Skocz do zawartości
kucyk

Jaką kartę graficzną kupić?

Rekomendowane odpowiedzi

Przecież kupujesz jedną tylko... a dwóch nie będzie się opłacało, bo zmiana na inną, lepszą, będzie znacznie bardziej owocna.

 

SLI/CF się nie przejmuj. Cena niezła, więc bierz.

 

A jaki masz zasilacz? I ogólnie sprzęt?

 

Kolego ''Gi3r3k' już zapodaję mój konfig...

 

Mobas.. to już wcześniej wspomniany Gigabyte N680SLI DQ6

Procek .. heh to już historia ale mam P4 D 950 Extreme 3.4

Pamięć 2x2Gb Corsair XMS 2 cl4 800Mhz

Dysk- wysłużony ale niezawodny Caviar 80

1 napęd DVD rw :wink:

Zasilacz Chieftec 420W

Wszystko w budzie chiefteca,,,,

 

To dopiero będzie bo narazie leży obok na biurku... dziś będę składał po tym jak mój Antek 1700 :rolleyes:

powalił sławnego EPOXA 8rda (kondziołki padły-a nie mam sprzętu :mur: )

 

Z tym prockiem to tak na początek... w niedalekiej przyszłości zrobi się upgrade... tylko czekam ,aż ktoś mi powie wreszcie jak to jest z tymi 45nm na tym Gigusiu....

 

Pozdrawiam z deszczowego Wrocka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasilacz OK.

 

No ten Pentium D będzie hamował tą kartę. Nawet jakiś Pentium E2XXX@3GHz będzie sporo lepszy.

 

Co do płyty - czytałem twój wątek i wg linku, który podałeś, płyta nieoficjalnie, poprzez bios beta, obsługuje 45nm.

 

Pozdrowienia ze słonecznego Mazowsza ;)

Edytowane przez Gi3r3k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem wiem... ale na początek musi wystarczyć :mur: wiesz jak to jest :rolleyes: darowanemu koniowi się w zęby nie zagląda.. a ja dostałem procka za 30 zł od znajomej :lol2: Panie świeć nad Jej niewiedzą B-)

 

Niedługo będzie jakiś Core z prawdziwego zdarzenia.

Ps.. wielkie dzięx za to 45nm... To dodało mi wiary.

Ps,,2... nic mi nie mów o pogodzie z wtorku na środę byłem w wawie :blink: i Świata nie było widać.

 

POZDROWIONKA dla kolegi-ów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No za 30zł... to nie najgorzej, fakt.

 

Ten procesor podkręca się do 4GHz spokojnie, a na takiej częstotliwości aż tak źle nie będzie, więc jeśli masz dobre chłodzenie (nie boxa) do podkręcaj i... zbieraj kasę, tak.

 

Pisząc o pogodzie pisałem o tej chwili, w tygodniu było fatalnie, to fakt. A w tym momencie słońce świeci ostro + trochę chmur, ale więcej jest nieba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy po wielu przespanych-i nieprzespanych nocach :mur: z bólem głowy i pytaniem czy dobrze zrobiłem kupując tego Gigabyte-postanowiłem,że jednak zostaje u mnie.

Miałem zmienić na Asusa P5B..Deluxa, Ba nawet już jechałem pod Katowice by się zamienić.

Gdy jednak zobaczyłem ja na oczy i dowiedziałem się,że była już 2 razy w serwisie z powodu kondensatorów-dałem sobie spokój.(Sprawę z wymianą zna kolega Gi3r3k B-)

Zapytacie skąd taka zmiana podejścia?

 

Stwierdziłem po prostu,że na ten okres w zupełności wystarczy mi ten Gigabyte.

Zanim przejdę na nowego kompa - to 775 przestanie istnieć :rolleyes: ,więc szkoda zachodu jak to mówią.

 

Niedługo zapodam jakąś recką z testów płytki pod Markami i Lekkim OC :wink:

 

Pozdrawiam ze Słonecznego (nareszcie) Wrocka....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Komputroniku pojawił się HIS Radeon 4890 1GB GDDR5 za 999zł - to chyba najlepsza cena jaką widziałem do tej pory na necie. Ceny w innych sklepach oscylują w granicach 1050-1150zł (za inne marki). Do tego dolar dzisiaj skoczył do góry (ciekawe, czy ta tendencja się utrzyma), więc to pewnie zje przyszłe obniżki cen. Ja swoją zamówiłem dzisiaj, jutro albo pojutrze mam nadzieję, że będzie już czekać na mnie w salonie :D Miałem wymieniać platformę na Phenoma II 940, ale po przeczytaniu całej masy testów zdecydowałem, że zainwestowana kasa nie przyniesie na tyle dużego wzrostu wydajności, na jaki bym liczył. Wymienię kartę graficzną i podkręcę na maksa procesorek - dzięki temu za niedużą kwotę (licząc, że sprzedam starą kartę) będę miał dość znaczny przyrost wydajności :) Bo już Radeon 4850 nie wyrabiał czasami w FullHD.

