Skocz do zawartości
kucyk

Jaką kartę graficzną kupić?

Rekomendowane odpowiedzi

Którą z tych kart wybrać (fajnie by było jakby nie była w miarę cicha):

 

Asus 4850

 

Gigabyte 4850

 

Powercolor

 

Sapphire

 

His

 

Asus i Gigabyte mają dłuższą gwarancję ale ponoć nie są za ciche. Ciekawi mnie ter Powercolor. W grę wchodzi jeszcze ta, tyle że jest droższa ale ma chyba lepsze i cichsze chłodzenie:

 

GTS 250

Edytowane przez Craven

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Craven

Asus będzie dobry, choć podobno ludzie narzekają na głośność miałem HD3650 na tym samym chłodzeniu i był bezgłośny. Może być Powercolor ale tylko jak zdejmiesz wentylator (jest zsuwany) z radiatora i założysz cichy wentylator 92 na paskach bo może być głośny.

Edytowane przez izded

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaką wybrać grafikę do 500-600zł do configu: c2d e6420@3.2, 2x2 ocz reaper 1066, asus p5n-e sli, zasiłka 550w. Chciałbym aby grafika była cicha.

Z góry dzięki.

 

Edit:

Co myślicie o tych grafikach:

 

- http://allegro.pl/item705205752_gainward_8...ldensample.html

- http://allegro.pl/item707305760_nowy_zotac..._gw_zabrze.html

 

Która będzie cichsza?

Edytowane przez pewu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam dylemat, prosiłbym o szybką odpowiedź, gdyż dziś jeszcze trzeba zamówić.

 

HIS HD4890 1GB - 767zł

Sapphire HD4890 Vapor-X 2GB - 990zł

Sapphire HD4890 Vapor-X 1GB - 820zł

Palit GTX275 1GB - 810zł

 

Nie wiem czy jest sens brać Vapora 2GB, bo jak oglądałem wykresy to on porównywalny z GTXem w/w jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam zamiar kupić nową kartę, ale nadal jestem niezdecydowany. Na kartę mogę przeznaczyć maksymalnie 400zł nie więcej, mniej może być. Po głowie mi chodzi używka EVGA 9800GTX+, wiem że za tą cenę mogę mieć 4850, ale na ddr3 przy których obie karty są bardzo zbliżone do siebie. Bardziej skłaniał bym się ku nvidii, ponieważ czarne pcb dlatego że obudowa będzie cała czarna w środku, więc trochę głupio będzie jak pcb będzie zielone, czerwone czy niebieskie i mam nvidię aktualnie i problemów żadnych nie mam. A 4850 DDR5 nie dostanę nigdzie za tę kwotę. Pomóżcie mi co mam wybrać.

Edytowane przez Jarek549

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Karty myślę, że na razie kręcić nie będę. A reszta sprzętu jest słaba, ale też będzie wymieniana za nie długi czas. Aktualnie Athlon X2 4000+ @2600 Asus M2N4-SLI a zasilacz będę wymieniał razem z kartą, więc na razie go nie napiszę, ale będzie chyba corsair. Procesor będzie chyba E5200 za miesiąc może dwa jak funduszy się uzbiera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie tez sie zastanawiam czy czekac czy juz cos kupowac. u mnie sprawa wyglada tak, mam gigabyte 4850 1GB multicore (pasywne chlodzenie) ale zaczaly sie artefakty pojawiac nawet w idle przy 40st.C. Bede go reklamowal i najprawdopodobniej bede mial mozliwosc wymiany karty na inna z moja doplata w esc.pl (jesli producent odda sklepowi nowa karte i nie bedzie jej naprawial, mam nadzieje ze nie wymieniaja pamieci czy rdzenia)

 

Teraz pojawia się pytanie na co? Ceny 4870 ładnie spadły, ale w sumie różnica wydajności jest niewielka. 4890 jest też trochę tylko szybszy od 4870, no ale od mojej karty to już jest jakiś skok. W kilku testach, które przejrzałem na szybko, w większości gier wygrywa gtx275 z 4890 choć nieznacznie. Z samej wydajności skłaniam się do gtx275, fajna wydajność, C.U.D.A., Physx, najtańszy jest ten: Gigabyte GTX275 759zł. Ale: w jakimś teście widziałem, że okropnie się one grzeją w stresie, ok 90st (ze 20 stopni więcej niż 4890, porównując referenty) więc wiatraki będą pewnie niemiłosiernie huczeć. Poza tym mają mniej ramu - "tylko" 896MB, w nowych grach może to być mało.

