320gb/p5ql-e/chiftec 450w

Edytowane przez gomis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dobie kryzysu teraz te karty są drogie. Kiedyś taki hd 4850 kosztował 500 zł i to był dobry wybór. W sumie nadal jest ale już jako używka. Jakbyś wyrwał za 500 zetek to byłoby git. Jak chcesz przyoszczędzić to za ok. 400 zł lub mniej 9800 lub 8800. Wydajność też jest zadowolająca(jak dla mnie) :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dobie kryzysu teraz te karty są drogie. Kiedyś taki hd 4850 kosztował 500 zł i to był dobry wybór. W sumie nadal jest ale już jako używka. Jakbyś wyrwał za 500 zetek to byłoby git. Jak chcesz przyoszczędzić to za ok. 400 zł lub mniej 9800 lub 8800. Wydajność też jest zadowolająca(jak dla mnie) :)

Źle sformułowałem pytanie. Chodziło mi którą z tych kart wybrać? Różnica w cenie dla mnie jest nieduża, a jak z wydajnością?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam. mi również przydała by się mała porada ;)

 

posiadam obecnie hd 3850 256 mb. na wydajność specjalnie nie narzekam, ale i zachwytów nie ma, szczególnie, że mam monitor 24" 1920x1200. go pogrywania mam x360, na pc gram mało, ale FPS tylko na PC, strategie również ;). generalnie karta mnie zadowala, ale bawię się amatorsko w grafikę 3D i niestety nowy mudbox nie działa poprawnie na ATI :( zastanawiam się więc czy nie skorzystać z oferty zielonych, chociaż wole karty ATI. w ofercie NV zupełnie się zagubiłem, interesuje mnie jakaś używka, na nową szkoda mi obecnie kasy. co mi polecicie, może 8800 gt?

 

ile mniej więcej mogę krzyknąć za swoją ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

8800GT 512MB będzie szybsza od radka i to dość znacznie. Warto jeśli znajdziesz w okolicy ok 350zł. Jeśli jednak wydajność Ci odpowiada to pomyśl jeszcze nad 8800GS/9600GSO 384MB. Będzie wydajniejsza i sporo tańsza od 8800GT.

 

Co do sprzedaży to jeśli dostaniesz oferte w okolicy 250zł to można się cieszyć. Jednak licz na ok 220zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...