 

Dla zainteresowanych LINK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukam grafiki do zestawu:

Phenom II X3 / ASRock A780GXH / GoodRam 2x2GB 800MHz

Przedział do 600zł.

Wychodzi, że w tej cenie to HD4850 512MB DDR3 taki np. Asus 625/2000 za 559zł.

Czy może ten sam Asus z 1GB pamięci, albo dołożyć do Asus TOP 512MB z 680/2100 za 599zł.

Jest jeszcze opcja, że może coś z NV? GTS 250, 9800GTX+ ?

Mętlik mam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tej cenie można się zastanowić nad 1GB, w niektórych grach, w rozdzielczościach 1680x1050 i wyżej ten RAM się przydaje. Dodatkowym argumentem za jest też... różnica cenowa między 512MB a 1GB, która jest coraz mniejsza.

 

Jeśli te 600 zł to bezwzględne maksimum, to dobrej (w sensie cichej) karty nie kupisz. Sapphire HD4850 DualSlot kosztuje 599zł w ESC.

 

Jeśli możesz przekroczyć te budżet, to zainteresowałbym się tą ofertą:

 

http://techmarket.pl/produkt-Karty_graficz...907_16,138.html

 

Sklep w porządku, choć zdarza się czekać na przesyłkę z tydzień...

 

Za 604 zł dostajesz 1GB i ciche chłodzenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chłodzenia GPU to ja mam. Najbardziej ciekawi mnie wydajność ATI a NV w tym przedziale cenowym. Jak by nie patrzeć seria HD48XX już jakiś czas na rynku jest. Dokładnie interesuje mnie jak ma się HD4850 do GTS 250 (czyli w zasadzie to samo co 9800GTX+).

Czepiam się, bo niby obydwie są w 55nm, a na testach NV pobiera mniej W i się mniej grzeje.

 

P.S. Ten Palit w kompuzgredziku jest za 597,55zł ;)

Edytowane przez Szawel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chłodzenia GPU to ja mam. Najbardziej ciekawi mnie wydajność ATI a NV w tym przedziale cenowym. Jak by nie patrzeć seria HD48XX już jakiś czas na rynku jest. Dokładnie interesuje mnie jak ma się HD4850 do GTS 250 (czyli w zasadzie to samo co 9800GTX+).

Czepiam się, bo niby obydwie są w 55nm, a na testach NV pobiera mniej W i się mniej grzeje.

 

P.S. Ten Palit w kompuzgredziku jest za 597,55zł ;)

Zależy od gier. Ogólnie wygrywa Geforce, ale raczej o te parę procent. Argumentem za Radeonem jest lepsze OC, i pod tym względem wygrywa ATi i to właśnie HD4850 bym kupił na twoim miejscu.

 

Jeśli chodzi o pobór prądu, to różnice duże nie są.

 

A wysokie temperatury na ATi to po prostu mit, który powstał, jak wyszły te karty na rynek. Wziął się z tego, że AMD-ATi postawiło na ciszę, zmniejszając obroty wiatraków, przez co karty osiągały wysokie temperatury. Stąd się wziął popularny na forach tzw. fan-fix.

 

Oferta kompuzgreda niezła :wink:

Edytowane przez Gi3r3k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem rozdarty. Od zawsze miałem ATI, od 2 lat siedzę na NV i przyznam, że nie mam najmniejszych problemów.

Jeden rabin powie tak drugi rabin powie nie. W testach 4850 vs GTS 250, ten 2 wypada lepiej.

 

Ustaliłem już sobie, że interesuje mnie 1GB. Teraz tylko nie wiem czy HD4850 czy GTS 250 ;/

Przypuszczam, że co bym nie wybrał to nie zauważę różnicy w wydajności, jednak ten pobór mocy mnie boli. ATI ciągnie ponad 30W więcej w idle ;/ Do tego GTS 1GB od Gigabyte albo Gainward można dostać w granicach 600zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hm...

 

Dołączona grafika

 

Cokolwiek kupisz, będziesz zadowolony. Jak napisałem, 9800GTX+ jest trochę lepszy od HD4850, GTS jeszcze lepszy, ale to tylko podkręcony 9800GTX+... Jeśli brać pod uwagę OC, to moim zdaniem HD4850 jest lepszym wyborem.

 

Jeśli nie boisz się kombinować z biosem, to HD4850 może być lepszy w idle. Wystarczy ustawić napięcie 0.93V i niskie takty w 2D.

 

Pod uwagę brałbym jeszcze ilość shaderów. Przeliczając na liczby nVidii, HD4850 ma ich 160, a GTS 250 - 128. Tu trzeba sobie przypomnieć sytuację 7900GS vs. 1950PRO. Na wyjściu Geforce był lepszy i to jego wszędzie polecano, z biegiem czasu było coraz gorzej i Radeon w tej chwili deklasuje 7900GS w nowszych grach. Tam sytuacja była bardziej widoczna, bo Geforce miał tych shaderów sporo mniej, tu takiej różnicy niby nie ma, ale... warto ten fakt rozważyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gigabyte ostatnio dołuje jakościowo... Głośno było o pewnym teście jakiegoś francuskiego serwisu, według którego karty Gigabyte były jednymi z najbardziej awaryjnych.

