Skocz do zawartości
kucyk

Jaką kartę graficzną kupić?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Chcę wymienić kartę graficzną i mam pytanie która według was bardziej się opłaca wziąć myślę nad http://www.morele.net/karta-graficzna-powe...7f-ti3a-212452/ lub http://www.techplanet.pl/index.php?gk=0&am...azwa&f=more . Karta musi być cicha w 2D a nigdzie nie mogę znaleźć żadnych informacji na temat chłodzenia tego radeona i jego głośności, z tego co czytałem to 260 jest w miarę ciche. Radeon jest tańszy o te 60zł ale ma krótszą gwarancje. Wiem że wydajność tych kart jest na podobnym poziomie ale nie mogę się zdecydować.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak wydajnościowo wypadają, bo nie wiem w co grasz więc w tym zakresie musisz sprawdzić jak wypadają w testach albo zapytać w odpowiednich topicach na forum. Ale zwróć uwagę na jedno, ze jeśli masz zamkniętą budę to Radek dmucha do środka, a GF całość ciepłego powietrza odprowadza na zewnątrz. Przy długotrwałym giercowaniu będzie to miało znaczenie, bo obie grafy grzeją się niemiłosiernie.

Sam wziąłem GTX 260 niedawno i tak byłem zajarany , że zapomniałem wziąć modelu z odpowiednim chłodzeniem. Budę wprawdzie mam zawsze otwartą, ale jakbym chciał ją zamknąć to po pół godzinie komp mi się zawiesi - więc ta opcja mi odpadła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaka grafa do:

PDC e2140 3,2 GHz

3 gb 800MHz CL4.

Delta 350W

?

Myślałem nad 4850, 8800gt, 9600gt, 4770 ale chyba proc będzie ograniczał? Zasilacz styknie bo ciągnął bardziej prądożerne konstrukcje :P

Jeszcze 1 pyt. Czy lepiej wyjąć 1 gb ram żeby pracowało w dualu i mieć 2GB czy lepiej zostawić 3 gb? Ponoć różnica z dualem jest widoczna tylko w smarkach.

 

 

@

czy lepiej poczekać aż radki 4xxx ztanieją?

Edytowane przez LMAO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Obecnie mam następujący konfig: Asus P5N-E SLI, 2x1GB OCZ Platinum Rev. 2 800 Mhz, E8400 @3,6 GHz, Palit GF 9800GTX+ (uszkodzona - resetuje kompa ), Pentagram Silent Force 500W i chciałbym do tego dokupić kartę graficzną za max 650 zł + ewentualnie zasilacz. Mam na oku Palit GF GTX260. Ale może polecicie mi coś innego? Na allegro znalazłem Radeona HD 4890 za 630 zł. dziś portal PurePC podał, że nVidia wstrzymuje produkcję chipsetów GTX260, 275 i 285 więc może nie inwestować na razie w zielonych? Co myślicie o zakupie budżetowego Radeona z serii 5xxx? Prosze róniez o podanie sugerowanego zasilacza d proponowanej karty bo pewnie moje 500W nie starczy. Karta będzie tylko i wyłącznie z myślą o grach. Mój GTX+ jest wciąz odpowiednio wydajny jednak 90% gier resetuje mi kompa a paragon ztraciłem zaraz po zakupie więc karta jest bezuzyteczna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jak jest z wydajnością tych kart? Warto w nie inwestować? Szczerze mówiąc to na razie nie zamierzam przesiadać się na Windows 7 ponieważ nie ma sterowników dla mojej płyty dla tej wersji systemu i prawdopodobnie nie będzie. Zatem przesiadka na W7 wymusiła by na mnie zakup nowej certyfikowanej płyty głównej. Słyszałem ostatnio o tym że procesor może spowalniac kartę, zatem jaka karta będzie dla mojego najlepsza? czy warto inwestować w tego radeona HD4890?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, proszę o radę i podpowiedź.

 

W grę wchodzą 3 opcje kupna:

- radek 5870;

- gtx 295;

- czekać na 5870x2;

 

Przy opcjach kanapkowych obawiam się problemów ( mikro przycięcia itp. ) a przy radku 5870 "problemów" ze sterami. Jestem w . . :razz:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Firekage w temacie o 5870 pisał że są jakieś problemy w grach ( tzn. jest ich więcej niż na nvidii, bo wiadomo że jakieś problemy to są u obu ). A że ja jestem dosyć leniwy, to w miarę musi być bez problemowo. :wink:

 

A czy ja wiem, czy taki 295 nieopłacalny? Na allegro idzie wyrwać w okolicy 1500, za tyle samo co 5870, który jest jednak wolniejszy? Muszę przejrzeć parę teścików.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Zastanawiam sie nad kupnem karty graficznej do nowego zestawu

 

E8200 (mozliwe E8400) do o/c

plyta glowna na P45, prawdopodobnie MSI Neo

2x2GB 1066

gpu - poczatkowo myslalem nad 4870 1gb, okazalo sie ze moglbym sie zmiescic w budzecie kupujac 4890 1gb

czy jest cos wartego uwagi w podobnej cenie do 4890? nvidia 260? czy warto kupowac cos innego niz 4890?