 

Teraz radeon 4890. Vapor-x 2GB w tej samej cenie co gtx275. Najtańszy powercolor jest nawet za 725zł. Z zalet to niezła wydajność, porównywalna do gtx275 (choć nieco mniejsza) mniej się grzeje i ma niereferencyjne chłodzenie więc powinna być cichsza (choć z tymi chłodzeniami różnie bywa). Ma aż 2GB ramu, więc się przyda za jakiś czas ten nadmiar (choć za nim to nastąpi to pewnie karta będzie już za wolna). Ma obsługę directx 10.1, ale mi to niepotrzebne, bo mało jest gier, które mają 10, a co dopiero 10.1, jakoś mogę przeboleć te kilka tytułów, tym bardziej że wyjdą one najszybciej za rok, a wtedy będą szybsze karty.

 

Na czym mi zależy:

1) ma być w miarę cicha (dlatego kupowałem pasywnego 4850), bo w sumie coraz mniej gram, więcej muzyki i filmów, więc potrzebuję ciszy smilies/smile.gif

2)1GB ram, może być i 2, ale nie wiem czy 896MB to dobry pomysł, czy za 1,5-2lata nie będzie to za mało? Teraz od prawie roku mam 4850 i w sumie jeszcze nie ma gry, która by mi się cięła w full hd (i pewnie spokojnie da radę z pół-roku), więc nowa karta też ma styknąć na jakiś dłuższy czas

3) wydajność, choć w sumie może to być też na 2gim miejscu

4) długość gwarancji lub łatwość jej realizacji

 

Za 4850 multi-core dałem 599zł i tyle mam do wydania + powiedzmy 160zł na dopłatę (choć im mniej tym lepiej). Co byście polecili? To nie musi być wymieniane teraz. Mogę się wstrzymać jeszcze miesiąc, bo akurat piszę pracę mgr i nie mogę sobie pozwolić na wymianę teraz (2 tyg robocze trwa proces gwarancyjny). Na co ewentualnie warto czekać? Na te HD5xxx? Napewno go nie kupie , bo nowosci sa drogie, ale moze inne karty stanieja przez to?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Na dniach planuje kupić karte graficzną, z tym że jeszcze nie wiem jaką, żadnej nie mam na oku.

Planuje przeznaczyć na nią 400-500 złotych.

 

Mój sprzęt to:

Intel Dual-Core e5200 2.5 GHz s. 775

Gigabyte GA-G31M-ES2L

Mode Com MC-350 ATX 2.0, 350W PFC

KingMax DDR2 1GB

 

Do tego dokupie także dodatkową pamięć ram.

Proszę o porady.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Na dniach planuje kupić karte graficzną, z tym że jeszcze nie wiem jaką, żadnej nie mam na oku.

Planuje przeznaczyć na nią 400-500 złotych.

 

Mój sprzęt to:

Intel Dual-Core e5200 2.5 GHz s. 775

Gigabyte GA-G31M-ES2L

Mode Com MC-350 ATX 2.0, 350W PFC

KingMax DDR2 1GB

 

Do tego dokupie także dodatkową pamięć ram.

Proszę o porady.

Za 400 zł: hd4850 np. to

Za 450 zł: lepsze hd4850 np. to

Za 500 zł: hd4870, ale musisz podkręcić procesor.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy do monitora Samsung SyncMaster 2493HM (1920x1200) warto brać Radeona 4870 2048MB? Czy może 1GB czegoś lepszego?

HD4890/GTX 275.

