Skocz do zawartości
kucyk

Jaką kartę graficzną kupić?

Rekomendowane odpowiedzi

Karta ma słabą wydajność w porównaniu do ceny.

To może kup jakiegoś tańszego hd4850, np. powercolor i zobacz czy będzie zbyt głosno dla ciebie.

Jeżeli tak to zmień chłodzenie na s1 rev. 2 i wentyl 120mm ~800rpm, będzie cicho i temp. bedą dobre.

Wyjdzie około 450zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam sie nad 4890 i gtx 275. Dla mnie najważniejsza cisza[/], temp jest mi obojetna, oczywiscie jesli sie grzeje do 90st to mam nadzieje ze tyle powinna wytrzymac, wiec co mnie obchodzi czy ma 70 czy 90 jesli moze w takich temp pracowac to niech pracuje, byle cicho :). Wydajnosciowo karty dosc podobne. Z referentow napewno gtx cichszy, ale drozszy, wiec ref. od ati odpada, od nvidii moglby jeszcze byc. Oczywiscie trudny dylemat czy stawiac na dx10.1 czy na cuda i physix. Jedna karta bierze mniej pradu w idle, druga w stresie, wiec wychodzi na remis. Co moze byc wazne, radek jest troche krotszy :)

 

W ESC z radeonow na celowniku mam (tylko ESC wchodzi w gre, bo u nich wymieniam swoja karte):

XFX Radeon 4890 za 649zl (tu najwieksza chyba niewiadoma odnosnie chlodzenia)

Gigabyte Radeon 4890 OC za 699zl

Sapphire Radeon 4890 Vapor-X za 749zl

MSI Radeon 4890 OC Cyclone za 759z ( i tyle max chcialbym wydac, 800zl musialoby byc mocno uzasadnione)

Sapphire Radeon 4890 TOXIC za 799zl ( nie wiem skad taka roznica do Vapor-X, oc moge zrobic samemu, a chlodzenie wyglada podobnie)

 

Z GTX'ów na oku mam:

Palit gtx 275 za 730zl (niewiadoma jest to chlodzenie, czy ciche, gdzies czytalem ze niby tak, ale chlodzi kiepsko)

Gigabyte gtx 275 za 769zl (ale jak ktos wczesniej pisal - jest problem z wylaczaniem monitora, troche by mnie to wkurzalo)

Asus gtx 275 za 799zl (tak duzo za referenta to chyba sie nie oplaca, lepiej chyba custom cooling radka brac?)

Zotac gtx 275 za 799zl (tak duzo za referenta to chyba sie nie oplaca, lepiej chyba custom cooling radka brac?)

Galaxy gtx 275 za 799zl (nic nie wiem o tym chlodzeniu)

GoldeSample gtx 275 za 799 (ale to jest dokladnie to samo co duzo tanszy palit)

 

Dodam, ze zasilacz mam 2x6pin PEG (550Wat, patrz SIG). Co z tych kart jest najciekawsze? Jesli XFX 4890 bylby cichy (na poziomie ref.od gtx) to bralbym bez zastanowienia, bo najtanszy. Pozniej najciekawsze wydaja mi sie palit gtx (jesli ktos potwierdzi ze dosc cicho chodzi) i Sapphire 4890 VaporX. Dodam, ze waznym elementem moze byc to, ze zalezy mi na ciszy i chcialbym zeby wiatrak obudowy zasysajacy byl wylaczony i tylko zeby wylotowy chodzil cicho, wiec budowa chlodzenia kart moze byc wazna. Lepsze byloby w takim wypadku chlodzenie z wiatrakiem zasysajacym, ktory poprzez jakies kanaly/szczeliny wydmychiwalby chociaz czesc ciepla na zewnatrz obudowy. Te wiatraki wydmuciach!ace z karty cieplo moga zrobic mi piekarnik w obudowie pc, czego bym nie chcial.

