Skocz do zawartości
kucyk

Jaką kartę graficzną kupić?

Rekomendowane odpowiedzi

Kumplowi padła karta graficzna w kompie, co polecilibyście do konfiguracji podanej poniżej, możliwie jak najmocniejsze do 300 zł.

 

C2D E6320 1.86Ghz

Gigabyte GA-965P-S3

2GB RAM

Zasilacz (był razem z obudową) 450W

 

Poprzednia karta to GF 7900GS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z trudem wyciagniete:

płyta główna Asrock ALiveNF4G-DVI ze zintegrowanym GeForcem 6100, procesor AMD dwurdzeniowy 4200+, 2gb RAM i zasilacz 400 W aczkolwiek nie sprawdziłam jakiej firmy.

 

pisownia oryginalna, a ja nie mam czasu zeby sie przejsc i zobaczyc kompletnie co tam siedzi. :) podejrzewam ze zasilka jakas nonameowa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znajac zycie NIE wymieni zasilki, ale to juz nie moja sprawa, mowilem jej o tym od razu. Jezeli chce karte do 350 to taka jej trzeba dac i juz. Powiedziala ze zasilacz moze dokupi potem jak bedzie miala pieniadze, bo nie bedzie jak cos zmieniac tej karty. Athlona moge jej podkrecic w sumie, bo zamontowac te karte tez ktos bedzie musial.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moj terazniejszy zestaw to :

Asrock 775dual-vsta

Intel Core 2 Duo E7600

2GB Ramu

i karta graficzna ktora bym chcial wymienic gdyz ma mala pamiec

Ati Radeon x1950 Pro 256mb

 

Patrzylem na allegro za kartami graficznymi do 300 zł i poki co to najlepsza byla Ati Radeon Hd4670 1gb, tylko ze nie wiem czy ona pasuje pod moja plyte glowna ktora juz wymienilem powyzej ;P czyli Asrock 775dual-vsta i jeszcze jedno czy wogole to duzo zmieni jesli wymienie z tej mojej na hd4670 ... ma wieksze taktowanie itd i wiecej pamieci lecz nie wiem czy wystarczajaco duzo aby sie oplacalo wymienic z tej co teraz mam, chociaz bym to zrobil bo amm tylko 256mb w karcie i mi gta iv zacina ;/ xD

Prosze o szybka odpowiedz, dziekuje z gory...

Mozna pisac tu lub na gg 7500125, gdzie by bylo wygodniej :P

Edytowane przez Zimekk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukam grafiki do ok 450(max 500) do sprzętu jak z sygnaturki . gram w rozdzielczości 1280x1024.

za pomoc z góry dzięki.

wszystko mi jedno czy karta będzie nowa czy używana.

może ktoś z forum ma jakąś do zaproponowania kupię z wielką chęcią(po pierwszym sierpnia)

Edytowane przez kubolin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HD4850.

Jeżeli nie zależy ci na ciszy to może być Gigabyte z chłodzeniem zalmana. Głośny, ale oc ma w miarę dobre.

Kupuj w sklepie, bo na allegro są sprzedawcy typu enter, imrch i nie będziesz miał gwarancji..

 

 

 

HD4830 będzie lepszy od hd4730. Po oc będzie miał wydajność ~hd4850.

Edytowane przez andrew777

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak też myślałem;).Jak nie starczy kasy to niestety 4830 zostanie, no i myślę nad 4730, ale 8 rop raczej za mało, a 4750 nigdzie nie ma;/.Spoko sam załatwiam bo ojciec sklep ma więc tylko przez niego będę załatwiał jak już.Przyznam szczerze że jego dostawcy też w ciach!a przycinają z gwarkami-palita x1600pro golden wymienili mi na x1600pro asusa z pasywnym chłodzeniem i ddr2, ale po interwencji w końcu dopieliśmy swego.

 

To wiem że będzie lepszy;) 4730 ogólnie jakiś dziwny wynalazek, ale dla mnie czyli osoby u której komp chodzi w tygodniu jakieś 80 godzin tdp niższe by się przydało;).Co do OC 4830 to fakt że może być ciekawie.

Edytowane przez Deathraw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Chciałbym wymienić moją, już leciwą, grafikę..

Cały sprzęt w sygnaturce, planuję grać w rozdzielczości natywnej, w każdy gatunek gier.

Chciałbym wydać możliwie jak najmniej, powiedzmy ~450zł

 

Zastanawiam się nad Gainward GTS 250 za 420zł.. Czy warto i dlaczego nie warto.. ;-)

Prócz rzucenia nazwą innej karty, prosiłbym o krótkie uzasadnienie..

 

Zakupić planuję co prawda pod koniec września/początkiem października (to już najpóźniej), ale chyba nic nie pojawi się w październiku w tej cenie..

 

Pamiątki idą na 1000MHz CL5, aczkolwiek siedzę cały czas na defaultowych ustawieniach.. Podobnie procesor - wciąż nie znalazłem czasu żeby go podkręcić.. ;-)

Edytowane przez Arxel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HD4850.

Proc będzie ją ograniczał.

Czyli nie opłaca się dopłacać do 4870? mam pytanie co jest konkurencją dla 4850 ze strony NVidia . Czy był by sens brać gtx250 za ok 400 zł

czy jednak brać 4850 (jaką firme polecacie)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na ciszy mi aż tak bardzo nie zależy (zawsze i tak gra muzyka) zależy mi na tym żeby karta miała dosyć wydajne chłodzenie bo na pewno spróbuję jej możliwości w oc

Edytowane przez kubolin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok najpewniej go kupie tylko mam prośbę podajcie mi link do zaufanego sprzedawcy z allegro(żeby nie było problemów z gwarancją)

jeżeli cena będzie podobna do allegro to mogę kupić w jakimś sklepie internetowym.

Mam jeszcze pytanie z czystej ciekawości jakiej jakości są te 4850 z XFX-a bo pojawiły się niedawno na allegro i wyglądają ciekawie?

mam już ostatnie pytanie do ilu opłaca się kupić tą grafikę jeżeli chodzi o sklep (bo jeżeli by była niedużo drożej to bym kupił na miejscu w sklepie)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj patrzyłem po różnych dostawcach i zaskoczyła mnie praktycznie zerowa dostępność 4830.4730 jest za niecałe 300zł, natomiast zdziwiłem się że 9800gt można kupić za niewiele więcej.4770-jak go nie było tak nie ma:D.Jednak nie będę chyba przebierał w półśrodkach i jak tylko kasa będzie to 4850 gigusia załatwię;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co by się najbardziej opłacało wybrać?

Asus 9800GT 370 zł

Asus HD4850 400 zł

Sapphire HD4850 390 zł

 

Zależy mi na tym aby to nie były jakieś kastraty i suszarki.

Jak chcesz mieć ciszę i niskie temperatury to poszukaj kart z pasywnym chłodzeniem i wentylatora typu 120mm 900 RPM

 

http://www.skapiec.pl/site/cat/14/filtr/_0...0_0_21361_0_0_0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...