Skocz do zawartości
kucyk

Jaką kartę graficzną kupić?

Rekomendowane odpowiedzi

Nic mu nie będzie ;-) Działa już 3 lata i jest ok. Chcę tylko i wyłącznie kartę graficzną.

No to pewnego dnia to coś udające zasilacz padnie, zabierając ze sobą resztę sprzętu. Stwierdzisz, że udaję jasnowidza? No niezbyt, wiele takich historii było na forum.

 

A spalić się może choćby po wymianie karty. Miałem tak u kumpla kiedyś, a nie znałem się jeszcze na zasilaczach. Wymieniłem kartę, włączam - błysk, a potem cisza i smród w całym pokoju. Zabrał ze sobą wszystko...

Edytowane przez Gi3r3k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Działa już 3 lata i jest ok

Mój codegen chodził przez 6 lat i się spalił ... z dnia na dzień. Nic pewnego. I nie chciałbym wspominać o tym, że pociągnął ze sobą płytę główną i procesor - chyba nie chciałbyś, aby pociągnął nowego Radeona?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Na sprzęcie nie znam się w ogóle, ale coś mi się wydaje, że nowe gry (Fallout 3 już ledwo zipie) wykańczają mi komputer. Podejrzewam kartę graficzną (karty właściwie), więc noszę się z zamiarem zakupu nowej tak do 800 zł. Nawet nie wiem jak się zabrać za wybieranie, dziwne znaczki i krzaczki przy oznaczeniu kart nic mi nie mówią. Możecie coś na to poradzić?

Mój komputer składa się z:

Płyty głównej ASUS P5Q Pro

Procesora Intel Core 2 Duo 2.40 GHz

2 GB RAM

zasilacz na pewno więcej niż 500 V

i karty graficzne (moja zmora) 2 X Nvidia GF 7300 GT

 

Kupiony był prawie dwa lata temu. Na co wymienić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musisz podać dokładniejsze dane.

 

Płyta to na pewno nie P5Q PRO, bo tych nie było 2 lata temu. Co najwyżej P5K PRO.

 

Procesor pewnie jakiś E4XXX. Ściągnij CPU-Z i spisz nazwy: procesora, płyty głównej i ramu.

 

Otwórz obudowę i zobacz, co to za zasilacz. Na pewno nie ma 500V, tylko 500W. Waty a volty to co innego...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A 4850?dużo stracę?jakiego procesora wymaga?starczy jakiś porządnie wykręcony x2?

OC procka blokuje Ci mobo. Nie należy ona do najlepszych do OC.

 

Proc możesz by zmienić na jakiegoś X2 6000+ z 2Mb L2 chociaż przyznam że napewno będzie on chamował Ci radka z seri HD4xxx

Grafiką dobrą będzie może jakieś 8800GT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, właśnie zobaczyłam co mam w komputerze 8-O

 

To będzie intel core 2 duo E6600 2,4

2 GB RAM

płyta P5W64 WS PRO

reszta bez zmian.

Jeszcze sprawdź, jakiej firmy ten RAM (w SPD, w Manufacturer), z jaką częstotliwością działa (w Memory, DRAM Frequency) i timingi (liczby poniżej od Cas Latency włącznie).

 

Koniecznie nazwę i moc zasilacza. Bez tego nie ruszymy do przodu.

 

Od razu muszę zapowiedzieć, że procesor będziesz musiał podkręcić. Bez tego większość lepszych kart będzie blokowana w nowszych grach.

 

...musiała? Żeby nie było nieporozumień - male czy female ;) ?

Edytowane przez Gi3r3k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O rany, myślałam, że się idzie i kupuje nowszą kartę, a tu trzeba wszystko wiedzieć :)

 

RAM Corsair 1024 x 2

 

DRAm F 219.4 MHz

 

CL 5

trcd 6

trp 6

tras 18

trc 24

 

zasilacz Tagan 580 W (TG580-U15)

Edytowane przez Makrela

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A więc jednak niewiasta :wink: . Witamy na PPC.

 

Dobra, zasilacz jest świetny i nie musimy się nim martwić :wink: .

 

RAM mnie trochę niepokoi - trochę za wolny... Ciekawe, czy tak mają, czy coś źle w biosie ustawione...

 

I tak jest go za mało troszkę, będzie trzeba dokupić.

