Skocz do zawartości
kucyk

Jaką kartę graficzną kupić?

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, chłopaki!

Chciałam się do Was zwrócić z prośbą o pomoc w wyborze karty graficznej. Potrzebuje takiej na której będą chodziły przede wszystkim Simsy 3 oraz filmy, seriale. Coś słyszałam, że jedne lepiej sobie z tym radzą innej trochę gorzej, ale szczerze to nie znam się na tym :) Możecie coś doradzić? Kwota jaką bym chciała przeznaczyć to 150 może 200zł, a na obecnej 7300gs gra się zacina

 

Pozdrawiam

 

Tez sie zastanawiam nad karta do 200zl i chyba bedzie to radeon 4670, Tobie tez polecam.

W zestawach grudniowych jest podany link do tej karty:

http://www.esc.pl/product_info.php?cPath=7...oducts_id=15399

 

Chociiaz powaznie sie zastanawiam nad doplaceniem 40zl do 9600gt... bo sa juz za 240zeta

Edytowane przez adamlop

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

8800GT/8800GTS ~ 200-300 zł.

Wszystko mocniejsze będzie się marnować - za słaby proc.

 

To sugestia dla MalaMi, czy dla mnie? ;-)

 

EDIT: Z tego, co wygrzebałem w sieci do tej pory, to mam albo Gainward (Gigabyte ew.) 9600GT 512/256bit, Palit GTS250 512/256 lub np Sapphire 4670. Nie wiem, czy dobór producentów, wersji i chipsetu jest idealny, ale z racji tego, że procesor już w chwili zakupu nie był z górnej półki a teraz jest już po prostu "średni" chyba nie mam co celować w grupę kart za więcej niż 350-400zł.

 

Proszę tylko o radę na co ew. zwrócić uwagę.

Edytowane przez TGor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej.

Moja dziewczyna chciałaby kupić nową kartę graficzną. Obecnie pracuje na x800GTO2, które jest całkiem ok ale do nowszych gier już się nie nadaje.

Jej obecny zestaw to: E2160 @2,7, 2Gb A-Data i płytka Gigabyte Ga-EP31-DS3L.

Zastanawialiśmy się nad Radkiem 4870 1024, ale ceny poszły w górę i teraz za mniej niż 500zł nie da sie go dostać.

Poza tym zastanawiam się, czy do takiego sprzętu warto inwestować w tę kartę, czy lepiej kupić coś tańszego? No i druga sprawa, 512, czy 1024 ramu grafiki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czesc, jaka bedzie odpowiednia karta dla quada q9400 (komp z podpisu)? narazie chodzi w standardzie, ale przy nowej karcie bedzie ok 3,2-3,3 ghz, monitorek obecnie 19' w 1280x1024, w przyszlosci mysle o 22' 1650x1050, szukam karty ktora sie nie bedzie nudzila przy tym procku i wystarczy na jakis czas (powiedzmy na ok 2 latka, ale chyba za duzo wymagam), wstepnie mysle o ati 5850, nadaje sie czy cos z nizszej polki, np 5770?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewien kłopot stanowi WoW, bo przy dużej liczbie graczy i czarów na ekranie, nawet mocne karty zaczynają zamulać i to może być kwestia ramu karty graficznej.

Na moje oko to może być wina duszącego się słabego proca, zaledwie 2,7Ghz i 1MB cache L2 to mierne paramtery jak na dzien dzisiejszy, gdy używa się komputera do zastosowan multimedialnych.

Proponuje sprzedac cepa za jakieś 120zł, dołożyć 80zł do PDC E5xxx, puścić gnoja na 3.5GHz i powinien być znaczny kop, już nawet nie że 800MHz wiecej bedzie , co 2x tyle cache L2

Edytowane przez saleen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a to w takim razie jeszcze jedno pytanko - wiadomo, ze lepiej kupowac cos ze sredniej polki, i za rok lub troche wiecej znow zmienic, niz ladowac mase kasy w jedna karte, wiec: co jest na dzien dzisiejszy najbardziej oplacalnym zakupem powiedzmy na ten 1-1,5 roku? czy jednak zle mysle i warto ladowac 1000 zl w 5850 (choc tyle nie kosztuje, ale pewnie bedzie, a w styczniu moze i za 900 sie znajdzie) ?