 

monitor 22" cale takze rozdzielczosc w grach 1680x1050, AA obowiazkowo

 

/edit

do wydania mam 120-150 funtow, sprzet kupuje w uk

Edytowane przez kenny-f

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Opłaca się za dopłatą 150zł zamienić Galaxy 8600GT na HIS HD4670 (pasywny)?

Padł mi wentylator na Galaxy. Gram mało , więc bardziej zależy mi na ciszy niż wydajności.

Jakieś sugestie do 350zł (raczej pasywne chłodzenie lub super cichy cooler).

 

Pozdrawiam.

Edytowane przez szymek66a

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ toms83

 

Tyle się mówi o problemach z kartami ATI w grach (że jest ich niby więcej, niż u NV), tymczasem ja na swoim HD4850 nie spotkałem się z ani jednym problemem tego typu w grach...

 

@ kenny-f

 

Już kupiłeś resztę zestawu?

 

@ szymek66a

 

Nie opłaca się. Do 350 zł szukaj HD4850 (Sapphire, PowerColor PCS). Jaka reszta komputera i zasilacz?

Edytowane przez Miguel707

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ Miquel707

 

Proc: AMD x2 5000 BE + CM TX3

Zas.: Amacrox Warrior AX450

Pł : GB-MA770-DS

Ob : CM Elite 334 2x 12 cm fan

 

Pogram czasem w Medka II, SH3, C&C, CoD2 i 4, ale z tymi grami nie miałem problemu na 8600Gt, raczej

więcej filmy, obr. zdjęć, itp. Wcześniej miałem pasywnego Sapphira X800 i było git.

 

A i zapomniałem dodać monitor LG 22" i zależy mi bardziej na jakości obrazu.

A jakość chyba miałem lepszą na ATI X800 niż na GeForcie 8600Gt. (nie mówię o wydajności)

Edytowane przez szymek66a

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja sie podczepie, dla syna który gra i muze meczy przy procku i7 975 bez OC (przynajmniej narazie) RAMu 6Gb płyta ma CF i SLI monitor 24` czyli 1920 x 1080

Wydam max 2000zł najlepiej z kilka stowek mniej poza tym co lepiej ładaowac sie w dwie karty o wyzszym taktowaniu czy w jedna v2 np

 

MSI GTX295 1792MB DDR3 2x448bit

* aktowanie rdzenia: 576 MHz

* Taktowanie pamięci: 1792 MB GDDR3 2016MHz = 1650zł

 

czy w SLI

Asus GTX 275 896MB DDR3/448bit 633/2268

* aktowanie rdzenia: 633 MHz

* Taktowanie pamięci: 896 MB GDDR3 2268MHz = 2razem 1558zł

 

I takie samo mozna zrobic zestawienie z CF np:

 

Sapphire Radeon HD 5870 1024 Mb DDR5 256bit

Liczba jednostek zunifikowanych 1600

Częstotliwość taktowania rdzenia (MHz) 850

Częstotliwość taktowania pamięci (MHz) 4800 = 1549zł tu jest Dx11

 

czy w CF

HD4890 1024 MB DDR4 / 256 bit

Taktowanie rdzenia: 850 MHz

Taktowanie pamięci: 3900 MHz = 2 razem 1540zł

 

No chyba ze jeszcze takie cos:

ATI RADEON HD 5850 (CypressPRO)

1024 MB GDDR-5!!

GPU-Speed: 725 MHz!!

Memory-Speed: 4000 MHz!! = 1000zł moze i dwie :damage_wall:

ale tu juz by było na maxa z kasa a i tak nie wiem czy ma sens

 

Doradzcie cos PLEASE

Edytowane przez percio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

5870 jest inny od 295. HD5870 to jednordzeniowa karta, ktora czesto jest tylko troche gorsza od 295. A biorac pod uwage temp. cisze, dx11, eyefinity i wiele problemow z sli/cf(295 w wielu testach xD niedzialal przy jakiejs grze, albo byl gorszy nawet od 260 bo gra sie nomgla polapac. Mysle ze na dzien dzisiejszy dla ciebie 5870 jest bezkonkurencyjny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze się rozglądam za karta. Znalazłem Radeona 4870 sapphire toxic 1GB. Karta jest podobno bardzo cicha tylko teraz mam pytanie czy opłaca się wydawać teraz 620zł, na tego radeona który jest jednak słabszy od 260gtx 216 + nie ma physx. I do tego wyszły nowe radeony niby są wolniejsze ale obawiam się, że może przez to 4870 może dużo stracić wartości.