 

mam szybkie pytanko na karte mam w granicach 450 zł czy brać np:4850 czy czekać na premierę serii 5xxx

Ty masz jakieś problemy z sobą?

Zakładałeś już temat, pisałeś w innym i dostałeś odpowiedzi więc nie wiem po co piszesz znowu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poczekaj jeszcze ten miesiąc do premiery HD5xxx - bodajże 10 września. Oczywiście dostępność na początku będzie marna, ale parę tygodni później powinno być już lepiej.

Coś mi się nie chce wierzyć w premierę 10 września. TSMC ma wciąż problemy z procesem produkcyjnym 40nm i zapowiedzieli ich rozwiązanie i przystąpienie do pełnej produkcji na października a polityka AMD jest ostatnio taka, żeby w dniu premiery na półkach były już tysiące czekających na bogatszych klientów kart. Jednocześnie Nie ma teraz takiego naporu ze strony nVidii bo karty AMD są w praktyce równorzędne i konkurują głównie ceną.

Spodziewał bym się raczej premiery na koniec października i na początek dobrej dostępności i całkiem niezłych cen aby zrobić show i dobre imię nowym kartom co zapewne się przyda w obliczu nadchodzącego kontruderzenia nVidii, które jak zwykle szumnie jest zapowiadane, ale co z niego wyjdzie tego trudno się domyślić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HD4890/GTX 275.

 

 

Ty masz jakieś problemy z sobą?

Zakładałeś już temat, pisałeś w innym i dostałeś odpowiedzi więc nie wiem po co piszesz znowu.

zakładałem temat miesiąc temu i kupiłem sobie karte gigabyte pisałem w innym bo kolega prosił mnie żebym spytał czy lepszy jest gts250 czy 4850 a teraz pisze bo składam kompa dla kuzyna i nie wiem czy kupić od ręki takiego gigabyte-a jak ja mam czy powiedzieć mu żeby poczekał miesiąc bo kupi lepszy jednak z tego co piszecie to wezmę mu 4850 bo się mu śpieszy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co proponujecie kupic na ta chwile?

 

Sapphire HD 4890 Toxic - czy inna 4890?

MSI N275GTX Lightning (nie wiem czy jest juz dostepny dopiero co przeczytalem newsa na ppc) - lub inny 275 jesli tak to jaki?

 

Chyba po raz pierwszy zalezy mi na ciszy bo moj Palit to maly odkurzacz, a reszta jest w miare znosna, czytalem ze Toxic jest ok 10db cichszy niz referenty 4890 + jest juz fabrycznie podkrecony, a jak maja sie do tego inne 4890? oczywiscie bede krecic wiec zalezy mi tez na OC.

 

GTX 275 nie czytalem o nich za wiele, wiec licze na Wasza pomoc.

 

Budzet ok 1000, ale jak trzeba bedzie to troche doloze, nie wiem czy jest sens czekac na serie 5xxx bo najtanszy i tak pewnie bedzie kosztowac grubo ponad 1000, chyba ze ktos z Was cos wie wiecej na ten temat, no i sa watpliwosci czy pojawi sie 10 wrzesnia. Aktualnie jestem w UK, wiec kupowac bede raczej na ebayu a tam nie powinno byc problemu z dostepnoscia po premierze, z cena bedzie roznie jak to na poczatku, ale jestem sklonny do poswiecen jesli trzeba :)

Edytowane przez Powerslave

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Proszę o pomoc w wyborze karty graficznej.

Mam HTPC o parametrach Athlon 64 x2 4800+, Mobo: GIGABYTE GA-MA78GM-S2H AMD 780G chipset microATX, zintegroawana grafika z HDMI, 4 Gb ram , w obudowie Anteca z zasilaczem dostarczonym z obudową.

 

Pomyślałem sobie, że jak kupię jakąś kartę graficzną to będzie miłe uzupełnienie. Jaką kartę jest sens kupić do zestawu ?

Edytowane przez Mefikon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanie z innej beczki - brac GTX'a 285 czy czekac na HD5870 :?: Tylko czy do tego czasu Q9550 W 3.825GHz sie nie zestarzeje... :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...