 

powiedzmy, ze rodzialka 1650x1080

 

*edit*

 

link 4890 tez fajne ;)

Edytowane przez alvin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Bardzo proszę o pomoc. Do dzisiaj miałem GF 8800 GTS 320MB , lecz niestety padła. Wszędzie w zestawach przykładowych są Radeony. Czy warto się przesiadać na Radka? Jeśli istnieje podobny temat, to proszę o linka, bo ciężko mi znaleźć pomocną informację. Chcę kupić nową kartę , lepszą od mojej poprzedniej, tyle, że do 600 zł. Da radę ?

Z góry dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Mam dylemata...Ktora z podanych ponizej kart graficznych wybrac...?

GTX 285 1Gb

HD 5870???

Dzieki! Wiadomo Ati robi podobno złe sterowniki i sa z tymi kartami problemy w niektorych grach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do 600zł kupisz GTX 260. Trochę drożej HD4890.

Jeżeli nie kręcisz to bierz Radeona.

Jaka reszta sprzętu?

mobo: ABIT AB9 Quad GT

procek: C2D E6420

ram: 4gb OCZ Platinium

zasilacz 450W

 

co sądzisz ?

hmm, a mógłbym prosić w 2 zdaniach czemu radeon a nie gf ?

Edytowane przez Bjeń

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Karta jest bardzo słaba w porównaniu do ceny.

Byłbym wdzięczny za wyjaśnienie w czym (szyna, ram czy co innego) ta GT240 jest słaba?

Odziurkowanie jej mi pasuje (HDMI, D-SUB i DVI).

Potrzebuję grafy tylko do video HD i żeby się mało grzała, w miare cicha i energooszczędna.

 

Np. takie coś: http://eu.msi.com/index.php?func=proddesc&...mp;prod_no=1954

Edytowane przez Antek2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez oc jest wydajniejszy. Po oc różnica jest mała.

Jakiej firmy zasilacz?

Proc za słaby. Podkręć go.

Procek podkręcony, zasilacz Chiefteca.

 

A takie ostatnie pytanko. Dostępność sterowników do tego radka jest ok? Jakiej firmy brać tego radeona?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To może GTX 260 i kręcić.

no, chyba dobrze na chwile obecna gtx260 lub 4890, nawet patrzac w testy moge smialo powiedziec, ze lepiej 4890 ;) a cena (biorac pod uwage wyjsciowa ok 600 zl) zachecajaca ;)

Edytowane przez alvin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Procek podkręcony, zasilacz Chiefteca.

 

A takie ostatnie pytanko. Dostępność sterowników do tego radka jest ok? Jakiej firmy brać tego radeona?

Ze sterami nie ma problemu. Bez większej różnicy.

 

Byłbym wdzięczny za wyjaśnienie w czym (szyna, ram czy co innego) ta GT240 jest słaba?

Odziurkowanie jej mi pasuje (HDMI, D-SUB i DVI).

Potrzebuję grafy tylko do video HD i żeby się mało grzała, w miare cicha i energooszczędna.

Poszukaj hd4770. Jest o wiele wydajniejsza i ma w miarę niski pobór prądu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poszukaj hd4770. Jest o wiele wydajniejsza i ma w miarę niski pobór prądu.

HD4770 - jak widzę - piękna rzecz, ale ponad stówę więcej plus wymiana zasiłki, bo Powercolor pisze, że trzeba 500W.

 

Jeszcze jedno:

HD4770 - 640 strumieni;

240 GT - 96 strumieni.

To na pewno chodzi o ten sam parametr? Taaaaka różnica?

Edytowane przez Antek2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukam czegos co zastapi starego radka 9550 na agp do kompa z podpisu chcial bym przrznaczyc na to cos okolo 200zl (na karte) pewnie potrzebna bedzie jeszcze wymiana zasilacza ale to juz z innych funduszy powiedzmy :D

raczej allegro i cos do OC

na szybko znalazlem cos takiego (http://allegro.pl/item837959991_dopal_komp..._x1950_pro.html)

nie wiem czy pro czy xt czy gf jakiegos, bo od zakupu radeona kompetnie sie nie interesowalem co w trawie piszczy. Prosze o pomoc

Edytowane przez havn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...