Edytowane przez Piotr3k1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze to po co to SLI w Quad nawet idące, czy FC, chyba tylko dla srajacych kasa, ale i to wtedy mozna wybrac pólke pro typu nvidia quadro FX i wysypać grube tysiące na karte

 

No coz niech bedzie ATI 5870 tylko mam jeszcze jedno male ale... mianowicie za chwile bedzie dwu procesorowa karta 5870 x 2 za jakies 500$ nie tak źle, z pojedynczym ok 400$ wiec ...... sam nie wiem poczekac?

I jeszcze jedno ona bedzie cholernie dluga i nie kazdy ja upcha - mam nadzieje ze moja CM Cosmos S ja przyjmie z otwartymi ramionami.

Jak sie wkurze wezme byle co i poczekam do świąt a na gwiazdke bedzie wszystko wiadomo i wtedy wybiore się na polowanie. Co mysliscie o takim palnie ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W grudniu bedzie najdrozej, a jezeli nie to i tak drogo. Miesiac przed all drozeje zeby na swieta opuscic cene ze niby promocja(cena taka jak normalnie, np. w pazdzierniku).

To nie tak. Przed radkami 5xxx 295 byl najmocniejsza karta i tyle. Jezeli miales 1600zl na karte to tylko to ci pozostawalo. Teraz nieoplaca sie kupowac x2 ktory sie grzeje, halasuje i czasami ma problemy z dzialaniem (sa gry ktore majac x2 malo ze nie korzystaaja to jeszcze dziala gorzej jak na pojedynczej). Ale.. no wlasnie jezeli ktos ma sporo kasy to oplaci mu sie kupic 4 karty bo w zaden inny sposob tego nie osiagnie. Dla ciebie wazne jest to ze 5870 to pojedyncza karta ktora jest na dzis najlepsza.

Co do 5870x2 (nazwa bedzie pewnie innna) to na te 500$ mozna liczyc ale 2 miesiace po premierze. I obstawiam ze jak juz wyjdzie to jakies 150-200zl mozna bedzie oszczedzic kupujac dwie 5870 xD Bo podatek od nowosci przy x1 juz odejdzie a x2 bedzie go mialo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To moze w styczniu, tylko do stycznia to wyjdzie GTX 3xx i wtedy juz nic nie kupie bo znowu sytuacja sie powtórzy, GTX 3xx bedzie najlepeszy ale podatek od nowizny bedzie jak zwykle oszałamiający no i wtedy głupio bedzie brac radka chociaż cenowo napewno spadnie tylko o ile.

Osobiscie wole NVidie radek dwa razy mnie zawiódł a od kiedy mam GT mam spokój. poczytam o nowosciach jeszcze troche choc boje sie ze kryzys w Nvidi spowoduje ze wypchaja nie zbyt dobrze dopracowana karte serii GTX 3xx. I badz tu czlowieku mądry i pisz wiersze, kurcze chyba do wrożki pójdę :D

 

A tak przy okazji jakbym dizisaj kupil ta 5870 to z jakiej stajni najlepiej i jakie jest prawdopodobienstwo ze np za pół roku bede mogł ja dokupic zeby zrobic CF??

Pozdro

Edytowane przez percio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam dylemat.Kumpel chce kompa i nie wiem co mu doradzic.Dylemat lezy miedzy radeonem 4850 512mb a 4870 1gb oraz monitorem 20" a 22" full hd.

Czy Jest sens dokładać te +-200/250zl do takiej grafiki i czy bedzie na niej dało rzeczywiscie pograc w full hd?

 

Pecet bedzie na takich podezspolach

Procesor : AMD Athlon II X2 240 -

Płyta Główna : Gigabyte MA770T-UD3P

RAM : GoodRam 2GB 1333MHz CL9

Karta Graficzna : Sapphire Radeon HD4850 512MB /4870 ??

Zasilacz: BeQuiet PurePower L7 430W

 

 

Dodam jescze ,ze calosc ma byc kupowana w esc.pl .I tutaj kolejne ale.Taki saphire 4870 1gb kosztuej 560zl.Nie lepiej wtedy dorzucic jeszcze 40zl i wziąć gtxa 260 od palita ??

Edytowane przez adrian1024

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co polecacie do takiego zestawu:

 

Proc Athlon 64 X2 5600+ @~3GHz

Ram 2x1GB

Zasilacz Chieftec 450W

Monitor 17" 1024x768 (wiem kiepa ;/ )

 

W gry za bardzo nie gram ale jednak szukam czegos zeby sie dało pograć np. w Fallouta 3, ew. jakby dało sie odpalić wogóle gta IV to tez by było miło. :oops:

 

 

Jakies propozycje z waszej strony (najlepiej z konkretnymi modelami :oops: ):

Dobrze by było z 2 propozycje:

- dobry stosunek cena/jakosc najlepiej do 300-350zł max

- najlepsza jaka jest sens w to pakowac

 

 

Wiem ze powiecie ze pewnie nie ma sensu w to pakować kasy ale narazie nie mam nic wiecej kasy zeby to modernizować, a teraz najbardziej blokuje mnie karta bo z nowszych to nawet nic nie odpali bo nie ma ps3 ;/

 

Pozdrawiam.

Edytowane przez Kit44

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...