 

Gtx przegrywa z radkiem tylko w grach w ktorych framerate i tak jest wysoki (wiec bez wiekszego znaczenia czy 70 czy 80fps), za to wygrywa w tych niskich. To wazny argument. Jakies madre rady? :)

Jeśli chodzi o chłodzenie, to mogę coś napisać o Vapor-X. Kolega ma te chłodzenie na karcie HD4850 i sprawuje się bardzo fajnie, temperatury ok, idle ok 40-45C, stress ok 60-65C. Co do głośności samego chłodzenia to w 2D bardzo ciche w 3D słychać lekki szum. Także jest ok, ale nie wiem jak będzie się sprawa miała na 4890.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Szukam od jakiegoś czasu radeona HD5850 w przeróżnych sklepach.

Jednak te w normalnej (jak dla mnie) cenie ~950zł są niedostępne, a terminy dostaw są nie znane.

Są jeszcze te w kompytroniku ale w cenie 1150zł!

Czy wie ktoś gdzie można znaleźć jakiegoś radeona HD5850 w dobrej cenie?

Jestem teraz w kropce, bo części do kompa leżą w szafie i tylko grafiki brakuje...

 

Pozdrawiam Izwor

Edytowane przez Izwor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Szukam od jakiegoś czasu radeona HD5850 w przeróżnych sklepach.

Jednak te w normalnej (jak dla mnie) cenie ~950zł są niedostępne, a terminy dostaw są nie znane.

Są jeszcze te w kompytroniku ale w cenie 1150zł!

Czy wie ktoś gdzie można znaleźć jakiegoś radeona HD5850 w dobrej cenie?

Jestem teraz w kropce, bo części do kompa leżą w szafie i tylko grafiki brakuje...

 

Pozdrawiam Izwor

http://www.allegro.pl/item791633060_1024mb..._directx11.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, z okazji tego iż mi się karta graficzna spaliła zmuszony jestem do kupna nowej i tu moje pytanie co byście mi polecili tak do 500 zł (lekko powyżej tej kwoty też może być) na PCI-E. Od razu chcę zaznaczyć, że nie będę się bawić w OC i skłaniam się raczej ku ATI choć konkurencji nie skreślam. Zrobiłem mały wywiad w sieci znalazłem kilka egzemplarzy, co o nich myślicie i czy macie jakieś inne lepsze sugestie. Kompa używam głównie do grania. Moje typy:

 

HIS Radeon HD 4870 iCooler x3 HDMI 512MB DDR5 PCI-E

 

XFX Radeon HD4870 512MB DDR5 256bit PCI-E

 

Asus Radeon HD4870 512MB DDR5 256bit PCI-E

 

Moja konfiguracja:

Intel Core 2 DUO E8400

Płyta Asus P5QL-E

Pamięć: A-Data DDR2 2x2048 MB Extreme Edition VIYESTA

Zasilacz: na chwile obecną jakiś no-name 350W! (tez do wymiany ale nie w tym momencie)

Edytowane przez wohu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesteś szalony, markowy zasilacz 350W może mieć problem z utrzymaniem E8400 + HD4870 a Ty chcesz to w jakis noname wpinać? Bardzo możliwe ze wlasnie przez to uwaliłeś starą kartę, wymień najpierw zasilacz a dopiero pozniej kartę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesteś szalony, markowy zasilacz 350W może mieć problem z utrzymaniem E8400 + HD4870 a Ty chcesz to w jakis noname wpinać? Bardzo możliwe ze wlasnie przez to uwaliłeś starą kartę, wymień najpierw zasilacz a dopiero pozniej kartę

No faktycznie biję się w pierś z zasilaczem zawaliłem sprawę! Jaki zasilacz byście polecili by podołał wyższej konfiguracji?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy mogę liczyć na Waszą opinię na temat tej karty: http://www.allegro.pl/item793827958_xfx_ra...hz_115gb_s.html

Doprawdy, nie pakuj się w to (mam na myśli sprzedawcę). Jeśli chcesz kupić Radeona HD4870 w rozsądnej cenie:

TUTAJ

512MB pamięci na karcie w zupełności wystarczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukaj używanych radeonów 4850 (szczególnie z GDDR5) - najlepsze z kart od tej ceny.

 

Jeszcze może Radek 4830 - http://www.allegro.pl/item797603699_ati_hd...x_warszawa.html

 

Albo Radek 4770 - http://www.allegro.pl/item797331127_512mb_...5_750_3200.html

 

Używany 4850 - http://www.allegro.pl/item795592280_sapphi...op_hd_4850.html

Edytowane przez R4KET

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...