 

O tym piszę:

http://www.in4.pl/komentarze_Francuskie_st...znych,18205.htm

Edytowane przez Gi3r3k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś tam słusznie zauważył, by porównać to z ilością sprzedanych kart danej firmy ;)

A ktoś inny, że to dane w procentach, więc liczba nie ma tu nic do rzeczy...

 

No zrobisz jak chcesz, ale to chłodzenie, nawet z wiatrakiem 120mm będzie kiepskie...

 

Widzę, że pytasz, ale i tak wybrałeś nVidię, więc powtarzać się nie będę.

 

Jeśli GTS 250, to ta będzie lepsza:

 

http://icomp.pl/produkty.php?sid=karty_graficzne-1037

Edytowane przez Gi3r3k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wybrałem. W ATI kusi mnie DX10.1 jednak nie chce mi się bawić w OC i zmiany napięć. Do tego ten pobór prądu w idle.

Z kolei NV ma CUDA, Physx i mniej problematyczne sterowniki, ale to w zasadzie odgrzane 9800GT.

Podstawą jest dla mnie cisza i oszczędność energii. Wydajność i tak będzie zbliżona.

 

P.S. A ilość ma znaczenie, bo pomiar powinno przeprowadzać się na takiej samej próbie badawczej. Powiedzmy, że badamy 300 mercedesów i 100 BMW. W obu przypadkach uszkodzonych jest 10%, tylko, że 10% z 300 i ze 100 daje inny wynik. Niby te same %, a jednak BMW psuły się 3x częściej.

 

EDIT: No i sprawa rozwiązała się sama. Mam sąsiada fanboya NV. Kupię GTS 250 i jeśli nie spełni moich oczekiwań, to on chętnie ją odkupi, a ja udam się po HD4850. ;)

 

Gi3r3k, dzięki za podrzucenie tego Twintecha. Nawet niezłe toto jak na 4 razy odgrzany produkt ;) Jakim jest GTS 250.

Takie małe pytanie jeszcze. Wszędzie podają do niego 500W. Czy Chieftec 400W da radę?

Edytowane przez Szawel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, opłaca się przejść z GF9600GSO 768MB na radka 4830 dokładnie tego http://www.allegro.pl/item608699880_ati_ra...56bit_hdmi.html, cena nawet fajna 389zł, jakaś różnica zauważalna przy athlonie x2 2700mhz będzie względem gso ?, czy lepiej dac sobie spokój. :razz:. W sumie nie planowałem zmiany, bo gso mi starcza na razie, ale zobaczyłem tego radka i ta cena...

Edytowane przez maruh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za taką cenę tak.

Też tak myślę, ale postanowiłem że przyszedł czas na zmianę wysłużonej platformy am2 w postaci x2 i kn9 na coś od intela, przemyślałem, poczytałem i stwierdziłem że wsadzając 4830 do tego co mam różnica w grach będzie mała, bo procek będzie ograniczał a już pewnie trochę ogranicza też gso. Sprzedając gso musiałbym go sprzedać razem z accelero s1 rev2 by nie być za dużo stratnym, także zostałbym bez chłodzenia a na tym 4830 to pewnie wyjec, także daje sobie spokój :razz:.

Edytowane przez maruh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Procek e8400 (oc ok 4GHz mam nadzieję) - będzie

reszta sprzętu jak w podpisie - oprócz grafy oczywiście

 

Jaka grafa do rozdziałki 1680/1050 (podstawowy lcd 20") i 1366/768 (plazma) z dźwiękiem po hdmi (właśnie do plazmy)?

Cena ~ 1kzl

Edytowane przez macin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

praktycznie sprzedałem już swoją starszą kartę (gf 9600 gt) i poszukuję jej następcy !

Do wydania mam ok.600-750 złotych .Nie jestem fanem żadnej marki - po prostu szukam czego co pozwoli mi pograć na wysokich detalach w nowe gry.

oto konfig mojego kompa

procek athlon 64 x2 6000+(3.1 ghz)

4GB ram (jakieś goodramy)

płyta głowna gigabyte ga-ma770-ds3

zasilacz - modecom III feel 500

 

Do tej pory raczej nie bawiłem się w podkecania swoich kart ,ale być może się to zmieni.

ps. w zasilaczu mam tylko jeden ftyk do zasilania karty graficznej - w niektórych kartach ,które oglądałem wejscia do zasilania są dwa i stąd moje pytanie - czy jest jakaś przejsciówka np. molex >>>pci-e ?

Edytowane przez oliho

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś mi się zdaję, że lepiej zacząć od zmiany proca.

Dlaczego ? wg. mnie jest on wystarczający na moje potrzeby. Jeśli miałbym zmieniać procek to przy okazji trzeba by było zmienić też mobo...a to juz trochę ponad moje możliwości finansowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...