Skocz do zawartości
kucyk

Jaką kartę graficzną kupić?

Rekomendowane odpowiedzi

9600GSO 384mb powinien być ok.

Zasilacz raczej wystarczy.

z tym że kupuje w hurtowni na firmę (-vat) a tam już nie ma 9600sgo, są 9600GT i 9800GT (ewentualnie 9400gt albo 9500gt w różnych konfiguracjach). Przyznam że nie gram za dużo ale czasami włączę jakąś trochę starszą grę.

 

@Kyle, x1950 to starsza karta, ona ma normalne sterowniki, ja na Mincie 64bit albo mam albo oficjalne AMD które się ciągle wieszają albo te które sam doinstalowywuje system z czarnym kwadratem w rogu (AMD Unsupported hardware).

I tak chciałem dokupić jakąś żeby od czasu do czasu pograć wiec rozglądam się tylko za Nvidią

zaraz usłyszę sławne "a u mnie działa" ale kumpel miał podobny problem w hd4870, skąd ten wybór.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tym że kupuje w hurtowni na firmę (-vat) a tam już nie ma 9600sgo, są 9600GT i 9800GT (ewentualnie 9400gt albo 9500gt w różnych konfiguracjach). Przyznam że nie gram za dużo ale czasami włączę jakąś trochę starszą grę.

Do starszych gier 9600gt będzie ok.

Jeżeli nie dużo drożej mógłbyś kupić 9800gt to warto dołożyć.

 

@dr.elich

Jeżeli zamierzasz na niej grać to poszukaj 88gt z s1, nieraz tanio w dziale giełda można kupić.

Jeżeli za drogo to napisz do ilu zł karty cię interesują.

Edytowane przez andrew777

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamówiłem jednak asusa 5870 pobawie sie troche i dokupie jeszcze jedna. Tylko mam pytanie jak to jest z dokupowywaniem kart do SLI czy CF tzn czy bedą jeszcze na rynku czy tylko używki. No i wiadomo szukac tego samego producenta z tym samem nr, czy coś innego wchodzi w gre ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mysle ze koło lutego pewno już asus zapomni ze takie cos miał hehe

Tzn jak moga byc inne tzn ze nie powinno byc wiekszych problemów, chociaz i tak pewnie byłoby najlepiej miec taka sama.

A jak nie bedzie to co musi byc zeby sie zgraly w CF ??

Edytowane przez percio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to fajnie , mam nadzieje ze do lutego cena z 310€ spadnie na 200€ :D

Jeszcze jendo zmieniłem zasilacz w zamowieniu na 700 watt czy to wystraczy prz tych grafach w CF no i H20 dojdzie ?? Wsmuie one przy obciażeniu biora do 200W - powinno styknąć ale zawsze lepiej zapytac

Edytowane przez percio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Czy jest sens wymieniac moja obecna karte, hd3850 256/256, na cos nowszego? Zastanawiam się nad 4850 lub czyms na tym samym poziomie od GF. Problem z moja obecna karta jest miedzy innymi taki, ze zaraz po jej kupnie sprawilem sobie tez nowy monitor (obecnie juz nie taki nowy), ktory dziala w rozdzialce 1440x900 i ta grafika nie daje sobie z tym rady w wiekszosci gier.

 

Reszta configu:

 

abit ip35

e2160@2,9ghz

2gb goodram

modecom mc 400W

 

 

W sumie musze sie jeszcze zastanowic czy naprawde chce wydawac kase na czesci do komputera ale chetnie przeczytam wasze propozycje.

Edytowane przez Kacimiierz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to fajnie , mam nadzieje ze do lutego cena z 310€ spadnie na 200€ :D

Jeszcze jendo zmieniłem zasilacz w zamowieniu na 700 watt czy to wystraczy prz tych grafach w CF no i H20 dojdzie ?? Wsmuie one przy obciażeniu biora do 200W - powinno styknąć ale zawsze lepiej zapytac

Podaj firmę i model zasilacza.

 

@Kacimiierz

Po zamianie na HD4850 odczułbyś dużą różnicę jeżeli chodzi o działanie gier.

