Skocz do zawartości
kucyk

Jaką kartę graficzną kupić?

Rekomendowane odpowiedzi

P.S. GT300 ma miec chyba premiere pod koniec listopada. Oplaca sie czekac, spadna ceny? Czy moze to kolejna z kolejnych premier i w styczniu moze cos pokaza...

nieaktualne informacje. karty może się w maju pokażą...

 

co do kart to sprzedawca z aukcji podanych przez Ciebie (enter/imrch) ma kiepską opinię na tym forum. ale ceny bezkonkurencyjne ;)

 

sam poluję na jakiegoś gtx260 ale raczej z używek poniżej 500zł...

Edytowane przez DuG1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proszę o pomoc w wyborze karty graficznej ok 250 zł (nowa lub używana) do zestawu:

 

Płyta Asus P5VD2-VM/s P4M900 Sata 2

Procek: Dual Core E2140 1,6 GHz

Ram DDR 2 800 1x2GB

Dysk 320 GB Sata 2 Hitachi

Nagrywarka DVD

Zasilacz FORTRON FSP400-60PFN

 

Myślałem o następujących pozycjach:

http://www.allegro.pl/item789020095_asus_g..._sklep_wwa.html

http://www.allegro.pl/item820781204_inno3d...wor_okazja.html

http://www.allegro.pl/item820955773_gigaby..._b_gw_1rok.html

http://www.allegro.pl/item814159567_galaxy...b_ddr3_bcm.html

http://www.allegro.pl/item821436037_karta_...8800_gt_oc.html

 

Z góry dziekuję za pomoc :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaką kartę (do 400-420 zł) dać do tego zestawu:

 

AMD Athlon II X3 425 BOX (2.7GHz, Triple Core, 1,5MB, 95W, AM3)

Gigabyte MA770T-UD3P, AMD 770, DDR3, SATA2, RAID, FW, GBLAN, ATX AM3

2x DDR3 2GB 1333MHz Kingmax CL9

Zasilacz do obudowy ATX 430W be quiet Pure Power BQT-L7-430W

 

Zależało by mi też na ciszy więc podawajcie tylko w miarę ciche modele.

Na razie rozważam HD4850 PCS od Powercolora, ale może w tej kwocie bardziej opłaca się kupić coś innego?

Zestaw nie będzie na 99,9% kręcony.

Edytowane przez bender83

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Troche poczytalem i doszedlem do pewnych wnioskow.

Aczkolwiek dalej nie jestem zdecydowany.

Mam 2 karty do wyboru:

 

1. GTX260

2. HD4890

 

Obie w praktycznie identycznej cenie - ~700zl

 

Zalezy mi na wydajnosci i ciszy. Ktora bedzie dla mnie lepsza ?

 

P.S. Ten EVGA jest stosunkowo drogi w porownaniu z GTXami innych firm (ktore dodatkowo sa juz podkrecane fabrycznie). Dobrze sie te EVGA kreca ? Wykrece przynajmniej do poziomu, ktory usprawiedliwi ta cene. Wiem, ze kazda inaczej sie kreci i nikt nie jest wrozka. Chodzi mi o to czy te modele od EVGA z oznaczeniami SC i SSC sa jakos selekcjonowane ? Czy po prostu podkrecone fabrycznie dla tych co sie w to nie bawia i dlatego sa jeszcze drozsze ?

 

P.S.2 Moze cos innego w tej cenie ? MAX 700zl. Choc raczej juz jestem na ktorys z tych modeli nakloniony. Chyba bardziej na GTX'a... choc sam nie wiem.

 

P.S.3 Moj konfig jak co to:

E8200 (do 4Ghz+ sie kreci - przynajmniej wykrecilem do 4,2Ghz, a pozniej cewki na zasilatorze poszly wiec dalem sobie spokoj)

4Gb ramu

rozdzielczosc natywna monitora 1680x1050

 

EDYTA:

Ewentualnie moze jakas alternatywa w innej firmie dla tego GTX260? Tylko zeby byl cichy... Myslalem o Gainward... ale wyczytalem, ze dmucha do srodka budy i nie jest zbyt cichy.

 

DWIE EDYTY:

Ewentualnie jakas inna wydajna i cicha alternatywa do 700zl ?

Edytowane przez varik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie szybka piłka, karta GTS 250 512MB takty ~740/2200, ceny takie same, Asus czy Gainward (na razie do grania, w perspektywie na support physx do radka), karty właściwie różnią się tylko rodzajem chłodzenia.

 

http://www.pcforce.co.nz/images/VIASUSGTS250512MB.jpg

 

http://www.gainward.com/main/product/vga/pro/p00118-pic3.jpg

Edytowane przez EP

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@EP

Asus podobno głośny.

Masz racje, ten gts250 od asusa nie ma trybu 2d, przez co taktowania ma takie same niezależnie od obciążenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakby kosztowala 300zl,to tak.Poza tym,jest to kolejny kotlet beznadziejnej nvidii,pomieszanie G92 z G94,tylko w nowym procesie i ddr5.

A co w tej cenie od NVidii lepiej kupić? 9600gt, 9800gt? w tym przypadku myślę o 512 ddr3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuje zmienic karte graficzna na szybsza, teraz mam Galaxy GeForce 7300GT i byłem z niej bardzo zadowolony, ale jest juz za wolna. Reszta sprzętu:

 

Plyta głowna Gigabyte GA-31M-S2L

Procesor Intel DualCore 2140 @ 2,5 GHz

Pamięć 2GB

dysk Samsung 1TB

Zasilacz 300W firmy nie pomnę, nie chce mi sie rozkręcac obudowy :) ale daje rade wszystkiemu co mam teraz i jest stabilnie.

