Skocz do zawartości
kucyk

Jaką kartę graficzną kupić?

Rekomendowane odpowiedzi

Ja sam rozumiem że lepiej dozbierać i kupić, ale może mi podpowiecie jakie karty agp warto kupić z alle, ok 200 z małym hakiem bardziej jestem przywiązany do ati, ale może być i nvidia, nie śledze tematów kart graficznych od 2 lat około i nie wiem już nawet na co patrzeć, bit 128 czy 256, ile ram,u jest potrzebne, jaki DDR 2 czy trzy, czy tylko taktowania, jakieś dziwne kastraty z poobcinanymi strumieniami których trzeba unikać??

Edytowane przez krzypaw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Risen raczej ciężko będzie chodzić na czymkolwiek na AGP - karty słabe, a te trochę lepsze mają cenę nieadekwatną do wydajności. Naprawdę lepiej poczekać, bo za taką cenę nie kupisz niczego dużo lepszego od obecnej grafy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie, jaka karte do 300zł wybrac do ponizszego zestawu? moje wymagania to HDMI oraz naprawde cicha praca.

 

Płyta główna: GA-P31-DS3L

Procek: Core 2 Duo E8200

RAM: 4GB DDR2

Zasilacz: Tacens Valeo Smart 480

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydajność w zasadzie jest ok, czasami potrafi się przyciąć ale nie jest to zbyt częste.

Zależy mi bardziej na tym żeby mniej prądu to żarło.

Swojej 4870 i tak już przerobiłem bios i teraz ma takty idle-250Mhz, 3D-800Mhz a memy na stałe 1000Mhz.

Jest sens zmiany czy czekać na obniżki cen 5850?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym poczekał - obecnie ceny są wysokie, bo jest to praktycznie nowość. Gdyby spadły gdzieś w okolice 600-700zł, to można brać.

 

Zresztą hd4870 nie jest złą grafą - za taką cenę to obecnie najlepszy wybór.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

krzypaw, jak unowocześniać to bierz serie Radeonów HD. Dla zwykłego zjadacza chleba 3650 to miód. Jak tylko pociągnie zasilacz to bierz ale i słabsze może hd 2600pro+?

dzieki, tak własnie sie nastawiam na 3650, tylko jeszcze jaką, 64 bit to chyba kastrat jakiś?? ddr 2 czy szukać ddr3, duża jest różnica w wydajności??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym poczekał - obecnie ceny są wysokie, bo jest to praktycznie nowość. Gdyby spadły gdzieś w okolice 600-700zł, to można brać.

 

Zresztą hd4870 nie jest złą grafą - za taką cenę to obecnie najlepszy wybór.

Poczekam i zobaczę co będzie po nowym roku, max do wiosny muszę zmienić bo później zmienią się priorytety i przyszła małżonka może mi wetować takie zakupy :lol: :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, posiadam karte Geforce 8600 GT 256 ram, 128 bit, zastanawiam sie nad kupnem Radeona 4670, bo więcej kasy nie mam, i mam pytanie, gdyż na moim obecnym sprzęcie nowe gry śmigają, tj. GTA 4, Resident Evil 5, PES10, NBA 2k10, a chodzi mi głównie o jakość grafiki, gdyż na 8600 gt, GTA i Resi są brzydkie, dodam że gram na monitorze 17", przy rozdziałce 1280-1024, i w najbliższym czasie nie będe go wymieniał, i jeszcze jedno Radeon HD 4670, z 512 ram na pokładzie czy 1 Gb, odczuje wogule jakość grafiki po przesiadce?

 

mój sprzęt nie jest rewelacyjny ale gry nowe chodzą na nim.

 

Amd Athlon 64 X2 dual core processor 4400+ 2.31 Ghz, 3Gb ram

 

Chciałbym dodać ze interesuje mnie tylko wymiana karty, jeśli nie Radeon 4670, to co polecacie do tego procka, z góry dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obecnie mam kartę Radeon HD4830. 512 DDR.

Opłaca się ją zmieniać na np: HD4870 lub 4890 albo odpowiednik NVidia ?

gram na 1280x1024

 

SPrzęt: C2D E4400 2GHz, 3GB RAM, zasilacz 420W I ten Radek.

Procek ograniczy szybsze kartyy, o ile nie wykrecisz go na ~3-3.5ghz to nie ma sensu. Edytowane przez Powerslave

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, potrzebuje grafy z HDMI , chce stacjonarnego kompa podłączyć do TV i ogladać filmy w HD.

Co za grafikę najlepiej wybrać, żeby najlepiej to współgrało?

Znalazłem ATI 4890 1gb 990/4400 za 739 zł z wyjściem HDMI.

Chyba że wystarczy przejściówka DVI-HDMI i żadnej różnicy nie będzie to tak zrobie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasilacz to Chieftec GPS-450AA-101 A

Płyta MSI P35 Neo 2

3 GB RAM Goodram

Dwa dyski 320 i 500 GB

Radek 4830

SB Audigy 2 ZS

 

Wydaje mi się, że karta sobie radzi, ale np: w Saboteur w niektórych momentach klatkowało. (nie ustawiałem na maxa cieni AA itp). Trzymam się tylko tej rozdzielczości za każdym razem. Już się przyzwyczaiłem do 1280x1024

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...