Tyko proca przydałoby się trochę wyżej podkręcić.

Edytowane przez andrew777

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podaj firmę i model zasilacza.

Stronka producenta http://www.tagan.com.tw/page/products/products-bz.htm Gdy myslałem o SLI zdecydowałem się na TG900-BZ no a teraz zszedłem troche niżej bo bedzie jednak CF to i na co mi tyle mocy - mam tym pokój ogrzewac :D

Daj znać co by pasowało najoptymalniej dodam ze WiFi, i7-975 (własnie przyszedl :)) z 2xHDD 1xSSD 1xDVD-rw 1xBR-r no i H2o mocna pompka 7 fanow i panel do sterowania nimi chyba tyle.

 

Dzieki za pomoc andrew777

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podaj firmę i model zasilacza.

 

@Kacimiierz

Po zamianie na HD4850 odczułbyś dużą różnicę jeżeli chodzi o działanie gier.

Tyko proca przydałoby się trochę wyżej podkręcić.

2160 może nie dać więcej niż 2,9GHz. A ten abit pociągnie e8400/Q9550? Bo gdybyś zaplanował na przyszłość wymianę procesora to także z kartą można było by inaczej pokombinować.

Obecnie opłacalny jest 4770 jeżeli kupisz za rozsądne 360zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem w tym, ze np w esc hd4850 kosztuje o ile sie nie myle 369zl. 9 zl to nie jest zauwazalna roznica przy tej kwocie i tu wlasnie jest pytanie, czy hd4770 jest faktycznie lepsza jesli chodzi o osiagi? Albo faktycznie 2,9ghz to bedzie za malo dla 4850?

Od razu moge powiedziec, ze raczej nie bede bawil sie w podkrecanie karty graficznej. Co do procesora to narazie jest na 2,9 ze standardowym V, bycmoze da sie odrobine wiecej wycisnac.

 

A co do plyty glownej wg TEJ strony obsluguje i e8400 i Q9550 chociaz moze byc potrzebny update biosu.

Karte zamierzam kupic na poczatku przyszlego miesiaca, jak narazie nie mam kasiury na procesor za 5 czy 8 stow ale jak stanieja to kto wie. :P

Edytowane przez Kacimiierz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem w tym, ze np w esc hd4850 kosztuje o ile sie nie myle 369zl. 9 zl to nie jest zauwazalna roznica przy tej kwocie i tu wlasnie jest pytanie, czy hd4770 jest faktycznie lepsza jesli chodzi o osiagi? Albo faktycznie 2,9ghz to bedzie za malo dla 4850?

Od razu moge powiedziec, ze raczej nie bede bawil sie w podkrecanie karty graficznej. Co do procesora to narazie jest na 2,9 ze standardowym V, bycmoze da sie odrobine wiecej wycisnac.

Wg. testów bez OC HD4770 jest wolniejszy od HD4850 a po OC mają zbliżoną wydajność, może HD4770 minimalnie szybszy ale jest też nieco droższy. Największą jego zaletą jest bardzo niski (sporo niższy niż w HD4850) pobór prądu.

CPU 2,9GHz dla HD4850 momentami może być nieco za mało ale ogólnie powinno być ok.

Natomiast OC grafiki to żaden problem. Nawet w ATI Overdrive w sterowniku na HD4850 powinieneś spokojnie zrobić 700/1100MHz. Wystarczy tylko przesunąć 2 suwaczki i kliknąć na testuj zegary... a parę FPS powinno w grach przybyć ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem w tym, ze jak chcialem zrobic to samo z moim obecnym 3850 to po najmniejszej zmianie taktowan znikalo automatyczne zmniejszanie zegarow w 2d i karta chodzila praktycznie non stop na okolo 60 stopniach o ile mnie pamiec nie myli (bo to fabryczne chlodzenie wydajnoscia nie grzeszy). Ale to moze dlatego, ze robilem cos zle. :P

 

A i jeszcze jedno pytanie, gdybym chcial brac hd4850 to czy producent ma znaczenie? Zawsze jest tak, ze jeden daje lepsze chlodzenie, jeden gorsze, jeden cos tam zmienia drugi nie. Za ktorym najlepiej sie rozgladac? Roznice 10, 20 czy nawet 30 zlotych w cenie przezyje.