 

Warunki:

1. Karta musi byc od Nvidii, bo używam Linuksa, a firma AMD olewa kwestię sterowników do Radeonów pod ten system.

2. karta musi miec tryb 2D ze zmniejszonym taktowaniem i napięciem (nie chcę miec grzejnika gdy tylko przegladam stronki)

3. moze byc troche szybsza niz pozwala procesor, zamierzam go po pewnym czasie wymienic na jakies C2D gdy cenki jeszcze troche spadną.

 

Myślałem o czymś rzędu 9600GSO lub nawet GTS250 (to drugie mniej chetnie bo bardziej prądożerne). Zależy mi tez na ciszy więc może polecicie mi jakieś dodatkowe ciche chłodzenie. Słyszałem o Accelero i że podobno pasywnie daje radę. Takie coś by mi bardzo pasowało. Tylko że moja buda to Micro-ATX i lepiej żeby to Accelero nie było większe niż sama karta. Co byście mi polecili?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasilacz 300W firmy nie pomnę, nie chce mi sie rozkręcac obudowy :) ale daje rade wszystkiemu co mam teraz i jest stabilnie.

 

Warunki:

1. Karta musi byc od Nvidii, bo używam Linuksa, a firma AMD olewa kwestię sterowników do Radeonów pod ten system.

2. karta musi miec tryb 2D ze zmniejszonym taktowaniem i napięciem (nie chcę miec grzejnika gdy tylko przegladam stronki)

3. moze byc troche szybsza niz pozwala procesor, zamierzam go po pewnym czasie wymienic na jakies C2D gdy cenki jeszcze troche spadną.

 

Myślałem o czymś rzędu 9600GSO lub nawet GTS250 (to drugie mniej chetnie bo bardziej prądożerne). Zależy mi tez na ciszy więc może polecicie mi jakieś dodatkowe ciche chłodzenie. Słyszałem o Accelero i że podobno pasywnie daje radę. Takie coś by mi bardzo pasowało. Tylko że moja buda to Micro-ATX i lepiej żeby to Accelero nie było większe niż sama karta. Co byście mi polecili?

Zmien zasilacz zanim kupisz cokolwiek nowego do kompa, bo ta 300W teraz chodzi na granicy swoich mozliwosci, jak wlozysz do tego GTS250 to nawet jesli uda Ci sie to uruchomic to watpie bys doczekal na tym nastepnego dnia.

Nie jestem obeznany w Linuxach, ale jesli uzywasz tylko (?) to po co Ci mocniejsza karta?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmien zasilacz zanim kupisz cokolwiek nowego do kompa, bo ta 300W teraz chodzi na granicy swoich mozliwosci, jak wlozysz do tego GTS250 to nawet jesli uda Ci sie to uruchomic to watpie bys doczekal na tym nastepnego dnia.

Nie jestem obeznany w Linuxach, ale jesli uzywasz tylko (?) to po co Ci mocniejsza karta?

Miałem już w tym kompie jednego GTS250 ale to był straszny grzejnik (brak trybu 2D) i się go pozbyłem. Tak że zasilacz dawał radę. Oczywiście jego wymiana też mnie czeka, ale wiem że obsłuży te kartę. Co do pytania po co mi mocniejsza karta... Odpowiem parafrazując Marka Twaina: Pogłoski o tym, że na Linuksie nie można grać w nowe gry, są mocno przesadzone. Ostatnio np grałem w Wolfensteina tego nowego. Zobacz tu: http://appdb.winehq.org/objectManager.php?...n&iId=10125 Chodzi pięknie tylko 7300GT jest za słaba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć, chłopaki!

Chciałam się do Was zwrócić z prośbą o pomoc w wyborze karty graficznej. Potrzebuje takiej na której będą chodziły przede wszystkim Simsy 3 oraz filmy, seriale. Coś słyszałam, że jedne lepiej sobie z tym radzą innej trochę gorzej, ale szczerze to nie znam się na tym :) Możecie coś doradzić? Kwota jaką bym chciała przeznaczyć to 150 może 200zł, a na obecnej 7300gs gra się zacina

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Potrzebuję karty do n/w zestawu:

 

Athlon 64 X2 5600+ (do ilu go można bezpiecznie rozkręcić na stockowym chłodzeniu?)

Płyta GB GA-MA78GM-S2H rev 1.0

pamięć 4GB Patriot 800Mhz CL4

zasilacz Modecom 500ATX (M500TCA) - z opisu wygląda na 500W, ale... kto go wie (jak trzeba rozgrzebię obudowę)

 

2 przedziały cenowe:

 

do 300zł (=Win7 kupione jednocześnie)

 

do 600zł (=Win7 kupione potem ;-) )

 

(+/- 10%)

 

jakieś sugestie?

przemyślę po prostu jaka karta starczy do zastosowań (pogugluję za benchmarkami i wymaganiami sprzętowymi w kilku grach samodzielnie, chodzi o jakieś sugestie na początek bo wiadomo, że chipset, to jedno, ale implementacja czasem do bani nawet u markowych producentów)

 

z góry dziękuję za podpowiedź

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...