 

Wstępnie:

 

Karta Geforce 9800GTX+, abyś nie miała problemu z instalacją (kupując ATi, trzeba by system od nowa stawiać):

 

http://techmarket.pl/produkt-Karty_graficz...3P-FSP,138.html

 

Do tego RAM:

 

http://techmarket.pl/produkt-Pamieci_RAM_G...0009_4,154.html

 

Ten stary RAM możesz sobie powiesić nad kominkiem.

 

Jeszcze procesor trzeba będzie podkręcić, ale to już mozesz zrobić po kupnie tych części. Napisz wtedy do mnie na PW, wytłumaczę.

Edytowane przez Gi3r3k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ano, kobiety też czasem grają ;)

 

Wielkie dzięki, wreszcie mam punkt zaczepienia. Miałam nadzieję, że nie będę musiała całego kompa wymieniać, staruszek już się z niego robi. Podkręcanie procesora brzmi groźnie, mam nadzieję, że nie wiąże się to z koniecznością wzięcia śrubokręta do ręki :) Na dniach powinnam się zaopatrzyć we wszystko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ano, kobiety też czasem grają ;)

 

Wielkie dzięki, wreszcie mam punkt zaczepienia. Miałam nadzieję, że nie będę musiała całego kompa wymieniać, staruszek już się z niego robi. Podkręcanie procesora brzmi groźnie, mam nadzieję, że nie wiąże się to z koniecznością wzięcia śrubokręta do ręki :) Na dniach powinnam się zaopatrzyć we wszystko.

Zdaję sobie z tego sprawę :D . Po prostu kobiet na tym forum jak na lekarstwo, więc miło mieć jakąś odmianę.

 

Komputer jest dość dobry nawet w tej chwili, oprócz... kart graficznych i pamięci właśnie. Dobrze, że ktoś pomyślał o dobrym zasilaczu (nawet aż za dobrym...).

 

Nie, podkręcanie nie jest związane ze śrobokrętem :wink: . Przestawia się pewne opcje w biosie, by osiągnąć wyższy zegar procesora, a potem testuje się je w systemie programami.

 

Jak części będą w kompie, napisz do mnie, a ci pomogę w tym podkręcaniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@stasio1500

 

Płyta nie blokuje OC - na sempronie robiła mi 350, pamięci też z pewnością nie. Procek ten od podanego różni się tylko zegarem - też ma 2x1mb L2.

 

Pokombinowałem, zmieniłem bios i okazało się, że jestem w stanie spod windowsa dając 1,525 na proc i +12% na NB wykręcić do 3ghz! git!!!

 

Ani 1 mhz więcej nie idzie, mozę jak dołożę do 16% na NB to coś da ale narazie przystopowałem i mam zamiar kupić lepsze chłodzenie na NB bo jest 65 stopnii co najdziwniejsze jak dołożę wiatrak to nic to temp nie zbija - płyta była w serwisie i pewnie radiator żle założyli, choc jest ciepły mocno...

 

 

 

Czy to zmienia coś w sprawie karty jaką mogę wrazucić, tzn czy 4850 ma teraz sens?

Edytowane przez dr.elich

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

poszukuje budżetowej karty powyzej 200zl, tak aby dzisiejsze gry wogole sie uruchamialy i dalo sie grac na minimalnych detalach, oraz zeby stare gry typu morrowind, spellforce 2 chodzily na full :D. Co moglibyście polecić w tej materii: radeon 3650, 4650, 9500gt? Z tego co udalo mi sie samemu rozkminić to najlepszym wyborem bylby chyba 4650.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

suchyjastrzab dzięki bardzo, ale wolałbym dziwice nową ze sklepu.

 

Jeśli chodzi o sprzęt to pytalem się o propozycje niżej i ostatecznie to będzie się tak krztałtować:

ATHLON 7750 BE

Gigabyte GA-MA770-UD3

Modecom MC-350 350W

2GB RAM

Zatem jeśli chodzi o 4650 to może jakiś konkretny model rzuca się szczególnie w oczy, czy może zwyczajnie kierować się wyglądem w tym segmencie i wybrać jakiegoś gigabyta 512MB?

 

Mój wybór padł na Palit Sonic, ponoć fabrycznie podkręcony, lecz niestety nigdzie nie ma go w sklepach, nawet na allegro i czemu?

Edytowane przez ms-trex

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...