Edytowane przez Kacimiierz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem w tym, ze jak chcialem zrobic to samo z moim obecnym 3850 to po najmniejszej zmianie taktowan znikalo automatyczne zmniejszanie zegarow w 2d i karta chodzila praktycznie non stop na okolo 60 stopniach o ile mnie pamiec nie myli (bo to fabryczne chlodzenie wydajnoscia nie grzeszy). Ale to moze dlatego, ze robilem cos zle. :P

U mnie OC działa tylko wtedy gdy GPU jest bardziej obciążone. Natomiast podczas normalnej pracy w windowsie taktowanie jest automatycznie obniżane do 500/975MHz

 

A i jeszcze jedno pytanie, gdybym chcial brac hd4850 to czy producent ma znaczenie? Zawsze jest tak, ze jeden daje lepsze chlodzenie, jeden gorsze, jeden cos tam zmienia drugi nie. Za ktorym najlepiej sie rozgladac? Roznice 10, 20 czy nawet 30 zlotych w cenie przezyje.

W przypadku HD4850 na pewno warto zwrócić uwagę na chłodzenie bo z tym jest bardzo różnie i często te karty mocno się grzeją. Natomiast z wydajnym i cichym chłodzeniem mogą być nawet ponad 100zł droższe (VAPOR-X). Ja za niecałe 400zł kupiłem Gigabyta z chłodzeniem zalmana oraz kontroler obrotów do wentylatora. Na najniższych obrotach karta jest ledwie słyszalna a temperatura w 2D nie przekracza 45*C, natomiast w stresie na max obrotach, nawet po OC jest poniżej 70*C więc ok.

Poza tym karty różnych producentów mogą różnić się też przebudowaną PCB (mój gigabyte ma dodaną 1 sekcje zasilania oraz zastosowane jakieś niby trwalsze i bardziej energooszczędne układy), oraz wyjściami na karcie - czasami producenci zamiast 2x DVI + S-Video dają np. 1x DVI + HDMI + VGA. Jak dla mnie lepsze jest to pierwsze rozwiązanie.

 

//

Jeszcze odnośnie tego regulatora obrotów, to u mnie konieczne okazało się ściągnięcie tego plastiku przy wtyczce wentylatora, bo nie pasowała do gniazda w regulatorze. Ale ze ściągnięciem go nie było problemu i w razie reklamacji karty nie powinno być najmniejszych problemów z ponownym jego założeniem.

Edytowane przez kamail86

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

By nie zakładać nowego tematu. Ktoś mi może polecić jakąś grafikę do 500zł z nvidia. Aktualnie mam quadro FX3500. Procesor core2duo E6600. Niestety zasilacz 350Wat. Myślałem o GTS lub GTX250-260 lub jakiejś 9800. Problem w tym że nie wiem czy uciągnie. Wymiana zasilacza raczej nie wchodzi w rachubę bo to jest komputer DELL Precision 390. Chciałbym jakąś grafikę na której będzie chodzić płynniej OperationFlashpoint DragonRising oraz COD 6. Quadro FX3500 nie jest zła ale jednak na wyższych detalach się przytnie czasem. Tylko czy jest sens inwestować w lepsza grafikę jak 2rdzeniowy procek ma 2.4Ghz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko czy jest sens inwestować w lepsza grafikę jak 2rdzeniowy procek ma 2.4Ghz.

Nie ma.

Zmienilem przesiadłem się z procka 3,2Ghz i 8800GTS 320MB na to co mam w sigu i wiekszość gier daje mi do zrozumienia, ze proc nie nadąża. W poprzedniej konfiguracji miałem 18,5k w 3dm2005 a w obecnej po O/C grafy na 700 MHz mam niecałe 17k. Niestety - dzis mocne grafy wymagają mocnych procków - czyli ich mocnego o/c, bo przecież 4GHz w sklepach nie dają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...